Polecane posty

Tandam    4

Hej panowie potrzebuję porady, a mianowicie, co byście polecili w pszenicy ozimej na T3 za Prosaro, ale równie dobrego? Może jakąś mieszaninę? Ponieważ wszędzie gdzie pytam to Prosaro jest w dużych opakowaniach, a ja potrzebuję małą ilość. Co do poprzednich zabiegów, to tak jak kilkanaście stron wcześniej pisałem, czyli na T1 stosowałem Tilt turbo + Mondatak, a na T2 Seguris.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę, pszenżyto o. i pszenicę o. na początku strzelania w źdźbło opryskałem mieszanką Propico i Corbel, miał to być jedyny zabieg fungicydowy. Teraz sobie myślę że może jeszcze coś dorzucić, ale taniego. Zboża są w początkowej fazie kłoszenia, góra wygląda ok, gorzej z podstawą. Myślałem nad środkiem Tarcza łan w dawce 1l/ha. Dobry pomysł, może inne propozycje?

 

 

Z podstawą już raczej nic nie zrobisz. Jedynie zabezpieczysz flagowy i kłos.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Hej panowie potrzebuję porady, a mianowicie, co byście polecili w pszenicy ozimej na T3 za Prosaro, ale równie dobrego? Może jakąś mieszaninę? Ponieważ wszędzie gdzie pytam to Prosaro jest w dużych opakowaniach, a ja potrzebuję małą ilość. Co do poprzednich zabiegów, to tak jak kilkanaście stron wcześniej pisałem, czyli na T1 stosowałem Tilt turbo + Mondatak, a na T2 Seguris.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

na fuzarioze Osiris sprawdził sie dobrze w ubiegłym sezonie.w tym roku tez pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
Napisano (edytowany)

 

 

Co myślicie nad taką mieszaniną na T2 w pszenicy ozimej-acanto 0,6l+artea 0,4l+plonvit 2l + siarczan magnezu?

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie czy sama artea w dawce 0,5l to dobry pomysł na t2?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERTY888    0

Tak T2/T3 to w pełni rozwinięty liść flagowy i wychodzący kłos. Jak masz w pełni rozwinięty liść flagowy a septorioza atakuje to nie ma na co czekać. Jaki fungicyd zamierzasz dać?

 

Na T2 chciałem dać 1l Soligoru i 0,4l Amistaru, ale teraz jak już kłos zaczna wychodzić planuję 0,4l Amistaru i 0,6 tebukonazolu ewentualnie dołożyć 0,6l prochlorazu. Nie chce pchać się w duże koszty bo przy tej cenie pszenicy to będzie trudno o dobry wynik finansowy na koniec sezonu. Chcałbym znaleść w tym wszystkim jakiś złoty środek nie za drogo, ale też żeby działało. Pogoda w tym roku akurat na grzyba, a cena zboża wiadomo jaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Hej panowie potrzebuję porady, a mianowicie, co byście polecili w pszenicy ozimej na T3 za Prosaro, ale równie dobrego? Może jakąś mieszaninę? Ponieważ wszędzie gdzie pytam to Prosaro jest w dużych opakowaniach, a ja potrzebuję małą ilość. Co do poprzednich zabiegów, to tak jak kilkanaście stron wcześniej pisałem, czyli na T1 stosowałem Tilt turbo + Mondatak, a na T2 Seguris.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

 

Zamiast Prosaro możesz poszukać Tilmora czy Trapera które mają rejestracje w rzepaku. Wogóle to przy ochronie na T2 Segurisem to starałbym się zrobić ochronę w 2 zabiegach bo do tanich to nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Czy sama Artea na kłos to dobry pomysł, czy lepiej zmniejszyć dawkę i coś dorzucic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam mam takie pytanie pszenżyto już się kłosi kiedy pryskać na grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

Koledzy pytanie co lepsze na ochronę kłosa i górnych liści w pszenicy falcom czy osiris 3 tygodnie temu poszedł wirtuoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@milanreal1 na T3 taka kombinacja 0,4 Duetu Ultra +0,4 Propico będzie dobra?

Albo sam Duet w pełnej dawce albo 0,4 Duetu + 0,6 Tebu

Czy sama Artea na kłos to dobry pomysł, czy lepiej zmniejszyć dawkę i coś dorzucic?

Artee zamieniłbym na Tebu + epoksykonazol lub samo Tebu w pełnej dawce

Koledzy pytanie co lepsze na ochronę kłosa i górnych liści w pszenicy falcom czy osiris 3 tygodnie temu poszedł wirtuoz

Osiris.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

A Tebu i epoksynazol w jakiej dawce?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Tebu 0,7 l + np Rubric 0,5 l


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no moze i lepiej dlatego tez pytam , to pójdzie duett w pełnej dawce ;) chyba ze cos innego byś polecił ? T2 zrobione 2 tygodnie temu cześć pola dana 0,9 soligoru a cześć 0,7 falconu

Duet w tej cenie jest dobrym fungicydem. Dobra jest tez menara.

pszenica była regulowana na pierwsze kolanko 1lccc + 0,25 moddus ale w sumie dostanie 200kgN i jest bardzo gęsta teraz ma niecałe 0,5 metra i wykształcił sie flagowy

Dałbyś w 1 skracaniu 0,4l moddusa to by pszenice trzymało do teraz ;) A tak teraz poprawka 0,2l moddusa lub 0,5l cerone.

Hej panowie potrzebuję porady, a mianowicie, co byście polecili w pszenicy ozimej na T3 za Prosaro, ale równie dobrego? Może jakąś mieszaninę? Ponieważ wszędzie gdzie pytam to Prosaro jest w dużych opakowaniach, a ja potrzebuję małą ilość. Co do poprzednich zabiegów, to tak jak kilkanaście stron wcześniej pisałem, czyli na T1 stosowałem Tilt turbo + Mondatak, a na T2 Seguris.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Na T3 bdb też jest osiris. Chociaż jak na takie mocne t2 to naprawdę nie widzę takiego sensu dawać najdroższego fungi na T3. Tebukonazol wystarczy, chyba ze ryzyko septoriozy plew to coś innego.

Panowie czy sama artea w dawce 0,5l to dobry pomysł na t2?

Artea to taka średnia półka na takich średnio intensywnych polach jeszcze ok.

Na T2 chciałem dać 1l Soligoru i 0,4l Amistaru, ale teraz jak już kłos zaczna wychodzić planuję 0,4l Amistaru i 0,6 tebukonazolu ewentualnie dołożyć 0,6l prochlorazu. Nie chce pchać się w duże koszty bo przy tej cenie pszenicy to będzie trudno o dobry wynik finansowy na koniec sezonu. Chcałbym znaleść w tym wszystkim jakiś złoty środek nie za drogo, ale też żeby działało. Pogoda w tym roku akurat na grzyba, a cena zboża wiadomo jaka.

Tak jest ok.

 

Jakiś czas temu mówiłem ze poszukam informacji na temat amistaru na fuzariozy. Miałem dać odpowiedź w środę ale juwenalia studenckie i czasu nie było.

Amistar ogólnie jest bdb na fuzariozy, ale nie zawsze. Kilka rodzajów fusarium atakuje kłosy i nie w każdej amistar może dać oczekiwane efekty. Najpewniejsze na fuzariozy są triazole w fazie kwitnienia. Najlepsze: tebukonazol, protiokonazol, metkonazol. Propikonazol może zawodzić, wolno przemieszczający się triazol a w przypadku fuzariozy czasem minuty czy godziny są ważne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Dawaliśmy 0.5 + 0.5 i poradziło chodz zalecali 0.5 + 0.6. Szkoda kasy na 2 razy droższą piramide której trzeba napewno 2l/ha wlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetal4    0

Mam pytanie odnosnie jeczmienia jarego ,pojawil sie maczniak ,czy falkon sobie poradzi czy cos domieszac ,ale cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

co zastosować ma mszyce w pszenżycie i pszenicy pryskając jednocześnie na t3 Fandangem, prosaro? Mam Pyrinex 480EC, który by mi wystarczył na całość.(koszt około 21zł/ha) czy lepiej coś innego? P.S środek ten nie ma rejestracji w pszenżycie ale za to ma w pszenicy, nie przeszkadza to zastosować na pszenżyto?

 

Drugie pytanie: Zaczyna jest być widać na dolnych liściach trochę mączniaka i jeszcze mnie rdzy. pszenżyto zaczyna jest być widać ości wychodzące z pochwy liścia flagowego, kiedy zastosować oprysk (fanndango na jedno pole i prosaro na inne pole)? lepiej zastosować na 2 dni jak będzie bardziej widać kłos ale nie w pełni czy dopiero po kwitnieniu? czyli spodziewam się tego za ponad tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie prosze o pomoc.

 

Pszenica jara, jakies 2-3 tyg. temu koncówki zaczeły żółknąć i usychać. Sadziłem ze to przypalenie herbicydem. Ale teraz juz sam nie wiem.

Zboze zaczyna sie pomalu zielenic (5 dni temu pojechałem mofrilinami na grzyba + mocznik poniewaz jest mączniak w dolnych partiach) ale ze mineły juz jakies 3 tyg. zboze nadal wyglada słabo. Na liściach poniżej koncówek na niektórych zdrowych liściach widać takie regularne wypustki, guzki

 

Czy to przypalenie, czy dolega cos wiecej?

Na dniach zamierzam je troche podratować roztworem mocznikiem + siarczan magn. Od zabiegu fungicydowego minelo 5 dni.

Co tym sądzicie?

 

Panowie prosze o pomoc.

 

Pszenica jara, jakies 2-3 tyg. temu koncówki zaczeły żółknąć i usychać. Sadziłem ze to przypalenie herbicydem. Ale teraz juz sam nie wiem.

Zboze zaczyna sie pomalu zielenic (5 dni temu pojechałem mofrilinami na grzyba + mocznik poniewaz jest mączniak w dolnych partiach) ale ze mineły juz jakies 3 tyg. zboze nadal wyglada słabo. Na liściach poniżej koncówek na niektórych zdrowych liściach widać takie regularne wypustki, guzki

 

Czy to przypalenie, czy dolega cos wiecej?

Na dniach zamierzam je troche podratować roztworem mocznikiem + siarczan magn. Od zabiegu fungicydowego minelo 5 dni.

Co tym sądzicie?

 

Zdjecia do poprzedniego postu. Mam nadzieje ze tym razem wejdą

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db36c22b93a34a58.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/399eda828be089ad.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ee8d1fffaa8d25eb.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Dzięki koledzy za wszystkie odpowiedzi na moje pytanie! Przydadzą się na pewno! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy, czy duet dobry będzie na rdzę żółtą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Napisano (edytowany)

Dajecie adiuwant do fungicydów ( sam fungicyd bez siarcznu mg, mocznika itd itp...)?

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie mam pytanie. Na t1 poszedł wirtuoz w dawce 1 litr i zastanawiam się co zrobić na następny zabieg czy za tydzień np dać seguris i zrezygnować później z następnych zabiegów czy poczekać aż zacznie się kłosić i prysnąć Osirisem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wirtuoz nie dotrzyma do kłoszenia.Rób teraz zabieg na flagowy a pozniej na kłos.Mozesz teraz dac Soligor a na kłos Tebu lub Osiris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie jeszcze jedno pytanie czy mozna na T2 mieszac leander z artea dawki leander 0,2l i artea 0,5l na ha?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj