Polecane posty

milanreal1    319

Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

Na rdzę bdb rozwiązanie, na resztę chorób dobre.

Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?

Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

Dobrze kombinujesz, wg mnie lepsza kombinacja.

Co na T3 na t2 poszła menara 410?Czy mozna stosować dwa razy środek z grupy tiarozoli?A pszenicy wyglada tak jak u kolegi

Większość firm na wszystkie 3 zabiegi poleca któryś z triazoli. Taki stan pszenicy jest zły a nawet bardzo. Kiedy dawałeś menara? Bo przez 3 tyg przed septorioza powinna zabezpieczyć. A na T3 spróbować epoksykonazol, w gotowych środkach lub np zmieszać epoksykonazol z tebukonazolem.

A w którym momencie najlepiej zastosować zabieg t2, jeśli będzie to zabieg ostatni?

Czy Duett Ultra poradzi sobie z rdzą brunatną, czy lepsza na rdzę będzie Menara?

Jak ostatni to daj w momencie wychodzenia kłosów z pochwy liściowej. Na rdzę lepszy jest cyprokonazol czyli menara.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Pszenica jara werbena brana z centrali zaczyna ja brac strasznie maczniak i troche dolne liscie robia sie zolte nie wiem czy tak powinno byc ? Co byscie polecili? Myslalem and duettem ale nie wiem czy to dobry pomysl.

 

Jesli masz sam mącznika to najlepsze są substancje z grupy morfolin (ma np. Lotus, Leander). Jesli Duett to tylko Star (zawiera fenpropimorf)

Ja u siebie pojechałem Leanderem, za tydzien zobacze efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

A duett ultra sie nie nadaje? Pytam bo zastosowalemjako 1 zabieg w pszenicy ozimej jak miala ok 2 kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Panowie co polecacie na t2 w pszenicy i pszenżycie ? Zastanawiałem się nad Wirtuoz 520 ec oraz Menar 410 EC. Będzie to ostatni zabieg i wole się dopytać bardziej doświadczonych czy te środki będą skuteczne a może lepiej zastosować coś innego. Na mokrych kawałkach pojawia się już powoli mączniak dlatego chciałbym się go pozbyć i w dodatku zabezpieczyć rośline przed septariozom.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jeśli nie ma teraz presji chorób to wytrzyma do końca czy i tak i tak jakieś tebu na klos dac? Jeśli tak to w jakiej fazie najlepiej zadziała?

teraz daj T2 a później Tebu na T3.Ja tak robie

Kolega ........do jakiego stanu ty dopuściłeś te zboże :( :( :( masakra.

 

 

Mój kolega dokładnie stosuje tą mieszankę w fazie jak kłosa zaczynają wychodzić.( jak już widać kłosa , ze mają wychodzić)

więc jest to termin T2/T3

A duett ultra sie nie nadaje? Pytam bo zastosowalemjako 1 zabieg w pszenicy ozimej jak miala ok 2 kolanko?

średnio się nadaje, choroby liści w miarę załatwia, gorzej z podstawą


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Potrzebuję Waszej porady. Pszenica ozon(kwalifikat) wszystko siane po rzepaku 190 kg/h. Nawożenie 500 kg saletry 3x mocznik po 25 kg + siarczan + odżywki. T1 tilt turbo 1l + mondatak 1l. T2 pryskane 6 maja duett ultra 0,6 litra. Pszenica ładna gęsta poza tym że dziś będąc na polu stwierdzilem że zaczyna ją brać septorioza, intensywne opady jakie obecnie występują pewnie w najbliższym czasie nasilą jeszcze objawy chorobowe a szkoda by to było teraz wszystko zaprzepaścic. Pszenica w fazie zgrubienia kłosa w pochwie(niektóre pszenice u sąsiadów zaczynają już się kłosić). I teraaz pytasnie co robić pryskać już t3 czy czekać na kłoszenie. 2 pytanie czym prysnąć może być soligor czy już nic nie poprawi, może osiris czy poprostu odżałować i prysnąć segurisem. Czy ewentualnie jakiś inny środek. Każda porada mile widziana i z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

Można zastosować fandango oraz prosaro oczywiście oddzielnie ale w czasie kwitnienia pszenżyta i pszenicy na zabieg t3? czy lepiej jest dać wcześniej czy później? P.S kiedyś pojechałem na pszenżyto opryskiem jak kwitło i je załatwiłem, 2t mniej z ha miałem niż na polach na których nie pryskałem wtedy.

 

Można zastosować fandango oraz prosaro oczywiście oddzielnie ale w czasie kwitnienia pszenżyta i pszenicy na zabieg t3? czy lepiej jest dać wcześniej czy później? P.S kiedyś pojechałem na pszenżyto opryskiem jak kwitło i je załatwiłem, 2t mniej z ha miałem niż na polach na których nie pryskałem wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Tym chwastoxem pryskasz jak kwitnie? A tak poważnie to nie o herbicydy przedmówcy pytali. I raczej plony mają conajmniej 2x wieksze niż 2,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Co za bzdury, żal czytać. Ogólnie fungicyd w fazie kwitnienia: pszenica - tak, Pszenżyto, żyto - nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

a jak wygląda sprawa łączenia antywylegacza (moddus, etafon) z fungicydem w fazie liscia flagowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Potrzebuję Waszej porady. Pszenica ozon(kwalifikat) wszystko siane po rzepaku 190 kg/h. Nawożenie 500 kg saletry 3x mocznik po 25 kg + siarczan + odżywki. T1 tilt turbo 1l + mondatak 1l. T2 pryskane 6 maja duett ultra 0,6 litra. Pszenica ładna gęsta poza tym że dziś będąc na polu stwierdzilem że zaczyna ją brać septorioza, intensywne opady jakie obecnie występują pewnie w najbliższym czasie nasilą jeszcze objawy chorobowe a szkoda by to było teraz wszystko zaprzepaścic. Pszenica w fazie zgrubienia kłosa w pochwie(niektóre pszenice u sąsiadów zaczynają już się kłosić). I teraaz pytasnie co robić pryskać już t3 czy czekać na kłoszenie. 2 pytanie czym prysnąć może być soligor czy już nic nie poprawi, może osiris czy poprostu odżałować i prysnąć segurisem. Czy ewentualnie jakiś inny środek. Każda porada mile widziana i z góry dziękuję

Jesli pszenica będzie się kłosić za około tydzień i septorioza przy takiej pogodzię będzię się rozwijała na górnych liściach dałbym Adexar minimum 1.25 l lub ewentualnie Seguris 0.8 l.Na kłos wtedy tebukonazol powinien wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie co polecacie na t2 w pszenicy i pszenżycie ? Zastanawiałem się nad Wirtuoz 520 ec oraz Menar 410 EC. Będzie to ostatni zabieg i wole się dopytać bardziej doświadczonych czy te środki będą skuteczne a może lepiej zastosować coś innego. Na mokrych kawałkach pojawia się już powoli mączniak dlatego chciałbym się go pozbyć i w dodatku zabezpieczyć rośline przed septariozom.

Wirtuoz jest bdb na T1, teraz zdecydowanie lepsza będzie menara.

Potrzebuję Waszej porady. Pszenica ozon(kwalifikat) wszystko siane po rzepaku 190 kg/h. Nawożenie 500 kg saletry 3x mocznik po 25 kg + siarczan + odżywki. T1 tilt turbo 1l + mondatak 1l. T2 pryskane 6 maja duett ultra 0,6 litra. Pszenica ładna gęsta poza tym że dziś będąc na polu stwierdzilem że zaczyna ją brać septorioza, intensywne opady jakie obecnie występują pewnie w najbliższym czasie nasilą jeszcze objawy chorobowe a szkoda by to było teraz wszystko zaprzepaścic. Pszenica w fazie zgrubienia kłosa w pochwie(niektóre pszenice u sąsiadów zaczynają już się kłosić). I teraaz pytasnie co robić pryskać już t3 czy czekać na kłoszenie. 2 pytanie czym prysnąć może być soligor czy już nic nie poprawi, może osiris czy poprostu odżałować i prysnąć segurisem. Czy ewentualnie jakiś inny środek. Każda porada mile widziana i z góry dziękuję

Trochę sam zrobiłeś błąd. Bo gdybyś na T2 dał seguris to miałbyś liść flagowy zdrowy. Ewentualnie do duetu dodać coś aby przedłużyć działanie.

a jak wygląda sprawa łączenia antywylegacza (moddus, etafon) z fungicydem w fazie liscia flagowego ?

Raczej nie ma przeciwwskazań choć z regulatorami to rożnie może być tym bardziej w fazie liścia flagowego. Dla mnie skracanie w fazie liścia flagowego to ostateczność.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

Pszenica po oprysku Tebu 0,7l/ha i Mondatak 0,3l/ha, po opadach zaczęła sie pojawiać Fuzarioza. Z tego co wyczytałem fuzarioze można zwalczać objawowo równiez tebu, pytanie tylko czy moge bezpiecznie uzyć tego samego środka drugi raz. Dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

@milanreal1 na T3 taka kombinacja 0,4 Duetu Ultra +0,4 Propico będzie dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wiem po co. Nie lepiej dać duet ultra w pełnej dawce?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Nie wiem po co. Nie lepiej dać duet ultra w pełnej dawce?

no moze i lepiej dlatego tez pytam , to pójdzie duett w pełnej dawce ;) chyba ze cos innego byś polecił ? T2 zrobione 2 tygodnie temu cześć pola dana 0,9 soligoru a cześć 0,7 falconu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie moge dodac odżywke potasową jak będe pryskał na grzyba falconem pszenica za 2tyg powinna sie wykłosic?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Pszenica po oprysku Tebu 0,7l/ha i Mondatak 0,3l/ha, po opadach zaczęła sie pojawiać Fuzarioza. Z tego co wyczytałem fuzarioze można zwalczać objawowo równiez tebu, pytanie tylko czy moge bezpiecznie uzyć tego samego środka drugi raz. Dziekuje za pomoc

 

Opryskaj 2 raz jesli jest taka potrzeba. Dobrze byloby, gdymy poprzedni zabieg byl min. 14 dni wczesniej, aby czasowo zabezpieczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio1    1

Stosował ktoś reveller 280sc w mieszaninie z Bi nowy 400ec,czy przypali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

No u mnie też były deszcze a pomimo jednego zabiegu było ok 7 ton z ha to jak by tyle plonu zabrało to normalnie powinno dać 12? Zwykła propaganda firm produkujących środki ochrony roślin , kuzyna to już tk wyszkolili że co robaka na polu zobaczy to śmiga z opryskiwaczem są progi szkodliwości i trzeba zachować zdrowy rozsądek B)

 

Fungicydy nie zwiększają plonu tylko zabezpieczają przed spadkiem plonu wiec nie warto myślęć że jeśli na jednym zabiegu sypneło 8 ton to jakbym poleciał programem 3 zabiegowym sypneło by 15 ton ;) o plonie decyduje , stanowisko , odmiana, ochrona, nawożenie, pogoda, gleba, wielkość plonu ustalasz zapomocą nawozenia a ochroną jedynie starasz sie zagrarantować sobie ten plon na jaki dajesz nawożenie :) jeśli pogoda nie dopisuje i grzyb wejdzie to roślina jest osłabiona pobiera mniej składników wiec mniej wyprodukuje ziarna :) tak samo jest z człowiekiem jak jesteś chory nie masz tyle samo siły jakbyśbył zdrowy wiec dajesz z siebie mniej , sam zabiezpieczasz sie czasem witaminami w roślinach za to zadanie odpowiadają microskładniki i fungicydy stosowane zapobiegawczo :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2416

Panowie proszę o radę, pszenżyto o. i pszenicę o. na początku strzelania w źdźbło opryskałem mieszanką Propico i Corbel, miał to być jedyny zabieg fungicydowy. Teraz sobie myślę że może jeszcze coś dorzucić, ale taniego. Zboża są w początkowej fazie kłoszenia, góra wygląda ok, gorzej z podstawą. Myślałem nad środkiem Tarcza łan w dawce 1l/ha. Dobry pomysł, może inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Jak na kłos to Tebu (Tarcza Łan) powinno wystarczyć ja też po wykłoszeniu pojadę Toledo tylko zastanawiam się czy mogę trochę zaniżyć dawkę z 1l czy nie warto ?


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

 

 

Raczej nie ma przeciwwskazań choć z regulatorami to rożnie może być tym bardziej w fazie liścia flagowego. Dla mnie skracanie w fazie liścia flagowego to ostateczność.

pszenica była regulowana na pierwsze kolanko 1lccc + 0,25 moddus ale w sumie dostanie 200kgN i jest bardzo gęsta teraz ma niecałe 0,5 metra i wykształcił sie flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj