Polecane posty

milanreal1    319

Co sądzicie na t2 nad taką mieszanką. Safir 1l Amistar 0,45, artea 0,1l bumper 0,5 l . ? Taka mieszanka ponieważ zostały mi z ubiegłych lat resztki?

Szczerze mówiąc to zwiększ amistar do 0,5-0,6l a artea i bumper są zbędne. A jak została Ci artea to możesz dac np 0,4l artea i 0,6l amistar.

Witam,na t1 zastosowałem tilt turbo 1l/ha w pszenicy,,zabieg przeprowadzony 3 tyg temu,narazie nie widac zadnych objawów,co polecacie na t2?

Jak fungicyd do 100zł/ha to menara 0,5l. Chyba że chcesz dać coś lepszego, droższego.

Kiedy zastosować zabieg T2/T3, jak tylko pojawi się kłos? Dodam, że pszenica jest gdzieś w fazie BBCH 49, ale septorioza już atakuje. Klasyczny T3 robi się w fazie kwitnienia, ale obawiam się, że pszenica do tego czasu nie dotrzyma.

Tak T2/T3 to w pełni rozwinięty liść flagowy i wychodzący kłos. Jak masz w pełni rozwinięty liść flagowy a septorioza atakuje to nie ma na co czekać. Jaki fungicyd zamierzasz dać?

Witam. Opózniłem sie troche z opryskiem fungicydowym na pszenice i pszenżyto zimowe miałem dać na flagę ale bede pryskał dopiero w poniedziałek z powodu deszczy i klos już napewno do tego czasu wyjdzie. I teraz nasuwa sie pytanie czy bede mógł zastosować taka miksture siarczan+mocznik+odżywke+menara. Nie przypali kłosa oczywiście wszytko w rozsądnych dawkach 5%?

Tak możesz to dać w 1 zabiegu. Oczywiście odzywki w normalnych dawkach na tą fazę i będzie ok ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

@avens Nie bardzo wygląda to na choroby. Na drugim liściu od góry wygląda to na niedobory potasu. A na wszystkich to jakiś rodzaj przypalenia. Może po deszczach jej przejdzie.

Może sie mylę co do choroby ale na septoriozę to nie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?

Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1527

jeszcze jedno pytanie- mogę zmieszać Soligor z Kristalonem pomarańczowym ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

odżywki można mieszać z grzybówka. Z herbicydami trzeba uwazac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Choroby kłosa jeszcze na pszenżycie nie spotkałem u mnie na T1 się kończy Wirtuoz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

na T3 bardzo dobre rozwiązanie.Ja w tym roku daje 0.6 Amistar +0.5 Artea.

Kolega stosuje na T3 taką mieszankę i mówi że ziarno piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelrol123    2

Na pszenice tonacje dosyć podatną na mączniaka zdała by taka mieszanka egzamin na t2 Safir 1l + Kendo 0.1l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom446    13
Napisano (edytowany)

Co na T3 na t2 poszła menara 410?Czy mozna stosować dwa razy środek z grupy tiarozoli?A pszenicy wyglada tak jak u kolegi

gallery_73369_358_368707.jpg

Edytowano przez tom446

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?

Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

Fajna mieszanina i chyba za ok 140 Pln/ha wyjdzie. Można się czepiać że spiroksamina zbędna ale są spore dawki dwóch najlepszych triazoli,Tak z ciekawości - co poszło na T1 i co planujesz na T3?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

masakra ja robiłem jeden zabieg coś jakby tilt 0,8 plus mirage 0.5 i jest jeszcze w miarę czysto na jednym kawałku trochę septoriozy się trafia, ale jak tylko będzie pogoda to wjeżdżam z duetem ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Ja jutro na T2 w pszenicy jadę Duetem Star.Warto też prysnać tą mieszanką jęczmień oz. po kwitnieniu czy same Tebu wystarczy.Do Duetu dodam jeszcze 6 S.Mg

Na pszenżyto mam zakupiony sam tebukonazol i zastanawiam się czy jechać pełną dawką czy powiedzmy obniżyć do np 0.75l.Tebu będzie dane przed kwitnieniem.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Czy w pszenicy i pszenżycie na T2 mogę zastosować 0,5l Input( spiroksamina i protiokonazol) + 0,75l Safir (epoksykonazol)?

Mieszanina podobna do Soligoru(zamiast epoksykonazolu jest tebukonazol), ale chyba mocniejsza, a cenowo podobna.

Fajna mieszanina i chyba za ok 140 Pln/ha wyjdzie. Można się czepiać że spiroksamina zbędna ale są spore dawki dwóch najlepszych triazoli,Tak z ciekawości - co poszło na T1 i co planujesz na T3?

Na T1 był Lotus + Bumper + Atak. Na T3 planuje Tebu. Tylko czy na T2 mogę zastosować Input + Safir?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy mieszanina Amistar 05ltr. + Artea 0,5ltr. na T2 to dobre rozwiązanie na T1 poszedł Wirtuoz

na t2 dobre rozwiazanie

na T3 bardzo dobre rozwiązanie.Ja w tym roku daje 0.6 Amistar +0.5 Artea.

Kolega stosuje na T3 taką mieszankę i mówi że ziarno piękne.

amistar i artea to dobre rozwiazanie ale na T2, na T3 jest za późno na taki oprysk bo raz że bedzie trzymał zielono a dwa ze azoksystrobina działa zabezpieczająco przeciwko fuzariozie a propiko- i cyprokonazol to nie są nie wiadomo jak skuteczne substancje na fuzarioze. Wiec jak już to w terminie T2/T3 może się sprawdzić


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61
Napisano (edytowany)

Nie życzę Ci tego abyś się przekonał ,z taką pogodą co jest teraz było u mnie podobnie rok temu , jak nie susza to potem po wykłoszeniu staneły deszcze w czerwcu 3-4 dni ciągłego deszczu , zanim zdążyłem wjechać kłosy już były porażone grzybem jedynie co mogłem zrobić to zatrzymać rozwój ale tak czy siak kłosy były porażone a ziarno słabo wykształcone oraz niewypłeniło górnych partii kłosa :/ jak czytałem straty gdy Grzyb porazi kłosa mogą siegać nawet do 50 % spadku plonu , wiec sam jak po miesiacu staną takie deszcza znowu to bedę sie zastanawiał o T3 zapobiegawczo :)

 

T1, Wirtuoz

T2, Falcon

T3, jakby co Artea :)

Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Jeśli nie ma teraz presji chorób to wytrzyma do końca czy i tak i tak jakieś tebu na klos dac? Jeśli tak to w jakiej fazie najlepiej zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja zrobiłem t2 tak:

 

1l olympus + 0,5l menara

 

na t3 pojade zwyklym tebukonazolem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No u mnie też były deszcze a pomimo jednego zabiegu było ok 7 ton z ha to jak by tyle plonu zabrało to normalnie powinno dać 12? Zwykła propaganda firm produkujących środki ochrony roślin , kuzyna to już tk wyszkolili że co robaka na polu zobaczy to śmiga z opryskiwaczem są progi szkodliwości i trzeba zachować zdrowy rozsądek B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A w którym momencie najlepiej zastosować zabieg t2, jeśli będzie to zabieg ostatni?

Czy Duett Ultra poradzi sobie z rdzą brunatną, czy lepsza na rdzę będzie Menara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

jesli to ostatni to przeciagnij z fazy pelnego liscia flagowego do klosa w pochewce. Ja bym jechal gdy zobaczysz pierwszy klos


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Co na T3 na t2 poszła menara 410?Czy mozna stosować dwa razy środek z grupy tiarozoli?A pszenicy wyglada tak jak u kolegi

gallery_73369_358_368707.jpg

 

Kolega ........do jakiego stanu ty dopuściłeś te zboże :( :( :( masakra.

 

 

 

amistar i artea to dobre rozwiazanie ale na T2, na T3 jest za późno na taki oprysk bo raz że bedzie trzymał zielono a dwa ze azoksystrobina działa zabezpieczająco przeciwko fuzariozie a propiko- i cyprokonazol to nie są nie wiadomo jak skuteczne substancje na fuzarioze. Wiec jak już to w terminie T2/T3 może się sprawdzić

Mój kolega dokładnie stosuje tą mieszankę w fazie jak kłosa zaczynają wychodzić.( jak już widać kłosa , ze mają wychodzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Pszenica jara werbena brana z centrali zaczyna ja brac strasznie maczniak i troche dolne liscie robia sie zolte nie wiem czy tak powinno byc ? Co byscie polecili? Myslalem and duettem ale nie wiem czy to dobry pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Na T1 był Lotus + Bumper + Atak. Na T3 planuje Tebu. Tylko czy na T2 mogę zastosować Input + Safir?

Możesz jak najbardziej. Mam jedynie wrażenie że Twoje T2 jest nieco za bogate w stosunku do T1. Z tych komponentów zrobiłbym nastepująco Lotus+Atak+Safir na T1, Input+Gwarant na T2 a T3 może być. Jak widzisz Bumpera bym wywalił z "jadłospisu".


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj