Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lebek5    56

mi soligor z mieszanina mocznika 5% i siarczanu magnezu 3% jednowodnego przypalił koncówki liści w jęczmieniu jarym, w pszenicy nic nie zauważyłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

mam jeszcze około 25 ha do opryskania od grzyba i jest to jęczmień jary i pszenica ozima, ale musze zobaczyć efekty soligora bo w tej chwili zastanawiam się nad falconem, cena podobna. w tym roku nie wiem czy tylko u mnie ale grzyba (mączniak) mam sporo w pszenżycie ozimym, a pszenica jak narazie jest ok bo byłem dziś zobaczyć. a co sądzisz o falconie??

ja bym wybrał jednak soligor , falcon w max dawce 0,6 nie ma polotu do max dawki soligoru

 

mi soligor z mieszanina mocznika 5% i siarczanu magnezu 3% jednowodnego przypalił koncówki liści w jęczmieniu jarym, w pszenicy nic nie zauważyłem .

mi tez przypalił to normalne jak daje sie mocznik a w soligorze jest tebukonazol i dlatego przypala, sam miałem nie dawać mocznika ale szybko szybko i dałem jednak i poprzypalane końcówki są Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

a długo czekałeś na efekty soligora??

Soligor w dawce 1l/ha robi cuda :rolleyes: u mnie trzyma sakramencko , gdzie falcoln już puscił septorioze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A co myślicie o mieszance menary 410ec i srodka jay 250sc (tańszy zamiennik amistara). W jakich proporcjach byście polecili na t2 w pszenicy i pszenżycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

przeciez masz na etykiecie menary napisane jak mieszac oba te srodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

A co dodać do falcona na mączniaka? Chciałem kupic soligor ale w promieniu 50km nigdzie nie ma.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

Ja dałem ostatnio Credo 1l + 80g epoksy na jednym kawałku. Flaga nie była w pełni rozwinięta ale ze względu na oczekiwane deszcze przyspieszyłem zabieg.

Credo zawiera chlorotalonil i pikoksystrobine, a jakie właściwości ma chlorotalonil działa zapobiegawczo czy wyniszczająco ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Pytanie 1:

W pszenicy ozimej mam mączniaka w dolnych partiach, w wyższych jeszcze biało sie nie robi. Mam zakupiony Soligor.

Czy poczekać jeszcze troche (1-2 tyg.) i prysnąć Soligorem zeby połączyć T2 z T3, czy nie czekac z maczniakiem w tym stadium i pryskac.

I tak chyba bede musiał poczekać te 2-4 dni po deszczach?

 

Pytanie 2:

Wczoraj jechałem Leanderem + Gwarant + mocznik na pszenice jarą. Tez maczniak.

Jak długo czekac na wynik?

 

Pytanie 3.

Zastanawialiście sie kiedys czy srodki które kupujecie były odpowiednio przechowywane przez zime, i co z tym idzie maja odpowiednią moc i siłę działania?

Większość środków króre kupuje jest z 2013 roku (końcówki, połowa roku). Zdarzają sie i z 2014 r.

Wiadomo ze czy to hurtownia czy to sklep w okresie zimowym na pewno w pierzynkę ich nie okrywał

A więc ze 100% skuteczności w momencie zejscia z produkcji dostajemy w 60-80% skuteczny środek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

jak dodam do 0,6 falcona 0,15 taliusa będzie ok na t2, jest sporo mączniaka. Ewentualnie czy mogę zejść do 0,5 falcona i 0,1 taliusa?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

A co dodać do falcona na mączniaka? Chciałem kupic soligor ale w promieniu 50km nigdzie nie ma.

Kup przez internet :)

mało to sklepów internetowych? :rolleyes:

 

Co niektórzy widze że tak ubogo dają srodki że masakra a potem płacz że maczniak puszcza i septorioza.

Ja daje zawsze max dawki czy to Soligora czy Wirtuoza itp i jakoś pszenica zdrowa , po za tym pogoda w tym roku jest nie najlepsza dlatego trzeba dawać wysokie dawki.

Ja z Soligora jestem bardzo zadowolony .

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Czy na początek kłoszenia można jeszcze dac siarczan magnezu do fungi typu duet, soligor, czy działa on na zasadzie adiuwanta polepszając skuteczność fungi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

mam jeszcze około 25 ha do opryskania od grzyba i jest to jęczmień jary i pszenica ozima, ale musze zobaczyć efekty soligora bo w tej chwili zastanawiam się nad falconem, cena podobna. w tym roku nie wiem czy tylko u mnie ale grzyba (mączniak) mam sporo w pszenżycie ozimym, a pszenica jak narazie jest ok bo byłem dziś zobaczyć. a co sądzisz o falconie??

Soligor jest lepszym rozwiazaniem od falconu

mi soligor z mieszanina mocznika 5% i siarczanu magnezu 3% jednowodnego przypalił koncówki liści w jęczmieniu jarym, w pszenicy nic nie zauważyłem .

czy przez parę dni po zabiegu było duże nasłonecznienie?

A co myślicie o mieszance menary 410ec i srodka jay 250sc (tańszy zamiennik amistara). W jakich proporcjach byście polecili na t2 w pszenicy i pszenżycie?

ja do menary dodaje acanto na T2 w dawkach po 0,5 l, narazie udało mi się opryskać 6,5 ha, a póki co deszcz przerywa prace

A co dodać do falcona na mączniaka? Chciałem kupic soligor ale w promieniu 50km nigdzie nie ma.

jeżeli mączniak już wystapił to tylko fenpropidyne (Leander, Lotus)

jak dodam do 0,6 falcona 0,15 taliusa będzie ok na t2, jest sporo mączniaka. Ewentualnie czy mogę zejść do 0,5 falcona i 0,1 taliusa?

Talius nie jest dobrym wyborem. Proquinazid działa dobrze na mączniaka ale zabezpieczająco, lepsza była by fenpropidyna


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

a kto mi powie jak działa seguris z syngety ?

mam artea z tamtego roku co polecacie na pszenice a co na przenzyto moze artea zastosuje na pszenżyto nabywane dokupie troche falkonu i coś jeszcze dobrego na pszenice zapobiegawczo bo narazie nic nie wyskakuje mówią zeby pryskać 2 zabieg ostatni jak wyjdzie 80 procent kłosa jak to jest ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

panowie jakimi końcówkami pryszczecie na grzybka z mocznikiem?zawsze jechałem samym fungicydem żułtymi 02 dzisiaj pryskałem z nawozem i się lekko przytykały.myślę pryskać niebieskimi 03

 

Ja mam niebieskie i wychodzi od 250l (przy sporej mieszaninie środków, większa lepkość) do nawet 300l (gdy daje jeden środek, np chwastox)

 

witam. 3 dni temu opryskałem pszenżyto ozime soligorem 1l/ha bo zauważyłem strasznie dużo mączniaka. dziś byłem zobaczyć a z grzybem nic się chyba nie dzieje. możliwe zeby soligor sobie nie poradził skoro dałem max dawkę na ha, a poza tym jak opryskiwałem warunki pogodowe może nie były super ale nie padało w czasie zabiegu i do 2 godzin po, rośliny były wilgotne ale żadnych ulewnych deszczy nie było. co o tym sądzicie, będę oglądał to pole jeszcze w weekend mam nadzieje ze zadziała. w jaki czas po zabiegu środek powinien sobie poradzić z mączniakiem???

 

Już ci pisałem w temacie pszenżyto - mączniak po oprysku nie zginie całkowicie z zaatakowanych liści, jedynie przestanie się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co myślicie o mieszance menary 410ec i srodka jay 250sc (tańszy zamiennik amistara). W jakich proporcjach byście polecili na t2 w pszenicy i pszenżycie?

Bardzo dobra, to samo co mieszanina menary i amistaru. Dawka 0,4l menara i 0,6l jay.

Credo zawiera chlorotalonil i pikoksystrobine, a jakie właściwości ma chlorotalonil działa zapobiegawczo czy wyniszczająco ?

Chlorotalonil jest bardzo dobry zapobiegawczo. Pozostaje w warstwie woskowej liścia i zapobiega przedostawaniu się grzyba do komórek liścia.

a kto mi powie jak działa seguris z syngety ?

mam artea z tamtego roku co polecacie na pszenice a co na przenzyto moze artea zastosuje na pszenżyto nabywane dokupie troche falkonu i coś jeszcze dobrego na pszenice zapobiegawczo bo narazie nic nie wyskakuje mówią zeby pryskać 2 zabieg ostatni jak wyjdzie 80 procent kłosa jak to jest ;d

Jakbyś przeczytał kilka stron wstecz to byś widział. Seguris to jeden z lepszych środków na rynku. Działa interwencyjnie, zapobiegawczo i wyniszczająco.

Co do drugiej części postu to za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Co sądzicie na t2 nad taką mieszanką. Safir 1l Amistar 0,45, artea 0,1l bumper 0,5 l . ? Taka mieszanka ponieważ zostały mi z ubiegłych lat resztki?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    133

Co niektórzy widze że tak ubogo dają srodki że masakra a potem płacz że maczniak puszcza i septorioza.

Ja daje zawsze max dawki czy to Soligora czy Wirtuoza itp i jakoś pszenica zdrowa , po za tym pogoda w tym roku jest nie najlepsza dlatego trzeba dawać wysokie dawki.

Ja z Soligora jestem bardzo zadowolony .

Według mnie jak się robi 3 zabiegi to maksymalne dawki są zbyteczne. Jak się stosuje słabsze środki, to trzeba dawać wyższe dawki, tylko że dawka ma największy wpływ na okres ochrony, mniejszy na skuteczność działania (mam na myśli różnica w zakresie do + - 20 % maksymalnej dawki ), na skuteczność zaś wpływa sama substancja aktywna.

W tamtym roku też było sporo narzekania na pogodę i że fungicydy nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

 

 

mi soligor z mieszanina mocznika 5% i siarczanu magnezu 3% jednowodnego przypalił koncówki liści w jęczmieniu jarym, w pszenicy nic nie zauważyłem .

czy przez parę dni po zabiegu było duże nasłonecznienie?

Pryskane było w sobotę wieczorem gdzieś koło 20,30 w niedzielę była ładna słoneczna pogoda, a od poniedziałku pochmurno i deszczowo jak ,zapewne wiecie jak teraz pada w małopolsce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0

Witam,na t1 zastosowałem tilt turbo 1l/ha w pszenicy,,zabieg przeprowadzony 3 tyg temu,narazie nie widac zadnych objawów,co polecacie na t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERTY888    0

Kiedy zastosować zabieg T2/T3, jak tylko pojawi się kłos? Dodam, że pszenica jest gdzieś w fazie BBCH 49, ale septorioza już atakuje. Klasyczny T3 robi się w fazie kwitnienia, ale obawiam się, że pszenica do tego czasu nie dotrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

panowie co to jest to T1 I T2 bo ja jestem kompletnie zielony

 

Numery opryskow od grzybka.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

T1 T2 T3 oznaczają terminy oprysków w określonych fazach rozwojowych. T1- początek strzelania w źdźbło, T2-w pełni rozwinięty liść flagowy, T3-na kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Witam. Opózniłem sie troche z opryskiem fungicydowym na pszenice i pszenżyto zimowe miałem dać na flagę ale bede pryskał dopiero w poniedziałek z powodu deszczy i klos już napewno do tego czasu wyjdzie. I teraz nasuwa sie pytanie czy bede mógł zastosować taka miksture siarczan+mocznik+odżywke+menara. Nie przypali kłosa oczywiście wszytko w rozsądnych dawkach 5%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avens    14
Napisano (edytowany)

Panowie, tak wygląda u mnie pszenica odm. Retro - nasiona z centrali, po dwóch zabiegach ochrony.

T1: duett ultra 0,6l + ccc 1l + Siarczan magnezu + dożywka Opti standard ok 3kg

T2: Brasifun (tebukonazol) 0,75l/ha + cerone 0,5l + siarczan + dożywka jw.

 

Na kawałkach na których stosowałem duett starr pszenica ma się dobrze, nie choruje. Tam gdzie na t2 poszedł brasifun, łan zbladł, zżółkł i nie wygląda na to żeby miał się dobrze. Zabieg wykonałem tydzień temu, nie było takiego nasilenia chorób jak teraz. Zastanawiam się czy w jakiś sposób nie osłabiłem tej pszenicy taką kombinacją (t2). Zdaje sobie również sprawę z tego, że ochrona na jaką się zdecydowałem jest niskobudżetowa i przy wysokim nasileniu chorób się nie spisze. Ciągle pozostaje wrażenie że przed zabiegiem t2 było wszystko ok, a tu bach tydzień czasu i takie rzeczy....

 

PS: Ktoś mi powie jakie są objawy przedawkowania siarczanu magnezu?

 

Co wy na to?

 

c0905a1beb53546am.jpg

Edytowano przez avens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj