Polecane posty

milanreal1    319

Niestety propikonazol nie ma ani jednej gwiazdki. Chyba, że masz inną tabelę HGCA, bo chyba wychodziło kilka co roku.... Druga kwestia, czy jest środek zawierający tylko propikonazol, który ma rejestracje na fuzariozy? Sam sprawdziłem 2 lata temu - pszenica po tebukonazolu zieloniutka, po propikonazolu fuzarioza na całym polu ( moje doświadczenie ) Co innego protiokonazol - chyba najlepszy triazol :) na fuzariozę też bardzo dobry.

Rok temu jak sprawdzałem miał ++. W badaniach IOR 60% skuteczności.

Co do protiokonazolu to racja, najlepsza substancja na fuzariozy.

Witam czy na jęczmień jary można dać Olimpusa bo zostało mi i pasowało by wykorzystać

Można ale zrób mieszaninę z triazolami, sam ma działanie zabezpieczające.

mam pytanie bede pryskał tebukonazolem + epoksykonazol i moje pytanie dotyczy tego czy moge do tych substancji dodac Arte + Tilt turbo ( połowe dawki ) bo konczy mi sie ważność i trzeba cos z tym zrobic :)

Nie dodawaj, nie ma takiego sensu. Jeżeli ten tilt i artea przechowasz w dobrych warunkach to za rok będą dobre mimo upływu gwarancji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

@losktos

 

chciałbym prysnąc pszenica i pszenzyto BBCH-39

 

pytanie : czy jak domieszam artee i tilta do tebukonazolem + epoksykonazol to nie zaszkodze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie zaszkodzi ale pytanie po co? Artea to jeszcze moze być ale Tilt lepiej zostawić sobie na drugi sezon


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

A czy na t2 można zrobić mix 1l tebu plus 1l epokzynazol np tarcza łan i rekord chodzi o to żeby było tanio myśle że na ha poniżej 120 pln do tego jakaś odżywka lub tytanit byłby to osta tni zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

może być coś takiego z ty że w podobnych pieniądzach będzie Soligor


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Zamiast Soligora możesz dać 0,35 Aviatora i 0,6 tebu i będziesz miał tyle tebukonazolu i protiokonazolu co w 1l Soligora za 105 Pln. Możesz też dać 1l epoksy + 1l Gwarant za ok 110 Pln.i też będzie dobrze.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

teoretycznie można, wtedy będzie to zabieg T2/T3. Ale sprawdzi się tylko wtedy gdy będzie niska presja chorób a teraz nie widać praktycznie żadnych objawów


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

planuje na drugi zabieg 0.5 Revellera + 88g epoksykonazolu pszenica na razie jest czysta stosował ktos już taką ochronę?

zabieg na kłos też będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Ja dałem ostatnio Credo 1l + 80g epoksy na jednym kawałku. Flaga nie była w pełni rozwinięta ale ze względu na oczekiwane deszcze przyspieszyłem zabieg.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas20541    0

Panowie chodzi o T2 na pszenice. Czy adexar plus będzie dobry? Pierwszy oprysk na grzybka wykonany wirtuozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon21    0
Napisano (edytowany)

zo myslicie o oprysku dolistnym insol 3 na mieszanke zbozowa 1-1,5 litra na hektar

Edytowano przez sajmon21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbi    0

panowie jakimi końcówkami pryszczecie na grzybka z mocznikiem?zawsze jechałem samym fungicydem żułtymi 02 dzisiaj pryskałem z nawozem i się lekko przytykały.myślę pryskać niebieskimi 03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

witam. 3 dni temu opryskałem pszenżyto ozime soligorem 1l/ha bo zauważyłem strasznie dużo mączniaka. dziś byłem zobaczyć a z grzybem nic się chyba nie dzieje. możliwe zeby soligor sobie nie poradził skoro dałem max dawkę na ha, a poza tym jak opryskiwałem warunki pogodowe może nie były super ale nie padało w czasie zabiegu i do 2 godzin po, rośliny były wilgotne ale żadnych ulewnych deszczy nie było. co o tym sądzicie, będę oglądał to pole jeszcze w weekend mam nadzieje ze zadziała. w jaki czas po zabiegu środek powinien sobie poradzić z mączniakiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

jak pojedziesz w weekend to napewno będzie po maczniaku

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

kolego lonoh, a jeśli rośliny były wilgotne i jeszcze troche pokropiło (nie żadne ulewny deszcz) to powinno być ok, bo trochę sie tym zmartwiłem, łan jest gęsty i myślałem że może środek nie doszedł do spodu rośliny, ale przecież to roślinna wchłania fungicyd prawda, poczekam zobacze oby było ok bo nie mam za bardzo kasy na jakieś korekty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja pryskalem corbelem w mieszance z moderatorem i słabo ta mieszanina poradziła sobie z maczniakiem , dopiero soligor na t2 dał radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Po tygodniu jak byłem na polu to było widać efekty a dalem go 0,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

mam jeszcze około 25 ha do opryskania od grzyba i jest to jęczmień jary i pszenica ozima, ale musze zobaczyć efekty soligora bo w tej chwili zastanawiam się nad falconem, cena podobna. w tym roku nie wiem czy tylko u mnie ale grzyba (mączniak) mam sporo w pszenżycie ozimym, a pszenica jak narazie jest ok bo byłem dziś zobaczyć. a co sądzisz o falconie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

planuje na drugi zabieg 0.5 Revellera + 88g epoksykonazolu pszenica na razie jest czysta stosował ktos już taką ochronę?

zabieg na kłos też będzie

 

Jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj