Polecane posty

jackowski11    4

Fajnie nastawilem sie na Lotusa/Leandera na mączniaka - niestety nie do kupienia w mojej okolicy ...... :(

Duett Star rownierz

I jestem w punkcie wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

ja stosowałem reweller niestety nie miałem porównania z innymi bo pojechałem na całą pszenice.Przy deszczowym czerwcu potrzebna będzie po rewellerze poprawka na t3. Mi przepuścił septorioze -ale być może była moja wina bo t2 zrobiłem za pózno-w fazie kłoszenia.A trzeba było na flage. Sumując pszenica dała dobre 8 ton-kombajnista mówił ze pszenica ładna jak żadna więc poleca rewellera

 

własnie mam zakupionego rewellrta na 2 zabieg 1szedł wirtuoz w tamtym roku pryskałem 1 wirtuoz a 2 credo na lisc flagowy reweller wydawał misię drogo pszenica była ładna i nawet ładnie sypała w tym roku doozyłem i kupiłem rewellera i wtamtym roku dawałem nawozy maximusy plus miedz mangan molibden taki recepturę jak ekoplon poleca w tym roku tez daję te nawozy i zobaczymy jak to wyjdzie w tamtym roku wyszło dobrze w tym roku wiecej jeszcze deszcze padają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Panowie takie pytanko.

 

jaka jest różnica między Amistar 250sc a Amistar Opti 480sc ?

Wiadomo cena.....dwukrotnie większa jest u Amistar 250sc wieksza.

Ale jak to się ma z substancjami?

czy jak chcę kropić na T2 np. na grzyba w pszenicy to dajemy 0.4l Artea +0.6l Amistar.

Teraz pytanie......

Co się stanie jak do Artei dodam Amistar Opti? i w jakiej dawce go dać by było tak jak w Amistarze 250sc?

Jest jeszcze coś takiego jak Dobromir 250sc za 204zł ma tą sama substancje co Amistar 250sc.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

moja pszenica Toras jest trochę "zagrzybiona" z T1 nie jestem zadowolony (może dlatego że był to Duett Ultra- taki z konieczności). Zastanawiam się teraz czym ją prysnąć, jest septorioza i trochę mączniaka. Co byście dobrego polecili, aby flagowy ocalić i przyhamować obecne?

Zastanawiałem się nad Fandango bądź Segurisem (choć ten ostatni strasznie drogi).

T3 nie będzie.

Pszenica po jęczmieniu jarym, ph coś koło 6,4. N- około 150

 

seguris nie da rady na mączniaka , mówią to nawet przedstawiciele syngenta... t1 tilt a plan na t2 capalo mają 2 substancje z tych samych grup ale konkretnie to inne.. można powtarzać tymi samymi grupami czy lepiej nie ?

 

@milanreal1 : amistar na ochrone kłosa z t2 czy t3 lepiej ? tzn będzie chronić kłos zastosowany już w fazie wczesnego liścia flagowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Sam jestem ciekaw czy zastosowanie Amistaru z Arteą w fazie liścia flagowego będzie chroniło kłos B)

Za tem czekamy jak wstanie Milanreal i udzieli odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

Panowie takie pytanko.

 

jaka jest różnica między Amistar 250sc a Amistar Opti 480sc ?

Wiadomo cena.....dwukrotnie większa jest u Amistar 250sc wieksza.

Ale jak to się ma z substancjami?

czy jak chcę kropić na T2 np. na grzyba w pszenicy to dajemy 0.4l Artea +0.6l Amistar.

Teraz pytanie......

Co się stanie jak do Artei dodam Amistar Opti? i w jakiej dawce go dać by było tak jak w Amistarze 250sc?

Jest jeszcze coś takiego jak Dobromir 250sc za 204zł ma tą sama substancje co Amistar 250sc.

Amistar opti to jest mieszanina ok 0,8 gwarantu plus 0.3 amistaru, więc nic się nie stanie w zbożach, zapobiegawczo będzie ok. JAY 250 250 ec (generyk amistaru) po 180 zł był u mnie i chyba nadal jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
Napisano (edytowany)

Panowie co polecacie na jęczmień jary? Planuję dwa zabiegi i chciałbym się z całą ochroną zamknąć w kwocie max 250 złotych na hektar.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

 

Na Twoim miejscu nie robiłbym takich mieszanin. Daj na jednym polu 0,8l amisatru xtra, a na innym falcon jeżeli go dostałeś za darmo.

Czemu byś nie robił? Falcon solo za slaby a w amistarze za mało triazolu. To może do amistatu tebukonazol zwykły dodać? Ale chyba zostane przy tej mieszaninie ale zastanawiam sie czy nie zwiększyc dawek na amistar 0,7 i falcon 0.4. Nie przypale liścia flagowego nie za dużo fungi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Witam panowie a orientuje sie ktoś na jaki okres jest chroniona przenica w zabiegu T1 środek Toledo ( tebukonazol) bo przenica zbliza sie do Flagowca i nie chcem za wczesnie dawać Artee. Bo w tamtym roku za wczesnie dałem Menere z Acanto i musiałem wykonać t3 które było za póżne i w tym roku niechcem popełnić tego samego błendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

tebukonazol na pierwszy zabieg to tak troszkę skromnie to już lepiej propikonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

pszenica bogatka opryskana na początku kwietnia na T1 1l duet star + 0,8 l Mirage i widzę, że zaczyna pojawiać się mączniak i chcę zastosować tylko jeden zabieg i mam do dyspozycji, Duet star, Mirage, Bumper Super i soligor i co najlepiej zastosować czy zrobić jakąś mieszaninę ?

Z tych środków które podałeś najlepszy będzie Soligor

Czy oprysk odżywkami mocznik+siarczan magnezu+saletra wapniowa zadziała będąc pryskany około 1 h przed deszczem?

będzie jakaś strata ale zadziała

moja pszenica Toras jest trochę "zagrzybiona" z T1 nie jestem zadowolony (może dlatego że był to Duett Ultra- taki z konieczności). Zastanawiam się teraz czym ją prysnąć, jest septorioza i trochę mączniaka. Co byście dobrego polecili, aby flagowy ocalić i przyhamować obecne?

Zastanawiałem się nad Fandango bądź Segurisem (choć ten ostatni strasznie drogi).

T3 nie będzie.

Pszenica po jęczmieniu jarym, ph coś koło 6,4. N- około 150

Daj Menare lub czysty epoksykonazol + Acanto, lub sam Soligor

ile amistaru trzeba dolac do falcona? mysle dac 0.5 falcona i 0.4 amistaru lub starami bo grzyby atakuja szczegolnie septorioza stosowalem na t1 capallo tilt yamato i najlepiej jest po capallo pozniej tilt turbo ( 1 litr na ha ) po yamato na pszenicy pozno sianej paczniaka nie widac ale na liscie zaczyna wylazic septorioza piaskowa jakies 2 tygodnie od zabiegu natomiast capallo zastosowalem w piatek przed swietami i do tej pory jest dosc dobrze dawka 1.5 litra na ha wystarczajaca trzyma ladnie chyba na drugi rok bede wiedzial co zastosowac ;) chociaz tilt turbo tez dobrze chroni dolne partie N od 150 do 170 kg na ha

 

duzo osob stosowalo duet i kazdy ma problem z maczniakiem niestety duet na t1 jest slabym srodkiem nawet jak sie go polaczy z czyms na maczniaka tak mialem rok temu i tez puscilo i tak juz siedzial na dolnych partiach lisci

Duet Ultra może i słaby ale Star sprawdza się super - u mnie zero maczniaka po 3 tygodniach od zabiegu (zdjęcia w galeri) Co do mieszania falconu z amistarem - zły pomysł. Jak chcesz dawać amistar to dodaj do niego Menare bądź Artee, a jak falcon to sam w pełnej dawce

Panowie takie pytanko.

 

jaka jest różnica między Amistar 250sc a Amistar Opti 480sc ?

Wiadomo cena.....dwukrotnie większa jest u Amistar 250sc wieksza.

Ale jak to się ma z substancjami?

czy jak chcę kropić na T2 np. na grzyba w pszenicy to dajemy 0.4l Artea +0.6l Amistar.

Teraz pytanie......

Co się stanie jak do Artei dodam Amistar Opti? i w jakiej dawce go dać by było tak jak w Amistarze 250sc?

Jest jeszcze coś takiego jak Dobromir 250sc za 204zł ma tą sama substancje co Amistar 250sc.

z Amistarem Opti w mieszaniu jest trochę głupia sytuacja. Patrząc na chlorotalonil można by zejść z dawki, ale parząc na stobiluryne to już dawki nie zaniżysz. Środek chyba nie ma rejstracji w zbożach. Chyba lepiej będzie dać Artea, zwykły Amistar i najwyżej dołożyć gwarant

tebukonazol na pierwszy zabieg to tak troszkę skromnie to już lepiej propikonazol

wcale nie lepiej, jak już mowa o triazolach to epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

A jakbym dał 1l/ha Fandango było by dobrze, czy nie za bardzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kiedyś dawałem Fandango na T2/T3 ale byłem srednio zadowolony. Jeżeli to ma być zabieg T2 to moze być


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

amistar dany na t2 nie załatwi fuzariozy.Zabieg t3 robimy po około 2 dniach jak pszenica zaczyna kwitnąc wtedy połowa pylnikówjest wyrzucona z kłosa.Jesli nie trafimy z zabiegiem skuteczność spada do 60%.Sam robiłem zabieg Adexarem i bedę robił t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
Napisano (edytowany)

Niestety panowie, ale Menera czy Artea nie będzie lepsza od Fandango.

@sławek2209 dziwnę, że już jesteś pewny iż będziesz robił 3 zabieg.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Będę robił t3 bo nawet mam środek juz zakupiony.Nie chce popełnić błedu i olac temat fuzariozy której mozna sie spodziewać .Pogoda jeszcze może duzo pokazać.Tomek przewidzisz że fuzariozy nie bedzie?

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

@slawek2209 a co.bedziesz dawal na t3 jesli mozna wiedziec? Bo nigdy nie robilem t3 ale w tym roku bede pryskal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja również daję t3 na połowe areału a na drugą połowe pójdzie T2/T3. Fuzarioza wystąpi na pewno


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Skąd wiesz, że wystąpi? Będzie suchy, mało wilgotny czerwiec jak 3 lata temu i T3 zbędne.

@slawek2209 teraz nikt nie przewidzi ale jak napisałem w czerwcu/lipcu można przewidzieć według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

występuje co roku, czy to sucho czy to mokro, jedynie przy większej wilgotności jest większe nasilenie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

oszczedzajac na ostatnim zabiegu mozna stracić to co dotychczas się włożyło w uprawę.Sama fuzarioza to nie jedyna choroba do zwalczania przy okazji t3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

na t1 dawałem wirtuoz 1l . moze byc na t2 gwaran t1l+bumper 0,5l+impact 1l. dobra to bedzie mieszanina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Liśc flagowy jest juz dobrze rozwinięty oznak chorób nie widac,a t2 nie było stosowane jechac juz z t2? Soliorem i Topsinem + Bravo? czy zaczekac jescze parę dni tylko ze na nastepne tydzin zapowiadacj codzinnie deszcz. Dziś mija 3 tygodnie od zastosowania t1 wirtuoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj