Polecane posty

zimnyt    3

Panowie, znacie może jakieś sklepy internetowe ze środkami ochrony roślin w rozsądnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, czy można mieszać Artea z mocznikiem+siarczan magnezu+mikro?

Pewnie, a nawet to jest zalecane, za 1 przejazdem zwalczasz grzyby i dostarczasz pokarm.

Panowie pisaliście mi że w tej fazie rozwoju pszenżyta i pszenicy znaczy się liści flagowy niewolno dawać antywylegacza typu antywylegacz płynny 675 sl za 13zł 1l kolega kupił antywylegacz o nazwie stabilan 750 SL 11zł 1l i na etykiecie pisze że można stosować do fazy liścia flagowego i czy to nie są te same środki tylko o innych nazwach czy można nim teras pryskać tak jak mówi etykieta czy niewolno???

A i co tak Worgule może się stać gdyby w tej fazie zastosować antywylegacz płynny 675sl??

CCC solo najlepiej do 1 kolanka, w mieszaninach do 2-3 kolanka. Później skraca kłos. CCC ma działanie głównie skracające, czyli aplikacja w późniejszej fazie jak nie skróci źdźbła ani korzenia które są już wykształcone to skraca ta część rośliny która jest w trakcie wzrostu czyli kłos.

Czy na T2 w pszenżycie zimowy (odmiana Leontino) jest sens dodać gwarant do duettu ultra ??

Przy wysokiej presji ze strony septoriozy to dobry wybór.

Witam. Mam problem z mączniakiem w pszenżycie zimowym. Jest ono w fazie liścia flagowego niedługo powinno się luzować a mączniak jak narazie siedzi na dwóch pierwszych liściach od dołu (taka szara pleśń na pierwszym wiecej na drugim mniej) pryskać czy nie? Dodam że na t1 poszedł tebukonazol+prochloraz.

Nie dałeś w T1 morfoliny i teraz masz problem. I teraz możesz i tak mieć problem z tym mączniakiem, złego już zrobił sporo, do tego teraz oprysk i tak będzie problem aby dotarł do niższych partii rośliny.

Panowie pomoże ktoś co dać na t2 w pszenicy, bo już naprawdę nie wiem- na t1 tilt turbo / duett starr wraz z Atakiem poszedł. Mam w sklepie wybór następujących środków-gwarant, duett ultra, menara, artea, amistar xtra, co z tego kupić i jak pomieszać?

Amistar xtra nie ma rejestracji w zbożach

Z pozostałych najlepsza jest menara i duet, to fungicydy dobre w tym segmencie cenowym o podobnej skuteczności. Artea jest trochę tańsza, ale powinna być lepsza na kłosa niż na flagowy. Gwarant to środek zapobiegawczy, czyli możesz go dodać do fungicydów triazolowych, solo nie warto stosować.

co myślicie na drugi zabiek w pszwnicy o reveller czy coś jnego jest lepszego prosze o podpowieć

Z preparatów strobilurynowych jest najsłabszy szczerze mówiąc, lepszy jest fandango lub artea z amistarem.

Powiedz ile możesz wydać na ochronę i z jakimi chorobami w jakim zbożu możesz mieć problem to najłatwiej będzie dobrać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80
Napisano (edytowany)

Dzięki wielkie kolego milanreal1, pomyliło mi się z amistarem jest dostępny, ten do zbóż zalecany również(właśnie się dowiedziałem). Polecę więc część pól duettem a część może Menara i Amistar(powinno być lepiej niż Artea i Amistar z poprzednich wpisów wynika)

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Amistar xtra owszem może być zalecany w zbożach, bo cyprokonazol i azoksystrobine można stosować w zbożach. Mówiłem o tym ze nie ma rejestracji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jest u mnie dostępny zarówno Amistar xtra jak i Amistar 250 sc, może się źle wyraziłem, broń boże nie zwracałem Ci uwagi czy coś w tym stylu :) Chyba właśnie na t2 użyję ten amistar w mieszaninie z Menarą(chyba że cena mnie powali i kupię Artea). Dzięki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
btk    0

Czy można wymieszać na t2 w pszenicy ozimej Yamato z regulatorem wzrostu Optimus 175 ec czy lepiej zastosować to oddzielnie ? chodzi o zabieg na liść flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym mogę zwalczyć brunatny plamistosc liści w pszenicy na t1 poszedł tilt i na resztę duett star.

post-34937-0-41566600-1399373805_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

Czy spotkał się ktoś z poparzeniem pszenżyta przez tebukonazol(toledo)? Zastosowałem w pszenżycie mikado, w którym mocno występowała septorioza i po około tygodnia po zabiegu widać wyraźnie, że liście są poparzone i poprzebarwiane. Obawiam się, że wpływ na to miały nocne delikatne przymrozki, na kilka dni po zabiegu.Czy będzie to miało wpływ na plon i czy zboże się zregeneruje? Widać wyraźnie, że następne młode listki wyrastające ze środka są już normalne, więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Obok mam pszenżyto borwo i wygląda wzorowo, zero problemów, a mikado od samego początku choruje. Zasiałem je pierwszy raz i nigdy nie widziałem w pszenżycie takich gniazd z septoriozą. Nie wiem z czego to wynika. Czekam na wasze podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

To Tebu to jest takie troche podejrzane.

Rzuc takie cos do wujka googla:

 

"phytotoxicity of tebuconazole"

 

wyskoczy Ci taki Pdf gdzie goście po oprysku dostali mniejszy plon pszenicy niż bez.

Ale sprawa dalej nie badana, choć musi coś być na rzeczy bo na etykiecie "Folicur" rozprowadzanego na zachodzie tebu wspominaja cos o phytotoxicity w ... młodych bananach :rolleyes:

Może prawda może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Czy spotkał się ktoś z poparzeniem pszenżyta przez tebukonazol(toledo)? Zastosowałem w pszenżycie mikado, w którym mocno występowała septorioza i po około tygodnia po zabiegu widać wyraźnie, że liście są poparzone i poprzebarwiane. Obawiam się, że wpływ na to miały nocne delikatne przymrozki, na kilka dni po zabiegu.Czy będzie to miało wpływ na plon i czy zboże się zregeneruje? Widać wyraźnie, że następne młode listki wyrastające ze środka są już normalne, więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Obok mam pszenżyto borwo i wygląda wzorowo, zero problemów, a mikado od samego początku choruje. Zasiałem je pierwszy raz i nigdy nie widziałem w pszenżycie takich gniazd z septoriozą. Nie wiem z czego to wynika. Czekam na wasze podpowiedzi

 

 

A dowales azot z tym Tebu ? jeśli tak to mialo prawo poparzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

Który środek jest lepszy na mączniaka duet ultra czy artea? Po duecie star pryskanym msc temu pojawił sie mączniak nisko na źdźble, liście czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin80wlkp    38

A dowales azot z tym Tebu ? jeśli tak to mialo prawo poparzyć

Nie dawałem, dodałem tylko siarczan magnezu 5kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Amistar Xtra + falcon w jakich dawkach zastosowac na T2 T3 nie będzie. Planuje odpowiednio 0,6 i 0,3 litra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Który środek jest lepszy na mączniaka duet ultra czy artea? Po duecie star pryskanym msc temu pojawił sie mączniak nisko na źdźble, liście czyste

Moim zdaniem obydwa są slabe. Jeśli chcesz coś co "podczyści" mączniaka to daj Falcon lub Soligor (spiroksmina) ew dodaj do duetu czy artea 0,25 Lotusa..


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Który środek jest lepszy na mączniaka duet ultra czy artea? Po duecie star pryskanym msc temu pojawił sie mączniak nisko na źdźble, liście czyste

 

Podpinam sie do tematu

Nisko przy korzeniu na pszenicy pojawił się mączniak - jak cholera. Wyzsze partie/liście mozna powiedziec ok, pod światło widac delikatne białe centki.

OK 2,5 tyg. temu na T1 poszedł Bumper, z septorioza sobie poradził w miarę, mączniaka nie było widać dlatego nic nie dodawałem.

 

Czy teraz uda sie zawalczyć z mączniakiem czy juz raczej sprawa przegrana?Tam gdzie pszenica gesta chyba oprysk juz nie doleci, w innych partiach jeszcze chyba da rade

Co polecacie? Duett Star, Falcon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

Na mączniaka polecam merces świetnie działa dodaje tego 0,1 (o ile dobrze pamiętam) do innego fungicydu i po mączniaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Który środek jest lepszy na mączniaka duet ultra czy artea? Po duecie star pryskanym msc temu pojawił sie mączniak nisko na źdźble, liście czyste

oba środki slabe ale niebo lepsza będzie pewnie Artea. Duet Star jest dobrym środkiem na maczniaka, u mnie póki co nie mam zastrzeżeń co do zabiegu tym środkiem.

Amistar Xtra + falcon w jakich dawkach zastosowac na T2 T3 nie będzie. Planuje odpowiednio 0,6 i 0,3 litra

Zamiast falconu dałbym czysty epoksykonazol lub Soligor - zależnie od funduszy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Podpinam sie do tematu

Nisko przy korzeniu na pszenicy pojawił się mączniak - jak cholera. Wyzsze partie/liście mozna powiedziec ok, pod światło widac delikatne białe centki.

OK 2,5 tyg. temu na T1 poszedł Bumper, z septorioza sobie poradził w miarę, mączniaka nie było widać dlatego nic nie dodawałem.

 

Czy teraz uda sie zawalczyć z mączniakiem czy juz raczej sprawa przegrana?Tam gdzie pszenica gesta chyba oprysk juz nie doleci, w innych partiach jeszcze chyba da rade

Co polecacie? Duett Star, Falcon?

 

Także dzisiaj patrzę na samym dole mączniak ale liście bez mączniaka i to jest pytanie czy oprysk w ogóle coś zdziała skoro mączniak nie jest na liściach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mam falcon po promocyjnej cenie wiec chcem go wykorzystac tylko nad dawkami sie waham może byc tak jak napisałem 0,6 amistar xtra i 0,3 falcon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy Duettem Star mozna jeszcze pryskać na maczniaka w pszenicy ozimej?

Ulotka mówi że "od początku fazy strzelania w źdźbło do końca fazy kłoszenia"

Pozatym to srodek podobno zapobiegawczy, w mączniak w nizszych partiach juz szaleje?

 

Czy szkoda kasy? Czytam na forum niektórzy zachwalają Soligor. Wiecej substancji czynnych, ale i cena wyzsza.

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Soligor jest bardzo dobrym srodkiem na T2, jezeli masz problem tylko z mączniakiem najtaniej i najskuteczniej opryskac morfiną. Np Lotus, Leander 0,3l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj