Polecane posty

gelo400    32

Mam pytanie pare dni temu pryskalem t1 pierwszy raz i kiedy spodziewac sie efektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Siemka

Kiedy dokładnie pryska się na T2 u mnie widać w pszenżycie liści flagowy tak 4 cm czy mogę juz pryskaci menarą czy jeszcze czekać ??

Gdy liść flagowy wyłoni się w pełni wtedy bym jechał, w końcu on najbardziej odpowiada za nalewanie ziarna. Menara jest dobra na T2.

Jaki środek zadziała na dużą ilość mączniaka w pszenicy? Czy tilt turbo będzie dobry?

1 l na ha.

Oraz czy można go mieszać z odżywkami? czyli 20 kg mocznika, 10 kg siarczanu amgnezu i na koniec wlac 1 l tilta na 400 litrów wody?

Tak, gdy mączniak już wystąpił to tilt turbo będzie jednym z lepszych rozwiązań. Najszybciej działająca morfolina, ale z drugiej strony krótko działa, dlatego tez potrzebny jest triazol. Jak najbardziej możesz dać też nawozy.

Mam do was dwa pytania mianowicie:

1.Na T1 w pszenżycie ozimym poszedł duett start + antywylegacz płynny 675 SL za 13zł 1l w dawce 1l/ha a na etykiecie pisze żeby da waci od 1,5l do 2l na ha ja dałem 1l i boje się że zboże się powali i czy teras jak będę na T2 pryskać manerą to czy mogę dodać jeszcze z 0,5 l albo 1l tego antywylegacz ???Boje się żę coś się stanie bo ktoś tu na forum pisał że jak dacie zapuzino antywylegacz to zawsze skraca kłos i nie wiem czy to prawda??faza rozwoju pszenżyta to oczywiście faza liścia flagowego

2.Czy na T2 do manery mogę do daci plonwit z 1,5l/ha siarczan magnezy (stężenie 5%) i mocznik (stężenie 10%) na 270l/ha czy lepiej pojaechaci osobno i na jakich końcówkach??

1. Absolutnie nie, antywylegacz tylko w 1 (maksymalnie do 2 kolanka). Teraz zostaje moddus, medax lub cerone.

2. Możesz dać odzywki ale takie stężenie w fazie liścia flagowego jest za duże. Dla fungicydów najlepsze rozpylacze drobnokropliste, dla odżywek średniokropliste.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Witam, mam pytanie co będzie lepsze na septoriozę w pszenicy, amistar + rubric + gwarant czy może amistar + menara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, mam pytanie co będzie lepsze na septoriozę w pszenicy, amistar + rubric + gwarant czy może amistar + menara?

Amistar +gwarant to tak samo jakbyś wziął olympus. Na septoriozę wariant z gwarantem zdecydowanie lepszy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze dylemat czy kombinacja olympus + rubric czy może leszy będzie adexar choć droższy- czy zwróci się on w wyższym plonowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

na T2 mam acanto, co do niego dodać i w jakich dawkach, byłby to 2 i ostatni zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Co byście poradzili na ochrone w pszenicy i pszenżycie ozimym jednorazowo i kiedy to zastosować ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Myślę nad drugim zabiegiem w pszenicy i pszenżycie, w przypadku tego drugiego to raczej ostatni zabieg. Myślę o Acanto 0,5l + Duett Ultra 0,5l ?? Co Wy na to, mogę któregoś ująć tak aby było równie skutecznie i tanio. Duett u mnie dobrze się sprawdza, a gdy dorzucę strobi to zabezpieczy na dłużej?? Dzięki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ja mam problem gdyż Tulus tak się zagęścił że po rozgarnięciu łanu ledwie ziemię widać , obumarłe liście po T1 mącznika góra pięknie ziolona , medax top i Duet ultra 0,6 w moim przypadku +tebu jakaś tarcza itp 0,5 na flagowy który już zaczyna wyrastać (taki stęczący języczek z pochwy liściowej. Acanto w szpenzycie hm... Falcon 0,6 Duet 0,6 i powinno być ok jęsli nie trudno na kłos po kwitnieniu Tebu :((( pogoda przekropna zagęszczenie łanów b.duże zagrożenie wyleganiem ogromne.

 

T1 Tilt 0,8 Procholaz Mondatak 0,9 8 kwietnia pryskane i trzma aż do tej pory ale po tym weekendzie jak temp skoczy do 20 st na plus w przyszłym tygodniu to w zbożach septeriozy zaczną rzeź.

 

Acanto w pszenżyto hm..... dla mnie za drogo w pszenicę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

Czy do zabiegu na T2 w którym pójdzie Duett Ultra 0,6 l/ha można dodać Cerone i odżywki np FertiAgro 19/19/19?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można

 

Pozdrawiam !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

A jakie moge dać stężenie siarcznu magnezu+mocznik+plonwit z (1,5l) na liść flagowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to na grzyba pszenice juz pryskacie bo sa jakeis objawy czy pryskacie by zapobiec zeby grzyb nie brał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0

Czy do zabiegu na T2 w którym pójdzie Duett Ultra 0,6 l/ha można dodać Cerone i odżywki np FertiAgro 19/19/19?

 

Duett Ultra jest na T1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

trochę nie w temacie ale muszę poprawić jeden kawałek w pszenicy herbicydem, zaczyna pojawiać się liść flagowy, co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

 

Duett Ultra jest na T1

Mi polecano na t1 duett star a duett ultra jest właśnie na t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0

Duett Ultra - triofant metylowy i epoksykonazol

 

Duett Strar - fenpropimorf i epksykonazol

 

Triofant działa dobrze w niskich temp ale niestety krótko dół rośliny da rade zabezpieczyć, ma za to problem z mączniakiem z którym świetnie radzi sobie Fenpropimorf

 

więc sensowniejsza jest zmiana kolejności Duettu (potwierdzone tez u Pana z BASF)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

A mocznik 5% i sarczan 3% mozna dorzucic do T2 na lisc flagowy??

 

mocznik 15 kg + siarczan 10 kg + odżywka można śmiało takie stężenie dożucić, te stężenie co napisałem jest moim zdaniem bezpieczne w zupełności ale jednak jest duże, więc nie ma co więcej sypać oczywiście na 300 l wody

Edytowano przez forumkowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

po jakim okresie od zastosowania bumperu w pszenicy powinienem zauważyć zmiany ? i wrazie co czym poprawić zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. mam problem z pszenicą na stanowisku po rzepaku na t1 poszło mirage 1l ale okazało sie ze zatrzymał tylko mączniaka i to słabo a teraz widze że septorioza rozwija sie w najlepsze mam gwaranta i artea . jak to zmieszac żeby miało to sens mam jeszcze syriusa ale to planowałem na t3. może jakies sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj