Polecane posty

qba333    14

a co powiecie na mieszaninę reveller 0,6/ha+ artea 0,4/ha? nie ma za duzego wyboru w okolicznym sklepie a tam polecili mi samego revellera w cenia 135zl/ha wiec wole dolozyc 20-30zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

T1 tilt + mondatak minimalnie gdzieniegdzie ledwo widać septorioze na dolnych liściach 3 maja będą 3 tyg po zabiegu. T2 : seguris 0,8l czy lepiej falcon 0,6 ? T3: atrea 0,4 + amistar 0,6 ? a może lepiej odwrócić t2 z t3? zależy mi ogólnie na ochronie przed septoriozą i rdzą.

jak w ogóle działa spiroksamina (związek z grupy ketoamin) ? w porównaniu do mieszaniny strobiluryn z triazolami (reveller itp. ) czym się różni azoksystrobina od pikoksystrobina?

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hh600    0

witam coś zaczęło trawić moją pszeniczkę zimową i kupiłem środek który polecił mi pan sprzedawca ponoć to jego najlepszy środek Bumper super 490 ec co o nim sądzicie ?

Dolne listki w pszenicy zaczęły się żółte robić podobnie jak czubki liści na dolnych pojawia się taki nalot biały i czy ten jedno razowy zabieg postawi na nogi pszenice czy trzeba czymś ją za jakiś czas dalej reanimować jeśli tak to co byście polecili ?

 

Duett star 1l/ha i w 90 na ha sie zamknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie mam do was pytanie, mianowicie - mam pszenice ozimą bogatka, pszenica bardzo ładnie rośnie, jest wsiana na polu gdzie 10 lat z rzędu były ziemniaki, nie widać na niej żadnych objawów chorób grzybowych i nie przyskałem żadnym antywylegaczem, stąd moje pytanie-czy prysnąć czymś zapobiegawczo na grzyba, jeśli tak to czym? I czy o tej porze morzna prysnąć jakimś stabilianem lub cerone. I jeśli tak to czy można do tego dołożyć mocznik. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek48    0

Witam.Jaki środek wybrać na T1 w Pszenicy ozimej Vangard (Cyprodynil),czy Propico (Propiconazol).Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

Ja w zeszłym roku stosowałem razem Vangard z Propico. W tym roku zamiast propico dałem Mercesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

milanreal1

To że Bayer nie zaleca Aviatora na T2, nie znaczy że się nie nadaje. W technologii 3-zabiegowej Aviator na T2 jak najbardziej, u mnie jednak na T2 się nie sprawdził ze względu na silną presję septoriozy w T1 i z racji tego że inne fungicydy na T1 sobie nie mogły poradzić. Podobnie Basf na T2 zalecał Bell z Operą a Bell nadawał się na T1. Nie u każdego postępowanie zgodnie z zaleceniami jest dobrą drogą, jeśli stosujemy np ochronę fungicydową tylko z danej firmy to jeszcze jakoś to można zrozumieć, ale jak z 2 lub 3 to czasami konieczne są roszady.

W pełni się zgadzam.

to że Amistar ma fuzarioze w zwalczanych to nie znaczy że zwalcza. Soligor ma 2 substancje działające na fuzariozy - protiokonazol i tebukonazol

Amistar nie zwalcza, amistar zabiega, bardzo dobrze zresztą. W przypadku mokrego lipca amistar powinien kłos super chronić.

a co powiecie na mieszaninę reveller 0,6/ha+ artea 0,4/ha? nie ma za duzego wyboru w okolicznym sklepie a tam polecili mi samego revellera w cenia 135zl/ha wiec wole dolozyc 20-30zl.

Nie widzę sensu takiej mieszaniny, reveller ma cyprokonazol wiec nie trzeba dodawać jeszcze triazoli (w tym tego samego). Lepiej albo sam reveller w pełnej dawce lub areta z amistarem.

T1 tilt + mondatak minimalnie gdzieniegdzie ledwo widać septorioze na dolnych liściach 3 maja będą 3 tyg po zabiegu. T2 : seguris 0,8l czy lepiej falcon 0,6 ? T3: atrea 0,4 + amistar 0,6 ? a może lepiej odwrócić t2 z t3? zależy mi ogólnie na ochronie przed septoriozą i rdzą.

jak w ogóle działa spiroksamina (związek z grupy ketoamin) ? w porównaniu do mieszaniny strobiluryn z triazolami (reveller itp. ) czym się różni azoksystrobina od pikoksystrobina?

Falcon nie ma startu do segurisa, to zupełnie inna półka. Przed septorioza seguris będzie najlepszy z ww. Z rdzą bardzo dobrze sobie radzi artea z amistarem, z tym że ta mieszanina różnie może sobie radzić z septoriozą. Seguris lepszy.

Spiroksamina to substancja typowo na mączniaka.

Witam.Jaki środek wybrać na T1 w Pszenicy ozimej Vangard (Cyprodynil),czy Propico (Propiconazol).Z góry dzieki za odpowiedzi.

Jeżeli vangard ma cyprodynil to znaczy ze to jakiś zamiennik unixu. Czyli ten vangard jest zdecydowanie lepszy od propico, super na choroby podstawy źdźbła, z mączniakiem i septorioża przy niewielkim porażeniu tez sobie poradzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7
Napisano (edytowany)

Napewno cyprodynil lepiej ochroni Ci podstawę żdźbła i na mączniaka też działa. Ja osobiście wziąłbym cyprodynil i dorzucił coś na septoriozę.

Edytowano przez Farmkeen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek48    0
Napisano (edytowany)

Wielkie dzięki panowie za podpowiedzi odnosnie tych srodków.Jednak mam zakupione juz i propico i vangard.Który z nich dac na T1 a który na T2

Edytowano przez Piotrek48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a takie pytanie pszenica byla pryskana duett star ale byla pryskana tak zapobiegawczo tzn jeszcze prawie nie bral grzyb a teraz na dole liscie sa zolte u niej co to moze byc ? a i kiedy pryskac 2 raz duetem ultra czy jak wejdzie grzyb dopiero czy wczesniej zeby zabezpieczyc przed grzybem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to pszenzyto sie powinno pryskac przed atakiem grzyba duetem ultra bo na pierwszy raz poszlo duett star i to pryskac tym duetem star kiedy bo na razie nie widac zeby bralo czy mozna wczesniej opryskac zeby zabezpieczyc przed grzybem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Mam maly problem w pszenicy ozimej sporo owsa nie zmarzl po zimie(owies siewny nie gluchy) czy oprysk Puma lub Axialem spalilby owies faza pszenicy przed flagowym nigdy w zyciu nie bylo takiego czegos zeby owies przez zime przeszedl. Oprysk na zime glean+legato pole czyste tylko te owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Siemka

Kiedy dokładnie pryska się na T2 u mnie widać w pszenżycie liści flagowy tak 4 cm czy mogę juz pryskaci menarą czy jeszcze czekać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

.T2 w zasadzie stosuje sie właśnie miedzy innymi w celu ochrony liścia flagowego. Więc prawidłowo po ukazani się tego liścia. A co to tego przezimowanego owsa siewnego to mam to samo ale w rzepaku. Ojciec nie pamieta takiego roku żeby coś takiego zauważył, a dziadek mowił, że raz był taki rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Wtam. Pojawił się problem w jęczmieniu jarym, a mianowicie zauważyłem wczoraj wąskie podłużne wcięcia, wzdłuż nerwacji w centralnej części liścia.Niektóre z tych wcięć są otoczone delikatną żółtą obwódką. Czy to efekt chwastoxu i pumy w maksymalnych dawkach czy to jakaś choroba grzybowa? Następny problem w jęczmieniu to drobne brunatne plamki najczęściej na dolnych liściach. Jęczmień w fazie krzewienia. Materiał siewny kwalifikowany więc troszkę dziwią ewentualne choroby grzybowe występujące tak wcześnie.

 

W pszenżycie jarym miejscowo drobne białe plamki na dolnej stronie liścia, czyżby już mączniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mari1121    0

hej

.

mieszał ktoś duet ultra z gwarantem?

mam zamiar dać 0,6 l/ha duetu i 0,7 l gwaranta- co myślicie o takiej miesznce

z góry dziekuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176
Napisano (edytowany)

Jaki środek zadziała na dużą ilość mączniaka w pszenicy? Czy tilt turbo będzie dobry?

1 l na ha.

Oraz czy można go mieszać z odżywkami? czyli 20 kg mocznika, 10 kg siarczanu amgnezu i na koniec wlac 1 l tilta na 400 litrów wody?

Edytowano przez ahten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Jezeli tylko maczniaka chcesz zalatwic to zamiast tilitu lepiej daj Lotus albo Leader w dawce ok 0,4L\ha taniej Cie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Mam do was dwa pytania mianowicie:

1.Na T1 w pszenżycie ozimym poszedł duett start + antywylegacz płynny 675 SL za 13zł 1l w dawce 1l/ha a na etykiecie pisze żeby da waci od 1,5l do 2l na ha ja dałem 1l i boje się że zboże się powali i czy teras jak będę na T2 pryskać manerą to czy mogę dodać jeszcze z 0,5 l albo 1l tego antywylegacz ???Boje się żę coś się stanie bo ktoś tu na forum pisał że jak dacie zapuzino antywylegacz to zawsze skraca kłos i nie wiem czy to prawda??faza rozwoju pszenżyta to oczywiście faza liścia flagowego

2.Czy na T2 do manery mogę do daci plonwit z 1,5l/ha siarczan magnezy (stężenie 5%) i mocznik (stężenie 10%) na 270l/ha czy lepiej pojaechaci osobno i na jakich końcówkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

byłem około tydzień temu na polu i pszenżyto było w miarę czysto, a już wczorajsza lustracja mnie przeraziła, bo z wierzchu pszenżyto wygląda pięknie, a jak zajrzałem pomiędzy roślinki to się przeraziłem bo jest "biało" szczególnie tam gdzie jest gęsty ładny łan zboża, kupiłem dziś Soligor i jak warunki pozwolą to będę pryskał, jestem ciekawy czy sobie poradzi?? co sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Witam potrzebuje coś na choroby na areał 5 ha w rozsądnej cenie dolne listki obumierają mączniak i septerioza strasznie sponiewierały roślinki co sądzicie o duet star ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Mam do was dwa pytania mianowicie:

1.Na T1 w pszenżycie ozimym poszedł duett start + antywylegacz płynny 675 SL za 13zł 1l w dawce 1l/ha a na etykiecie pisze żeby da waci od 1,5l do 2l na ha ja dałem 1l i boje się że zboże się powali i czy teras jak będę na T2 pryskać manerą to czy mogę dodać jeszcze z 0,5 l albo 1l tego antywylegacz ???Boje się żę coś się stanie bo ktoś tu na forum pisał że jak dacie zapuzino antywylegacz to zawsze skraca kłos i nie wiem czy to prawda??faza rozwoju pszenżyta to oczywiście faza liścia flagowego

2.Czy na T2 do manery mogę do daci plonwit z 1,5l/ha siarczan magnezy (stężenie 5%) i mocznik (stężenie 10%) na 270l/ha czy lepiej pojaechaci osobno i na jakich końcówkach??

no antywylegacz to juz napewno nie ale mozna dac np moddusa 0,2 tak mi sie wydaje bo na moddusie jest 0,6 l ale od 1 do 2 kolanka ale moddus jes bezpieczny dla zboz ale lepiej sie dopytac jakiegos fachowca bo sa i inne opryski zeby dac jeszcze nawet w poczatkowej fazie liscia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

Medax top jest do póżnej fazy stosowany, oraz cerone, ja cerone zastosowałem w pszenżycie w fazie liścia flagowego to wiele je nie skróciło ale go usztywniło i nie wyległo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Koledzy, u mnie pszenica ma już pierwsze kolanko, dwa dni temu pryskana modusem a jeszcze nie pryskałem T1.

Chciałem capalo ale nie było i dali mi Rubric i Syrius. Stosował ktoś taką mieszaninę?

W jakich dawkach zrobić mieszaninę , na każdym z osobna jest zalecana ilość 1 - 1,25 L.

Czy jak zmieszam każdy po 0,7 L to będzie dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj