Polecane posty

losktos    356

przeglądam wątek i znalazłem kilka propozycji na t2. Która wg was będzie najlepsza w stosunku jakość/cena. Dodam że na pierwszy zabieg poszedł wirtuoz 1,15l/ha.

1. epoksynazol 125 1L/ha + chlorotalonil 500 1l/ha koszt około 110zł

2. Soligor 0,9L/ha koszt 123zł/ha

3.Menara 0,4L/ha +Olympus 1,8L/ha koszt 215zł

4 Acanto 0,5L/ha + Rubric 1L/ha koszt 152zł

 

Planuje 2 zabiegi ale w razie konieczności to będzie i trzeci, nawożenie około 150N/ha, pszenice po Rzepaku(większość), jęczmieniu i kukurydzy.

Co byście wybrali z tych propozycji a może macie jakieś inne?

Wariant 2 lub 4, lub ewentualnie Zamienić i zrobić Menara + Acanto

W czym wychodzi najtaniej strobiluryna ?

Najtaniej będzie chyba w Acanto


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Panowie co sądzicie o skuteczności działania tiofanatu metylowego na T2/T3 w pszenicy i pszenżycie? Bo zastanawiam się czy wybrać Duett Ultra czy sam epoksykonazol plus ewentualnie jeszcze jakiś środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

skuteczność tiofanatu jest bardzo niska. Według HGCA oddziałuje on jedynie na fuzariozy (kiedyś spotkałem się z informacją że jego skuteczność określa się na ok. 30 %). Według testów TopAgrar skuteczność również niska. Tak więc myśle że lepiej będzie wybrać coś innego np. Menare lub połączyć epoksykonazol z tebukonazolem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

czy lepszy ciężko stwierdzić, ma nieco inny mechanizm działania - zawiera strobiluryne więc ma również działanie zabezpieczające i dłuższe od soligoru


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    113

a co myslicie o srodku adexar plus na t2? lepszy niz soligor np?

Z całą pewnością lepszy na T2 niż Soligor, jednak cena prawie 2-krotnie wyższa porównując maksymalne dawki. Jak T1 będzie za słabe to nawet takie "cudo" jak Adexar nie za wiele zdziała. Basf ma dość dobre substancje, może nawet najlepsze, jednak co do ich kombinacji i programów ochrony mam sporo zastrzeżeń. Każdy robi jednak jak uważa, najwyraźniej Basf wie lepiej jakie choroby są największym zagrożeniem w uprawach, niż my rolnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Z całą pewnością lepszy na T2 niż Soligor, jednak cena prawie 2-krotnie wyższa porównując maksymalne dawki. Jak T1 będzie za słabe to nawet takie "cudo" jak Adexar nie za wiele zdziała. Basf ma dość dobre substancje, może nawet najlepsze, jednak co do ich kombinacji i programów ochrony mam sporo zastrzeżeń. Każdy robi jednak jak uważa, najwyraźniej Basf wie lepiej jakie choroby są największym zagrożeniem w uprawach, niż my rolnicy.

Jakie masz zastrzeżenia?Ochrone z Basf w tym roku testuje.Na t1 Capolo 1.6l na T2 czeka Adexar 1.5l i na kłos Osiris 1.5l.Koszt ochrony 460 zł.Po zabiegu Capolo jak narazie pszenica zdrowa a mineło już 19 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

u mnie to samo a tym gorzej że jest gęściejsza i juz ja kładzie co jej dać na T2 napewno modus i jaki dobry fungicyd ???????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Co zastosować na T2/T3 jeśli na T1 12.04 był stosowany Wirtuoz? Odmina KWS Ozon, myślałem nad Duett Ultra lub Falcon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

na T1 17.04bdałem duet star +mirage czyli oni nie chronią przed septoriozą co mam zrobić aby jeszcze ją uratować

 

na T1 17.04bdałem duet star +mirage czyli oni nie chronią przed septoriozą co mam zrobić aby jeszcze ją uratować

byłem dzisiaj na polu i właśnie to zauważyłem teraz się zastanawiam czy wyżej wymienione środki nie zadziałały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmkeen    7

Polecilibyście mi jakiś dobry środek lub mieszaninę na T1 na pszenice? Narazie widać w pszenicy trochę mączniaka i choroby podstawy źdżbła (stanowisko po pszenicy). W sklepie ze środkami facet polecił mi mieszankę cyprodynil 300 ml + epoksykonazol 62,5 ml + proquinazid 20ml i cena tej mieszanki to ok 160zł/ha. Wydaje mi się że są to trochę małe dawki a cena dosyc wysoka. Co mogli byście zaproponować, może coś lepszego i do max. 150-160zł/ha ? Bardzo proszę o podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

milan moze ty cos doradzisz co z ta septorioza zrobic jak już wyzej napisałem na T1 dałem duet star+mirage dlaczego one nie ochroniły jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na t2 soligor czy falcon??

soligor

Co zastosować na T2/T3 jeśli na T1 12.04 był stosowany Wirtuoz? Odmina KWS Ozon, myślałem nad Duett Ultra lub Falcon.

Ile jesteś w stanie wydać na ten zabieg?

na T1 17.04bdałem duet star +mirage czyli oni nie chronią przed septoriozą co mam zrobić aby jeszcze ją uratować

 

na T1 17.04bdałem duet star +mirage czyli oni nie chronią przed septoriozą co mam zrobić aby jeszcze ją uratować

byłem dzisiaj na polu i właśnie to zauważyłem teraz się zastanawiam czy wyżej wymienione środki nie zadziałały

ten rok jest ogólnie specyficzny na septorioze. U mnie np mączniaka nie ma wogóle, a septorioza trochę szaleje i to nie tylko u mnie, szczegolnie na końcówkach liści - chociaż ciężko mi określić konkretnie któro to przypalanie a któro septorioza


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Fachury. Co powiecie na przyspieszone T2 w takiej wersji. U mnie Bogatka ma poważny problem z septeriozą. 0,5l Fandango + 1l Safari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Menara + Acanto (lub Amistar), Soligor


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    113

rycho30

Te żółte końcówki występują na całym polu czy tylko na obrzeżach?

 

slawek2209

Do Capalo mam np zastrzeżenia, 2 substancje na mączniaka a sam epoksykonazol nie radzi sobie z septoriozą (no ale to może tylko u był taki problem). Aviator stosowany w tym samym terminie sporo lepiej zadziałał. Z Basf na T1 byłoby dobre Bell + Flexity, Corbel lub Talius ale Bell był dostępny w pakietach, a jeśli sam dałoby się zdobyć, pewnie i cena byłaby wyższa, o Flexity też pytałem, ale nigdzie w pobliżu nie było. Uważam że stosowanie samego triazolu na septoriozę na T1 to trochę za mało (no może Input dałby radę bo epoksykonazol jest za słaby). slawek2209 nie boisz się że epoksykonazol stosowany w 3 kolejnych zabiegach nie da rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Dawałem Tilt Turbo z Mirage po 0.8/ha ok. tydzień temu a septorioza dalej strasznie szaleje... ;[ na T2 pójdzie Fandango a teraz pryskać czymś czy na razie czekać??


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

Menara + Acanto (lub Amistar), Soligor

W przypadku 1 opcji rozumiem po 0,5 l każdego? Chyba lepiej by było Amistar bo ma fuzarioze kłosów w zwalczanych.

W przypadku Soligora nie ma nic na fuzariozy, czy mocno odbije się to na plonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj