Polecane posty

renovoltage    480

Czyli seguris w dawce 0,8 l będzie lepszym rozwiązaniem niż fandango w dawce 1l ? Na seguris mam oferte po 1020zł za 5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra mieszanka bedzie na t1 tilt turbo 0,7l/ha mirage 0,7l/ha tebukanazol 0,2l/ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Art    1

polecono mi na T1 w pszenicy po burakach juwel 0,6 + mondatak 0,6 , myślicie że to będzie dobra mięszanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Podobno Adexar jest wyceniony na ok 115 za litr. Przy dolnych dawkach 1,3 - 1,5l nawet nie powinno być extremalnie drogo a zabieg z wyższej półki. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie potwierdzić tą cenę?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czym zrobić na t2 na t1 było robione falcon 460 EC

 

 

Falcon powinien iśc na T2. Na T1 to raczej błędna decyzja.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
colorado    3

mirage=mondatak=atak? Wszystkie 3 zawierają tę samą substancję czynną prochloraz w tej samej ilości 450g/l,

 

atak tańszy od mirage, dziś kupiony po 56/l, natomiast mirage ponad 60/l, mondatak nie było. Atak i mondatak różnia się substancjami dodatkowymi, niebędącymi substancja czynną. Czymś jeszcze? obydwa produkuje Barclay Crop Protection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Robicie już T2? U mnie dzisiaj wszyscy 50-100-500ha+ ruszyli z opryskami i tak się zastanawiam czym pryskają, może RSM? Ale tak w samo południe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No właśnie co lepsze Soligor czy falcoln na T2 :) bo wiele osób ma dylemat.

Milanreal co ty o tym sądzisz?

Nic straconego to tylko przymiarki :)

Ile wyjdzie mnie na 1ha Manera + Amistar? i jaka dawka?

Soligor lepszy, to taka średnio-dobra półka.

0,4l menary i 0,6l amistaru wyjdzie coś koło 185zł/ha.

Co do fotki. Robiłeś T1? To wygląda trochę tak jak pozostałości po spóźnionym zabiegu na mączniaka.

Wracając do T2. Ile u Ciebie by kosztował discobol lub amistar opti?

Mam pytanie, mam dużą presję ze strony septoriozy w pszenicy- odmiana banderola i Muszelka. Na pierwszy zabieg poszedł, tilt turbo 0,7l + mondatak 0,8, ale dolne liście mocno żółkną :( . Co proponujecie na drugi zabieg. Myślałem nad Discobolem 1,3l + Rubric 0,5l lub Amistar 0,4 l + 1l Rubric. Co o tym sądzicie? Czy ktoś ma może inne propozycje? z góry dzięki!

Wariant z discobolem jest zdecydowanie lepszy, chlorotalonil to jedna z lepszych substancji na septoriozę. Tylko dawka 1,3l discobolu to tak przy mniejszej presji chorób.

Żółknięcie dolnych liści może być związane z niedoborem magnezu.

a jak przy nich wypada duet ultra ktory jest w cenie podobnej do falcona

Ceny podobne? To albo falcon tani albo duet ultra drogi :D Duet ultra, falcon i menara wg mnie są na podobnym poziomie i w mniej więcej cenie podobnej.

Czyli seguris w dawce 0,8 l będzie lepszym rozwiązaniem niż fandango w dawce 1l ? Na seguris mam oferte po 1020zł za 5 l

Fajna cena. Żebym miał taka ofertę to bym chyba dał seguris zamiast menary z amistarem :D

Dobra mieszanka bedzie na t1 tilt turbo 0,7l/ha mirage 0,7l/ha tebukanazol 0,2l/ha??

Jeszcze nie zrobiłeś T1? Mieszanina dobra i ten tebukonazol wręcz zbędny, sam tilt z mirage da radę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

a jak w tym wszystkim wypada fandango? duzo lepsze niz soligor? da rade na t2/ t3?

seguris to jakis przelomowy srodek ze tak wszedzie widac zachwyty nad nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zastanawiam się co zastosować czy Wirtuoz w dawce 1l koszt 120 zł czy zenit w dawce 0,8 i Mondatak 1l kosst 116 zł. Co lepsze według was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nowa substancja aktywna o fajnym mechanizmie działania.

Fandango jest dobre tylko stosunkowo dość drogie, na septoriozy są lepsze substancje od strobiluryn.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Podobno Adexar jest wyceniony na ok 115 za litr. Przy dolnych dawkach 1,3 - 1,5l nawet nie powinno być extremalnie drogo a zabieg z wyższej półki. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie potwierdzić tą cenę?

adexar w 10 l opakowaniu 1170 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

co lepsze na T2 w pszenicy i pszenżycie? Soligor w dawce 0,8-0,9l/ha czy Epoksykonazol 125 1l/ha + chlorotalonil 500 1l/ha, T3 w pszenżycie nieplanowane

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

Panowie planuje na T2 Starami 0.5l + Artea 0.5l. Ale na etykiecie wyczytalem mieszanie tych srodkow w dawkach 0.6 do 0.4 a dzialka tylko 2ha wiec tu moje pytanie czy taka dawka jaka chce dac bedzie wystarczajaca? Jak narazie zboze nie choruje a na T1 poszedl Duett star 1l + MIRAGE 0.5l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

co lepsze na T2 w pszenicy i pszenżycie? Soligor w dawce 0,8-0,9l/ha czy Epoksykonazol 125 1l/ha + chlorotalonil 500 1l/ha, T3 w pszenżycie nieplanowane

Osobiście wolałbym drugi wariant. Kiedyś na dniach pola widziałem na T2 0,7 epoksy + 0,7 Gwarant i też było dobrze.

Możesz dać Credo 1l i masz tam 500g chlorotalonilu ( jak w litrze Gwaranta) 100g strobi i do tego dodać 0,6 - 0,7 l epoksy., Tylko że koszt ok 140 PLN.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

co byście wybrali na zabieg T2 : soligor czy falcon, a może duet ultra??? zabieg będzie wykonany w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym oraz jęczmieniu jarym. dodam że na T1 nie było nic ze względu na brak kasiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Dzisiaj pryskałem pierwszy raz pszenice i pszenżyto bo pojawia się moczniak na dolnych liściach poszła menara można by powiedzieć że takie wczesne T2 i mam pytanie po ostatnim kawałku za 2 godziny padał deszcz, jak to się ma do skuteczności zabiegu bo na etykiecie nic nie pisze o opadach.

Edytowano przez krzeniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lantierka    0

witam tydzień po zastosowaniu 1,6 capalo , 0,33 modusa , 0,16 CCC ZYTO jest niższe o 10 - 15 cm w porównaniu do nie pryskanego .

czy tak silne działanie nie wpłynie na plon ? ccc było kosmetycznie tylko 0,16 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj