Polecane posty

Tandam    4

Czyli mówisz kolego cichy5540, że dobry wybór z tym Segurisem, to fajnie :) Jeśli chodzi o T3 to jeszcze dokładnie nie wiem, choć zastanawiałem się nad Osirisem lub Prosaro, ponieważ koledzy kilka stron wcześniej takie polecali, ale który z tych środków byłby lepszym wyborem, a może jeszcze jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

milan chodzi mi o zabieg T3 w pszenicy czyli jak zaczyna kwitnąć wtedy wykonać zabieg i nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Czyli mówisz kolego cichy5540, że dobry wybór z tym Segurisem, to fajnie :) Jeśli chodzi o T3 to jeszcze dokładnie nie wiem, choć zastanawiałem się nad Osirisem lub Prosaro, ponieważ koledzy kilka stron wcześniej takie polecali, ale który z tych środków byłby lepszym wyborem, a może jeszcze jakiś inny?

 

Jeśli chodzi o Seguris to bez obaw bedzie skuteczny. Osiris lub Prosaro? Ja bym wziął zdecydowanie Prosaro. Osiris zawiera epoksykonazol który dasz już w segurisie wiec żeby nie powtarzać substancji weź Prosaro(tebukonazol i protiokonazol). Środek na 100% skuteczny ale dla niektórych wciąż drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Gwarant na T2 to dobry patent. Chlorotalonil ze strobiluryną na T2 to np Credo, Olympus, czy Treoris.(w nim strobi akurat nie ma).Moim zdaniem już 0,5-0,7 Gwaranta powinno zrobić robotę. Tebu daj na kłos

I pomieszac to razem z Menara? a Menare dac w pelnej dawce?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

milan jakbyś mógł mi odpowiedzieć co tej pszenicy dolega nadole ma takie żółte liście czy to grzyb czy czegoś jej brakpost-89038-0-25951100-1398008580_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Po takim zdjęciu ciężko wydać jakiś werdykt, ale na moje niewprawne ok to niskie pH i niedobór azotu. Zaczyna redukować dolne liście, a w tej fazie to bardzo źle świadczy o stanowisku oraz nawożeniu, tym bardziej, ze ostatnio wody nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

z tym azotem to bym się nie zgodził bo dałem 200kg saletrosanu jak dałosię wjechać po zimie oraz 150 mocznika jakie 3 tygodnie temu na jesień poszedł fosforan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

I pomieszac to razem z Menara? a Menare dac w pelnej dawce?

Mieszanie nie zaszkodzi. Menare dałbym w dawce 0,4l/ha. Powinno wystarczyć.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskars    0

Witam czy można łączyć środek grzybowy z insektycydem , i który pierwszy się wlewa do opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Jak najbardziej można. A z kolejnością to wszystko zależy od formulacji środków

 

Napisz jakie masz środki to zaraz ci odp co po kolei wlewać do zbiornika

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Najpierw Mospilan potem Pictor. Zanim zaczniesz wsypywac mospilan wlej około 50 % wody do zbiornika. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a ja tam laduje beczke wody jakies max 1800 litrow i pozniej daje srodki bo tak to zanim mi sie tyle wody naleje za dlugo schodzi i jakos ladnie sie miesza fakt ze ciagnik musi z 10 min chodzic zeby ladnie sie wymieszalo ale nie zauwazylem zeby to mialo jakies znaczenie zeby lac pol zbiornik dawac srodek pozniej reszte wody jak to jest na etykiecie chociaz tak powinno sie robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

a po czym poznajecie który śor jako pierwszy do beczki wlewać.

 

Po danej formulacji środka. Str 142 czytaj

 

a ja tam laduje beczke wody jakies max 1800 litrow i pozniej daje srodki bo tak to zanim mi sie tyle wody naleje za dlugo schodzi i jakos ladnie sie miesza fakt ze ciagnik musi z 10 min chodzic zeby ladnie sie wymieszalo ale nie zauwazylem zeby to mialo jakies znaczenie zeby lac pol zbiornik dawac srodek pozniej reszte wody jak to jest na etykiecie chociaz tak powinno sie robic...

 

Każdy robi jak uważa ale żebyś się nie zdziwił jak kiedyś ci sie makaron poskręca i będzie upss.. oczywiście nie życzę tego nikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a czemu ma sie poskrecac? wlewam do rozwadniacza i pomalu puszczam i miesza sie super jakbym wlal od razu do beczki to byc moze cos by osiadlo a tak pomalu woda zabiera srodek i zanim z rozwadniacza przejdzie to moze z 600 litrow przeplynie bo jest duza srednica rury od rozwadniacza ale mniejsza z tym tylko mowie ze zadnego negatywnego efektu tego postepowania nie zauwazylem....a powinno sie tak postepowac jak podaje etykieta i tyle w temacie;)

 

oprysklaem pszenice przed swietami i byla w fazie strzelawnie w źbło a 1 kolanko kolanko bylo juz minimalnie wyczuwalne powiedzmy ze 50 % roslin juz bylo w tej fazie zastosowalem modus 03 i 1 litr cc od grzyba capalo troche chyba sie pospieszylem z tym zabiegiem ale czy moze sie cos negatywnego stac? niestety mialem juz srodek rozrobiony a nie chcialem zostawiac na swieta poszlo 7 ha pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Czemu uważasz że za szybko? Ja sie nauczyłem że jeżeli sie stosuje CCC to tylko i wyłącznie odrazu po zakończeniu krzewienia w trakcie zaczynania strzelania w xDźblo bo potem to (i tu zaznaczam) ZAWSZE skraca już kłos! należy o tym pamiętać. Inne preparaty zawierające trineksapak etylu czy etefo to ok można troche później ale CCC tylko i wyłącznie we wczesnej fazie rozwojowej, A tak jak ty opryskaleś to bardzo trafnie zrobiłeś bo Capalo napewno ochroni ci pszenice do T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie robił już ktoś T2?

W tym roku po namowie z kolega postanowiliśmy wspólnie zakupić Acanto i Tilt Turbo na T2.

0.8l/ha Acanto+0.8l/ha Tilt pójdzie na T2.--------Powinno być lepiej jak Sequris:)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Kiedy najlepiej zrobic T2? tzn; przy ktorym lisciu?,chodzi mi o to ile pszenica ma lisci i ktory to jest ten ostatni.....

moze banalne pytanie ale ja poprostu tego nie wiem :ph34r: kazda odmiana ma taka sama ilosc?

U mnie w niektorych roslinach ma juz 3 kolanka i 4 liscie...ile jeszcze lisci wyrosnie zanim pojawi sie flagowy? :rolleyes:

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Przed flagowym bedzie liść bardzo szeroki obwisly w dół a po nim będzie wychodził liść który będzie szedł pionowo w górę to właśnie jest flagowy. T2 zasada prosta- lepiej wcześniej niż za późno czyli przed pokazaniem się liścia flagowego będzie termin optymalny.

 

Nie cytuj poprzedniego postu !!!

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Dzieki ;)


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to właśnie jest z tym T2? Wiadomo że pierwsze co to obserwacja łanu i w razie czego interweniowanie jak się jakieś grzybki pojawią. Ale tych chorób jest kilka a oprysk będzie jeden i np. gościu u którego kupuje środki mówił że jak pojawiają się pierwsze pylniki to jest idealny moment na zwalczania septoriozy. Na T1 dałem Tilta 0,9l + Atak 0,9l myślę że w miarę dobry zestaw ale do tej fazy to pszenicy w dobrej kondycji raczej nie utrzyma. A co Koledzy planujecie na T2? Ja się przymierzam dać coś grupy strobiluryn. Amistar 250 lub acanto a może coś innego z tej grupy? No i coś domieszać do tego, najlepiej jakies triazole. Może coś doradzicie? Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj