Polecane posty

tommy66692    2254

panowie kupiłem taki środek TEBU, myślę prysnąć nim pszenice 2 razy w dawce 1l/ha-wiem ze ten srodek szału nie robi bo i cena jest przystępna ale jak myslicie powinno wystarczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kronolus    1

Witam jedno pytanie mam bo szukałem preparatu helben i podobno że wszystkie preparaty z substancją karbendazym zostały w tym roku wycofane czy to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

poczytaj pare postów wyżej

nieprawda

 

sam kupowałem sarfun 500 nie dalej jak tydzien temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tylko trzeba mieć zaświadczenie aktualne bo to 1 klasa toksyczności.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlaczego ten srodek jest tak ciężko kupić Swing Top 183 SC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie mam do dyspozycji 4 środki Duett Star, Yamato, Eminent i Falcon, niestety ale tylko z tych mogę skorzystać, mam do Was prośbę jak to rozdysponować na pszenicę bądz pszenżyto?

trochę słaby dobór środków. Najlepszym rozwiazaniem będzie chyba w ten sposób

T1 Duet Star (i pasowałoby tutaj dorzucić prochloraz)

T2 Falcon

T3 Yamato

ten Eminent praktycznie zbędny

mam duett ultra, lotus i mondatak - rzeźbić jakąś mieszkankę na T1 czy sam duett da sobie radę?

Sm Duet to za mało. To srodki na całą ochronę?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

przed wczoraj pszenica dostała siarczan magnezu 5kg + wuxal mikro 1l + tilt turbo 1l + antywylegacz płynny 675 SL 1,5l

 

teraz pytanie co dobrego w miare taniego na T2 który planuję wykonać na liść flagowy i na tym koniec ochrony tylko 2 zabiegi co proponujecie?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pryskałem wczoraj pszenice i pszenżyto mieszanką

Mocznik 10kg

Maximus mikro 0,75kg

Maximus makro 2kg

Topsin 0,7l

Atak 0,7l

Lotus 0,3l

Antywylegacz 750 0,8l

Moddus 0,2l

w nocy temperatura spadła do 1 stopnia ale na trawie było widać lekki przymrozek. Zadziała ta mieszanka bo boje się czy nie położy się zboże( 120N/ha),temperatura w czasie zabiegu ok 15 stopni, faza 31-32.

Na jednym polu pokazała się septorioza liści pszenicy da rade ta mieszanka?

Zadziała dobrze, ważne że w czasie zabiegu było ciepło ;)

milan jakbyś mógł mi wytłumaczyć w jakim momencie jest najlepiej zastosować zabieg T3 tak aby nie narobić szkody

W jakim zbożu? W pszenicy w fazie kwitnienia.

przed wczoraj pszenica dostała siarczan magnezu 5kg + wuxal mikro 1l + tilt turbo 1l + antywylegacz płynny 675 SL 1,5l

teraz pytanie co dobrego w miare taniego na T2 który planuję wykonać na liść flagowy i na tym koniec ochrony tylko 2 zabiegi co proponujecie?

Dobra a w miarę tania jest menara, rok temu bardzo fajnie podziałała.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie ochronę na T2/T3 na pszenżyto ozime i żyto ? ^^

Aby w miarę było tanio a dobrze myślałem nad Duett ultra + Tebu w proporcjach : 0,5l + 1l . Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Na T2 kupilem Menare ale mam jeszcze Gwaranta i Tebu...czy moge do Menary dodac Gwarant?jak tak to w jakiej ilosci?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przed wczoraj pszenica dostała siarczan magnezu 5kg + wuxal mikro 1l + tilt turbo 1l + antywylegacz płynny 675 SL 1,5l

 

teraz pytanie co dobrego w miare taniego na T2 który planuję wykonać na liść flagowy i na tym koniec ochrony tylko 2 zabiegi co proponujecie?

Soligor lub Menara


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Na T2 kupilem Menare ale mam jeszcze Gwaranta i Tebu...czy moge do Menary dodac Gwarant?jak tak to w jakiej ilosci?

Gwarant na T2 to dobry patent. Chlorotalonil ze strobiluryną na T2 to np Credo, Olympus, czy Treoris.(w nim strobi akurat nie ma).Moim zdaniem już 0,5-0,7 Gwaranta powinno zrobić robotę. Tebu daj na kłos


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Pierwszy zabieg wykonany z użyciem prochlorazu, epoksykonazolu, fenpropidyny.

 

Teraz pytanie co będzie najlepsze na T2( przy nawożeniu zakładanym około 230 N, przepdlon zbożowy ) , seguris 0,8l , fandango , fusaro , soligor , czy może mieszac coś samemu np ( epoksykonazol , chlorotalonil , fluchikonazol )? Ma być dobrze ale im taniej tym lepiej pszenica podatna na septoriozę i rdzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerek12    42

Na t1 mam tilt turbo 1l do tego mam zamiar dać 0,3l moddusa + 0,7l antywylegacza płynnego. Mogę do tego jeszcze dać siarczan magnezu? Ile przed opryskiem a ile po oprysku mogę rozsiać saletrę, czy nie ma to żadnego znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

Witam. koledzy mam takie pytanie ile jest najlepiej stosować wody na 1ha? i jakimi dyszami najlepiej wykonywać zabieg? i na jakim ciśnieniu?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Pryskalem w słoneczny dzień fungicydy +0,2 modusa+0,8 antywylegacza. Po tygodniu pojawiły sie przypalone końcówki liści w przenicy , czy to przez modusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Witam. koledzy mam takie pytanie ile jest najlepiej stosować wody na 1ha? i jakimi dyszami najlepiej wykonywać zabieg? i na jakim ciśnieniu?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Fungicydy i skracanie pryskałem końcówkami 0,3mm (eżektory) ciśnienie ok 2,5 -3,2 w zależności od wiatru. Prędkość ok 5,5-7km. 250l/ha.,


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Pryskalem w słoneczny dzień fungicydy +0,2 modusa+0,8 antywylegacza. Po tygodniu pojawiły sie przypalone końcówki liści w przenicy , czy to przez modusa?

 

u nie podobnie bylo rok temu trzeba zabieg robic wieczorem przy niskiej tem. to wina modusa ale watpie zeby to wplynelo na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

Koledzy doradźcie co zastosować na T2 w pszenicy ozimej, nawożenie na poziomie 180-200N/ha. Na T1 poszła mieszanina Tiltu turbo + Mondatak, a na jednej działce Tilt turbo + Unix. Wcześniej przez 3 lata na T2 stosowałem mieszaninę Artea + Amistar (0,4l + 0,6l). W tym roku zastanawiam się nad zastosowaniem środka Seguris? Jakie jest wasze zadanie panowie? A może macie jakieś lepsze propozycje?

Dodam, że ma to być konkretny zabieg i nie koniecznie tani. Oczywiście będzie też stosowany zabieg na T3. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Witam!

Koledzy doradźcie co zastosować na T2 w pszenicy ozimej, nawożenie na poziomie 180-200N/ha. Na T1 poszła mieszanina Tiltu turbo + Mondatak, a na jednej działce Tilt turbo + Unix. Wcześniej przez 3 lata na T2 stosowałem mieszaninę Artea + Amistar (0,4l + 0,6l). W tym roku zastanawiam się nad zastosowaniem środka Seguris? Jakie jest wasze zadanie panowie? A może macie jakieś lepsze propozycje?

Dodam, że ma to być konkretny zabieg i nie koniecznie tani. Oczywiście będzie też stosowany zabieg na T3. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

Seguris to bardzo dobry środek na T2 w pełnej dawce ogarnie i zadba o wszystko. A na T3 masz już coś zaplanowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam. koledzy mam takie pytanie ile jest najlepiej stosować wody na 1ha? i jakimi dyszami najlepiej wykonywać zabieg? i na jakim ciśnieniu?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

ja pryskam 0,3, eżektorami, ciśnienie ok. 4, 220-230 l/ha

Pryskalem w słoneczny dzień fungicydy +0,2 modusa+0,8 antywylegacza. Po tygodniu pojawiły sie przypalone końcówki liści w przenicy , czy to przez modusa?

i tak i nie. Jakie fungicydy?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

 

ja pryskam 0,3, eżektorami, ciśnienie ok. 4, 220-230 l/ha

 

i tak i nie. Jakie fungicydy?

Corbel i Moderator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj