Polecane posty

cichy5540    14

 

 

a co to za szyfr? czy mógłbyś napisac językiem zrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika?

 

Na każdym opakowaniu środków jest napisane w jakiej środek jest formulacje np Gold 450 EC i właśnie to EC jest daną formulacją środka. I teraz żeby środki się nie ważyły itd to tak to jest sprytnie zrobione że jeżeli wlewa się do zbiornika w odpowiedniej kolejności to żadnych cyrków nie będzie. Oczywiście są wyjątki bo niektórych nie powinno się wcale łączyć np CS z SL lub EC które sie nie tolerują za bardzo. Ja zawsze kieruje się tabelą ze strony Liz.pl w zakładce stosowanie herbicydow. Co prawda tam jest odnośnik do buraków ale formulacje środków są wszędzie takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    71

Panowie na T1 zakupiłem Corbel 750EC + Ceando 183SC w dawce 0,3l +1l

tak mi doradzono w sklepie dobrze bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwiesiek    0

Na każdym opakowaniu środków jest napisane w jakiej środek jest formulacje np Gold 450 EC i właśnie to EC jest daną formulacją środka. I teraz żeby środki się nie ważyły itd to tak to jest sprytnie zrobione że jeżeli wlewa się do zbiornika w odpowiedniej kolejności to żadnych cyrków nie będzie. Oczywiście są wyjątki bo niektórych nie powinno się wcale łączyć np CS z SL lub EC które sie nie tolerują za bardzo. Ja zawsze kieruje się tabelą ze strony Liz.pl w zakładce stosowanie herbicydow. Co prawda tam jest odnośnik do buraków ale formulacje środków są wszędzie takie same

dziękuje za oświecenie mnie. jak widac aktualne jest nadal stare.., ,,,kto pyta nie błądzi". jeszcze raz dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Czesc panowie

napiszcie co myslicie o moim planie ochrony fungicydowej pszenicy

 

T1 juz dość dawno temu poszło yamato 303se w dawce 1,6l/ha i rośliny jak narazie wyglądają ok.

Niedługo, tak miedzy 2 a 3 kolankiem chce dać tilt turbo 1l/ha

Po wykłoszeniu Falcon 0,6l ha

 

Ma to jakis większy sens?

 

starałem sie zeby były różne substancje aktywne, i tak w

t1 mamy benzimidazole i triazole

t2 morfoliny i triazole

t3 ketaminy i triazole

 

powino zadziałać co nie?

 

do strobiluryn nie jestem na razie przekonany. Kupię w tym roku 1 bańke i kawałek pola zostawie jako plantacja testowa czy zboze bedze wyraźnie zdrowsze i da zauważalnie lepszy plon.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

A gdzie jest w tej tabeli formulacja SL(antywylegacz)?

 

Spojz na tabele z tej strony co pisałem bo tu nie napisałem wszystkich z racji że z telefonu pisze i mi umknelo wiec sory

 

SL wlewasz na końcu.

 

Na końcu jest EC i EW a przed tym jest SL. Np najpierw lejemy Antywylegacz potem Moddus .to tak w kwestii wyjaśnienia

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Duett ultra 497 na T2 zamiast fandango ?? Reveller 280 odpada

dużo taniej i dużo gorzej

Panowie na T1 zakupiłem Corbel 750EC + Ceando 183SC w dawce 0,3l +1l

tak mi doradzono w sklepie dobrze bedzie?

całkiem dobry wariant


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwiesiek    0

panowie na t1 na pszenice mam propozycje Moderator 0,6l/ha + Corbel 0,3l/ha + Propico 0,5l/ha + Asystent 0,05

szanowni panstwo, Już wiem co to takiego SC, SL itp, ale prosze mnie jeszcze oświecić z pewnym tematem. Mianowicie co oznacza termin ,T1", albo T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

t1 t2....itd są to zabiegi fungicydowe ( ilość - pierwszy, drugi ....itd )

 

moge dać na T2 sam Osiris 65 EC + odżywki czy coś dołożyć?

 

 

Nie piszemy posta pod postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

myślałem o 2l/ha starczy czy dać maxymalną 2,5l/ha? czy tak jak pisze na etykiecie Osiris 65 EC 1,5 l/ha + Corbel 750 EC 0,5 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Panowie na T1 zakupiłem Corbel 750EC + Ceando 183SC w dawce 0,3l +1l

tak mi doradzono w sklepie dobrze bedzie?

 

Po prostu masz dwuskładnikowe Capalo z Chemirolu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

moja wiedza rośnie. dziękuje.

 

właśnie po to jest ten portal aby poszerzać swoją wiedzę i wymieniać się doświadczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jeżeli temperatura na termometrze jest powiedzmy te 12-14 a odczuwalna mniejsza. ok 10 to można pryskać? nie wiem co robić.prognozy po świętach są raczej mało optymistyczne-deszcz, a przed świętami tzn w piątek i sobotę słonecznie ale chłodno.co tu robić? wegetacja leci, środki stoją, pogody brak... przecież nie będe pryskać w święta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

myślałem o 2l/ha starczy czy dać maxymalną 2,5l/ha? czy tak jak pisze na etykiecie Osiris 65 EC 1,5 l/ha + Corbel 750 EC 0,5 l/ha

 

2l da rade. mniejsza dawka może być mniej skuteczna troche ale te 2l jest dobą opcją

 

jeżeli temperatura na termometrze jest powiedzmy te 12-14 a odczuwalna mniejsza. ok 10 to można pryskać? nie wiem co robić.prognozy po świętach są raczej mało optymistyczne-deszcz, a przed świętami tzn w piątek i sobotę słonecznie ale chłodno.co tu robić? wegetacja leci, środki stoją, pogody brak... przecież nie będe pryskać w święta....

 

Chciałbym mieć takie warunki. Jedź i pryskaj puki masz okazje. Takie warunki są dobe do pryskania chyba że przymrozki w nocy u ciebie mają być. U mnie pryskam jak sie da i kiedy sie da. temp ciągle na poziomie max 10* wiatr wieje jak szalony. wczoraj pryskałem na choroby bo było względnie po południu a wieczorem co? deszcz z gradem a nad ranem jak by było mało przymrozek z -3. I co ja mam powiedzieć ? 30ha do poprawki . W tym roku nie ma co czekac na idealne warunki chyba że sie ma pare hektarów tylko. Jedź i pryskaj i powodzonka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

moge dać na T2 sam Osiris 65 EC + odżywki czy coś dołożyć?

 

Jeśli pierwszy zabieg zawierał substancje zwalczające mączniak to jak najbardziej mozna dać sam Osiris. Dawka uzależniona od zagrożenia ze strony chorób i od tego czy jest planowany kolejny zabieg. Jeśli ma to być zabieg ostatni i jest to system 2 zabiegowy to mozna pomyśleć o 2,5 litra w tym roku w związku z dluższym sezonem. Jeśli chodzi o mieszanie z odżywkami to jak najbardziej można mieszać.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kessler    0

Mam takie oto pytanie.

Jaki powinien być minimalny odstęp czasowy między zabiegiem herbicydem a fungicydem. Np, jak dzisiaj przelecę po pszenicy mustangiem forte, to czy jutro mogę opryskać ją fungicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

powiem ci że ja pojechałem tydzień temu dwa dni po herbicydach fungicydem i nic się nie dzieje. póki w tamtym roku jak był mega mokry maj to sąsiad jechał dzień po dniu bo jak powiedział "nie ma na co czekać"a koleś ma ze 100 ha zboża

 

dzieki za radę cichy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peterek88    0

Mam pytanie bo w tym roku pierwszy raz będę skracał żyto. Mam zakupiony środek Stabilan i moje pytanie czy skaracanie wykonać w 1 zabiegu w ilości około 2 litry na ha, czy rozłożyć to na 2 zabiegi i dziś jeden a drugi za 2 tyg i w dawce po 1 litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

witam co byście mi polecili na septorioze na pierwszy zabieg po świętach pszenica bogatka z centrali i jeszcze z czym można zmieszać ? ile mocznika i jakiejś odrzywki bo trochę słabo idzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj