Polecane posty

globus512    18

Co będzie najlepsze? Tern Premium 0,5 Syrius 0,8 i Promax 0,8 koszt 130 zł ha czy może wirtuoz 1l, czy może tilt i prochloraz? Wszystko w granicach 130zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1880

Czy połaczenie cerone z duett ultra w przypadku pszenicy nic nie przypali? Kolejna sprawa to czy gdyby zmniejszył dawke o połowe nie lepiej duett połaczyc z falconem?

Proszę o wyrozmumiałosc jestem poczatkujacy i chce wszystko ogarnac w jednym badz 2 zabiegach....

 

Czy połaczenie cerone z duett ultra w przypadku pszenicy nic nie przypali? Kolejna sprawa to czy gdyby zmniejszył dawke o połowe nie lepiej duett połaczyc z falconem?

Proszę o wyrozmumiałosc jestem poczatkujacy i chce wszystko ogarnac w jednym badz 2 zabiegach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak już to albo Duet albo falcon w pełnych dawkach. Walenie 5 substancji w dawkach obniżonych o połowe moze nie dać zadnego efektu

 

Co będzie najlepsze? Tern Premium 0,5 Syrius 0,8 i Promax 0,8 koszt 130 zł ha czy może wirtuoz 1l, czy może tilt i prochloraz? Wszystko w granicach 130zł

Postawiłbym na Tilt + prochloraz, lub Tilt zamienić Duetem Star


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

T1 tilt turbo 0,8 + 0,8 mirage

T2/T3 Amistar Xtra 0,7 + 0,4 falcon

Czy coś zmienić w drugim zabiegu chodzi mi o dawki środków (zbędne są komentarze typu zostaw amistar xtra na rzepak ponieważ mam go po bardzo dobrej cenie to samo tyczy się falconu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Byłem dzisiaj popytać o ceny fungicydów i sprzedawca zamiast mieszanki tilt turbo 0,8l + mondatak 0,7l (120zł/ha) bardziej mi polecał taki mix propico 0,5l + corbel 0,5l + mondatak 0,5l (110zł/ha) albo dołożyć te 10 zł i wziąć wirtuoz 1l/ha (130zł), co o tym sądzicie? Ptalem jeszcze o duet star to w dawce 1l duet + 0,7 mondatak wychodzi 127zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Duett Ultra 0,6l + Bumper 0,3l. Pryskałem dwa lata temu pszenżyto ozime i pięknie chroniło. Dodam że poprawiałem chyba Falconem. Finalnie skosiłem około 7t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

lepszy od tej mieszanki którą Ci polecił sprzedawca będzie Duet Star + Mondatak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Jeśli na jakimś kawałku w pszenicy widoczne są już oznaki septoriozy to lepszy będzie tilt i prochloraz czy wirtuoz? Wirtuoz chyba nie działa interwencyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Co powiecie na taka mieszanine

T1

Tilt turbo 0,7l + Mirage 0,7l + mocznik, siarczan magnezu + antywylegacz 625 2l ( o ile zdążę przed II kolankiem) + 0,5 kg chelatu miedzi + 0,5kg manganu. Aktualnie jest 1 kolanko.

T2

Fandango 1l + mocznik+ siarczan magnzeu+ cerone 0,5l + 0,5 kg chelatu miedzi

 

Pszenica ozima Bogatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja kupilem capallo za 10 litrow 1070 zl brutto ile dac na ha? gosc u ktorego biore srodki mowi ze 1.4 l wystarczy w zupelnosci bede laczyl z modusem i ccc

mozna dodac jakies odzywki npk? bo mi doradzil zeby nie mieszac ze wzgedu na modus i ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

lepszy od tej mieszanki którą Ci polecił sprzedawca będzie Duet Star + Mondatak

a ta mieszanka propico, corbel, mondatak bedzie lepsza od tilt,mondatak?

Teraz tak patrze to corbel w dawce 0,5l/ha ma 375g fenpropimorf(duett star 250g) a propico w dawce 0,5l/ha ma 125g propikonazol(tilt 125g), czyli mam po jednej substancji z tiltu i duetu i jak dodam do tego mondatak w takiej samej dawce jak do tiltu czy duetu(0,7l/ha) to cena wyjdzie tyle samo co tilt+mondatak czyli 120zł/ha. Może kupie tilt i duet i po połowie opryskam jednym i drugim albo jeszcze ten corbel z propico.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja miałem w dobrej cenie propiko corbel i mondatak to wymieszam, ale jak jedno i drógie masz w tej samej cenie to bierz oryginał czyli np tilt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6

ogólnie dobrze, że pada bo woda potrzebna, ale przez to terminy uciekają....

nie wiem jak u was ale łódzkie zeszły tydzień zboże cały czas mokre i ten tydzień też nie za ciekawie się zapowiada bo ciagle po trochu kapie a choroby juz sie rozwijaja bo T1 i skracania nie idzie zrobić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Mi gościu na T1 dał Yamato303SE i Mirage 450EC i zapewniał mnie że powinienem dobrze ochronić podstawę a Tilt przeciw mączniąkowi jest zbędny ponieważ jeszcze nie występuję na polach i przynosi mniejsze spadki plonu od podstawy.Nie wiem ile w tym racji ale nie mogłem się dogadać z gościem i w końcu wziąłem to co mi polecił.Mam jeszcze do tego dodać mikrokompleks ale w tabeli Intermagu nie zalecają go mieszać z Topsinem (ta sama substancja aktywna) i chyba dodam tylko do fungi CCC i Optimusa a mikrokomplex zostawie sobie na pozniej co o tym sądzcie ?


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

a fazy w jakich stosuje się te zabiegi to:?

 

Na 142 stronie opisałem to mniej więcej tak na chłopski rozum bo już ktoś pytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Mi gościu na T1 dał Yamato303SE i Mirage 450EC i zapewniał mnie że powinienem dobrze ochronić podstawę a Tilt przeciw mączniąkowi jest zbędny ponieważ jeszcze nie występuję na polach i przynosi mniejsze spadki plonu od podstawy.Nie wiem ile w tym racji ale nie mogłem się dogadać z gościem i w końcu wziąłem to co mi polecił.Mam jeszcze do tego dodać mikrokompleks ale w tabeli Intermagu nie zalecają go mieszać z Topsinem (ta sama substancja aktywna) i chyba dodam tylko do fungi CCC i Optimusa a mikrokomplex zostawie sobie na pozniej co o tym sądzcie ?

 

Yamato to dziwna konstrukcja. Środek mocno promowany i moim zdaniem nie warty swojej ceny. Jakbyś zerknął na tabele skuteczności substancji HGCA to tiofanat działa na fuzarium na kłosie, a tetrakonazol niby na wszystko po trochu ale ze słabym skutkiem.

Podobny skład ma duet ultra (tiofanat i epoksykonazol) ale jest on zdecydowanie polecany na T2 ew T3.

Jak masz możliwość to oddaj Yamato a jeśli nie to weż Duet Star i z Mondatakiem na T1 a Yamato przesuń na T2/T3.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a ta mieszanka propico, corbel, mondatak bedzie lepsza od tilt,mondatak?

Teraz tak patrze to corbel w dawce 0,5l/ha ma 375g fenpropimorf(duett star 250g) a propico w dawce 0,5l/ha ma 125g propikonazol(tilt 125g), czyli mam po jednej substancji z tiltu i duetu i jak dodam do tego mondatak w takiej samej dawce jak do tiltu czy duetu(0,7l/ha) to cena wyjdzie tyle samo co tilt+mondatak czyli 120zł/ha. Może kupie tilt i duet i po połowie opryskam jednym i drugim albo jeszcze ten corbel z propico.

Tilt i duet po połowie odpada... Albo jeden albo drugi, srodki bardzo podobne więc nie ma sensu ich mieszać. Tile ma mocniejszą morfoline ale słabszy triazol, Duet ma mocniejszy triazol a za to słabszą morfoline. Także tutaj warto kierować się podatnością odmiany na choroby - jak niska na mączniaka to wtedy Tilt, w innym wypadku Duet.

Mi gościu na T1 dał Yamato303SE i Mirage 450EC i zapewniał mnie że powinienem dobrze ochronić podstawę a Tilt przeciw mączniąkowi jest zbędny ponieważ jeszcze nie występuję na polach i przynosi mniejsze spadki plonu od podstawy.Nie wiem ile w tym racji ale nie mogłem się dogadać z gościem i w końcu wziąłem to co mi polecił.Mam jeszcze do tego dodać mikrokompleks ale w tabeli Intermagu nie zalecają go mieszać z Topsinem (ta sama substancja aktywna) i chyba dodam tylko do fungi CCC i Optimusa a mikrokomplex zostawie sobie na pozniej co o tym sądzcie ?

Nie za bardzo ma racje ten gość. Yamato słabo ochroni od maczniaka i choroby liści a jezeli on twierdzi że maczniak teraz nie występuje na polach to znak że na polach wcale nie był (bynajmniej u mnie tak jest)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaboack    0

czy falcon jest dobry na T2 ? na T1 będzie tilt, i oczywiście tylko dwa zabiegi w przenżycie ozimym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siejos1    0

Mam pytanie. 12.04 pierwszy raz zastosowałem na pszenżyto i jęczmień fungicyd (wirtuoz). Pogoda w dniu zabiegu była przyzwoita, czy obecne miejmy nadzieje chwilowe załamanie pogody i ochłodzenie może niekorzystnie wpłynąć na działanie środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj