Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tymtus    42

Ja stosuję najpierw fungi + odżywki, a po 3 dniach chyba już można by jechać z herbicydami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Jak t0 nie robiłes to potrzebujesz czegos konkretnego.

Proponuje Azoksystrobinę + Chlorotalonil + Proquinazid

 

Amistar 0,5L + Gwarant 0,8L+ Talius 0,15 L

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

taka mieszanka na t1?A gdzie ochrona podstawy żdzbła i triazol?Fungicydy które podałes działaja głownie zapobiegawczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

czy ewentualna choroba grzybowa ktora zaatakuje po wykloszeniu zboza ma wplyw na plon ? czy tylko na jakosc?

 

na t1 poszedl wirtuoz, co bedzie lepsze, na t2 sequris 1l na ha , bez stosowania t3( sequris troche przed flagowym dany)

czy na t 2 soligor , t 3 artea/menara?

co da lepsza ochrone? pieniadze podobne wychodza

do mnie bardziej przemawia drugi wariant

Dzisiaj byłem na polu i dolne liście pszenicy ozimej odmiana rywalka są żółte czy to choroba grzybowa czy niedobór czegoś na wyższych partiach liści są ładnie zielone

jeżeli na tych przebarwionych liściach widoczne są czarne punkciki to jest to grzyb

pytam i pytam i bez odpowiedzi

to moze inne pytanie

czy jezeli zastosowalem wirtuoz w temperaturze okolo 8 stopni, potem przez pare dni bylo kolo 12-15

to czy srodek zadzialal? bo teraz widz e ze funigicydy nalezy w wyzszych temperaturach stosowac

zadziałał

Hej doradźcie na szybko, byłem dzisiaj na małych zakupach, planowałem na T1 dać Duet Star i Mondatak, sprzedawca dał mi zamiast Mondatak, Orius Extra i tak czytając etykiety to są to całkiem inne środki. Orius to tebukonazol, a Mondatak to prochloraz. Jechać jutro do niego i powiedzieć niech się wypcha tym?

tak, mieszanie Duetu Star z Tebukonazolem mija się z celem a w szczególności w T1, zamiast Mondataku - Mirage, Atak, Promax

panowie wystarczy 4 dni odstepu od herbicydu do fungicydu plus odzywki? Byl lancet a ma byc tilt+mirage.

u mnie wychodzi 2-3 dni odstępu, był lancet a jutro będzie CCC + fungicyd

Co byście polecili na T1??( coś dobrego i w rozsądnej cenie) :)

Duet Star + Atak - najtańsze i w tej cenie chyba najlepsze rozwiązanie, Tilt + Atak, Wirtuoz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Talius oczywiscie zwalcza fuzaryjna zgorzel podstawy zdzbla. Do tego jest jednym z najlepszych srodków na rynku jesli chodzi o mączniaka. Chlorotalonil to najlepsze co zostało do tej pory wynalezione na septorioze plew i lisci jesli sie myle to prosze podac propozycje lepszej substancji aktywnej pod septorioze. Amistaru juz przedstawiać nie trzeba.

 

Najlepszym rozwiazaniem owszem zrobic t0 czyszczące Topsinem + mantrac z zielonego paku. Wtedy do liscia flagowego po tych zabiegach powinein byc spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Talius nie zwalcza chorób podstawy źdźbła, zawiera tylko proquinazid który jest dobrą substancją na mączniaka ale zapobiegawczo, lepsze są morfoliny jeżeli chodzi o działanie interwencyjne


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Titl Turbo + Prochloraz

Tak się zastanawiam czemu prawie wszyscy piszą Tilt turbo + prochloraz a nie Bumper super + fenpropidyna skoro to to samo. Siła reklamy?

Swoja drogą w tej kategorii cenowej chyba wolałbym Duet star + prochloraz lub Zamir + fenpropidyna.

Raz miałem Tilt i jak dla mnie dobry do zwalczania mączniaka a reszta to nędza straszna.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

nie wybuchnie mi taka mieszanka bo jest trochę tego?

-mocznik 15kg

-maximus makro 2,5kg

-maximus mikro 0,75kg

-topsin m 500 sc0,8l

-atak 450 ec 0,8l

-leander 750 ec

-antywylegacz 1l

-moddus 0,2l

-titan 100 ew 0,1l

 

będę pryskał pszenice i pszenżyto

Edytowano przez celtis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

w niedziele objade pola jak przypalenie będzie jeszcze widoczne to sfotografuje chociaż wczoraj dużo popadało to napewno nie będzie już to, mam pewność że to po zabiegu bo paru metrów nie opryskałem i porównanie było jednoznaczne

w tam tym roku mieszałem capallo 1,4 l + 0,4 moddusa+ siarczan magnezu i było ok, także to nie kwestia za wysokiej dawki moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dawka 0,4 L moddusa jest dość duża i się nie dziwie że przyłapało, przy dobrych warunkach to nawet 0,3 potrafi delikatnie przypalić. Ja jeżeli chciałbym zastosować dawkę 0.4 to podzieliłbym ją na dwa razy

Ja dawałem 1l antywylegacza 0,3l moddusa 10% mocznika, 5% siarczanu, pora dość wczesną bo od godz 14 i absolutnie żadnych przypaleń. Na to nie ma reguły.

Szanowni państwo bardzo proszę o udzielenie mi porady. Nie mam doświadczenia w skracaniu pszenicy, Tego roku robiłem to samym CCC w dawce 1,5 l na h. nie wiem czy sie nie pośpieszyłem...zrobiłem to ponad tydzien temu. Pszenica dość wysoka, ale kolanka nie znalazłem, a może źle sprawdzałem?. Czy zastosowanie wtedy tego oprysku to tylko strata czasu i zasilenie wodą uprawy bo na szczęście sam ccc nie jest drogi.

Jak jest faza BBCH30, faza odrywania kolanka od węzła krzewienia też skracanie będzie dobre. A czy faza była odpowiednia? Sprawdzić mogłeś to tylko Ty.

Pytanie takie jest czy przypalenia po moddusie wpływają na plon? Rsm też pali, a nikt sobie z tego nic nie robi.

Takie przypalenia są bez wpływu. RSM czy zbyt wysokie dawki mocznika mogą już wpływać lekko niesprzyjająco, czasem roślina nie mogąc sobie poradzić z zbyt wysokim stężeniem odrzuca (tzn uśmierca) liście i musi je odbudować od nowa.

Witam, 2 krótkie pytania. W której fazie "pozbyć się" oprysku ALERT 375sc?? Został mi z zeszłego roku i nie wiem czy prysnąć nim na t1 czy t2. I drugie pytanie Amistar 0,7 litra + Artea 0,4 litra będzie dobrze na T2??

Alert byłby bardziej odpowiedni w T1. Artea 0,4 i amistar 0,6 wg etykiety jest odpowiednie. I te rozwiązanie jest najlepsze na liścia flagowego, a nawet do momentu wyrzucania kłosów. Ochrona przed fuzariozą super.

Czy mogę mieszać Titl Turbo + Mirage + Siarczan magnezu + Mocznik + Antywylegacz?

Możesz, ale w takim przypadku stosować wieczorem, nie stosować przy niedoborach wody.

Rozmawiałem z sąsiadem i on już pryskał w pszenżycie na grzyba i polecił mi mieszankę 3 środków za 130 zł/ha.On pryskał mieszaniną Kendo 50EW 100ml Toledo 1l i Mirage 0.5l czy to dobra mieszanina ? Napiszę jeszcze w substancjach (cyflufenamid (związek z grupy fenyloacetamidów) - 50 g w 1 litrze środka+Tebukonazol 250 i Prochloraz 450.Dodatkowo jeszcze dodawał 0.5 l Moddusa na hektar moim zdaniem za dużo przy 130 kg N.Doradźcie bo jutro planuje jechać po środki.Miałem już zaplanowane Tilt i Mirage po 0.7l.

Ta mieszanina nie jest w niczym lepsza od mieszaniny tiltu i mirage. A tilt i mirage chyba nie wychodzi drożej.

Hej doradźcie na szybko, byłem dzisiaj na małych zakupach, planowałem na T1 dać Duet Star i Mondatak, sprzedawca dał mi zamiast Mondatak, Orius Extra i tak czytając etykiety to są to całkiem inne środki. Orius to tebukonazol, a Mondatak to prochloraz. Jechać jutro do niego i powiedzieć niech się wypcha tym?

Lepiej wymień, tebukonazol to jednak nie jest prochloraz.

panowie wystarczy 4 dni odstepu od herbicydu do fungicydu plus odzywki? Byl lancet a ma byc tilt+mirage.

Powinno wystarczyć.

nie wybuchnie mi taka mieszanka bo jest trochę tego?

-mocznik 15kg

-maximus makro 2,5kg

-maximus mikro 0,75kg

-topsin m 500 sc0,8l

-atak 450 ec 0,8l

-leander 750 ec

-antywylegacz 1l

-moddus 0,2l

-titan 100 ew 0,1l

 

będę pryskał pszenice i pszenżyto

Jak dodasz saletry to może polatasz :D

A tak poważnie, dałbym to razem ale lepiej w godzinach wieczornych (mimo że działanie moddusa moze być słabsze). I nie wiem po co dodajesz ten topsin, tiofanat w niczym nie pomoże.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

MilanReal Celtis będzie niczym polski Brewik. :)


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Co sądzicie o takiej mieszance na t2 Safir 1 l + Amistar 0,6 l??


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Talius zwalcza fuzaryjną zgorzel podstawy zdzbła:

 

http://www2.dupont.com/Crop_Protection/pl_PL/Produkty/Fungicydy/Talius200EC.html po prawej stronie zakladka etykieta. Podejrzewam ze w mieszaninie w sumie moze sobie nie poradzic. bo dawka 0,15 ale przy 0.25 bez problemu.

 

Jakbyście mieszali na opadanie płatka pictor + amistar i mieli nałożyć nacisk na amistar to w jakich dawkach byscie porponowali ? w poprzednim zabiegu poszlo yamato. Po ile u was amistar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Dzisiaj zamierzam pryskać fungicydem i antywylegaczem, ale antywylegaczem tylko część, gdzie jest 1 kolanko. Czy mogę pryskać T2 tydzień lub 2 tygodnie po T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QWERTY888    0

Czy mieszanka TILT 0,8 Prochloraz 0,8l MODDUS 0,2 CCC 1L Grodyl 15g na poprawkę przytuli, siarczan magnezu +mikro nie wybuchnie?

Dzień wcześniej zasilona 150l rsm 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Pryskać antywylegaczem 675 w dwace 1l i medax top 0,4 gdy jest sucho czy opryskać tylko od chorób mieszanką Lotus 05l mirage 0.5 i bumper 0.4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Witam . Chodzi mi czy oprysk na grzyba Bumper 250 EC 0.5l/ha + oprysk na dożywienie Siarczan magnezy 12.5kg/ha + Yara kristalon zielony 3kg/ha . Moje pytanie brzmi tak czy mogę to w jednym oprysku zrobić czy dwa oddzielnie opryski . Oprysk będzie wykonany na życie hybrydowym . Pozdrawiam KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Musisz pamiętać że komórki mają określoną chłonność i dawanie wszystkiego w jednej dawce nie zawsze to jest najlepszy pomysł. Zależy od tego w jakiej fazie jest pszenica czy żyto, jaka jest pogoda itp. Z praktyki wiem że nie wszystko co piszą w książkach sprawdza się w praktyce, w tym przypadku masz prostą mieszankę ale przy większej ilości lepiej podzielić na kilka zabiegów. Dobrze jest nie mieszać mocnych regulatorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patri89    0

co myślicie o takiej agrotechnice?

Aktualnia : Pszenica ozima faza 1 kolanka i kawałek żyta ozimego faza 2 kolanka

 

12.03-I dawka azotu

5 .04 - nawożenie dolistne dawka na 1ha+300l wody->5kg nawozu o składzie18-18-18+ mocznik12kg

Prawdopodobnie

12.04- chwasty Mustang 306 SE- dawka 0,6l/ha

16.04- Fungicyd Bumper 490 EC-dawka 1l/ha+ antywylegacz płynny 675 SL dawka 1l+ moddus 0,3l [wymieszane w 1 zabiegu]

faza otwartej pochwy liścia flagowego- Safir 125EC 1l/ha

początek kłoszenia- nawożenie dolistne 5kg-300l/ha nawozu yara 18-18-18

 

Odstęp pomiędzy zabiegiem na chwasty Mustang? a mieszaniną fungicydu i antywylegacza dobra?

co myślicie o mojej zamierzonej ochronie ? wydaje mi sie że powinna zadziałać i jest w miarę ekonomiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dawki modusa 0.25l z litr ccc i wiecej to są dla pszenic powyżej 7 ton, jak kosiecie do 6 ton to sobie darujcie modus chyba ze pszenica jest mocno wybujała. najpierw sieje sie za gęsto do tego pierwsza dawka N za wysoka i jeszcze ccc w okresie krzewienia i na koniec katowanie modusem i koncowy plon to 6 ton to nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patri89    0

Teraz tak patrze i widze ze zrobiłam błąd zamiast 12kg powinno być 6kg. bo 12 na zbiornik 600l, a 300l na ha wiec wychodzi 6kg mocznika. przepraszam za pomyłkę.

a jeśli chodzi o plonowanie to zawsze tak w przedziale 6-8t . zawsze tata wykonywał zabiegi , w tym roku zaczęłam się troche w to wtrącać dlatego się pytam.

Łan dobrze rozwinięty siany 20września wiec może dlatego troche wybujały.

Moduss mi się został od zeszłego roku wiec chciałam sie go pozbyć i na 2 ha by poszedł moduss+ antywylegacz płynny , a na reszte 8 tylko antywylegacz płynny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Co sądzicie o takiej mieszance na t2 Safir 1 l + Amistar 0,6 l??

Kolego bardzo bobra mieszanka

Zamiast amistaru możesz dać jego odpowiedniki wychodzi taniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj