Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek472    40

Moim zdaniem lepsze jest zrobienie zabiegu samym Capalo w dawce 1,5l/ha z punktu widzenia chorób podstawy źdźbła i mączniaka. Mieszanie z Juwelem wprowadzi co prawda strobilurinę, jednak tym samym zmniejszymy ilość metrafenonu, ktory wpływa mocniej zapobiegawczo na mączniaka, morfolina z obu produktów zadziała przede wszystkim interwencyjnie.

Jeśli ma być robione z trinaksapakiem etylu i CCC moim zdaniem bezpiczeniej jest zrobić samym Capalo i zdecydowanie nie dodawałbym nawozów ani mocznika ani innych dolistnych.

co powiesz na temat jak mój przedmówca pisał o dawkach w top agrar, interesuje mnie najbardziej capalo w dawce 1,2 L bo właśnie w takiej chciałem popryskać, a tu wszyscy piszą łącznie z etykietą o dużo wyższych dawkach, więc co robić żeby było dobrze i w miare tanio? może duet star i mirage?

A jak to jest z żytem ? moge zastosować capalo i w jakich dawkach?

I jeszcze jedno pytanie jakimi końcówkami wykonać oprysk Wszysto rok temu pryskałem niebieskimi eżektorami dwustrumieniowymi cisnieniem 2,3-2,5 bar 200L wody, a do dyspozycji aktualnie mam jeszcze żółte i niebieskie zwykłe płaskostrumieniowe.

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie jaki środek fungicydowy polecacie na pszenicę ozimą siana po jęczmieniu jarym. Cena mniej więcej optymalna. U doradczy polecali mi jakiś pakiet z środkiem 'Capalo", Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Czytaliście top agrar test fungicydów wszystkie dawki pozaniżane na maksa żeby tylko cena wyszła ok.

W tym teście można odnieść wrażenie że pisany był pod wybrane firmy,nie wszystkie dawki były zaniżane .Zaczynam wątpić w rzetelność top agrar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

co powiesz na temat jak mój przedmówca pisał o dawkach w top agrar, interesuje mnie najbardziej capalo w dawce 1 L bo właśnie w takiej chciałem popryskać, a tu wszyscy piszą łącznie z etykietą o dużo wyższych dawkach, więc co robić żeby było dobrze i w miare tanio? może duet star i mirage?

A jak to jest z żytem ? moge zastosować capalo i w jakich dawkach?

I jeszcze jedno pytanie jakimi końcówkami wykonać oprysk Wszysto rok temu pryskałem niebieskimi eżektorami dwustrumieniowymi cisnieniem 2,3-2,5 bar 200L wody, a do dyspozycji aktualnie mam jeszcze żółte i niebieskie zwykłe płaskostrumieniowe.

eżektory to zło konieczne jak nie trzeba to się nie używa


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki17    0

W tym teście można odnieść wrażenie że pisany był pod wybrane firmy,nie wszystkie dawki były zaniżane .Zaczynam wątpić w rzetelność top agrar

Reklama dźwignia handlu a widzieliście jakie zwyszki plonu i czystych złotówek przy programach niektórych firm nic tylko kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

eżektory to zło konieczne jak nie trzeba to się nie używa

czemu ezektory to zlo konieczne jak one sa przystosowane do tego by wiatr nie znosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalforsiak    0

U mnie na T1 zakupiony już Unix i Merces. Unix 0,5kg/ha + 0,2 l/ha Mercesa. Płodozmian w większości po zbożach i dlatego unix który dobrze zwalcza choroby podstawy źdźbła, a merces to według mnie dobry killer na mączniaka. Z opryskiem jeszcze chwile zaczekam ponieważ planuje tylko dwa zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komandos178    0

Waszym zdaniem jaki fungicyd lepszy na wiosnę capalo czy wirtuoz.

Przewaznie chodzi mi o mączniaka ale i rowniez o lamliwosc zdzbła jak i o całoksztalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

witam koledzy..tak sobie czytam forum i czekałem na środki od mojego doradcy..dziś wszystko dojechało..a mianowicie: Juwell TT, Bumper Super, Soprano, Martens i jeszcze kilka innych na skracanie i odzywki..te które wypisałem planowane są na grzyba w technologii dwu zabiegowej..w tamtym roku na T1 poszedł Juwell TT i Bumper Super w dawce po 0.5l na ha..efekt był zadowalający więcej niż zadowalając.. tym roku zrobię tak samo na T1 ale te dwa kolejne środki widzę pierwszy raz..w poniedziałek ma przyjechać ten doradca i wyjaśnić co w jakich dawkach stosować..cen jeszcze nie mam bo jak narazie dotarła jedynie WZ-ka..po niedzieli ma przyjść faktura..czy ktoś z Was stosował te dwa fungicydy (Soprano i Martens)?czy one nadają sie na zabieg T2?doradca bardzo zachwalał ich działanie a współpracuje z nim już kilka lat i jak narazie mnie nie zawiódł..proszę o opinie na temat tych dwóch środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Waszym zdaniem jaki fungicyd lepszy na wiosnę capalo czy wirtuoz.

Przewaznie chodzi mi o mączniaka ale i rowniez o lamliwosc zdzbła jak i o całoksztalt

działania obu środków są zblizone, efekt zależy od stosowanych dawek ale chyba wygrywa Capalo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

capalo w dawce 1.4 mozna porównac do wirtuoza w pełnej dawce 1.25.Capalo jednak lepiej wypada.Stosowałem oba srodki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

witam koledzy..tak sobie czytam forum i czekałem na środki od mojego doradcy..dziś wszystko dojechało..a mianowicie: Juwell TT, Bumper Super, Soprano, Martens i jeszcze kilka innych na skracanie i odzywki..te które wypisałem planowane są na grzyba w technologii dwu zabiegowej..w tamtym roku na T1 poszedł Juwell TT i Bumper Super w dawce po 0.5l na ha..efekt był zadowalający więcej niż zadowalając.. tym roku zrobię tak samo na T1 ale te dwa kolejne środki widzę pierwszy raz..w poniedziałek ma przyjechać ten doradca i wyjaśnić co w jakich dawkach stosować..cen jeszcze nie mam bo jak narazie dotarła jedynie WZ-ka..po niedzieli ma przyjść faktura..czy ktoś z Was stosował te dwa fungicydy (Soprano i Martens)?czy one nadają sie na zabieg T2?doradca bardzo zachwalał ich działanie a współpracuje z nim już kilka lat i jak narazie mnie nie zawiódł..proszę o opinie na temat tych dwóch środków

 

 

 

Zamawiasz i placisz za srodki, ktore nie wiesz jak i na co beda dzialaly ani jaki bedzie ich koszt/ ha. Nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

jak juz napsalem we wczesniejszym poscie wpolpracuje z tym gosciem juz kilka lat i srodki od niego okazuja sie wiele tansze niz np w rudniku czy lokalnych punkatach sprzedazy..podaje mu tylko powierzchnie zboz i ziemniakow i on wszystkiego pilnuje a ja za to place..moze ty nie jestes do takiedo systemu przygotowany ale ja nie narzekam gdyz zadko jestem w domu a on mi doglada upraw i jakos na tym wychodze na plus..jesli cos wiesz na temat tych dwoch srodkow to poprostu podziel sie opinia a reszte sobie daruj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Reklama dźwignia handlu a widzieliście jakie zwyszki plonu i czystych złotówek przy programach niektórych firm nic tylko kupować

Do takich wyników trzeba patrzeć z przymrożeniem oka, to oczywiście jest porównanie ale to nie powinna być wyrocznia że to jest najlepsze. Czasami pakiet jednej z firm był najlepszy na zachodzie, a na wschodzie był najsłabszy i czasem bywało też tak że te pakiety tańsze bywały również skuteczne. Na pewno dziwne było to że najdroższy pakiet był dość słaby, pakiety umiarkowane syngenty i basf były dobre a i niektóre firm zaopatrujących rolnictwo też wypadały dobrze.

U mnie na T1 zakupiony już Unix i Merces. Unix 0,5kg/ha + 0,2 l/ha Mercesa. Płodozmian w większości po zbożach i dlatego unix który dobrze zwalcza choroby podstawy źdźbła, a merces to według mnie dobry killer na mączniaka. Z opryskiem jeszcze chwile zaczekam ponieważ planuje tylko dwa zabiegi.

Tego unixu to tak oszczędnie.

Waszym zdaniem jaki fungicyd lepszy na wiosnę capalo czy wirtuoz.

Przewaznie chodzi mi o mączniaka ale i rowniez o lamliwosc zdzbła jak i o całoksztalt

Capalo wygląda lepiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a mogę do Tiltu Turbo dodać Falcona bo zostało mi z ub roku, np 0,8l Tiltu + 0,3 Falcona?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Więc tak byłem wczoraj po śor i po ceny posiedziałem policzyłem i wychodzi tak w opakowaniach 5L i (10L Capalo):

1.Duet Star w zalecanej dawce 1L 92,34zł + Mondatak (prochloraz) 0,8L 39,15zł = 131,50zł/ha fenpropimorf 250g + epoksykonazol 84g + prochloraz 360g

2.Capalo Aby przyrównać dawki substancj do powyższego 1,25 L =145zł w 5L/ha 139zł w 10L/ha fenpropimorf 250g + epoksykonazol 78,125g + metrafenon 93,75g

Co wy na to którą wersje wybrać, może coś zmienić, bo w tych dawkach co podałem to oszczędności wielkich nie ma.

Mam jeszcze inne pytanie. Kupiłem impact (Flutriafol 250g) z czym go zmieszać żeby coś sensownego wyszło i na co go zużyć może solo w dawce 0,5L/ha na mieszanke i żyto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie mam problem z pszenicą zimową zauważyłem dzisiaj że u przy ziemi boczne liścia żółkną, nie wiem co może być przyczyną czy brak deszczu bo nie padało z ok 2 tyg. czy jakaś choroba? Czy spotkał się ktoś z czymś takim? Czekam na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

jak pogodzić 3 zabiegi w pszenicy wszystko pasuje na 1 kolanko a dokładnie II dawka 200kg saletry, moddus + ccc, tilt turbo z prochlorazem i odżywkami ??? co wykonać pierwsze aby było dobrze pszenica gdzieś za tydzień póltora będzie miała 1 kolanko :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feliks78    0

Więc tak byłem wczoraj po śor i po ceny posiedziałem policzyłem i wychodzi tak w opakowaniach 5L i (10L Capalo):

1.Duet Star w zalecanej dawce 1L 92,34zł + Mondatak (prochloraz) 0,8L 39,15zł = 131,50zł/ha fenpropimorf 250g + epoksykonazol 84g + prochloraz 360g

2.Capalo Aby przyrównać dawki substancj do powyższego 1,25 L =145zł w 5L/ha 139zł w 10L/ha fenpropimorf 250g + epoksykonazol 78,125g + metrafenon 93,75g

Co wy na to którą wersje wybrać, może coś zmienić, bo w tych dawkach co podałem to oszczędności wielkich nie ma.

Mam jeszcze inne pytanie. Kupiłem impact (Flutriafol 250g) z czym go zmieszać żeby coś sensownego wyszło i na co go zużyć może solo w dawce 0,5L/ha na mieszanke i żyto ?

 

Witam,

Jak tak się patrzę to oba rozwiązania są ciekawe. Zależy co masz na polu teraz. Jak już się mączniak zaczyna to Capalo będzie lepsze. Ja bym brał Capalo. Albo Duett star i jeden z trzeh Talius/Property/Kendo. Tylko wtedy będziesz miał drożej, bo cie pewnie wyjdzie tak ze 145-150zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Najbardziej skłonny jestem do Capalo, bo w dawce 1,25 nie jest strasznie drogo, tylko czy wystarczy taka dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj