Polecane posty

domin2244    0

Witam. Pytanie czy moge w jednym zabiegu połączyć Modus 0,3 l + Antywylegacz 1 l + Wiruoz 1,25 l + micro w pszenicy ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Możesz, tylko jak w odzywce jest azot to mogą być lekkie przypalenia bo wirtuoz ma tebukonazol. Ale ogólnie fungi, ccc i moddus, odżywki można w 1 zabiegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam Awiator , Flexity, Mondaatak i Corbel, jak i czym pryskać.

Myślałem Awiator z Flexity i Mondaatak z Corbelem, ale zastanawiam się czy do awiatora z flexyti jeszcze czegoś nie dodać.

Może doradzicie, bo lepiej spytać się niż kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

koledzy moge zmieszac Tilt + Mirage + mocznik 10kg + siarczan magnezu 10kg + kristalon zielony 4kg na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiem, doliczając jeszcze koszt przesyłki to jest bardzo drogo. Ale tak orientacyjnie rudnik był taka strona gdzie można było zobaczyć aktualne ceny. teraz widocznie wchodząc tam będzie trzeba odliczać pewną kwotę i wtedy uzyskamy cenę rzeczywistą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Znacie może jakieś strony z opisami i zdjęciami chorób grzybowych zbóż? Znalazłem atlas na chomiku ale są trochę kiepskie zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Kolego Basf

Spotkałem się z preparatem Ventur (Bell) i przegladając etykietę natrafiłem na miesznkę z Flexity (metrafenon) który nie jest dostępny. Czy mieszanka ta miała jakieś istotne defekty i Flexity zostało wycofane?

Rozmawiaąc z przedstawicielami dostałem propozycję Ventur 1l + 0,3 Property(pyriofenion) który ponoć jest równoważny do metrafenonu (propozycja na podły płodozmian) albo przy większym zagrożeniu mączniakiem i lepszym płodozmianie Duet star 1l i 0,3 Property co ma być równoważne do 1,4l Capalo. Proszę o w miarę obiektywną odpowiedż.

 

Bell z Felxity było w rejestarcji jako opcja na pierwsze zabiegi, gdzie Flexity miało poszerzyć spektrum o mączniaka prawdziwego zboż jednocześnie wnosząc dodatkową aktywność na choroby podstawy źdźbła. Podobny efekt można uzusykać stosując 1,5 litra Bell + 0,5 Corbel i takie rozwiązanie będzie lepsze na "podły płodozmian" niż 1 litr Ventur ( Bell) + 0,3 l Property. Według naszych doświadczeń preparat Property wykazuje podobną aktywność co Flexity jeśli chodzi o mączniaka, ale jest zdecydowanie słabsze na choroby podstawy źdźbła ( dlatego też zalecany jest przez firmę Belchim w mieszaninie z Prochlorazem), mieszanina Duett Star + Property będzie zatem słabsza od Capalo na choroby podstawy źdźbła.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusie23    10

Koledzy a co sądzicie o takiej mieszaninie 25 kg mocznika + 25 kg siarczanu magnezu + basfoliar 34 6 litrów + tytanit 0,3 litra + Wirtuoz 1 litr To wszystko dawki na 1 ha Co o tym sądzicie Nie za mocny koktajl i nie za dużo składników ???? Wczoraj zacząłem pryskać CCC z dodatkiem Rosasolu żeby skrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Kolego Basf

 

Jak oceniasz mieszankę 0,8 l Capalo i 0,8 l Juwel tt. Stanowisko po burakach, początki mączniaka i chorób liści. Co można do tego dodać, zważywszy że tydzień temu dawałem 5 kg siarczanu, 1 kg plonvit 11-53-5, 0,2 l tytanitu, 0,5 l optivit(krzem aktywny), 0,7 l stabilanu, 0,4 l mikrovit cu. Obecnie zaczyna wychodzić 1 kolanko. Wczoraj wykonałem oprysk lancetem plus na chwasty.

Mieszanina fungicydów i 0,15 l moddusa i 1 l antywylegacza może być? Czy nie za wcześnie na podanie 2 raz antywylegacza? Jakaś odzywka do tego? Może odrobina mocznika?

 

 

 

 

Bell z Felxity było w rejestarcji jako opcja na pierwsze zabiegi, gdzie Flexity miało poszerzyć spektrum o mączniaka prawdziwego zboż jednocześnie wnosząc dodatkową aktywność na choroby podstawy źdźbła. Podobny efekt można uzusykać stosując 1,5 litra Bell + 0,5 Corbel i takie rozwiązanie będzie lepsze na "podły płodozmian" niż 1 litr Ventur ( Bell) + 0,3 l Property. Według naszych doświadczeń preparat Property wykazuje podobną aktywność co Flexity jeśli chodzi o mączniaka, ale jest zdecydowanie słabsze na choroby podstawy źdźbła ( dlatego też zalecany jest przez firmę Belchim w mieszaninie z Prochlorazem), mieszanina Duett Star + Property będzie zatem słabsza od Capalo na choroby podstawy źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgol    0

Witam jestem młodym rolnikiem w tym sezonie chce pryskać po raz pierwszy na grzyba. Chciałbym się dowiedzieć kiedy wykonac pierwszy zabieg? Z góry dzięki za podpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

koniec krzewienia, początek strzelania w źdżbło.

 

Mam pytanie przy niewielkim nawożeniu azotem na poziomie 80kg N warto zastosować oprócz Antywylegacza Płynnego 675 dodatek Medaxu? Czy sam Antywylegacz również wpłynie na system korzeniowy jak Medax? Bo mam dylemat czy zastosowac jeszcze dodatkowo Medax Top ( Antywylegacz 675 1,25l + Medax 0,5l/ha + Tilt Turbo + Siarczan Magnezu + Wuxal Mikro- 1,5 roku przeterminowany przechowywany w temp dodatniej.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Witam, mam pytanie czy na zabieg T1 w pszenicy wystarczy taka mieszanka Lotos 0,4l + Atak 0,8l, czy dorzucić jeszcze do tego jakieś triazole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja pszenice nawoziłem 130-140kg N nic nie skracałem i stała tyle, że siew poniżej 200kg. Teraz skracam bo słomy nie potrzebuje i wysoką ciężko się kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Witam, mam pytanie czy na zabieg T1 w pszenicy wystarczy taka mieszanka Lotos 0,4l + Atak 0,8l, czy dorzucić jeszcze do tego jakieś triazole?

 

chodzi Ci o Lotus 750 EC? substancje dobrane dobrze.

 

znaczy chciałbym przez zastosowanie regulatora również wpłynąć na system korzeniowy, głównie o to mi chodzi ale skrócenie źdźbła jest równie ważne.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Mam pytanie przy niewielkim nawożeniu azotem na poziomie 80kg N warto zastosować oprócz Antywylegacza Płynnego 675 dodatek Medaxu? Czy sam Antywylegacz również wpłynie na system korzeniowy jak Medax? Bo mam dylemat czy zastosowac jeszcze dodatkowo Medax Top ( Antywylegacz 675 1,25l + Medax 0,5l/ha + Tilt Turbo + Siarczan Magnezu + Wuxal Mikro- 1,5 roku przeterminowany przechowywany w temp dodatniej.

 

Miałem podobny problem rok temu, przy nawożeniu ok 130N zastosowałem 2 l ccc i pszenica stała także przy twoim poziomie nawożenia powinno być ok ale nigdy nie wiadomo jak z pogodą. A co do mieszaniny na sam początek dałbym siarczan podnosi temp cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Koledzy a co sądzicie o takiej mieszaninie 25 kg mocznika + 25 kg siarczanu magnezu + basfoliar 34 6 litrów + tytanit 0,3 litra + Wirtuoz 1 litr To wszystko dawki na 1 ha Co o tym sądzicie Nie za mocny koktajl i nie za dużo składników ???? Wczoraj zacząłem pryskać CCC z dodatkiem Rosasolu żeby skrócić

Wirtuoz bym oddzielił od tej mieszanki. Wydaje mi się za duża dawka siarczanu magnezu

koniec krzewienia, początek strzelania w źdżbło.

 

Mam pytanie przy niewielkim nawożeniu azotem na poziomie 80kg N warto zastosować oprócz Antywylegacza Płynnego 675 dodatek Medaxu? Czy sam Antywylegacz również wpłynie na system korzeniowy jak Medax? Bo mam dylemat czy zastosowac jeszcze dodatkowo Medax Top ( Antywylegacz 675 1,25l + Medax 0,5l/ha + Tilt Turbo + Siarczan Magnezu + Wuxal Mikro- 1,5 roku przeterminowany przechowywany w temp dodatniej.

Sam Antywylegacz wystarczy. U mnie od kilku lat szło zawsze CCC, mamy niskie odmiany i przy plonie 6-6,5 t/ha i w miare dobrej pogodzie pszenica stała, a poziom nawożenia 140-150 kg N/ha więc w Twoim przypadku myśle ze to wystarczy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

 

Bell z Felxity było w rejestarcji jako opcja na pierwsze zabiegi, gdzie Flexity miało poszerzyć spektrum o mączniaka prawdziwego zboż jednocześnie wnosząc dodatkową aktywność na choroby podstawy źdźbła. Podobny efekt można uzusykać stosując 1,5 litra Bell + 0,5 Corbel i takie rozwiązanie będzie lepsze na "podły płodozmian" niż 1 litr Ventur ( Bell) + 0,3 l Property. Według naszych doświadczeń preparat Property wykazuje podobną aktywność co Flexity jeśli chodzi o mączniaka, ale jest zdecydowanie słabsze na choroby podstawy źdźbła ( dlatego też zalecany jest przez firmę Belchim w mieszaninie z Prochlorazem), mieszanina Duett Star + Property będzie zatem słabsza od Capalo na choroby podstawy źdźbła.

 

Przedstawiciel twierdzi że na podstawę będzie równie dobrze i jeszcze niewielki efekt na septoriozę. Spróbuję i za jakiś czas będzie wiadomo.

Swoją drogą dzieki za wyważona i w miarę obiektywną opinię. Wiem że każda sroka swój ogon chwali ale przy takich pytaniach do Syngenty dostawałem odpowiedż polegającą na krytyce wszystkiego co nie od nich. .


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Duet Star + Atak, Tilt Turbo + Atak, Wirtuoz, Capalo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Proxy8441 dokładnie chodziło mi o Lotusa 750 EC, wkradła się literówka, ale nie jestem pewien czy przy nawożeniu azotowym powyżej 140 kg N te dwie substancje w pełni zabezpieczą mi łan, szczególnie boję się mączniaka i dlatego zastanawiam się nad dodaniem jakiegoś tebukonazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Lotus zawiera morfolina jedną z najskuteczniejszych substancji w zwalczaniu mączniaka więc o mączniaka sie nie bój. Zamiast Lotusa lepszy byłby Duet Star który oprócz morfoliny zawiera jeszcze epoksykonazol -dobry na rdze i septoriozy i do tego Atak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

w takim razie ile Antywylegacza Płynnego przy formulacji 675 zastosować? zalecenia 1-2l

 

ile Ataku dodać do Tiltu Turbo i ile Tiltu? Można dodatkowo 5% siarczanu magnezu + 5% mocznika + Wuxal Mikro + Antywylegacz?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

na t1 dać capalo na pszenice, pszenżyto, żyto, czy może coś tańszego, a skuteczniejszego, dodam że płodozmian w prawie 100% zbożowy, no i co jeszcze domieszać, jakieś antywylegacze mikro makro itp??

Azot powyżej 120 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerek13    0

witam czy pryskał ktoś pszenicę ozimą od chwastu izoherbem i mustangiem , jak działa czy dobrze podpowiedzcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj