Polecane posty

syba    0

Mam w domu 1L bumpera i czy mogę go domieszać do deutt star na T1 i w jakich dawkach. Oglądałem wczoraj zboża i jest na nich trochę monczniaka i mam pytanie czy sam duet star da rade je zwalczyć , zapowiadają przymrozki i nie mam jak prysnąć herbicydami w pszenżycie i pszenicy ozimej czy mam czekać i jak pogoda pozwoli to prysną ci herbicydami i za 2 dni fungicydami czy najpierw prysnąć deutt sar + 1L ccc a potem herbicydami bo boje się że choroby się rozwiną i potem środek nie da rady? Proszę o szybkom pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

najpierw herbicyd - no chyba ze spadają u Ciebie temperatury w nocy to wstrzymaj się.

Jeżeli jest już faza BBCH 30/31 to nie czekaj tylko bez względu na temperatury jedź z CCC


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

aha ok dzieki a jak ten bumper cenowo wyglada i pozniej trzeba robic 2 faze i 3 czy tylko 1 pozniej starczy ?

 

niecałe 50 zł/ha, pierwszy raz stosuję fungicyd także dalej nie moge się wypowiedzieć, mączniak trochę zaatakował to prysnąłem :) Dalej będę obserwował plantację, także zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak miotła jest w mniejszej fazie rozwojowej to 0,3l axiala ją załatwi. Ja zamierzam dać 0,35l, tak mi odkłaniej wyjdzie na pole.

 

Tylko 0,35? U mnie miotla spora dlatego Puma pójdzie i to w pełnej dawce. A pytanie mam do ciebie czy te 0,35l załatwi wyczyniec? Czy większa dawka by musiała być?

Czemu tylko 0,35? To wystarczająca dawka na troche tej miotły i troche chwastnicy.

A z wyczyńcem jest podobna zasada. Jeżeli chwast jest wyrośnięty lub jego presja jest bardzo wysoka to zwiększamy dawkę, 0,45l to chyba maksymalna.

a co polecacie na t1 na pszenżyto ozime(przedplon pszenica ozima) czy mieszanka tilt(0,8) i mirage(0,7) może być, czy może coś tańszego starczy np. bumper super albo duet star?

na pszenice jarą(przedplon buraki cukrowe) myśle nad zastosowaniem duet star, nie wiem czy może być tilt turbo bo na etykiecie nic nie ma o pszenicy jarej i czy na jeczmień jary(przedplon pszenica ozima) tez może być duet star?

Dawki tiltu i mirage sa ok. Duet starr od tiltu raczej wiele tańszy nie będzie, a bumper jest słaby. A tilt można stosować we wszystkich zbożach ozimych i jarych (poza owsem).

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No włąśnie dlatego to napisałem. A soligor za 110zł? To może w obniżonej dawce albo w promocji.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

najpierw herbicyd - no chyba ze spadają u Ciebie temperatury w nocy to wstrzymaj się.

Jeżeli jest już faza BBCH 30/31 to nie czekaj tylko bez względu na temperatury jedź z CCC

 

Temperatury w nocy niestety spadają są przymrozki po -3.To mam jechać samym CCC czy z deutt star

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0,85l/ha w 5 litrowym opakowaniu. W większym jeszcze taniej wyjdzie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam trochę awiatora, fexity, prochlorazu i Corbelu, Jakieś mieszanki jak mogę zrobić z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Mam pytanie i liczę na odpowiedzi zakupiłem na pszenicę ozimą Huzar Activ 387 OD czy to jest dobry wybór pryskał już ktoś tym w tym roku ? Dodam że w tamtym roku używałem lancet plus 125 WG wraz z adiuwantem Dassoil i w tym roku postawiłem na Huzara i właśnie mam pytania od nośnie czy ktoś już nim pryskał i jakie są efekty ? . Będę wdzięczny za odpowiedzi Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na rudniku nawet w takiej dawce ok 125 wychodzi.

 

 

Nie zauważyłeś że od tamtej wiosny Rudnik stał się baaaardzo drogim sklepem? Już tam nawet nie zaglądam sprawdzać ceny bo i wiem że gdzie indziej kupie dużo taniej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

a co polecacie na t1 na pszenżyto ozime(przedplon pszenica ozima) czy mieszanka tilt(0,8) i mirage(0,7) może być, czy może coś tańszego starczy np. bumper super albo duet star?

na pszenice jarą(przedplon buraki cukrowe) myśle nad zastosowaniem duet star, nie wiem czy może być tilt turbo bo na etykiecie nic nie ma o pszenicy jarej i czy na jeczmień jary(przedplon pszenica ozima) tez może być duet star?

 

Jeżeli chodzi o pszenżyto ozime z punktu widzenia przedplonu wskazane byłoby wykonanie zabiegu przeciw chorobom podstawy źdźbła, najlepiej w fazie końca krzewienia / początku strzelania w źdźbło (BBCH 30-31) wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby Capalo w dawce 1,5l, ponieważ dodatkowo bardzo dobrze zabezpieczy przed pozostałymi chorobami, pytanie czy te fazy już nie minęły? Również stosowanie prochlorazu (Mirage) największy sens ma w fazie BBCH 30-31, potem jego przydatność będzie mniejsza. Dlatego jeśli pszenżyto dziś jest w pierwszym kolanku, raczej bym rozważał Capalo lub mieszaninę gdzie będzie prochloraz, jeśli jest później jak najbardziej i ekonimicznie i biologicznie wskazany byłby triazol z morfoliną czyli np. Duett Star, który polecamy w dawce 1l/ha. Zarówno w pszenicy jarej jak i jęczmieniu jarym może być zastosowany Duett Star, w tej samej dawce co w pszenżycie czyli 1l/ha. Kupując jeden produkt na kilka upraw można zaoszczędzić wybierając większe opakowania.

 

 

Temperatury w nocy niestety spadają są przymrozki po -3.To mam jechać samym CCC czy z deutt star

 

Łączne zastosowanie CCC z fungicydem np. Duettem Star powinno przyspieszyć pobieranie CCC, proponuję rozważenie zabiegu w godzinach przed południem, kiedy temperatury są w okolicach 9-10 stopni, zostaje wtedy kilka godzin na wchłonięcie się substancji. Nocne przymrozki spowolnią działanie, jednak mamy szansę na wykonanie zabiegu regulatorem w optymalnym okresie. Spóźnienie zabiegu będzie miało większy wpływ na jego słabszą skuteczność. Celem jest skrócenie pierwszego i drugiego międzywęźla, które są kluczowe dla stabilności rośliny.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Czy stosował ktoś ten Duett Star? Jeśli tak to niech napisze czy warto. Bo mi by się podobało takie rozwiązanie mam 5ha zbóż ozimych i kupiłbym baniuszkę 5litry za około 500zł i bym miał T1 załatwione. Do zabiegu dodałbym 1.5 stabilanu i 0.2 moddusa na 1 ha. I w życie jeszcze jakiś środek na chwasty być może ten Biathlon 4D.

Chciałbym uzyskać z 5 ton.

Przedplon ziemniaki oraz zboże. Nawożenie około 120N w dwóch dawkach,i co wybrać Duett Star czy Capalo

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Kolego Basf

Spotkałem się z preparatem Ventur (Bell) i przegladając etykietę natrafiłem na miesznkę z Flexity (metrafenon) który nie jest dostępny. Czy mieszanka ta miała jakieś istotne defekty i Flexity zostało wycofane?

Rozmawiaąc z przedstawicielami dostałem propozycję Ventur 1l + 0,3 Property(pyriofenion) który ponoć jest równoważny do metrafenonu (propozycja na podły płodozmian) albo przy większym zagrożeniu mączniakiem i lepszym płodozmianie Duet star 1l i 0,3 Property co ma być równoważne do 1,4l Capalo. Proszę o w miarę obiektywną odpowiedż.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

kombinacji ciąg dalszy - jeśli pszenica dobrze się trzyma, gdzieniegdzie widać tylko pojedyńcze znaki chorób liścia a chcąc zabezpieczyć ją przed chorobami podstawy, to czy lepiej ją prysnąć mirage'em w dawce 0,7 + stabilan + odżywka, a na t2 zostawić sam duett star, czy poczekać i zmieszać oba w momencie gdy będzie już iść w kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy stosował ktoś ten Duett Star? Jeśli tak to niech napisze czy warto. Bo mi by się podobało takie rozwiązanie mam 5ha zbóż ozimych i kupiłbym baniuszkę 5litry za około 500zł i bym miał T1 załatwione. Do zabiegu dodałbym 1.5 stabilanu i 0.2 moddusa na 1 ha. I w życie jeszcze jakiś środek na chwasty być może ten Biathlon 4D.

Chciałbym uzyskać z 5 ton.

Przedplon ziemniaki oraz zboże. Nawożenie około 120N w dwóch dawkach,i co wybrać Duett Star czy Capalo

ja pryskałmem Duetem Star w ubiegłym roku na wczesne T2 ze względu na silne porażenie mączniakiem i byłem zadowolony. Jezeli chcesz porównywać Duet Star i Capalo to do Duetu trzeba dorzucić prochloraz

kombinacji ciąg dalszy - jeśli pszenica dobrze się trzyma, gdzieniegdzie widać tylko pojedyńcze znaki chorób liścia a chcąc zabezpieczyć ją przed chorobami podstawy, to czy lepiej ją prysnąć mirage'em w dawce 0,7 + stabilan + odżywka, a na t2 zostawić sam duett star, czy poczekać i zmieszać oba w momencie gdy będzie już iść w kolanko?

rozumiem ze stabilan chcesz dawać na dokrzewienie? bo w innym wypadku CCC dajesz na 1-sze kolanko więc zmieszasz oba środki, a T2 to już inna historia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

aha, rozumiem, czyli stabilan ma iść na drugi zabieg. bo kurcze szkoda mi troszke iść w trzy zabiegi, a nie wiadomo jaka będzie pogoda, to może i duett na t2 wystarczy na dłuższy czas. dzięki losktos, z pewnością jeszcze nie raz będe o coś pytał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na jaki drugi zabieg stabilan? CCC dajesz w fazie BBCH 30/31 tak samo zabieg fungicydowy T1

Jezeli robisz 2 zabiegi fungicydowe to na pierwszy daj Duet + Mirage ze stabilanem na pierwsze kolanko a na 2 zabieg w fazie liścia flagowego np. Soligor i finał :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Napisz jeszcze w jakich dawkach dać i jaki ten duett czy ten star czy ten duett ultra i ile dodać tego miragę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Na T1 Duet Star

dawki: Duet Star 1 l, Mirage 0,7-0,8


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ok a herbicyd można dodać?

Ps. czy ta vektra srebrna nieoznakowana w Tomaszowie jeszcze jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja herbicyd zawsze daje solo

co do vectry to nie wiem czy jeszcze ona jeździ, teraz jest insignia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

czyli nie śpieszyć się z ochroną. po prostu sądziłem że im wcześniej wjadę z samym mirage na podstawę, tym lepiej. ale zroie tak jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj