Polecane posty

proxy8441    248

Przy technologii 2 zabiegowej bell i opera na T2, tam jest epoksykonazol, strobiluryna i boskalid, skład idealnie na T2.

 

 

 

czyli przy dwóch zabiegach na T2 Bell+Opera a na T1 co najlepsze? Myslałem nad Fandango.

 

Może być Fandango na T1 gdzieś na drugie kolanko a na T2 Bell+Opera? T2 bym przed lub na flagowego zastosował. T3 brak

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie podpowiedzcie mi czy do mieszaniny Tilt turbo 0,8l + Mirage 0.8l można by dodać 0,5kg Unixu (ponieważ zostało mi go właśnie tyle z zeszłego roku) Zastanawiam się nad tym, gdyż kawałek pszenicy, a dokładnie 1,3ha trafiło na beznadziejne stanowisko (wczesniej było tam również zboże przez 2 lata) i z tego względu boje się o choroby podstawy. Resztę pszenicy mam po ziołach i strączkach, więc tam Tilt + Mirage powinien sobie poradzić.

Unix z prochlorazem? Nie widzi mi się to za bardzo. A jak może Ci zostało tego unixu to dokup go jeszcze. Na 1,3ha w mieszaninie ok 0,9kg unixu potrzeba i 1l tiltu.

Po lepszych przedplonach mirage powinno być skuteczne.

milanreal1@ jako wielki specjalista( uważam, że znasz się na ŚOR najlepiej na tym forum) :) możesz mi powiedzieć czy zabieg na ochronę kłosa w pszenżycie powinienem wykonać przed czy po kwitnieniu? Zakupiłem już Falcon, tylko nie wiem kiedy najlepiej go użyć ;)

Jestem tylko człowiekiem i też się mogę mylić.

Powiem Ci że nie każda odmiana pszenżyta reaguje korzystnie na aplikację fungicydu w fazie kwitnienia, taki spadek po życie. Ale @tomek90 słusznie zauważył że czy to jest konieczne? Daj ten falcon w fazie T2/T3 i będzie ok.

Pytałem dziś w sklepie i cena Sequriusa to koszt 230-240zł/litr, więc podziękuje, bo bardzo drogi.

Na T2 planuje albo Fandango albo Manera.

Co radzicie? By koszt nie przekroczył 180zł.

Drogo u Ciebie te środki wychodzą, jak ostatnio się pytałem to segurisa bym wyczaił może za 220-215zł/l. Jak seguris wyszedł tak drogo to fandago też z 220 będzie kosztować. Menara będzie kosztować ok 90zł/ha ale jest słabsza od ww. środków. A zorientuj się ile kosztuje acanto, amistar lub starami? One nie powinny być tak drogie.

czyli przy dwóch zabiegach na T2 Bell+Opera a na T1 co najlepsze? Myslałem nad Fandango.

 

Może być Fandango na T1 gdzieś na drugie kolanko a na T2 Bell+Opera? T2 bym przed lub na flagowego zastosował. T3 brak

Fanndango też lepsze na T2. Na T1 tilt turbo, jaki przedplon i przedprzedplon to zobaczę czy trzeba dodawać coś na podstawę


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

przedprzedplon jęczmień jary, przedplon rzepak ozimy i kukurydza zielonkowa także choroby podstawy źdżbła nie powinny wystąpić choc to nie jest powiedziane.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

 

 

 

 

Drogo u Ciebie te środki wychodzą, jak ostatnio się pytałem to segurisa bym wyczaił może za 220-215zł/l. Jak seguris wyszedł tak drogo to fandago też z 220 będzie kosztować. Menara będzie kosztować ok 90zł/ha ale jest słabsza od ww. środków. A zorientuj się ile kosztuje acanto, amistar lub starami? One nie powinny być tak drogie.

 

Acanto +- 190-200zł

Amistar 210zł

Starami +-190-200zł

Fandango 180zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

dziś byłem w sklepie z śor-moje zaskoczenie,wszystko poszło do góry i to nie symbolicznie.Ciekawie dlaczego-ropa naftowa tańsza,płody rolne również. A z innej beczki-zauważyłem na pszenicy mączniaka -nie wiem czy też nie ma innych chorób bo na tyle się nie znam.Ale liście mają różne objawy i uszkodzenia,W ogóle pszenica bardzo kiepsko wygląda.Jutro dam azotu bo do tej pory 40 kg N dostała i jest lipa.Pryskaliście już na grzyba???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Siemka

Nie znam się wcale na ochronie roślin i mam do was takie pytanie co oznacza to (T1,T2,T3).Dziś patrzyłem na pszenice i pszenżyto ozime moczniak bardzo szybka się rozwija czy mam teras pryskać jakimś środkiem na grzyba czy kiedy mam wykonać pierwszy oprysk i jakim środkiem ????? Bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

T1 T2 T3 to terminy w których robi się zabiegi fungicydowe

T1 - pierwszy zabieg zazwyczaj na początku strzelania w źdźbło

T2- 2 zabieg - początek liści flagowego a nawet wczesniej

T3 -3 zabieg - po przekwitnieniu pszenicy

 

Jest jeszcze oznaczenie T2/T3 - dotyczy wariantów 2 zabiegowych i określa zabieg w fazie w pełni rozwiniętego liścia flagowego

Co do środków parę stron do tyłu masz wszystko opisane


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

milanreal1 Dzięki kolego za poradę! Zrobię tak jak pisałeś. Mam unixu 0,5kg więc dokupię go, a na pozostałe działki pójdzie tilt + mirage.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Ja mam pszenice po 3-4 letniej koniczynie z lucerna. Objawow chorób jak narazie brak. Dostała w 100 kg saletry i 100kg salterosanu.

Na T1 mam kupiony wirtuoz i planuje go dac około 1l (na etykiecie od 0,8-1,25).

 

Łączycie fungi ze skracaniem?

w tym roku myśle nad 0,15 modussa + 1l ccc w dwoch zabiegach. Nie bedzie za krotko?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w 2 zabiegach tzn najpierw CCC a później moddus?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

statek, łączymy fungicydy i regulator.

też w 1 dawce regulatora łączymy środki - coś lepszego i ccc

na drugą dawkę tylko coś lepszego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

coś lepszego to pojęcie względne :P


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

losktos Dzięki za odpowiedz. Mam jeszcze takie pytanie jaki środek na grzyba polecacie na T1 w pszenicy a jaki w pszenżycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wszystko zależy od ceny jaką jesteś w stanie przeznaczyć na fungicyd

z tańszych mieszanek Duet Star lub Tilt Turbo + Atak lub Mirage, Wirtuoz.

z droższych Capalo, Input.

Aczkolwiek w relacji jakość zabiegu do ceny najlepiej wypada Duet + Atak, lub Tilt + Atak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Wiesz u nas są słabe ziemie bo przeżyto posiane jest na 5 a pszenica na 5 i 4 klasie więc myślę że nie opłaca się stosować drogich śrotków bo mi się to po prostu nie wróci i myślę nad najtańszymi śrotkami uważasz że dobrze myślę? Myślałem na bumperem 250 co o tym myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wiele tym środkiem nie zdziałasz, kosztuje nie wiele ale i nie wiele działa. Już sam Duet Star będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, koszt ok 90 zł/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

A ile kosztuje ten atak bo niemoge go znaleźć i czy ten Duet start może być na T2 czy polecał byś inny środek na T2 ale taki tańszy a skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Duet Star bardziej na T1, Atak kosztuje do 50 zł 1 l, a w mieszaninie daje się tak ok. 0,7 l

Na T2 z tańszych środków to Menara a jeżeli Duet to bardziej Duet Ultra


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

A jeżeli na pszenżyto i pszenice zastosuje tylko T1 i T2 bez T3 to moge dać na T2 Menara czy tżeba coś lepszego czy może dać jeszcze zabieg T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

może być Menara, lepszy byłbym Soligor ale to już inna cena


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

losktos Wielkie dzięki za te odpowiedzi na prawdę dużo mi pomogłeś mam juz chyba ostatnie pytanie czy ty już pryskałeś na grzyba czy dopiero będziesz pryskał T1 i czy jak u mnie zboże jest dobrze rozkrzewione i jest dość duże a monczniaka (chyba) jest dość dużo to czy już mogę pryskać Duetem Start czy mam jeszcze czekać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

statek, łączymy fungicydy i regulator.

też w 1 dawce regulatora łączymy środki - coś lepszego i ccc

na drugą dawkę tylko coś lepszego

 

rok temu złączyłem regulator, fungi (zamir, lotus, juwel) z herbicydami. I myślę ze był to bład. Popaleń nie było ale cos mi nie pasowało.

 

W tym roku ccc 1l+ 0,15 moddus + 1l wirtuoz. Do tego siarczan magnezu, mocznik i microelementy


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

sam napisałeś ze był herbicyd

u nas herbicydy tylko SOLO


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie herbicyd również zawsze idzie oddzielnie

losktos Wielkie dzięki za te odpowiedzi na prawdę dużo mi pomogłeś mam juz chyba ostatnie pytanie czy ty już pryskałeś na grzyba czy dopiero będziesz pryskał T1 i czy jak u mnie zboże jest dobrze rozkrzewione i jest dość duże a monczniaka (chyba) jest dość dużo to czy już mogę pryskać Duetem Start czy mam jeszcze czekać ??

jeszcze nie pryskałem, objawów chorób póki co nie widać, miejscami trafia się sporadycznie septorioza. Jezeli jest faktycznie bardzo dużo mączniaka a temperatury nie są zbyt niskie to możesz prysnąć


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj