Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zimnyt    3

Witam, chcę się dowiedzieć, jakim fungicydem opryskać pszenżyto ozime FREDRO. Pszenżyto jest w stanie I-ego kolanka? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

U mnie w tym roku idzie: T1 Capalo 1,2l, T2 Adexar plus 1,4l, T3 Tebu 0,8l, zobaczymy co z tego będzie, całkowity koszt wychodzi 340zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

panowie pszenica legenda siana po jeczmieniu jarym

t 1 wirtuoz 1 l , starczy sam? wytrzyma do flagowego?

na t 2 planuje fandango lub soligor w dawce 1 l na ha

starczy taka ochrona na 6 ton? zmienic cos, dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yngel    2

Odkąd pamiętam dziadek nigdy nie stosował żadnych fungicydów a plony były przyzwoite i zastanawiam się nad jednym zabiegiem (ze względów finansowych) tylko co wybrać ochronę źdźbła i liści czy kłosa? I czym pryskać? A może pryskać tylko w razie wystąpienia objawów chorobowych??

Edytowano przez Yngel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly3    0

To Ty powinieneś wiedzieć w jakim stadium jest roślina.Siana wcześnie?późno?to ma znaczenie.Jakie nawożenie?spodziewany czy też zakładany plon?Ile chcesz wydusić z ha itd.Nie ma prostej odpowiedzi,ale może walnij mieszaniną tebukonazolu i prochlorazu,będzie w miarę tanio i skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Pytajnik odnosi się do fungicydu a nie do stadium rośliny :) mój błąd, trochę głupio napisałem :lol: Myślałem aby dać 0,5l Bumper, oczywiście kiedy przestanie padać :) . Czy na drugi dzień po skończonych opadach można pryskać?

Edytowano przez zimnyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Yngel mamy podobny dylemat ja planuję połączyć T1 z retardantem a mianowicie chciałbym zastosowac sam CCC 750 1,5l/ha + Bell 0,6l + Opera Max 0,6l/ha czy te fungicydy będą dobre na T1 w fazie kłos 1cm- pierwszego kolanka? I siarczanu magnezu planuję jeszcze dodać czy skuteczna byłaby taka "zupa"?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odkąd pamiętam dziadek nigdy nie stosował żadnych fungicydów a plony były przyzwoite i zastanawiam się nad jednym zabiegiem (ze względów finansowych) tylko co wybrać ochronę źdźbła i liści czy kłosa? I czym pryskać? A może pryskać tylko w razie wystąpienia objawów chorobowych??

 

kolego nie ma reguły przy stosowaniu fungicydów, nie rozumiem ludzi którzy z góry zakładają co zastosują w T2 a co dopiero w T3, a o T0 nikt nic nie napisał w tym roku. Przebieg pogody, dobór odmiany ma zasadnicze znaczenie. W tamtym roku zastosowałem na T1 środek za 45 zł gdyż była taka pogoda jaka była. W tym roku zamówiłem środki na T1 za 145zł/ha netto. Do T2 jeszcze kawałek czasu więc można się przygotować.

Dla zainteresowanych dawka na ha: T0/T1 Epoksykonazol 50g, proquinazid 20g, prochloraz 270g, fentropimorf 190g i krezoksym metylowy 50g. Niemiecka (podatna na mączniaka) odmiana pszenicy ozimej zaatakowana przez mączniak dlatego taka siekiera. sorry za literówki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

W sklepie niedaleko mnie spotkałem fungicyd o nazwie bumper.Cena to 45 pln na ha.Są inne droższe np.Tebu czy artea.Nie pryskałem nigdy na grzyba,wystarczy zastosować np tebu czy

bumper na T1,czy szukać dalej i stosować kombinacje które opisaliście już?Zauważyłem że porażenie mączniakiem już występuje.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Przełuż to jeszcze na Polski, bo o jaki tiazol ci chodzi, bo jest parę rodzai tiazoli? Tak samo morfolina. Pisz po ludzku

 

Nie bądź już taki szczegółowy....na fuzaryja zgorzel podstawy źdźbła działają i łamliwość źdźbła septerioze paskowana liści działają triazole na mączniaka morfoliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

@brutus44 Koszt adexara to 120zł/l brutto, minimalna dawka jaką zaleca BASF to 1,25l, BASF w technologi dwu zabiegowej proponuje dać 1,5l/ha u mnie będą 3 zabiegi więc myslę że dawka 1,4l spokojnie utrzyma zdrowy łan do kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ciastek, to może gaj na T1 Tlmorl lub prosaro, tam masz 2 tiazole, to pięknie zadziała, a koszt to jakieś 200 zł za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Mam już kupione środki i chce się tylko dowiedziec która mieszanina będzie lepsza na T1 a ktora na T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Ostatecznie zamówiłem środki w pszenicy i na chwasty Puma 1,2 + Sekator 0,15 + Grodyl 5g

T1 TiltTurbo 0,8+ Mondatak 0,8+ Moddus 0,3 + Antywylegacz 1

T2 Acanto 0,6 + Rubric 1 + Actara 50g + (etefon) tylko w razie potrzeby

T3 Toledo 0,6 + Rubric 0,7 + Caramba 0,5 + Bi 58 0,5

koszt całkowity to 620 zł netto.

 

Mysle że będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekburza3    0

Byłem dziś po środki i sprzedawca(również posiada gospodarstwo) doradził mi aby zamiast 1l tiltu+ 0.8l mirage dać 1l mirage+ 0,5 l tiltu albo zamienic na mieszaninę 1l mirage+ 0,5l soligor. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Ja zastanawiam się nad takimi zabiegami na T1:

-duett star 1 l(95zł) + mirage 0,8l (47zł) -142zł/ha

-tilt 0.8l (91zł)+ mirage 0,8l(47zł) - 138zł/ha

-wirtuoz 1l/ha - 135zł/ha

Sprzedawca mi natomiast doradził takie dawki tilt 0,8+mirage 0,5l wychodziło chyba 113zł/ha. Wiem, że te mieszaniny były wiele razy poruszane na forum ale nie wiem która byłaby lepsza z duetem star czy tiltem czy moze sam wirtuoz i czy takie dawki jak podałem byłyby dobre, może dałoby rade zejść do 120zł/ha?

A i najważniejsze przedplon dla pszenicy to jęczmień jary(40%), pszenica jara(30%) rzepak(30%), nawozenie N-120kg/ha, gleby od IIIa do IVb, skracanie raczej CCC, na T2(ostatni zabieg) falcon lub soligor, oczekiwany plon 5-6t/ha. Odmiany:Turkis, Natula, Arkadia, Bamberka i jedna odmiana oścista nie znam nazwy.

Edytowano przez Laver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

pytałem już wcześniej co stosować i wybór padł na wirtuoza, lecz ceny są nieziemskie jak na plon, który zakładam ( czyli góra 5 ton)

dlatego potrzebuje porady - czy na stanowiska po pszenicy wystarczy na t1 duett ultra w dawce 0,6l, tak aby pszenica dotrwała do liścia flagowego? czy lepiej dać 1l duetu star?

oraz na drugie stanowiska po fasoli, tam presja chorób powinna być mniejsza, i tam raczej pójdzie duett ultra, bo zazwyczaj u mnie występuje rdza i choroby kłosów.

chce jak najbardziej ograniczyć koszty, na jakość ziarna też nie licze, bo wszystko idzie na paszówke.w sumie do tej pory był stosowany bumper i "jakoś to było" wg mojego ojca.

czy jednak też lepiej dać duett ultra na te wszystkie stanowiska?

ewentualnie na t2, jeśli bedzie taka potrzeba raczej będzie stosowana artea 0,5l. chyba że jest jeszcze tańsza opcja, to chętnie wezmę ją po uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Polecicie coś na T2 na pszenice, pszenżyto i jęczmień?

T1 to Mirage 0,7l i Titl turbo 0,7l a na T3 mam Tebu 1l/ha.

Koszt na T2 100zł/ha max.

Nadawałoby się 1,5l Gwarant 500 SC lub Gwarant 500 SC + Bumper 0,5l?

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Panowie taka prozba czy ktos moze napisac taka sciage ktora supstancja na jakie choroby grzybowe dziala

fenpropimorf (związek z grupy morfolin) w jakich dawka jakie choroby zwalacza

epoksykonazol (związek z grupy triazoli)

-proquinazid (związek z grupy chinazolin)

-tebukonazol (związek z grupy triazoli)

-prochloraz (związek z grupy imidazoli)

 

itd. bedzie ktos tak uprzejmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Dobra ściąga http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-pszenicy-wedlug-hgca,43791.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj