Polecane posty

milanreal1    319

Nie. Po prostu artea ma sporo propikonazolu którzy dobrze sobie radzi z chorobami fuzaryjnymi podobnie do tebukonazolu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Czemu skracanie oddzielne? Prziecież zgrywają się ze sobą te zabiegi w terminach, a skutków ubocznych nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

to co dać pierwsze z zbiegów jeżeli skracanie i ochrona powinna iść na 1 kolanko ;) pierwsze od grzyba a na drugi dzień moddus + ccc ??


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekburza3    0

BASF zaleca 1l CCC + 0,6 Medaxu i ja też nad tym myślę tylko jeśli będzie później problem z wilgocią to CCC może przynieść negatywny skutek więc może wtedy lepiej zejść z jego dawką do 0,7 i 0,5 Medaxu. Wszystko zależy od gospodarki wodnej.

 

Faktycznie bezpieczniej będzie zastosować niższą dawkę, na liść flagowy można zrobić poprawkę np. moddusem, aczkolwiek wydaje mi się że taka mieszanina z 1l CCC nie jest aż tak bardzo mocna. Cenowo moddus z medaxem wychodzi podobnie ma ktoś jakieś doświadczenia jaka jest różnica po zastosowaniu między tymi środkami?

 

jesli nie chcesz ryzykowac przypalen to skracanie na pierwsze kolanko a po 3 dniach grzybówka

To może lepiej dać ten medax i zrobić to za jednym przejazdem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dzialanie medaxu z ccc i moddusa z ccc jest takie same jakosciowo.Pewne jest ze moddus przypala z tebukonazolem.O przypaleniach medaxu nic mi nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nie. Po prostu artea ma sporo propikonazolu którzy dobrze sobie radzi z chorobami fuzaryjnymi podobnie do tebukonazolu.

Propikonazol słabo działa na fuariozy, zdecydowanie lepszy jest tebukonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

To czy pierwsze wykonać skracanie czy też zabieg fungicydowy zależy według mnie w dużej mierze od fungicydu. Lepsze fungicydy można zastosować kilka dni po skracaniu, bez obawy że nie zadziałają. Ja wolę przypilnować terminu skracania, a dopiero w drugiej kolejności odgrzybianie (no chyba że bardzo porażona pszenica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

w zeszłym tygodniu rozmawiałem z gościem od optimusa 175ec( to samo co moddus tylko słabsze)-też poruszyłem temat ze moddus mi przypala końcówki.On stwierdził ,że "moddus" nie przypala tylko zazwyczaj triazol z fungicydu zmieszany z nawozem dolistnym szczególnie gdy jest tam miedz.Zalecil bym pryskał osobno samymi nawozami dolistnymi.Nie wiem co o tym sądzić.Fakt zawsze dawałem troszkę nawozu dolistnego ale zeby to tak mocno działało? Szczerze to nie chce mi się tyle razy latać po polu z opryskiwaczem.Czy ktoś ma jaką pewną wiedzę w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czemu skracanie oddzielne? Prziecież zgrywają się ze sobą te zabiegi w terminach, a skutków ubocznych nie zauważyłem.

Niektórzy zwracają uwagę że czasem moddus może przypalić jeżeli jest dawany razem z tebukonazolem czy odzywkami. I to nie jest reguła. Niektórzy łączą i są zadowoleni a inni odwrotnie.

Propikonazol słabo działa na fuariozy, zdecydowanie lepszy jest tebukonazol

Rok temu IOR Poznań ocenił działanie tebukonazolu na fuzariozy na zaledwie 66%, i propikonazol wypadł niewiele słabiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Artea lepsza jest w T3, w T2 zastąpiłbym ją menarą.

Co do skracania. Te odżywki daj w T1. A ccc z moddusem daj w oddzielnym zabiegu.

Czyli mówisz Milan że Artea bedzie dobra na T3, lepsza jak Tebu?

Jakie jest porównanie na T2 Manera i Sequrius?czym te srodki się róznią i czy duża jest róznica w działaniu na rośline tych srodków?jak działa Manera a jak Sequris?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie mam 5,5 ha żyta hybrydowego + 2,4 ha pszenicy. Myślę żeby na T1 kupić 5l Tiltu i 5 l Mirage czyli na ha wyjdzie tak po 0,65 l tego i tego. Wystarczy taka dawka ? Chce dać dwa zabiegi i nie wiem co dać w miare taniego i skutecznego na drugi zabieg? I przy dwóch zabiegach drugi jest w fazie liścia flagowego czy później ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

A na drugi i ostatni zabieg co polecasz? A mieszasz to z antywylegaczem czy nie ? Bo w pszenicy to pójdzie wcześniej grzybówka, a w życie to przy tej fazie rozwojowej wyjdzie jeden termin bo teraz sporo dopadało i zanim się wjedzie to już pewnie będzie koło pierwszego kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Pomyśleć, że parę dni temu już wszyscy panikowali, że sucho. U mnie też dużo deszczu spadło i nadal ma spaść. I to pokrzyżowało me plany odnośnie siewu.

Przeglądając Forum i różne fungicydy w sklepach internetowych zwróciłem uwagę na Tilt turbo, Alert i Duett Star. I tak sobie myślę, czy np. Zafir, który miałem dać na T1 z czymś na mącznika, nie zastąpić którymś z wymienionych wcześniej fungicydów. Wtedy Zafir poszedłby na drugi i ostatni zabieg. Najgorsze jest to, że wtedy prochloraz jest nie potrzebny. W każdym razie już na przyszłość będę wiedział, żeby takiego fungicydu nie kupować. Dobrze, że jest to Forum, to przynajmniej można się z niego wiele pożytecznych rzeczy dowiedzieć.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

A Ty Kolego stosowałeś taką mieszaninę u siebie? I nic się nie stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Ja dawałem tilt 0,7l + mirage 0,7l

PS Tobie chyba chodzi o zamir a nie o zafir

 

Ja dawałem tilt 0,7l + mirage 0,7l

PS Tobie chyba chodzi o zamir a nie o zafir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie zakupilem na pszeniczke w tym roku poraz pierwszy Bumper 250 ec + mirage 450 ec . Chcialbym zrobic mieszanine ale nie wiem w jakich ilosciach to ze soba zmieszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malycyc    1

Witam koledzy. Mam takie pytanie. Mam pszenice Arkadia posianą po rzepaku. Bardzo ładnie wygląda. Klasa IVa. 1N 200 kg saletry 32%. Chciałbym sie zapytać co polecacie na T1?? co myślicie o Capallo 1l/ha. i czy na razem z T1 moge dodać coś na skracanie, siarczan i mikroelementy?? czy to nie bedzie za dużo naraz? i czy jest warto dodać jeszcze mocznika dolistnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Rok temu IOR Poznań ocenił działanie tebukonazolu na fuzariozy na zaledwie 66%, i propikonazol wypadł niewiele słabiej.

a co wypadło lepiej w przypadku fuzarioz? zapewne protiokonazol, jakie jeszcze substancje?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Jednak zdecydowałem skracanie i ochronę w 2 zabiegach

Mogę zrobić tak: najpierw odchwaszczanie, za 3 dni skracanie, i za 3 dni ochrona?

Co mogę dodać do wirtuoza nawóz dolistny,siarczan magnezu, mocznik jak stęzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj