Polecane posty

milanreal1    319

Panowie a co Powiecie na taka ochrone pszenicy zimowej po rzepaku :

t1 wirtuoz 1.1l

t2 reveller 0.6l+0.5l rubric

t3 artea , czy sam tebukanazol dac ?

T1 ok, T2 nie wiem po co chcesz ten rubic dodawać. Jak dasz w odpowiednim terminie to i cyprokonazol w revellerze zrobi swoje. Artea w T3 jest dobra, na fuzariozy trochę może być słabsza lub porównywalna, a z ewentualną septoriozą plew czy czernią raczej powinna być lepsza. Tebukonazol w T3 jest bdb, ale czasem warto coś do niego dodać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

W Tebu 25o.. :)


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mam pytanie, czy stosując tebukonazol na pszenżyto w t3 nic mu złego nie zrobię? Na etykiecie nic nie pisze o pszenżycie...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2249

Szkoda PLN na 3 zabieg w pszenżycie, wogóle to żadnego zabiegu przy kwitnącym przenżycie chodz kiedyś ojciec pryskał i nic złego się nie stało.

 

@milanreal1 Dodaje się soprano bo koszt mniejszy a efekt powinien być lepszy. Lepiej Reveller 0.5 + 0.6 epoksykonazol.

@KULAWA_KOZA przecież dałem Ci linka do wyszukiwarki, na poprzedniej stronie :o

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie mam problem z płaszczycą (chyba tak się nazywa), zauważyłem że w niektórych miejscach pojawia się ona w pszenicy i nie wiem czym ją zwalczyć. Może coś podpowiecie.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam. Panowie co powiecie na mieszaninę propikonazol + tiofanat metylowy na zboża w T1? Głównie pszenica ozima pszenżyto i jęczmienia ozimego znikome ilości (0.3ha) Propikonazol z Bumper 250 EC + tioofanal metylowy z Topsin M 500 SC? Rok temu stosowałem mieszaninę Bumper + Mirage i gdzie dobry przedplon (gryka rzepak warzywa ) wystarczył a gdzie przedplon żbożowy niestety z łamliwością i zgorzelem nie poradził sobie. Co sądzicie o takiej mieszaninie? Dość tanio wychodzi według cen ze sklepu internetowego Rudnik.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kiepsko to widzę achcesz mieć tanio czy dobrze?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arknaw    0

Panowie i Panie.

W tym roku chciałbym rozpocząć przygodę z fucgicydami. Do opryskania przeżyto ozime, jęczmień jary i częśc żyta. Planuje 2 zabiegi na każde ze zbóż. Przejrzałem temat i na przeżyto było by:

T1 - Titl Turbo 0.6l/ha+ Mirage 0.8l/ha

T2 - Falcon 0.6l/ha.

Czy moge takie srodki stosować też na żyto i jęczmień (w takich samych dawkach)? W jaki okresie wykonywać pierwszy zabieg dla ozimych a kiedy dla jęczmienia (już w marcu czy raczej kwietniu?) Ziemie słabe - 4. i 5 klasa. Przepraszam za laickie pytania ale to moje pierwsze kroki z fungicydami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

T1 ok, T2 nie wiem po co chcesz ten rubic dodawać. Jak dasz w odpowiednim terminie to i cyprokonazol w revellerze zrobi swoje. Artea w T3 jest dobra, na fuzariozy trochę może być słabsza lub porównywalna, a z ewentualną septoriozą plew czy czernią raczej powinna być lepsza. Tebukonazol w T3 jest bdb, ale czasem warto coś do niego dodać.

 

W sobotę przejazdem wstąpiłem do dobrze zaopatrzonego sklepu zapytać się o środki. Gość miał trochę wolnego czasu więc w luźnej rozmowie doradził mi właśnie na T2 REVELER. W tamtym roku na T1 dałem 1,25 wirtuoza T2 0,6 falkon i byłem bardzo zadowolony.

W tym roku również planuje na T1 wirtuoz (chociaż czytając to forum kusi mnie dać tilt turbo + miraż), na T2 dam na części falkon a na reszcie reveler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

z teog co wiem to fungicydy od 1 kolanka zazwyczaj stosuje sie czyli jak na połowie pedów głownych wymacasz 1 kolanko w odległosci 1cm nad ziemia to mozesz wjezdzac z fungicydami ale trzeba uwazac na przymorzki.

 

Teraz pytanie mam takie; na T1 w pszenzycie zastosowac lepiej wirtuoz czy capalo??w tym tyogdniu kupuje srodki i mam dylemat co do tych dwoch tutaj...który mi podstawe zabzepieczy dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arknaw    0

...Do opryskania przeżyto ozime, jęczmień jary i częśc żyta. Planuje 2 zabiegi na każde ze zbóż. Przejrzałem temat i na przeżyto było by:

T1 - Titl Turbo 0.6l/ha+ Mirage 0.8l/ha

T2 - Falcon 0.6l/ha.

Czy moge takie srodki stosować też na żyto i jęczmień (w takich samych dawkach)? ... Ziemie słabe - 4. i 5 klasa.

A odpowie ktos jeszcze na to pytanie. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja stosowałem taka ochrone rok temu. T1 bede stosował w tym roku takie same na T2 chcem wprowadzic zmiany ponieważ celuje w wyższy plon. Nie wiem jakie masz ziemie ale jeśli masz 4-5 klase to na cuda sie nie nastawiaj i mozesz zostawic taka ochrone tiltu dłabym 0,7-0,8 i T2 przeciągnoł do momentu az kłos bedzie wychodził na wierzch. Aczkolwiek obserwuj czy choroby Ci flagówki nie zżeraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam. Panowie co powiecie na mieszaninę propikonazol + tiofanat metylowy na zboża w T1? Głównie pszenica ozima pszenżyto i jęczmienia ozimego znikome ilości (0.3ha) Propikonazol z Bumper 250 EC + tioofanal metylowy z Topsin M 500 SC? Rok temu stosowałem mieszaninę Bumper + Mirage i gdzie dobry przedplon (gryka rzepak warzywa ) wystarczył a gdzie przedplon żbożowy niestety z łamliwością i zgorzelem nie poradził sobie. Co sądzicie o takiej mieszaninie? Dość tanio wychodzi według cen ze sklepu internetowego Rudnik.

Jak chcesz zrobić tanio to niestety skuteczność będzie słaba. Tiofanat metylowy sobie odpuść, obecnie słaby na wszystko, skuteczny w drenowaniu kieszeni (mimo ze jest tani, to jaki z niego pożytek jak jest nieskuteczny?). Na t1 daj przynajmniej leander, lub tilt turbo tam tez dodatkowo będzie propikonazol. A na podstawę to najtańszy o jednocześnie dobrej skuteczności jest prochloraz.

Teraz pytanie mam takie; na T1 w pszenzycie zastosowac lepiej wirtuoz czy capalo??w tym tyogdniu kupuje srodki i mam dylemat co do tych dwoch tutaj...który mi podstawe zabzepieczy dobrze?

Teoretycznie capallo wypada lepiej, ale w badaniach ich efekty są porównywalne.

Stosowałem Wirtuoza i w monokulturze przepuścił choroby podstawy, a w pszenżycie moderato mączniaka, ale plon bardzo ładny, jak na moje warunki. Capalo zdecydowanie droższe, tylko tyle z doświadczenia mogę powiedzieć, a teoretycznie powinno być lepsze.

Bo monokulturze często spotykana jest fuzaryjna zgorzel podstawy źdźbła. Jako że orientujesz się w temacie to raczej wiesz że fungicydy maja z nią problem. A nawet jak to była łamliwość, to możliwe że są to szczepy na które nie działa prochloraz, więc wirtuoz może nie dać rady. Z publikacji widziałem że na fuzaryjną najlepiej daje rade unix, ale nadal to skuteczność nie jest bardzo wysoka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milanreal1 Dodaje się soprano bo koszt mniejszy a efekt powinien być lepszy. Lepiej Reveller 0.5 + 0.6 epoksykonazol.

Nie jestem do tego przekonany, ale jak tam uważasz ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2249

Po co 200g/ha strobi to raz, 2 że napewno mocniejszym triazolem jest epoksykonazol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

co sadzicie o zabiegu na T1 w przenzycie i pszenicy: Tilt Turbo 0,7l + Mirage 0,7l? przedplon zboza, klasa IV, oczekiwany plon 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Myślę, że jeszcze nie ma co się spinać. Do tego w przyszłym tygodniu ma być ochłodzenie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

co sadzicie o zabiegu na T1 w przenzycie i pszenicy: Tilt Turbo 0,7l + Mirage 0,7l? przedplon zboza, klasa IV, oczekiwany plon 5 ton. oczywiscie cena srodkow odgrywa duza role :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Z tego co wiem, to jest to dosyć tanie i dobre rozwiązanie, sam je będę stosował w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Na T1 do prochlorazu i tebukonazolu (Zafir 400 EW) mogę dodać fenpropidynę (Leander 750 EC)? Jeśli tak, to w jakich proporcjach? No i czy ewentualnie jeszcze mogę do tego dodać ccc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Cholera wstawiłem dwa posty tutaj i gdzieś zniknęły ... Jak to możliwe?


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj