Polecane posty

globus512    18

To co proponujecie na drugi i ostatni zabieg w pszenicy? Koszt max 170zł więc w tej cenie możemy mieć reveller 0,8, seguris 0,8 lub osiris 1,5l. Tym zabiegiem planuję zakończyć, co według was będzie najepszym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

co do pszenicy ozimej:

T1 Duet Star 1 l + Atak 0,7 l

T2/T3 Soligor 1 l

 

Jeżeli masz wykładać 400 zł na Aviator i Fandango to lepiej to zrobić w ten sposób

T1 Duet Star 1 l + Atak 0,7 l

T2 Menara 0,5 l + Acanto 0,5 l

T3 Tebu 1 l lub Osiris 1,5 l

Zabieg będzie tańszy (wersja z Tebu 330 zł/ha, wersja z Osirisem 380zł) a napewno taka ochrona będzie skuteczniejsza.

W obu wariantach T1 można zastąpić Wirtuozem 1,2 l/ha lub Tilt 0,8 + Atak 0,7 (aczkolwiek Duet wydaje mi się lepszym rozwiązaniem od Tiltu)

 

na pszenice jarą:

T1 Tilt 1 l lub właśnie Duet star

T2 Menara 0,5 l

 

i skracanie oczywiście jak najbardziej - 1 l CCC + 0,15-0,2 Moddusa

Dziękuje kolego za szybką odpowiedz.

mam jeszcze pytanie co do twojej pierwszej propozycji do pszenicy zabieg T2/T3 Soligor zrobic w terminie T2 (czyli wychodzący lisc flagowy tak?)

myśle ze zdecyduje sie własnie na tą opcje dwu zabiegową no i jeszcze jedno pytanie jesli rok okazalby sie sprzyjający rozwojowi chorob i chciałbym jeszcze zastosowac T3 Tebu (T1 Duet Star 1l + Atak 0.7l T2 Soligor 1l) Tzn chodzi mi o to czy byłby sens stosowac tebu czy cos innego lepiej?

 

A jeszcze w dalszym ciągu nie wiem co zrobic w przypadku jeczmienia i żyta, mogę zastosować te same środki??

 

Jeszcze jako ciekawostkę napisze, że byłem dzisiaj na zebraniu którym wypowiadał sie przedstawiciel firmy Helm na temat SOR i przy zabiegach fungicydami podał taki zestaw:

T1 Atak 450sc + Propikoflash 250sc + (nawóz) Helmag N 52

T2 Tebu 250 EW 1l

 

mówil, że tebu to tani i bardzo dobry srodek w dawce 1l (T2) ma utrzymac ochrone kłosa do samego końca. (A nawet na początku wyglądał na takiego co wie co mówi)

 

Dowiedziałem sie jeszcze że powstają jakies przymiarki że rolnicy obowiązkowo beda musieli korzystac z usług doradczych w zakresie środków ochrony roślin. Doradcą bedzie mogl zostac ten kto uzyska certyfikat, dokładnych szczegółów nie znam ale mówiła o tym dyrektor czy tam kierownik jednostki kontrolującej rolników w zakresie SOR (nie pamietam dokładnej nazwy, wyleciało mi z głowy ale napewno wiecie o kogo chodzi).

Myśle że conajmniej kilka osób na forum ma bardzo wielką wiedze na temat stosowania SOR i moze warto sobie taki certyfikat zrobić ? Jeśli oczywiście to co mówiła okaże sie prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przy ochronie 2- zabiegowej T2 robiłem na rozwinięty liść flagowy ale jeżeli warunki były sprzyjające chorobom lub wystąpiło porażenie to dawałem wcześniej

Co do T3 moze być Tebu - w tych pieniądzach raczej nic innego sensownego nie znajdziesz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To co proponujecie na drugi i ostatni zabieg w pszenicy? Koszt max 170zł więc w tej cenie możemy mieć reveller 0,8, seguris 0,8 lub osiris 1,5l. Tym zabiegiem planuję zakończyć, co według was będzie najepszym rozwiązaniem?

Z tych środków seguris jest znacznie lepszy od pozostałych. W tej cenie jeszcze ciekawą alternatywa by mogło by menara 0,4l i olympus 1,2l.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Też niemam pojęcia. Już lepiej ta kase przeznaczyć na tebu w kłos jeśli będzie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

to co według was będzie lepsze na T2 Fandango czy ten Seguris??cena podobna... na drugim zabiegu planuję zakończyć ochronę i dać na liść flagowy/ początek kłoszenia :) te 0,8l starczy na pewno??


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

A gdyby tak zastosować 0,7 segurisa i dodać 0,3 menary?

Może bedzie dobrze a może być lipa. W mieszaninach czasami 1+1=3 a czasami 1+1=1.

Pomocne są wykresy HGCA na których widać jaką skuteczność mają fungicydy w obniżonych dawkach..


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

to co według was będzie lepsze na T2 Fandango czy ten Seguris??cena podobna... na drugim zabiegu planuję zakończyć ochronę i dać na liść flagowy/ początek kłoszenia :) te 0,8l starczy na pewno??

jesli nie planujesz zwalczania fuzariozy to fandango i seguris wystarcza na zwalczanie septoriozy.na fuzarioze i tak musisz wjechać z innym srodkiem w fazie kwitnienia pszenicy.Teoretycznie seguris wydaje sie lepszy od fandango Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

150g protikonazol 100g tebukonazol dawki na ha, dorzucać fenpropidynę bądz prochloraz?? Pierwszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Tomek mógłbyś pisać nazwami środków bo jak podajesz składniki to ludzie skąd mają wiedzieć co i ile czego zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ale głównie o nazwy substancji chodzi. Moim zdaniem prochloraz i fenpropidyna bardziej by się przydała na T1 niz protiokonazol i tebukonazol. Więc lepiej chyba będzie dać 300 g prochlorazu 350 g fenpropidyny i do tego np. tebukonazol lub epoksykonazol (ten drugi chyba lepszy w T1) 150-200 g.

Ale jeżeli masz już protiokonazol i tebukonazol to dorzuć chociaż prochloraz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No ale mniej doświadczony rolnik to skąd ma wiedzieć w jakich srodkach są dane substancje??? :blink: :blink: :blink: :blink:

A tak jak ktoś np. napisze ze na T1 pasuje dać np. 0.8l Tilt Turbo + 0.7l Mirage to kazdy już wie o co chodzi a tak jak piszecie substancjami to mniej zaawansowani nie wiedza o co chodzi

 

To tak jak bym przyszedł do Ciebie do sklepu motoryzacyjnego i mówię tak------

Poproszę chłodnice do mojego autka .Chłodnica M150173,RA 1598.

Wiesz do jakiego autka ta chłodnica ? :P

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

150g protikonazol 100g tebukonazol dawki na ha, dorzucać fenpropidynę bądz prochloraz?? Pierwszy zabieg.

dodałbym morfoline na maczniaka.Prochloraz nie jest potrzebny przy takiej dawce protiokonazolu.na podstawe i septoriozy powinno wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Właśnie się zastanawiam czy protiokonazolu nie będzie mało bo przy Inpucie mamy 225g/ha. Mamy Arkadię podatną na mączniaka i tutaj z kolei przyda się morfolina. 0.3 prochloraz bądz fenpropidyna.

 

@kulawa koza nazwa środka tutaj mało da :mellow:

http://www.minrol.gov.pl/pol/Informacje-branzowe/Wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin

 

@loktos epoksykonazol na 2 strzał razem z boscalidem prawdopodobnie, także w pierwszym odpuszczamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Zgadza się na rudniku jest błąd, dzięki że napisałeś. Także 0.3 fenpropidyny trzeba dorzucić prawdopodobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A gdyby tak zastosować 0,7 segurisa i dodać 0,3 menary?

Bez sensu, seguris ma epoksykonazol jeżeli dobrze pamiętam i to zdecydowanie wystarczy. Producent zaleca stosowanie w zmniejszonej dawce więc skuteczność nadal musi być dobra.

to co według was będzie lepsze na T2 Fandango czy ten Seguris??cena podobna... na drugim zabiegu planuję zakończyć ochronę i dać na liść flagowy/ początek kłoszenia :) te 0,8l starczy na pewno??

Zdecydowanie seguris. Strobiluryny są słabe na septoriozę, izopyrazam powinien zapewnić długa ochronę.

150g protikonazol 100g tebukonazol dawki na ha, dorzucać fenpropidynę bądz prochloraz?? Pierwszy zabieg.

Fenpropidyne tak, przyda się. Prochloraz bez sensu, protiokonazol powinien ochronić podstawę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie a co Powiecie na taka ochrone pszenicy zimowej po rzepaku :

 

t1 wirtuoz 1.1l

t2 reveller 0.6l+0.5l rubric

t3 artea , czy sam tebukanazol dac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

No ale mniej doświadczony rolnik to skąd ma wiedzieć w jakich srodkach są dane substancje??? :blink: :blink: :blink: :blink:

A tak jak ktoś np. napisze ze na T1 pasuje dać np. 0.8l Tilt Turbo + 0.7l Mirage to kazdy już wie o co chodzi a tak jak piszecie substancjami to mniej zaawansowani nie wiedza o co chodzi

 

To tak jak bym przyszedł do Ciebie do sklepu motoryzacyjnego i mówię tak------

Poproszę chłodnice do mojego autka .Chłodnica M150173,RA 1598.

Wiesz do jakiego autka ta chłodnica ? :P

 

tak tylko że mówiąc np o prochlorazie to jest multum środków które go zawierają (Atak, Mirage, Promax itd) a nie kazde srodki są dostępne w każdym regionie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj