Polecane posty

tymtus    42

a co znajdę w cenie do 110zł/ha?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

osiris 1.5l ale troche mała dawka lub tebu z epoksykonazolem powinno wyjść do 110 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Falcon był kiedyś u nas na ochronie kłosa to git, niczym nie odstawał np od Artea.

@kulawa koza ciul wie, może jeszcze trzeba bedzie przesiewać :D Tilt + prochloraz na pierwszy strzał na 90%.

@tymtus nie, sławek dobrze pisze lepiej już Soligor min dawka nawet. W okolicy 110zł masz Soligor i Reveller 0.5 + 0.5 epox, bądz prościej i być może taniej Acanto 0.5 + 0.5 epox. Czy na pszenżyto można? Nie ma rejestracji ale być może to tylko cięte koszty. Reveller na raps też nie ma rejestracji, a ludzie stosują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Czy Sparta 0,5l i Safari 0,5l byłoby ok? A sparte mogę zastosować w jęczmieniu ozimym?

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Rzecz w tym, że chce tą mieszanką opryskać pszenice, pszenżyto i jęczmień ozimy. A Revellera nie mogę stosować w pszenżycie.

Wiem, że popełniam jeszcze dużo błędów (to dopiero mój pierwszy rok jak się tym zajmuje), dlatego was pytam.

T1 prochlaroz, propikonaz i fenpropidyna (Mirage 0,6l + Titl turbo 0,7l)

T2 protiokonazol, spiroksamina, tebukonazol, epoksykonazol i triofanat metylowy (Silgor 0,4l + Duett ultra 0,3l)

T3 sprioksamina, tebukonazol i triadiamenol (Falcon 0,6l)

 

To mi się udało złożyć po waszych poradach.

 

 

pl → en

tebuconazole

 

Za bardzo mieszasz kolego...

T1 tak jak napisałeś bądź prochloraz + epoksykonazol + fenpromimorf (Atak + Duet Star)

T2 sam Soligor 1 l/ha

T3 tebukonazol (0,8-1l/ha Tebu)

 

Jak dasz np. te 0,4 Soligoru i 0,3 l Duetu to praktycznie żadna z tych substancji nie zadziała bo będzie jej za mało. Lepiej dać np. 2 substancje ale w odpowiednich dawkach niż 4 w dawkach obniżonych o połowe. Kiedyś to sprawdziłem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Czyli na T2 dać Soligor 1l/h, a myślisz, że dla obniżenia kosztu wystarczy 0,8l?

a T3 Falcon 0,6l? spiroksamina (związek z grupy ketoamin) - 250 g w 1 litrze środka,

tebukonazol (związek z grupy triazoli) - 167 g w 1 litrze środka,

triadimenol (związek grupy triazoli - 43 g w 1 litrze środka.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

przedplon jęczmień jary ;/

myślałem na T1 Wirtuoz a później pewnie na flagowy dać Fandango...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Moje zdanie jest takie T2 Soligor 1 l, T3 Tebu 1 l

Spiroksamina jest zbędna na kłos, zamiast Falconu daj Tebu i zaoszczędzisz na 1 l Soligoru zamiast 0,8


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

co sadzicie o jednym zabiegu w pszenzycie ozimym i jeczminiu ozimym i co polecacie? czy ochrona w dwóch zabiegach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Czyli na T2 Soligor 1l a na T3 dać Sparte 1l? (Zawartość tebu 250g w litrze)

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A czemu się tak wystrzegasz tego Tebu? :P może być Sparta ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Jak sie patrzy na skład Soligoru to też można mieć wątpliwości czy zadziała na T2. Protiokonazolu dużo za mało, spiroksamina na T2 - nie koniecznie, tebu też mało ambitne. Stosując u siebie nie byłem pewien czy jest warte swojej ceny, ale skończyło się "happy endem". Zgadzam się z losktos ze 1l Soligor na T2 daje radę.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rzecz w tym, że chce tą mieszanką opryskać pszenice, pszenżyto i jęczmień ozimy. A Revellera nie mogę stosować w pszenżycie.

Wiem, że popełniam jeszcze dużo błędów (to dopiero mój pierwszy rok jak się tym zajmuje), dlatego was pytam.

T1 prochlaroz, propikonaz i fenpropidyna (Mirage 0,6l + Titl turbo 0,7l)

T2 protiokonazol, spiroksamina, tebukonazol, epoksykonazol i triofanat metylowy (Silgor 0,4l + Duett ultra 0,3l)

T3 sprioksamina, tebukonazol i triadiamenol (Falcon 0,6l)

 

To mi się udało złożyć po waszych poradach.

Ale kombinujesz, T2 i T3 przekombinowane zdecydowanie. Daj solo soligor czy duet ultra a na lepsze wyjdzie. Na T3 daj tebu czy ewentualnie dodaj epox i tez dobrze wyjdzie.

Falcon był kiedyś u nas na ochronie kłosa to git, niczym nie odstawał np od Artea.

Falcon jednak trochę droższy od artea. A co do rewellera to masz rację. Koszt rejestracji środka jest ogromny i nie zawsze firmy są skłonne tyle płacić biorąc pod uwagę że np rozszerzenie rejestracji wcale nie spowoduje większego zainteresowania rolników.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

przedplon jęczmień jary ;/

myślałem na T1 Wirtuoz a później pewnie na flagowy dać Fandango...

I to głupi pomysł nie jest, dobra ochrona.

co sadzicie o jednym zabiegu w pszenzycie ozimym i jeczminiu ozimym i co polecacie? czy ochrona w dwóch zabiegach??

Lepiej 2 zabiegi nawet kosztem tańszych środków.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Witam.

Szukam dobrego fungicydu na T1 w pszenzycie ozimym.odmiana grenado,materiał kwalifikowany przedplon zbozowy(jeczmien jary i zyto)nawozenie zastosowane bedzie na około 6t/ha.

Na T1 myslałem na capalo ale podstawy on nie zabezpieczy...moze tilt turbo i domieszac jeszcze cos do tego?Capalo drogo wychodzi a jak ze skutecznoscia to nie wiem bo nie stosowałem go nigdy...czas powoli zakupic fungicydy tylko teraz pytanie co polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

od capalo nie ma nic lepszego ale drogo okrutnie w pełnej dawce.

ja w tamtym roku stosowałem xpro i pewnie w tym też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Taniej wychodzi Cenado i jakiś fenpropimorf albo Duett star i Property To drugie to nowość i podobno mieszanina będzie taniej od Capalo o 12-15 PLN/ha.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam.

Szukam dobrego fungicydu na T1 w pszenzycie ozimym.odmiana grenado,materiał kwalifikowany przedplon zbozowy(jeczmien jary i zyto)nawozenie zastosowane bedzie na około 6t/ha.

Na T1 myslałem na capalo ale podstawy on nie zabezpieczy...moze tilt turbo i domieszac jeszcze cos do tego?Capalo drogo wychodzi a jak ze skutecznoscia to nie wiem bo nie stosowałem go nigdy...czas powoli zakupic fungicydy tylko teraz pytanie co polecicie?

Capalo zabezpieczy podstawę, zresztą jak sama cena wskazuje jest w tym dobry. Taniej powinien wyjść tilt turbo+mirage, a skuteczność tez będzie dobra. Capalo to podobny segment do unixu czy aviatora czyli środków z wysokiej półki.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

W mojej okolicy coś ciężko dostać Mirage, jest natomiast Bumper Super(prochloraz,propikonazol). Czy więc jako dodatek do Tilt Turbo 0,7 litra na hektar może być ten Bumper Super 0,8 litra zamiast Mirage 0,7 litra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj