Polecane posty

losktos    356

Fandango odradzam na T3 - (strobiluryna nie jest tu potrzebna) Osiris może być, dobre jest też Prosaro


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a co powiecie o FENPROPIMORF 0,5 plus 0,5 propicolanozu na t1 a na t2 duet ultra 0,5 plus tebukonazol 0.5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

tak jeszcze musisz dodac prochloraz.Propikonazol jest za słaby na podstawe zdzbła.Jesli chcesz to na epoksykonazolu masz duett star i do niego prochloraz .Pisał o tym kolega @losktos parokrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Fenpropimorf i propikonazol to prawie to samo co Tilt turbo (fenpropidyna+propikonazol).0,5 Duett na T2 może być chociaż to nie mistrzostwo , a 0,5 Tebu daj na T3.

A zeby było prościej - 1l Duett star, T2 Falcon lub 0,5 tebu +0,5 Gwarant, T3 0,5 Duett ultra. Przynajmniej ja bym tak do tego podszedł


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Za 100zł nie zrobisz zabiegu wirtuozem chyba że w dawce 0,8 l

A czy ktoś stosował 0,8 Wirtuoza na 1h na t1? Jakie były efekty? dodam że pszenica jest na części pierwszy rok po rzepaku a na drugiej części drugi rok po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

a co powiecie na to?

T1 titl turbo 0,6 l + Mirage 0,6 l

T2 Bumper 0,5 l + Leander 0,5l

T3 (nie wiem czy będzie) Artea 0,5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Leander na T2 chyba niekoniecznie. Daj jakiś epoksykonazol zamiast tego.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

a co byś polecił w przestępnej cenie?

Czy bumper 0,5 l i duett ultra 0,25l byłoby dobrym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Koledzy co poradzicie na t1 w pszenicy tak do 90 max 100zł/ha co myślicie o wirtuozie?

Wirtuoz w tej cenie to będzie za mała dawka. W tej cenie nie da zrobić się dobrej ochrony, bo albo zabezpieczysz dobrze przed mączniakiem, albo zabezpieczysz podstawę źdźbła. Do 100zł to nawet nie dasz w sumie nawet pełnej dawki tilu turbo czy duetu star, a w tej wersji nie zabezpieczysz podstawy. Możesz dac sam prochloraz, zabezpieczysz podstawe ale przed mączniakiem i septoriozą już nie.

To już co zrobić z T1 i T2 wiem.

A teraz T3, lepiej się sprawdzi Fandango w dawce 1l czy może zmniejszyć do do 0.8 i dodać tebukanazolu a może polecicie inny dobry środek??

Fandango na T3 nie, już lepiej jak dasz sam tebukonazol. Chyba ze celujesz naprawdę w jakiś rekord plonu.

a co powiecie na to?

T1 titl turbo 0,6 l + Mirage 0,6 l

T2 Bumper 0,5 l + Leander 0,5l

T3 (nie wiem czy będzie) Artea 0,5 l

T1 dobre, choć jak dasz mirage tak o 0,1-0,2l to lepiej by było. T2 bez sensu, po 1 powtarzasz tilt turbo, po 2 morfolina w T2 jest zbędna, może wręcz szkodzić. W tej cenie możesz mieć menarę, czy duet ultra. W T3 artea może być.

a co byś polecił w przestępnej cenie?

Czy bumper 0,5 l i duett ultra 0,25l byłoby dobrym rozwiązaniem?

Bez sensu, bumper to triazol, w duecie też jest triazol.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

a co byś polecił w przestępnej cenie?

Czy bumper 0,5 l i duett ultra 0,25l byłoby dobrym rozwiązaniem?

 

Przystępna cena czyli ile?

Soligor (pełna dawka), Reveller 0.5 + epoksykonazol 0.6, Acanto 0,5 + tebukonazol 0,5 + folpet 1l? daje radę przy ~7t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

@Tomek90

A można wiedzieć ile to wychodzi $ na ha? Tak orientacyjnie? Bo to co ja tu wypisałem wychodzi w granicach 270zł/ha.

 

T1 titl turbo 0,6 l + Mirage 0,7 l

T2 falcon (spiroksamina, tebukonazol, tridimenol) 0,5 l

T3 Artea 0,5 l

 

Czy starczy 0,5l falconu?

Edytowano przez tymtus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Nie pamiętam ile, trzeba policzyć.

Falcon 0.6.

Zrezygnuj z Artea na rzecz Tebukonazolu nawet 0.8 w T3, a w T2 daj coś lepszego od falconu, powiedzmy ten reveller z epoksykonazolem co podałem. T3 w fazie kwitnienia pszenicy nawet jak nie bedzie objawów to przy wilgotnej pogodzie pryskac i wyniszczy zalążki fusariozy, ale to jeszcze dluga droga bo być może czerwiec bedzie suchy to i T3 zbędne.

 

Btw. Podałem w poscie poprzednim jedynie opcje na 2 zabieg, nie cały pakiet ochronny :)

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jakie były przedplony? Bo 330 zł to na 2 zabiegi wystarczające środki i to na dobre zabiegi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Rzecz w tym, że chce tą mieszanką opryskać pszenice, pszenżyto i jęczmień ozimy. A Revellera nie mogę stosować w pszenżycie.

Wiem, że popełniam jeszcze dużo błędów (to dopiero mój pierwszy rok jak się tym zajmuje), dlatego was pytam.

T1 prochlaroz, propikonaz i fenpropidyna (Mirage 0,6l + Titl turbo 0,7l)

T2 protiokonazol, spiroksamina, tebukonazol, epoksykonazol i triofanat metylowy (Silgor 0,4l + Duett ultra 0,3l)

T3 sprioksamina, tebukonazol i triadiamenol (Falcon 0,6l)

 

To mi się udało złożyć po waszych poradach.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

spiroksamina nie jest potrzebna na kłos.septorioze plew tez nie bardzo zwalczy.lepiej wypada epoksykonazol z tebukonazolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj