Polecane posty

slonju77    56

Chodzi mi o choroby podstawy żdżbła,monokultura.To co zastosować? Nie mam zbyt dużego doswiadczenia w stosowaniu fungicydów, może podpowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Choroby podstawy żdzbła atakuja głównie zboza ozime a w mniejszym stopniu jare.Capalo tanie nie jest,ale jeśli chcesz to mozna go stosowac i w jarych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Sprawdzi się, no jeszcze zależy od odmiany. Na stanowiskach po okopowych czy rzepaku można zmniejszyć dawkę Ataku

pszenica to kws ozon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chodzi mi o choroby podstawy żdżbła,monokultura.To co zastosować? Nie mam zbyt dużego doswiadczenia w stosowaniu fungicydów, może podpowiesz

Tak jak napisał Sławek, choroby podstawy źdźbła są najbardziej groźne w zbożach ozimych i wg mnie nie ma sensu dawać środka z wysokiej półki w zbożu jarym gdzie takie plonu jak zboże ozime nie osiągniesz. Podstawą jest dobra zaprawa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Ochrona fungicydowa rośliny jest bardzo ważnym elementem uprawy, równie ważnym jak dobór odpowiedniej odmiany czy nawożenie. Jeśli chodzi o zabiegi fungicydowe stosowane w pszenicy jarej to polecamy zastosowanie w T1 Duettu Star w dawce 1 l/ha a następnie w T2 wykonanie zabiegu preparatem Allegro 250SC w dawce 08-1,0 l/ha. Stosując tą kombinację chronimy pszenicę min. przed brunatną plamistością liści, fuzariozą kłosów, mączniakiem prawdziwym, rdzą brunatną, rdzą źdźbłową oraz septoriozą liści i plew.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal22    57

a może taka kombinacja: ( pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień ozimy ) :

 

T1 Tilt Turbo w pełnej dawce tj: 1l/ha bo na morfolinie, T2 Amistar 1l/ha bo na strobirulinie, długi efekt działania, lub na T2 gdy troszkę mniejsze nasilenie chorób Fandango 1l/ha, i T3 gdyby początek czerwca był dość mokry Tebu 1l/ha...

 

Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Do tiltu trzeba dodac prochloraz.Wielokrotnie było o tym pisane.Na t2 do amistaru tez jakiś triazol trzeba dodać lub fandango gotowa mieszanina strobi z triazolem.Trzy zabiegi to na pszenice pozostałe oziminy na dwa zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Do Tiltu w T1 pasowałoby coś dorzucić na choroby podstawy (chociażby prochloraz) w przypadku Amistaru dodałbym jakiś triazol albo czysty epoksykonazol albo jak zaleca etykieta Artea. Co do T3 może być Tebu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli co? Wogole nie pryskac fungicydami?

Oczywiście ze stosować, ale 2 zabiegi wystarcza bez fungicydu zwalczającym choroby podstawy źdźbła, taka ochrona po prostu będzie tańsza.

a może taka kombinacja: ( pszenica ozima, pszenżyto ozime, jęczmień ozimy ) :

T1 Tilt Turbo w pełnej dawce tj: 1l/ha bo na morfolinie, T2 Amistar 1l/ha bo na strobirulinie, długi efekt działania, lub na T2 gdy troszkę mniejsze nasilenie chorób Fandango 1l/ha, i T3 gdyby początek czerwca był dość mokry Tebu 1l/ha...

Co myślicie?

Jak po dobrym przedplonie to T1 dobre. W T2 do amistaru musisz dodać triazol, rejestracje ma z artea i menara. T3 może być.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Jeżeli chodzi o ochronę fungicydową pszenicy ozimej to firma BASF proponuje kilka rozwiązań. Do ochrony plantacji prowadzonych mniej intensywnie polecamy zastosować w T1 Duett Star w dawce 1,0l/ha zaś w T2 Duett ultra w dawce 0,6l/ha Jeżeli chodzi o plantacje prowadzone intensywnie to nasza firma opracowała kilka rozwiązań.

Pierwszym z nich jest kombinacja Capalo(T1) w dawce 1,5l/ha + Osiris(T2) w dawce 2,0l/ha

lub

(capalo 1,5l/ha) T1+(Bell 0,8l/ha + Opera Max 0,8 l/ha) T2

lub

(capalo 1,0 l/ha) T1 + (Bell 0,6 l/ha+opera max 0,6 l/ha) T2 +(Osiris 1,5l/ha) T3

Lada dzień firma Basf otrzyma rejestrację nowego fungicydu z XEMIUM. Środek ten zawiera innowacyjną substancję czynną z grupy karboksyamidów(42g/l), ponadto w jego skład wchodzi piraklostrobina (67g/l) oraz epoksykonazol(42g/l). Więcej informacji niebawem na naszej stronie www.agrobasf.pl


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

T1 Duet Star T2 Duet Ultra nawet na pszenice prowadzone mniej intensywnie to dla mnie zdecydowanie za mało. Po pierwsze w obu zabiegach epoksykonazol po 2 w T1 nic nie zabezpiecza przed chorobami podstawy źdźbła


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Patrząc na skład Adexar Plus to będzie się nadawał głównie na T2, tylko nazwa powinna brzmieć Opera Plus, zważywszy na fakt że procentowo jest więcej strobiluryny niż karboksyamidu. Jakie funkcje ma pełnić strobiluryna? Dlaczego w Niemczech Adexar składa się ze 125 g epoksykonazolu i 125 g fluksapyroksadu (dawka zalecana 2,0 l/ha)? Pytania kieruję do eksperta BASF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Jak myślicie co lepiej zadziała na T1 (wysoka presja chorób, łacznie 3 zabiegi będą): Capalo w ilości 2l czy Capalo 1.4l + Tern premium 0.8l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

patrząc po składzie tern to zyskasz propikonazol.Lepiej będzie wygladac capalo w pełnej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vgrzes    3

ja w tym roku na żyto planuje

T1 Mirage 450 EC O,7 l/ha+ Leander 750 EC O,7 l/ha i do tego domieszam 2 l/ha Antywylegacza 675 SL

T2 Menara 410 EC 0,5 l/ha + Cerone 480 SL 0,5 l/ha

Pszenżyto

T1 Mirage 450 EC O,8 l/ha+ Leander 750 EC O,8 l/ha i 1,5l/ha Antywylegacza 675 SL

T2 Menara 410 EC 0,5 l/ha + Cerone 480 SL 0,5 l/ha , a dalej to się zobaczy czy trzeba będzie jeszcze pryskać.

Zboże w monokulturze. Odmiany dawno zapomiane. Nie jest to ochrona za bogata, ale nie jest i droga. A moze by coś zmienił?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

To teraz wystarczy aby agrofagi dostosowały sie do waszych planów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktyk83    1

Ciekawe ile ten Adexar będzie kosztował ? dla mnie nie ma sensu stosować Bella na T2 lepiej dać na T1 i dodać coś na mączniaka.

Rok temu na T1 dałem Bella 1 litr + Talius 0,15 na T2 Olympus 2litry - drogo ale skutecznie, w tym roku na T2 chce dać Soprano 0,8 litra i do tego Phoenixa 1,5 litra.

Na T3 rok temu dałem 1 litr Clayton tebu i 1 litr Soprano.

Do tego CCC 2 litry, Moddus 0,6 litra

Insektycydy Minuet i Rodan

I można spodziewać się tych ok. 9 ton z 3a i 3b.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Adexar nie zdziwię się jak będzie znacznie droższy od segurisu czy aviatora. A skuteczność ich wszystkich jest jedną z najlepszych i wszystkie z nich są praktycznie równe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja w tym roku na żyto planuje

T1 Mirage 450 EC O,7 l/ha+ Leander 750 EC O,7 l/ha i do tego domieszam 2 l/ha Antywylegacza 675 SL

T2 Menara 410 EC 0,5 l/ha + Cerone 480 SL 0,5 l/ha

Pszenżyto

T1 Mirage 450 EC O,8 l/ha+ Leander 750 EC O,8 l/ha i 1,5l/ha Antywylegacza 675 SL

T2 Menara 410 EC 0,5 l/ha + Cerone 480 SL 0,5 l/ha , a dalej to się zobaczy czy trzeba będzie jeszcze pryskać.

Zboże w monokulturze. Odmiany dawno zapomiane. Nie jest to ochrona za bogata, ale nie jest i droga. A moze by coś zmienił?

Jak sam dobrze zauważyłeś nie jest to zbyt droga ochrona ale dobra na niższą wydajność. U mnie rok temu menara na T2/T3 byłą dobra. Ewentualnie zamiast cerone możesz dodać do antywylegacza 0,2l moddusa i zejść z antywylegaczem do 1l.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj