Polecane posty

lonoh    194
Napisano (edytowany)

No tak ale jak prochloraz jest zbędny na stanowiskach po ziemniakach i rzepakach to czy jest sens dawać to Mirage?

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Głównie pszenice sieje po pszenicy , bo tak mi teraz wypadło.

Sławek i milanreal1 co proponujecie na T2 z tych srodków?

 

Acanto

Segurius

Fandango

 

A może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jeśli bedzie też t3 to na t2 seguris .Fandango pasowałby bardziej na początek kłoszenia.Przynajmniej ja bym tak zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

W sumie lepiej dać ten plochroaz bo człowiek zaoszczędzi 50zl a pózniej poprawki etc. A na t2 pójdzie napewno soligor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

soligor dobry środek na flagowy .Chyba też go zastosuje o ile uda mi się kupić aviator bez fandango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Dobrze masz ustalone u mnie na połowe pszenicy idzie 0.7 Tilt+0.9 Mirage.To bardzo dobra ochrona na T1.

Takie me zdanie.

Co wychodzi Ci drozej Tilit + Mirage czy Wirtuoz w pelnej dawce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sławek stosowałeś Segurius?

nie stosowałem ale powinien być dobry.ma nowa substancje dobra na septorioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Wirtuoz drożej wychodzi.

Ale nie patrz co drożej . tylko co skuteczniejsze.

U mnie pójdzie na T1 Wirtuoz , bo mi zostało z tamtego roku.

Jesli bym miał wybrać poszło by na całość Tilt+ Mirage.

 

Jaka cena jest Segurius za 1l???

I drugie pytanko.......dla zaawansowanych :D

Czy jest już zamiennik Seguriusa?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Wirtuoz drożej wychodzi.

Ale nie patrz co drożej . tylko co skuteczniejsze.

U mnie pójdzie na T1 Wirtuoz , bo mi zostało z tamtego roku.

Jesli bym miał wybrać poszło by na całość Tilt+ Mirage.

Dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

na rudniku chyba 210 zł za litr.można zejść z dawką do 0.8 l

noto u mnie poniżej 200zł kupię .

Bo w tamtym roku porównywałem srodki z Rudnika i u siebie kupiłem taniej o mniej wiecej 10-20zł na litrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Trochę za niska dawka capalo. A środek jest bardzo dobry. Nawet lepszy niż wirtuoz. Bo prochloraz jest trochę słabszy w zwalczaniu chorób podstawy źdźbła, od substancji w capalo, protiokonazolu i cyprodynilu.

 

Dlatego napisałem że każde pole jest inne i każdy wie ile może osiągnąć. A co powiesz na moja propozycje na T3?

 

Po rzepaku czy ziemniakach nie widzę większego sensu na T1 dodawać prochloraz. Więc to i tak trochę zawyżona ochrona. A że u Ciebie wychodzi drożej ochrona to przyczyna głównie tego że mało ha, małe opakowania to i koszt wyższy.

Capalo nie ma w składzie protiokonazolu i cyprodynilu, tylko epoksykonazol, fenpropimorf i metrafenon. Co do prochlorazu w T1 na stanowiskach po rzepaku czy ziemniakach to ja bym mimo wszystko dodał, z tym że w obniżonej dawce (np. 0,4-0,5 Atak) Raz że zwalcza też inne choroby a 2 - kiedyś na stanowisku po burakach spotkałem się z chorobami podstawy źdźbła, także koszt takiego środka nie jest drogi więc warto dodać

 

@milanreal1 co dać na T1 w pszenicy ozimej stanowisko po ziemniakach. Miałem juz ustalone ze pójdzie 0,8 tiltu +0,8 mirage ale pisałeś ze prochloraz jest zbędny na stanowisku po ziemniakach.Co byś polecił na taki areał?

 

ja bym został przy tej ochronie którą ustaliłeś, z tym ze możesz zmniejszyć Mirage do 0,5 l


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Warto byłoby dodać do mieszanki tilt turbo 0,6l + mirage (prochloraz) 1l jeszcze z 200g unix (cyprodinil) ?

Pszenica niestety jest na polu gdzie był ugór a przed nim wiele lat monokultura zbożowa. Składniki są w normie i swoje dostała pod korzeń więc planuje łan prowadzić na ponad 8 t a nie chce pchać się w strasznie drogą ochronę podstawy źdzbła.

 

Choć sam tilt + mirage coś tam powinno ochronić to chciałbym mieć więksża pewnośc że od początku łan będzie zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zrezygnuj z mirage i zrób unix z tiltem i wtedy będziesz miał pewność o dobra ochrone podstawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

A w jakich ilościach byś sugerował?

Choć z drugiej strony prochloraz tani a podstawę też jakoś chroni no i zopobiegawczo działa na septoriozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Warto byłoby dodać do mieszanki tilt turbo 0,6l + mirage (prochloraz) 1l jeszcze z 200g unix (cyprodinil) ?

Pszenica niestety jest na polu gdzie był ugór a przed nim wiele lat monokultura zbożowa. Składniki są w normie i swoje dostała pod korzeń więc planuje łan prowadzić na ponad 8 t a nie chce pchać się w strasznie drogą ochronę podstawy źdzbła.

 

Choć sam tilt + mirage coś tam powinno ochronić to chciałbym mieć więksża pewnośc że od początku łan będzie zdrowy

Wg mnie to nie ma zbytnio sensu... Zresztą 450g prochlorazu powinno ładnie chronić.

Jak chcesz dawać unix to chyba najlepiej jak go dasz solo w dawce 1kg, ostatnio na farmerze był artykuł syngenty o ochronie i zalecali unix solo zamiast unixu z tiltem. A cena unixu z tilem a samego unixu w pełnej dawce wychodzi podobnie. Czyli sam unix też musi być dobry na mączniaka czy septoriozę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

A w jakich ilościach byś sugerował?

Choć z drugiej strony prochloraz tani a podstawę też jakoś chroni no i zopobiegawczo działa na septoriozę.

według syngenty tiltu daje się 0.8l+0.7 kg unixu.Koszt takiej ochrony około 230 zł.Tanio nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

230 zł to litr aviatora będzię a sam unix za około 200zł na 1 ha w pęłnej dawce więc tak drogo i tak drogo a mieszanka tilit+mirage+ unix wyszła by gdzieś 160 zł zalezy jeszcze od cen na ten sezon ale co lepiej podziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Aviator też powinien być dobry na choroby podstawy.200 g unixu zawiele nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480
Napisano (edytowany)

Nie chodzi o to aby tylko sam unix miał działać a żeby wspomógł działanie prochlorazu bo jak wiadomo dwie substancje to nie jedna. Tak pozatym tabelka z skutecznością substancji i aviator jakoś super nie działa na łamliwośc bo na septoriozę jest mocny a mączniak leży i potrzeba dac coś ekstra i 300 nie ma ... Więc teoretycznie unix wypada bardziej kompleksowo od aviatora

 

Pozatym prochloraz tani a chyba najbardziej wszechstronny i dośc skuteczny na papierze

 

beztytuuoia1w.png

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj