Polecane posty

milanreal1    319

Jakie np.

Z triazoli epoksykonazol, tebukonazol czy nawet cyprokonazol. Srobiluryny jeżeli są z dobry triazolem to mogą wydłużyć okres ochrony przed septoriozą ale zdecydowanie lepszy jest chlorotalonil. I na koniec środki najdroższe ale i najskuteczniejsze jak aviator czy seguris.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

Ja w tym roku będę stosował warianty 3 i 2 zabiegowe na pszenice

Z 3 zabiegowych może coś takiego:

T1 Duet Star 1l + Atak 0,6 l

T2 Menara 0,5 l + Acanto 0,5 l

T3 Tebu 1 l (lub 0,5 l Tebu + 0,7 l Safir)

Z 2 zabiegowych pewnie wypróbuje Input + Prosaro i może jeszcze jakąś 2-zabiegową kombinacje

to ile ta ochrona kosztuje w 3 zabiegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie widzę przeciwwskazań, chyba te środki maja rejestracje nawet w jęczmieniu. Razem z tymi fungicydami możesz dać antywylegacz. Oprysk najlepiej w fazie 1 kolanka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Co sądzicie o takiej ochronie? T1 Input 1 l. T2 Prosaro, T3 Osiris 2 l ?? I mam pytanie czy input poradzi sobie z mączniakiem??


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@Marcin34 koszt ochrony to jakieś 350 zł

 

@kozik251 Prosaro w T2 nie psauje. Albo daj Prosaro na T3 a na T2 coś innego albo wyrzuc całkiem Prosaro i daj coś w zamian a na T3 niech zostanie Osiris


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9
Napisano (edytowany)

A input da radę sobie z wszystkimi chorobami na T1??

Edytowano przez kozik251

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Imput może puścić w odmianach wrazliwych troche mączniaka.Na t2 proponuje soligor zamiast prosaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Ja w 2013 stosowałem na T1 Wirtuoz 1l\ha a na T2/t3 poszło Fandango 1l\ha. Efekt bardzo dobry (przedplon ziemniaki i kukurydza). Plon na poziomie 7-8t\ha

 

A pszenica zdrowa do samych żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

To taka ochrona jak była u mnie.Tylko ja dałem 1.3 Wirtuoza.

Zależy jeszcze od odmiany pszenicy.

Bo jedną popryskasz raz i nic jej nie będzie a druga popryskasz 3 razy a choroby i tak ja zaatakują.

Zasiej KWS Ozon to zobaczymy czy wtedy ją utrzymasz w zdrowej kondycji do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

To taka ochrona jak była u mnie.Tylko ja dałem 1.3 Wirtuoza.

Zależy jeszcze od odmiany pszenicy.

Bo jedną popryskasz raz i nic jej nie będzie a druga popryskasz 3 razy a choroby i tak ja zaatakują.

Zasiej KWS Ozon to zobaczymy czy wtedy ją utrzymasz w zdrowej kondycji do końca.

 

a u mnie w ozonie odwrotnie :D mam 3 odmiany turnie, bogatke i ozona i przy takiej samej ochronie we wszystkich ozon najzdrowszy był turnia pierwsza wysiadła potem fuzarioza w bogatce a ozon był koszony ok 8 sierpnia i zielona była słoma a tam gdzie poległ ozon to już naprawdę z daleka było widać że słoma zielona.... wszędzie poszło T1 Wirtuoz T2 w czasie kłoszenia Falcon :)

 

W tym roku planuję trochę polepszyć ochronę T1 Tilt + Mirage T2 na flagowy Fandango jak trzeba będzie to na T3 tylko w Bogatce jakiś tebukonazol :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Co bedzie lepsze na T1, aby zatrzymac maczniaka Wirtuoz 1l czy Tilit turbo 0,7l + Mirage 0,8l??

Cenowo wychodzi podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Witam kiedyś przeglądałem gazete o tematyce rolniczej ,i zaciekawił mnie jeden artykół .Otóż na zachodzie chyba w Austrii robione były różne doświadczenia na pszenicy ,i jednym takim było zastosowanie do ostatniego zabiegu t3 40 kg cukru na h.Jak myślicie co miało na celu dodanie tego cukru ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co bedzie lepsze na T1, aby zatrzymac maczniaka Wirtuoz 1l czy Tilit turbo 0,7l + Mirage 0,8l??

Cenowo wychodzi podobnie.

Interwencyjnie na mączniaka lepiej zadziała Tilt + Mirage (a właściwie to Tilt bo Mirage to na choroby podstawy), zapobiegawczo lepiej zadziała Wirtuoz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Dzieki za info.

Na jesien nie zobserwowalem maczniaka takze chyba zastosuje Wirtuoz, pozniej najwyzej bedzie poprawka Leaderem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co bedzie lepsze na T1, aby zatrzymac maczniaka Wirtuoz 1l czy Tilit turbo 0,7l + Mirage 0,8l??

Cenowo wychodzi podobnie.

To zależy. Ogólnie delikatnie opóźniony zabieg tiltem jeszcze ma sens, mofroliny działają bardzo szybko ale też okres ich ochrony nie jest długi. Z kolei wirtuoz ma proquinazid, on bardziej zabezpiecza, i stosowanie wirtuoza w momencie wystąpienia infekcji może być słaby. Zależy też wiele od wrażliwości odmiany na mączniaka. W odmianach podatnych tilt może być lepszy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Przy takiej mieszaninie za mało będzie prochlorazu na ochrone podstawy żdzbła.Jedynie mączniak byłby dobrze zwalczany.Na septoriozę też bez rewelacji.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
Napisano (edytowany)

przy 0,7 Wirtuoza zmniejszy Ci się dawka prochlorazu i przy odmianach podatnych na choroby podstawy może być problem

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Na T1 zamierzam dać Zafir 400 EW i być może dodam jeszcze Talius 200 EC. Czytałem na Forum, że np. do Wirtuoza (Zafir+Talius) można dodać Gwarant 500 SC. Czy warto na zabieg T1 dodawać chlorotalonil? I czy taka mieszanina jest bezpieczna? Dodam, że pszenicę Bogatkę mam na stanowisku, na którym w ostatnich dwóch latach były następujące przedplony: kukurydza i warzywa, ziemniaki i warzywa. Tak więc zastosuję na pewno Zafir 400 EW i może od razu Antywylegacz Płynny 675 SL.

Na drugi zabieg planuję dać epoksykonazol (Rekord 125 SC lub Safir 125 SC). Może do niego warto dodać chlorotalonil (Gwarant 500 SC)? Kolejność mieszania chyba nie ma znaczenia w tym przypadku, gdyż jest to ta sama formulacja.

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ja robiłem Wirtuoz i Gwarant bo jestem zdania że jesli nie zadba się o septoriozę to przy T2 marne szanse na opanowanie sytuacji. Niemcy stosują chlorotalonil często jako domieszkę na T0 i T1.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co myślicie może o takiej mieszance na t1. 0,7 wirtuoz + 0,5 tilt turbo

To nie jest dobry pomysł, na mączniaka by była kosa, ale na resztę jeszcze gorzej, mało prochlorazu, mało tebukonazolu, mało propikonazolu. Albo wirtuoz w pełnej dawce albo tilt+mirage.

Na T1 zamierzam dać Zafir 400 EW i być może dodam jeszcze Talius 200 EC. Czytałem na Forum, że np. do Wirtuoza (Zafir+Talius) można dodać Gwarant 500 SC. Czy warto na zabieg T1 dodawać chlorotalonil? I czy taka mieszanina jest bezpieczna? Dodam, że pszenicę Bogatkę mam na stanowisku, na którym w ostatnich dwóch latach były następujące przedplony: kukurydza i warzywa, ziemniaki i warzywa. Tak więc zastosuję na pewno Zafir 400 EW i może od razu Antywylegacz Płynny 675 SL.

Na drugi zabieg planuję dać epoksykonazol (Rekord 125 SC lub Safir 125 SC). Może do niego warto dodać chlorotalonil (Gwarant 500 SC)? Kolejność mieszania chyba nie ma znaczenia w tym przypadku, gdyż jest to ta sama formulacja.

Chlorotalonil warto dodać jeżeli masz problem z septoriozą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

który wariant jest lepszy na t1 wirtuoz 1,3 l/h czy tilt turbo 1l/h + atak(mirage) 1l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj