Polecane posty

michall87    0

Witam. Panowie jest sens pryskac na fuzarioze?post-73511-0-69595000-1372942574_thumb.jpg

Edytowano przez michall87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na fuzarioze pryska się raczej zapobiegawczo, jak juz zobaczysz objawy na kłosach to już "popij wodą"


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

jeżeli chodzi o zabiegi fungicydowe w zbożach, zabieg zapobiegawczy w momencie braku oznak choroby zwraca poniesione koszta fungicydu i przejazdu. Nie wspominając już o tym że można to zrobić tańszymi środkami, które na pewno zabezpieczą roślinę od T1 do zbiorów( wliczając T1 T2 T3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ten rok jest dziwny a ten kto dal mniej nawozu i chociaz raz opryskal od grzyba to chyba wyjdzie najlepiej na tym interesie bo wszedzie widac porazenie chociaz sasiad raz pryskal od grzyba to na klosie nie siedzi ale liscia flagowego nie ma juz od dawna;) u mnie tez 3 zabiegi ostatni kolo 10 czerwca i efekt jakis jest bo pszenica zielona w porownaniu do innych widac roznice golym okiem ale na klosie fuzarium siedzi i to sporo druga sprawa to jutro juz 6 lipiec wiec nie ma co przesadzac przeciez kiedys zniwa musza byc w mojej okolicy co roku zniwa zaczynaja sie po 25 lipca a w tym roku zanosi sie pozniej bo za 3 tygodnie to mimo porazenia ta pszenica nie bedzie nadawac sie do koszenia jestem tego pewien

 

dwa dni temu przejezdzalem kolo Dabrowy Tarnowskiej to tam za 2 tygodnie beda kosic tak zboza porazone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

jeżeli chodzi o zabiegi fungicydowe w zbożach, zabieg zapobiegawczy w momencie braku oznak choroby zwraca poniesione koszta fungicydu i przejazdu. Nie wspominając już o tym że można to zrobić tańszymi środkami, które na pewno zabezpieczą roślinę od T1 do zbiorów( wliczając T1 T2 T3).

 

 

Przy intensywnej uprawie raczej tańszymi nie dasz rady, pytanie jeszcze co nazywamy tańszym środkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

ja dziś objechałem pszenice duetem ultra a tu sobie zaczeło padać. Jakieś 1,,5 godz jak skończyłem.Będzie coś z tego czy lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie też poszły 3 zabiegi ale nie jest za ciekawie. Na T1 Wirtuoz się nie sprawdził. Obecnie liść flagowy i dokłosie w miare czyste, ale trafia się fuzarioza. Najlepiej wyglada Bamberka


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Panowie jest sens jeszcze pryskać pszenicę? Pisałem pare dni temu, ze wyskoczyla mi fuzarioza, ale ona jest w wiekszosci na stanowisku po jęczmieniu. Po rzepaku jest w miarę ok i myślę żeby się nie pogorszyło opryskać to. Tylko pytanie czy jeszcze można i czym? Jak rozcisne ziarno to wylatuje mleko. DO tej pory niczym nie chronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tym bardziej w przypadku fuzariozy. Kłosy porażone fuzariozą i tak już ziarna nie wytworzą. Trzeba zapobiegać a nie myśleć po czasie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja na drugi rok tak.

T1-Tilt Turbo+ Mirage 0.7+0.9l/ha

T2.......jeszcze nie wiem.Ale może Prosaro 0,6l + Orius 0,5l albo Manera 0.5+ Amistar 0.6.

T3-Fandango.1.0 /l ha PRZED SAMYM KŁOSZENIEM.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

w przyszłym sezonie basf ma wypuścić nowy produkt .może będzie konkurencyjny dla aviatora i się go przetestuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

byłem na agrotechu w Minikowie i mieli pszenice chronione wyłącznie: aviator spro + fandango po 1l i wszystko (poza legendą i jakąś jeszcze jedną odmianą - wysoko plonującą w 2012r) wyglądało rewelacyjnie zielone od samego dołu, oczywiście drobne infekcje były widoczne, ale efekt super

 

tylko dwa zabiegi i do tego oparte na jednej substancji, może faktycznie warto inwestować w markowe fungicydy?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Ja w przyszłym sezonie planuje dać T1 Input,T2 Seguris, bo w tym roku T1 Capallo,T2 Duett Ultra,T3 Tebu i jeszcze musiałem zrobić T4 bumperem na septerioze, wcale nie poradziła sobie ta ochrona z łamliwościa i fuzaryjna zgorzelą podstawy żdzbła,a o septeriozie paskowej liści i plew to nie wspomne bo to już całkiem porażka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

po aviatorze u znajomego zauwazylem fuzarioze wiec nie jest to taki cudowny srodek.reszte chorob opanowal dobrze jak na ten rok.zaskoczyl mnie osiris na klos.ladnie zahamował septorioze i fuzarioze.wart tych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

w tym roku miałem zestaw Aviator i Fandango i za rok na pewno go kupie bo jestem z niego bardzo zadowolony. jak na ten trudny rok uważam że spisał sie bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

a tak szczegółowo co aviator puszcza?fuzarioze sam zauważylem ale to wina pogody.brak możliwości wjazdu z fandango w optymalnej fazie.robił ktos mieszanine na pierwszy zabieg wirtuoza z acanto?

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Nie wiem jak Aviator może puszczać fuzariozę? Stosujecie go na T3? Na T2 może być jak najbardziej ale tylko przy ochronie 3 zabiegowej. Jak już o fuzariozie mowa to tutaj chyba czas na stosowanie Fandango lub czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek13    0

w mieszaninie to nie wirtuoza to nie stosowałem ale osobno tak i powiem że nieźle działa. Stosowałem te środki pierwszy raz i jestem zadowolony.

T1- wirtuoz

T2- acanto+zenit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja na drugi rok tak.

T1-Tilt Turbo+ Mirage 0.7+0.9l/ha

T2.......jeszcze nie wiem.Ale może Prosaro 0,6l + Orius 0,5l albo Manera 0.5+ Amistar 0.6.

T3-Fandango.1.0 /l ha PRZED SAMYM KŁOSZENIEM.

 

Juz Ci pisałem na PW ale tu jeszcze raz powtórzę że wg mnie mieszanina menary i olympusu wychodzi pewniej, szczególnie w zwalczaniu septoriozy.

Po 2 przed samym kłoszeniem to jest jeszcze faza T2. T3 w pszenicy najlepiej robić w fazie kwitnienia.

sądzisz że będzie miał lepsze substancje od aviatora?

 

Lepszych wątpię bo nie wiem co musieli by wymyślić żeby zbliżyć się do poziomu segurisu czy aviatora bo to absolutna najwyższa półka.

po aviatorze u znajomego zauwazylem fuzarioze wiec nie jest to taki cudowny srodek.reszte chorob opanowal dobrze jak na ten rok.zaskoczyl mnie osiris na klos.ladnie zahamował septorioze i fuzarioze.wart tych pieniędzy

 

Jeżeli jest fuzarioza to by jednak oznaczało że protiokonazol nie jest najlepszym triazolem na fuzariozę... A drugiej strony to lepszy środek na T2 niż na T3 gdzie wystarczą fungicydy kosztujące poniżej 100zł/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Milan wiem że mi pisałeś.

Ale Olympusa nie kupi w małych banieczkach np.5l :(

Tylko 20l.--A po cóż mi tyle litrów? Jak ja mam raptem 6h pszenicy.

 

ja z Fandango jestem zadowolony :)

U sąsiadów pszenice już bierze a u mnie dalej zielona :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Zamień Prosaro z Fandango miejscami ;)

 

btw. takie środki nie potrzebują mieszanin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Co do tego nowego środka z Basf to był wymieniony w badaniach hgca i i jest dostępny w uk jako Adexar, piszą, że jest najlepszy na septoriozę i plamistość liści. W testach wypadał podobnie do segurisa i aviatora

Edytowano przez Merkoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj