Polecane posty

MarcinC360    32

Co powiecie na tiofant metylowy 350g+tebukonazol 175g? Jako T3-kwitnienie pszenicy lub tuż po. Sam tebu jednak troche za słaby przy takim nasileniu chorób jak w tym roku. Więc trzeba wymyślić cos lepszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tyle że tiofanat gorzej chroni kłos niż tebukonazol więc wg mnie bez sensu, i tebukonazol w mieszaninie zwiększ do ok 200g.

panowie moge łączyć zabieg w pszenzycie ozimym na insekty plus ochrona klosa pszenzyto jest w koncu kwitnienia

Zdecydowanie można łączyć

Ja dziś dałem 0,6 Rubrica oraz 0,4 Artea powinien być ten zabieg wykonany o wiele wcześniej lecz niestety pogoda nie pozwoliła i juz Grzybek trochę wszedł.

łącznie dałeś 3 triazole, więc jeżeli fazy chorób nie są zaawansowane to sobie poradzą, tym bardziej że stosowałeś dobre i b. dobre triazole na różne choroby.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ja poprawie chyba Arteą w dawce 0,5l/ha i może zatrzyma tą septorioze, fuzarioz póki co brak, tebukanazol sobie poradził, szkoda że nie dodałem od razu, bo spałbym spokojnie, no ale cóż, nie ma jeszcze tragedii. W tamtym roku z ochroną którą wykonałem do tej pory, miałbym żniwa chyba we wrześniu, a teraz.... U mnie na wsi większość pszenic nie chroniona, to liścia flagowego nie znajdzie, wszystko żółknie i bieleje z dnia na dzień. Taki rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Artea ekspertem na sertorioze nie jest, tym bardziej w zaawansowanych stadiach. Tebukonazol trochę na pewno naruszył septoriozę, artea ma 2 triazole, 1 słabszy i 1 lepszy więc może da radę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Ja też rozważam 4 zabieg, ale tylko na pszenicę scagen i tebu, lub tebu z piotkonazolem.

 

To jaka ochrobna że aż tak słabo trzyma??

Zakupiony tebukonazol i epoksykonazol, dawkowanie po 0.5l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pszenica Scagen a boję się że coś wyskoczy. Pomyliłem się i trochę za słabo dałem T3, a dałem Emniment 1,5l i tilmor 0,4.

Z drugiej strony boję się że mogę mieć problem z dojrzewaniem do zbioru , bo miałem tak w tamtym roku z tą odmianą, że tydzień przed koszeniem była zielona, i ledwo ją młóciłem

Ale prawdo podobnie za parę dni wsiądę w samochód i na wczasy pojadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Pszenica Scagen a boję się że coś wyskoczy. Pomyliłem się i trochę za słabo dałem T3, a dałem Emniment 1,5l i tilmor 0,4.

Z drugiej strony boję się że mogę mieć problem z dojrzewaniem do zbioru , bo miałem tak w tamtym roku z tą odmianą, że tydzień przed koszeniem była zielona, i ledwo ją młóciłem

Ale prawdo podobnie za parę dni wsiądę w samochód i na wczasy pojadę.

 

 

Ten Emniment to według mnie nie potrzebny, co prawda nie miałem do czynienia z ta substancja ale z etykiety widać że na T3 raczej nie, do tego następny triazol bo w Tilmorze mamy 2, a to niezdrowo przesadzać z triazolami. Tilmor bez rejestracji w zbożach ale jak dlamnie ciekawe rozwiązanie na T3 i właśnie może trzeba było jego dać pełną dawkę pomijając tetrakonazol.

Co do problemu z dojrzewaniem, mocznika nie dawałeś przypadkiem na 2 i 3 rzut i strobiluryny na T3? Chodzi mi o poprzedni sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na T2 daje strobilurynę. Scagen taki jest, późno dochodzi, na tym samym polu była muszelka to ładnie szła.

Tilmor to odpowiednik Prosaro,

Pomyliłem się bo miałem dać 1 litr tilmoru, a emniment jako dodatek bardziej. Ale chyba sobie odpuszczę wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Ile g tej strobiluryny? Myslę domieszać do niej chlorotalonil powiedzmy 500g, nie za dużo, 400g? To na T2. A na T3 tebu 200g+epoksykonazol 62g? Powinno być lepsze niż tiofant+tebu.

 

Edit Raczej bardziej pasować będzie 75g epoksykonazolu.

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Fuzarioza zaczęła pojawiać się w pszenicy, już znalazłem parę kłosów całych żółtych/białych. Nic do tej pory nie stosowałem. Dawać coś na to czy już nic nie poradzę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

teraz już jej nie opanujesz .robiłeś jakieś zabiegi wcześniej?.fuzarioze dobrze się zwalcza podczas kwitnienia pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Czy ktoś ma doświadczenia jakieś z przedawkowaniem fungicydu? Mam wrażenie, że przedawkowałem. pszenica jara w miejscu niedopryskanym już wykłoszona, tam gdzie pryskałem dopiero nabiera kłosa i niektóre kłosy jakby zdeformowane, pokręcone. oprysk to mocznik 5 kg/ha, tebu 1 l/ha, decis mega 0,125 l/ ha w fazie liścia flagowego. w miejscu, gdzie ruszałem z opryskiem liście poczerwieniały(opryskiwacz włączony ciagnik ruszał=wieksza dawka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mocznik "wspomaga transport", więc tebukonazol i inne triazole mogą narobić bałaganu, ale to raczej objawiałoby się zasychaniem końcówek liści, opóźnienie może być wynikiem innego dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik975    0

czesc wam.ten rok naprawde do bani.ja w fazie 2 kolana pryskalem alertem, pozniej koniec kwitnienia triazolem i niem rewelacji tez zolknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Panowie mam problem z pszenicą ozimą ponieważ usychają mi liście od dołu. Co może być przyczyną tego problemu i czym to zwalczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Panowie mam problem z pszenicą ozimą ponieważ usychają mi liście od dołu. Co może być przyczyną tego problemu i czym to zwalczać?

 

ona już raczej kończy swój żywot, czyli jest to śmierć naturalna, najważniejszy jest liść flagowy i dwa liście poniżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jakim srodkiem prysnąc na fuzarioze w pszenicy po przekwitnięciu.

fuzarioze zwalcza się podczas kwitnienia skutecznie.jesli chcesz tanio to tebu ,drożej osiris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel21990    0

Panowie muszę pryskać pszenicę od robaka. Już przekwitła ale jest nalot i mszycy i pryszczarka zbożowca i jeszcze czegoś tam. Zostało mi trochę ze staaarych zapasów Bumpera 250 ale to dawka wyjdzie 0.3l/ha, myślę dorzucić Gwarant, tylko starczy ok 0.5l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie po tych opadach w Bogatce zaczyna na kłosa wchodzić septorioza plew i fuzarioza cała roślinka od dołu do góry zielona aby na kłosie takie cuda, pryskane było Falconem w fazie kwitnienia pszenicy... :/


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

Mam dylemat czym opryskać pszenicę na kłos od fuzariozy. Myślę nad Duetem ultra (tiofanat metylowy, epoksykonazol) lub samym tebukonazolem typu tebu, orius. Doradźcie coś. Na T2 był reveller i osiris, miałem nadzieje że na tym zakończę ale deszcze swoje robią i szkoda mi choroby kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj