Polecane posty

Marcian1234    17

mam takie pytanie bo mam pszenice jare i kurcze zbytnio nie chce rosnąć kolega ma taką samą odmiane i już zaczyna się kłoscić a u mnie stoi.Czym ją prysnąć ??? Pryskałem już od grzyba. Dawałem już mikroelementy i nic stoi w miejscu co polecacie na podgonienie ją ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Daj mocznik z siarczanem magnezu.

Mam pytanie. Czy można mieszać ze sobą oprysk na choroby grzybowe i na robaka? Konkretnie chodzi o Bumper i Cyperkill. A jeśli tak, to czy mogę jeszcze do tego rozpuścić mocznik? Chodzi o oprysk pszenicy ozimej.

Można mieszać, ten bumper to przeciętne rozwiązanie na kłos.

Fenpropidyna czyli Leander specjialnie dodany na Mączniaka kolego.

Acanto 5 l 720 zł netto

 

Alfacet 200ec w 1 litrze i to jest na owady.skladu niepowiem ci bo juz banki brak i nie przeczytam

Wiem na co jest fenpropidyna i muszę stwierdzić że coś spieprzyłeś bo powinieneś go załatwić w T1 i T2. Mofroliny w T3 są kompletnie nieuzasadnione.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

"Podgonienie" pszenicy dodatkowym azotem na pewno nie przyspieszy kłoszenia. Wręcz odwrotnie, pszenica na słabszych stanowiskach i w gorszej kondycji kłosi się wcześniej.

co polecanie na T3 na kłos? Myślę o tebukonazolu albo Osiris (epoksy- i metkonazol).

 

@ kissmy...

objawy, o których piszesz na poprzedniej stronie u mnie także występują. To faktycznie objawy niedoboru, w Twoim przypadku rzeczywiście miedzi, ale przyczyna leży prawdopodobnie w korzeniach zredukowanych przez jakieś podsuszki ( stawiam na zgorzel podstawy źdźbła) zatem winne jest zaprawianie, przebieg pogody, uproszczenia w uprawie, susza obecnie itd. itd. Myślę, że nic się z tym nie da teraz zrobić. U mnie to ok 2% roślin. Nie wygląda to ładnie, ale na plon raczej nie wpłynie przy wystarczającym zagęszczeniu kłosów.

Edytowano przez Obikey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@Obikey patrzysz, oceniasz jak się zapowiada pszenicy pi razy oko i decydujesz czy Osiris czy tebukonazol, przy dobrej ochronie T1 i T2 wystarczy tebukonazol ewentualnie zmieszać z epoksykonazolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warjarr23    0

Koledzy powiedzcie mi czy mogę prysnąć owies dolistnie z mocznikiem jak zaczyna po mału się kłosić bo jakiś za niski jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

Artea to cos slabo chroni dawalem 0.5 l i dobromir 03 l na ha i lipa pryskane 10 czerwca flagowy byl czysty dzisiaj bylem w polu rdza rozwija sie blyskawicznie cos niesamowitego zeby tak szybko postepowala wiec ta mieszanak nie zbyt dobra lepiej wychodzi duet z dobromirem tam jest mniejsze porazenie

najmniejsze porazenie jest na pszenicy sianej pozno po kukurydzy zabieg robiony 8 czerwca poczatek kloszenia i na razie porazenie male moze dlatego ze rzadka byla z wiosny ibo ziima zweryfikowała a samym duetem pryskalem

najlepiej trzyma sie pszenica Lukullus liscie falgowe zielone ale tez pozno siana i rzadkawa ( jeden zabieg na klos duet)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

scenariusze co do plonowania moich pszenic są dwa:

-obsada kłosów i liczba kłosków sugeruje rekordowe plony, pomijając drobne porażenie podsuszkami itd. na poziomie 2% ----> wskazany trzeci zabieg dobrym preparatem

 

-Stabilan w tym roku, mimo pełnej dawki, zadziałał bardzo słabo i pszenice są za wysokie ( Legenda ma ochotę prześcignąć rzepak!!!) ---> trzeci zabieg drogim preparatem, jak i wszystkie poprzednie nakłady szlag trafia, bo łan wylegnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekuesus    1

witam . wykonywałem oprysk na pszenicę jarą ponad 2 tygodnie temu fungicydem bumper 250 ec w dawce ok 0,4l/ha . teraz widzę że chyba za wcześnie to zrobiłem bo na pszenicy pokazuje się miejscami grzyb . chłopaki jak waszym zdaniem powinienem opryskać jeszcze raz tym razem w dawce 0,5l/ha ???? proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bumper to tylko propikonazol który jest substancją aktywną średniej klasy. Absolutnie nie radziłbym stosować tego samego fungicydu 2 raz. Jaki to grzyb? łatwiej będzie dopasowac substancje aktywną lub środek.

Artea to cos slabo chroni dawalem 0.5 l i dobromir 03 l na ha i lipa pryskane 10 czerwca flagowy byl czysty dzisiaj bylem w polu rdza rozwija sie blyskawicznie cos niesamowitego zeby tak szybko postepowala wiec ta mieszanak nie zbyt dobra lepiej wychodzi duet z dobromirem tam jest mniejsze porazenie

najmniejsze porazenie jest na pszenicy sianej pozno po kukurydzy zabieg robiony 8 czerwca poczatek kloszenia i na razie porazenie male moze dlatego ze rzadka byla z wiosny ibo ziima zweryfikowała a samym duetem pryskalem

najlepiej trzyma sie pszenica Lukullus liscie falgowe zielone ale tez pozno siana i rzadkawa ( jeden zabieg na klos duet)

Z tego co pamiętam to zamiennik amistaru czyli zdecydowanie za mało tej strobiluryny. Ale racja, teraz jeszcze artea powinna swobodnie chronić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

W temperaturze 30 stopni można pryskać fungicydem w raz z siarczanem magnezu 3 kg/ha oraz 2 kg/ha basfoliar? Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na pewno bez siarczanu przy tej temperaturze.Z fungicydem też bym się wstrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

u mnie artea w pszenzycie wypadła bardzo słabo, na liściu flagowym i kłosie widać septoriozę (tak mi się wydaje, ciemne przebarwienia), pszenica narazie ok. Czym teraz prysnąć to pszenżyto?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekuesus    1

@milanreal1 po prostu u mnie miejscami można dostrzec na pojedynczych łodygach pszenicy zaczęły liście usychać . nie wiem jak ten grzyb nazywa ale chyba to septorioza liści .

Edytowano przez maciekuesus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No to na septoriozę liści propikonazol jest stanowczo za słaby.

u mnie artea w pszenzycie wypadła bardzo słabo, na liściu flagowym i kłosie widać septoriozę (tak mi się wydaje, ciemne przebarwienia), pszenica narazie ok. Czym teraz prysnąć to pszenżyto?

Niestety artea na septoriozę sama nie jest w stanie jej skutecznie zwalczyć, 40g cyprokonazolu to mało i może przepuścić. Bardzo dobrym triazolem na septoriozę jest epoksykonazol.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Jesteście pewni że to jest septorioza?

Są na liściach pylniki grzyba?

Może to jest jakaś choroba wirusowa lub brak jakiegoś mikroelementu, miedzi lub manganu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

panowie-pryskałem 2 razy pszenicę-Sailor-na grzyba.Wirtuoz,następnie reweller +gwarant.Ale to mniej ważne czym -tylko chciałem podzielić się spostrzezeniem ,że w tym roku zabieg na t3 jest niezbędny. Ja miałem czysciutką pszeniceZajezdzam we wtorek a tam grzyb jak cholera -septorioza plew.Popryskałem tebu+bi ale jednak tebu jest jak przeczytałem pozniej słabe na septorioze.Pierwszy raz widzę taką presje choroby(3 dni i nie ma liscia flagowego) i pierwszy raz pryskałem 3 razy pszenice.Tylko taki apel\porada-jak ktos się waha czy jeszcze prysac-to niech pryska

;( a taka rekordowa pszenica się zapowiadała na 10 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Brutus44, ja też mam Sailora, też szedł na rekord i też liść flagowy poleciał, ale u mnie to chyba nie jest septorioza zdjęcie na str 66.

Zostawiłem nie pryskałem, dalej się to nie rozprzestrzenia.

Boję się by w takiej temperaturze jej nie doprawić całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

przedplon-rzepak

 

do hortus

dokladnie jak na zdjęciu-mam to samo.Zaczęlo się od koncówek i czubka liścia tak jak u Ciebie.Sam nie wiem co to jest do konca-obstawiam septorioze plew bo na plewkach też idzę jakieś przebarwienia bardzo małe ale jednak, I na liściach też już jest wyrażniej u mnie widoczne jak u ciebie.Pryskałem manganem w duzej dawce wiosną;boru i miedzi tez troszkę dostała.Tylko strasznie gęsta-może az za bardzo się rozkrzewiła.Metr od granicy porazenie mniejsze-obstawiam chorobe grzybową.

Sasiad tez ja ma i objawy takie same-a inne pole,nawozenie,ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

brutus44, ja wysyłałem to zdjęcie do Bayer, Basf, Danko i wszyscy mówią że to nie jest septorioza

Jedni mówią Moddus, drudzy brak składników odżywczych.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

to niech Danko się wypowie co to jest-inne pszenice we wsi tego nie mają.Ma moja i sailor kolegi. I ta Twoja.Jezeli są jej hodowcą na Polske(odm niemiecka) to jest w ich interesie dojsc do tego co jej zaszkodziło.Bo tak to jest antyreklama odmiany.Ja modusa nie stosowałem.Dałem ten polski ccc w dawce 1l/ha-ale to dawno-jak miała20-25 cm. Co tylko mnie zdziwiło to jak się klosila to tak dziwnie klos wychodzil się łamiąc-pozniej się prostował.Może to jest sygnał niedoboru jakiegoś pierwiastka??? Aha ziemia wapnowana,dostała 150 kg N w postaci saletrzaku-to mg też jest pod dostatkiem.Dostała też tytanit

Klos krotki-8 pieterek-ale to nie dziwota bo gęstwina.Pszenica też dość wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj