Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2199

Jeśli to ochrona już tylko na kłos to zrezygnuj z strobiluryny <amistar> i zastosuj samą menare w pełnej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Wczoraj pryskalem caly wieczor ale tak zastanawiala mnie jedna rzecz moze ktos udzieli mi odpowiedzi. Opsypujace kwiaty pszenicy pod ciagnikiem i to powiedzialbym ze na potege czy to nie bedzie mialo wplywu na plon pod ciagnikiem. Jak to dokladnie jest z ta pszenica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

byłem dzisiaj na dniach pola w Grubnie i na poletkach każda pszenica ozima miała poprzypalane końcówki liści (KWS również potraktował jakimś dopalaczem kukurydzę i jedną odmianę skasowali całkowicie, ale nie postawili tabliczki), ja natomiast zauważyłem u siebie, iż część roślin obumiera (zasychają wszystkie liście, począwszy od flagowego), jest ich bardzo mało (poniżej 1%), ale rozkładają się bardzo równomiernie, liście mają żółte paski i wyglądają tak(również przed oderwaniem od rośliny):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/79733fe53689d1f4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

byłem dzisiaj na dniach pola w Grubnie i na poletkach każda pszenica ozima miała poprzypalane końcówki liści (KWS również potraktował jakimś dopalaczem kukurydzę i jedną odmianę skasowali całkowicie, ale nie postawili tabliczki), ja natomiast zauważyłem u siebie, iż część roślin obumiera (zasychają wszystkie liście, począwszy od flagowego), jest ich bardzo mało (poniżej 1%), ale rozkładają się bardzo równomiernie, liście mają żółte paski i wyglądają tak(również przed oderwaniem od rośliny):

http://www.fotosik.p...e53689d1f4.html

 

Mam podobne objawy, stawiam na brak miedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wartsila    0

witam.mam pytanie może nie z tego działu ale prosze o odpowiedz:dziś pryskałem mocznikiem jare pszenżyto(czerwona końcówka).nie przestawiłem końcówki i pryskałem od grzyba oraz od mszyc.i moje pytanie:czy nie przdobrzyłem?proszę o odp.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

strobiluryn 80g (Acanto)+ Tebukonazol 170g(Spekfree)+ftalanów 500g(Gwarant)+fenpropidyna 100g(Leander)+Alfacet 100g = 1Ha pszenicy

Koledzy co Powiecie o takiej mieszaninie na kłosa ostatni zabieg Pszenica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Wiem wiem ale juz takie mikstury mi zawsze znajomy robi na rzepak i pszenice.I jeszcze mnie nie zawiódł.Ja sie tam nieznam tyle co on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja wieżdżam na kłos 0.5l acanto+0.5l artea miałem pryskać po 20 czerwca ale flaga zaczyna lecieć falcon nawet 2 tygodnie nie trzymał i ostatni rok go kupywałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Panowie na lisciach pszenicy wystepuja takie rdzawo-pomaranczowe kropki dosc ostro atakuje. Bedzie to moze rdza pobierac i czym by to prysnac(t2 nie zdazylem wykonac)? A jeszcze kilka dni temu bylo czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Witam

Mam kawałek żyta hybrydowego Visello. Na T1 poszedł Duett Star.

Przed kwitnieniem były pojedyńcze plamki rdzy na niektórych liściach, potem dużo padało, i żyto kwitło.

Wjechałem po zakończeniu kwitnienia z Osiris 65EC w dawce 2l/ha ale grzyb juz się sporo rozwinął.

Aktualnie po tygodniu większośc liści jest zaatakowana rdzą brunatną.

Czym to można potraktować aby jeszcze uratować to zyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pokaż efekt osiris... ;[ może wygrasz nagrody

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

strobiluryn 80g (Acanto)+ Tebukonazol 170g(Spekfree)+ftalanów 500g(Gwarant)+fenpropidyna 100g(Leander)+Alfacet 100g = 1Ha pszenicy

Koledzy co Powiecie o takiej mieszaninie na kłosa ostatni zabieg Pszenica.

 

wygląda to bardzo kompleksowo i drogo (jeśli podajesz ilości substancji czynnych), ale skuteczność powinna być dobra, tylko co to jest alfacet? bo faktycznie wygląda to jak pozycja z recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Tak podaje ilosc środków czynnych na Ha .Myślisz ze bedzie dobrze dzialać? .Kolego.Alfacet to srodek na robakaI(szkodniki) Mialo być kompleksowo i dobrze własnie skonczyłem pryskać chwile temu.

135 zł netto mnie to wyszło na Ha .\Prysnelem 100ha Pszenicy i troche żyto i pszenzyto tez pojechalem

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

strobiluryn 80g (Acanto)+ Tebukonazol 170g(Spekfree)+ftalanów 500g(Gwarant)+fenpropidyna 100g(Leander)+Alfacet 100g = 1Ha pszenicy

Koledzy co Powiecie o takiej mieszaninie na kłosa ostatni zabieg Pszenica.

Fenpropidyna niepotrzebna zupełnie, nie zwalcza chorób kłosów, może powodować lekkie przypalenia liścia flagowego więc po co? sławek2209 dobrze powiedział, byś dał 1 dobry środek na grzyba+na robaki i efekt będzie bardzo dobry, możliwe że w niższej cenie.

Witam

Mam kawałek żyta hybrydowego Visello. Na T1 poszedł Duett Star.

Przed kwitnieniem były pojedyńcze plamki rdzy na niektórych liściach, potem dużo padało, i żyto kwitło.

Wjechałem po zakończeniu kwitnienia z Osiris 65EC w dawce 2l/ha ale grzyb juz się sporo rozwinął.

Aktualnie po tygodniu większośc liści jest zaatakowana rdzą brunatną.

Czym to można potraktować aby jeszcze uratować to zyto?

Już nic nie zrobisz bo choroba się rozwinęła i swoje zrobiła. Dajesz wtedy gdy są 1 objawy a nie jak wszystko jest w zaawansowanej fazie.

Panowie na lisciach pszenicy wystepuja takie rdzawo-pomaranczowe kropki dosc ostro atakuje. Bedzie to moze rdza pobierac i czym by to prysnac(t2 nie zdazylem wykonac)? A jeszcze kilka dni temu bylo czysto.

To rdza brunatna i to dla niej charakterystyczne bo rozwija się wręcz błyskawicznie. Tu również poprę slawek2209, jeżeli to pierwsze objawy to artea poradzi sobie bez problemu. Jeżeli porażenie rdzą będzie bardzo dużo to artea rady może nie dać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sam gwarant i tebukonazol w takich dawkach zapewnią dobrą ochronę, a jeszcze dorzuciłeś troszeczkę strobiluryny oraz fenpropidyny, także powinna być rewelacja; ile płaciłeś za acanto i jaką substancję aktywną ma alfacet, bowiem nie mogę nigdzie znaleźć tego insektycydu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja powiem inaczej. Nawet tebukonazol i strobiluryna by dała dobrą ochronę, chlorotalonil jeżeli jest problem z septoriozą. Ale strobiluryna w postaci azoksystrbiny a nie pikoksystrobiny. Pikoksystrobinę lepiej stosować we wczesniejszych fazach, a azoksystrobina lepiej chroni kłos.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kzarczyn    0

Już nic nie zrobisz bo choroba się rozwinęła i swoje zrobiła. Dajesz wtedy gdy są 1 objawy a nie jak wszystko jest w zaawansowanej fazie.

 

Dzięki za odpowiedź, zatem zostaje już tak do żniw.

Miałem dać prewencyjnie, ale najpierw deszcze, potem błoto , a potem kwitnienie i wyszło jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Trochę się pomyliłem i dałem po 1,5 l/ha eminentu star 312 i 0,35 tilmoru. Zastanawiam się czy dziś nie pojechać jeszcze fandango 1 l/ha.

Resztę daję 1l gwarantu i fandango 1 l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Mam pytanie. Czy można mieszać ze sobą oprysk na choroby grzybowe i na robaka? Konkretnie chodzi o Bumper i Cyperkill. A jeśli tak, to czy mogę jeszcze do tego rozpuścić mocznik? Chodzi o oprysk pszenicy ozimej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Fenpropidyna czyli Leander specjialnie dodany na Mączniaka kolego.

Acanto 5 l 720 zł netto

 

Alfacet 200ec w 1 litrze i to jest na owady.skladu niepowiem ci bo juz banki brak i nie przeczytam

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj