Polecane posty

skantos    5

w tym roku poszedł chastoks ekstra w grochu odm lasso 2,5l ha i powiem tyle groch nie padł rośnie dalej ale go trochę przytrzymalo różnica pryskany nie pryskany to ok 4 -8 cm więc tak to wygląda z grochem

 

koledzy co wybrać na kłosa duet artea czy falcom bo ja już sam jestem glupi spodziewany plon ok 6t także strobulin nie ma sensu na t2 cztery tygodnie temu poszedł wirtuoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Cena tych środków podobna, i wg mnie każdy dobrze sobie poradzi z chorobami kłosów. Posiadają różne substancje aktywne które w większości przypadku dobrze i bardzo dobrze radzą sobie z chorobami kłosów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Jeśli chodzi o septorioze to możesz dać coś z chlorotalonilem, ale rdzy nie bieże to można zmieszać z tebukonazolem i wyjdzie fajna mieszanka na tą rdze i septorie.

jakie proponujesz ilości poszczególnych substancji? mam jeszcze trochę gwaranta (chlorotalonil), czy on ma rewelacyjne działanie wyniszczające na septoriozę liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

czy wolno mieszać duet ultra z zwyklem antywelegaczem ccc w proporcjach 0.6l i 2l antywelegaczy przed kłoszeniem na przenice legenda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Absolutnie nie, CCC najpóźniej do fazy 2 kolanka i to w niskich dawkach, potem skraca kłos. Lepiej daj 0,2-0,3l moddusa, drożej ale kłosa nie skróci.

a coś taniego na T3 do lekkiej poprawki po Falconie z t2 ?

Na T3 do lekkiej poprawki artea da radę, trochę taniej wychodzi od falconu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Kolego milanreal1@ możesz mi wytłumaczyć dlaczego nie można dodawać nawozów dolistnych w fazie kwitnienia ? zamierzałem właśnie opryskać pszenice fungicydem i dodać mocznika 6 kg na 100 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

co można by dac na t3 juz po kwitnieniu na t2 byl duett ultra 0.6 przenica kwalifikat naradona zastanowiam sie nad Menara 410 EC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Właśnie też chciałem zapytać o to kwitnienie w pszenicy. Wiele razy słyszałem że nie wolno pryskać odżywkami i nawozami jak kwitnie ale DLACZEGO? Jak długo kwitnie pszenica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

podczas kwitnienia pszenica potraktowana dolistnie nawozami może sie nie zapylić.pylniki nie zostaną wyrzucone i będą braki ziaren w kłosie.kwitnienie pszenicy trwa do 5 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego milanreal1@ możesz mi wytłumaczyć dlaczego nie można dodawać nawozów dolistnych w fazie kwitnienia ? zamierzałem właśnie opryskać pszenice fungicydem i dodać mocznika 6 kg na 100 litrów.

Bo rośliny są wtedy bardzo wrażliwe, kłosy mogą się nie zapylić i kłos będzie szczerbaty. Jak spędzasz miły wieczór sam na sam z dziewczyna to nie chciałbyś żeby ktoś Ci przeszkadzał :D Z drugiej strony w takich sytuacjach jest duże ryzyko infekcji wiec warto zabezpieczyć kłosy przed chorobami. Więc fungicydy tak, odżywki nie.

co można by dac na t3 juz po kwitnieniu na t2 byl duett ultra 0.6 przenica kwalifikat naradona zastanowiam sie nad Menara 410 EC

To będzie dobry wybór, substancje menary dobrze zabezpieczą kłos a i substancje aktywne nie będą się dublować z poprzednimi zabiegami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

Artea da radę z septoriozą?

 

Swoją drogą ciekawe że Falcon stosowany 2 tyg. temu tak słabo działa!!!

post-41077-0-09994000-1371071378_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Na T1 byl Bumper super (nie jestem z niego zadowolony) T2 nie bylo z powodu deszczu i teraz pojawilo sie sporo maczniaka. Przedplonem byl jeczmien i rzepak sloma zebrana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Do Bumpera mogłeś dodać Talius'a. Myślę że w tej kombinacji byłbyś zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

jakie proponujesz ilości poszczególnych substancji? mam jeszcze trochę gwaranta (chlorotalonil), czy on ma rewelacyjne działanie wyniszczające na septoriozę liści?

 

Hmm zależy jak masz mocne porażenie septoriozą 0.5-1l Gwarant + 0.5l Tebukonazol. Niewiem tylko czy 0.5l tebukonazolu starczy na fuzariozy, gdzies czytałem że potrzeba 188g/ha.

Czy rewelacyjne działanie na septoriozy, trudno powiedzieć nigdy nie stosowałem w tym roku dałem folpet na T2 to jak narazie jestem zadowolony a jest troche słabszą substancja na septorie. Z ulotki i hgca wynika że na septoriozy jest naprawdę dobry.

Mówisz że został tobie Gwarant, może stosowałeś na T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

U mnie tebukonazol w środku SYRIUS przy dawce powyżej 0,5 l na hektar przypalał górne liście. A mieszanka była taka

TILT TURBO 0,4 L + SYRIUS 0,8 L + SUPERAM O,15 L oprysk na T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Czy na t3 tebu 1l/ha moge pryskac i bi 0,5l/ha pszenica juz mozna powiedziec ze kwitnie zaszkodzi bardzo co radzicie?

Edytowano przez rogerr33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HORTUS    32

sławek2209 pszenica na T1 potraktowana Duett Star

siana po jeczmieniu (wymarzł rzepak poprzedniej zimy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Czy fungicydem i insektycydem moge opryskać pszenice ozimą zaznaczam ze kwitnie,zdania są podzielone jedni mówią tak drudzy nie,może jeszcze poczekać parę dni.

Edytowano przez Lewy410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Artea da radę z septoriozą?

 

Swoją drogą ciekawe że Falcon stosowany 2 tyg. temu tak słabo działa!!!

Z falconu w pszenżycie tez kiedyś nie byłem zadowolony w zwalczaniu septoriozy. Artea dość dobrze sobie radzi z septoriozą, w takim porażeniu może być za słaba. Chcesz zwalczyć skutecznie septorioze to dodałbym jeszcze chlorotalonil.

Co byscie polecili na T3 aby chronilo klos i zeby zwalczylo maczniaka ??

Może być to co wyżej czyli artea, trochę lepsza menara, na mącznika dość dobra, na kłos bardzo dobra.

Hmm zależy jak masz mocne porażenie septoriozą 0.5-1l Gwarant + 0.5l Tebukonazol. Niewiem tylko czy 0.5l tebukonazolu starczy na fuzariozy, gdzies czytałem że potrzeba 188g/ha.

Czy rewelacyjne działanie na septoriozy, trudno powiedzieć nigdy nie stosowałem w tym roku dałem folpet na T2 to jak narazie jestem zadowolony a jest troche słabszą substancja na septorie. Z ulotki i hgca wynika że na septoriozy jest naprawdę dobry.

Mówisz że został tobie Gwarant, może stosowałeś na T2?

0,5l tebu itp to za mało. Ja czytałem że 0,7-0,8l/ha co daje podobne granice w jakich napisałeś. I chlorotalonil rewelacyjny na septoriozę, też widziałem ten ranking hgca.

Czy na t3 tebu 1l/ha moge pryskac i bi 0,5l/ha pszenica juz mozna powiedziec ze kwitnie zaszkodzi bardzo co radzicie?

W fazie kwitnienia pszenicę można pryskać fungicydem i insektycydem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie można znaleźć ten ranking HGCA? Czyli na pszenicę niebawem mam zamiar jechać z menara 0,4l/ha + amistar 0,4l/ha. A co na pszenżyto, czy sama menara 0,4l/ha wystarczy? Liść flagowy przed fazą kłoszenia był jako tako uratowany za równo w pszenżycie jak i pszenicy. Teraz sytuacja jest już trochę gorsza, choć nie ma tragedii. Ości pszenżyta nie mają jednolitego koloru, są pociemniałe w odcieniu brązu, żółci i pomarańczowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj