Polecane posty

rafal4610    142

no tak, ale 63 strony... Może ktoś krótko i konkretnie odpowie co i jak, bo sprawa jest pilna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Witam mam takie Pytanie dziś jechałem i sąsiada cała pszenica 80ha w jednym kawałku jest żólta liscie flagowe jakby spalone .Co mogło jej zaszkodzić ? czy to zaszkodzi w plonie Pszenicy takie poparzenie?

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Ja w piatek za póno sie zorientowałem ze nie ma zamiaru padac bo według prognozy miała byc cała sobota bez opadu i planowałem oprysk a tu zonk w sobote padało a w pitek od południa można było pryskac. Pszenzyta pryskam falconem, pszenice artea + acanto, żyto na kłos ju po kwitnieniu tebu

 

Witam takie pytanko ile cie wyszlo Artea + Acanto ile na Ha i ile cena jeśli bys mógł powiedzieć to Dziękuje Chcemy po niedzieli tym pryskac a mam dwie propozycjie cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja jechałem acanto 0,6l/ha, cena za 20l 2730zł netto, w jakim stadium masz tę pszenicę? jeśli się kłosi skłaniałbym się ku zamiennikowi amistaru, koszt powinien być zbliżony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Kolego moja już w 90% wykłoszona jes t .Własnie z pola wróciłem jest trochę grzyba na dole od ziemi góra zdrowa lisc flagowy z lekkimi śladami chodoby. Wiec co bys kolego zaproponował na ostatni zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja dałem 0,5 acanto i 0,5 artea to da jakies 150-160 zł na ha To moja pierwsza próba ze strobulirynami. Opryskałem tak 6 ha a reszte falconem zobaczymy czy bedzie różnica :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

akurat propikonazol nie jest najlepszym triazolem, ja jechałem duett ultra 0,5l + acanto 0,6l co kosztowało około 150zł/ha netto, ale już mam wszystko wykłoszone, strobiluryna ma zabezpieczyć łan na dłuższy okres i troszeczkę przedłużyć wegetację, także jeśli ma być dobrze to polecam teraz amistar 0,6l + duett ultra 0,6l, a jeśli ma być jeszcze tanio to amistar teraz + tebukonazol po wykłoszeniu (tylko w tym przypadku może być problem ze zwalczeniem obecnie wystepujących choróB)

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Witam! Mam takie pytanie czy Asahi można mieszać z fungicydem np.tebukonazol na kłos w pszenicy i co ewentualnie pierwsze wlać do zbiornika proszę o sprawdzoną podpowiedz żeby nie narobić "bigosu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

to podpowie ktoś co z tym pszenżytem robić ? Z tego co widziałem grzyb jest tylko na kłosach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie jak Pleśń jest jak U mnie na dolnych liściach w pszenicy to Ona cos zaszkodzi roslinie czy Tylko jakby był wyżej to zaszkodzi??

Edytowano przez Adrenalina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie jak dawalem 0.9l revllera na t2 to zrobic jeszcze t3 czy juz nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Tomek90 z przyczyn pogodowo i innych nie zrobione t2,pszenica kwitnie, i pytanie beda efekty na plon jak dozuce do laczonego t2/3 siarcz.mg 10kg+mocznika do 10kg ,czy samej odzywki dac (w300l) ?? W tamtym roku kawalatek pszenicy eksperymentowalem dolistnie gnojowka i nawet w czasie kwitniecia,nie bylo skutkow ubocznych,a ziarno to nawet fajnie bylo wypelnione. Jedyne minusy to smierdzaca robota cedzenie,i chyba wieksza presjia grzybow. Moj znajomy wali tym mieszanki,to jak mu kosze to trzeba z ziemi skrobac bo polozone. A NPK w formie sztucznych nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Na T3 dobre bedzie 100gr propikonazolu i 100gr tebukonazolu plus bi58 bo pojawia sie szczepionka? Na T1 byl Duet Ultra i na T2 Soligor w pelnej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zamiast propikonazolu daj epoksykonazol i tebukonazol.bedziesz mial dwie substancje dobre na septorioze i fuzarioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj