Polecane posty

slawek2209    161

duett stosowalem w dawce 0.6l w pszenicy ozimej,jarej i jęczmieniu jarym.żyta nie sieję ale dawka taka sama powinna być

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Acanto zamiast Amistaru nie dość że taniej to jeszcze lepsze właściwości niż azoksystrobina.

 

na T2 owszem owszem acanto będzie lepsze, ale na T3 już nie ma sensu, gdyż to amistar ma większą skuteczność w ochronie kłosa, a różnica cenowa jest znikoma (max 20zł/l)

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Można i tak tylko że Acanto mam 160zł/l a Amistar 210zł/l i dałbym tylko aby przetdłużyć działanie triazoli bo Artea bierze jakoś choroby z T3, ale przy tej różnicy co ty masz można się bawić B)

 

btw. na ochrone kłosa zawsze idzie u mnie bez strobi bo za długo bedzie trzymać, chyba że bedzie to tzw opóźniony T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Witam, proszę o poradę dla pszenicy ozimej - aktualnie w fazie kłoszenia (2-3dni i się wykłosi w pełni), Na T1 zastosowałem Wirtuoz ok 1,2l/ha i generalnie jestem zadowolony (poza podsychaniem podstawy źdźbła - możliwe od deszczy lub zbyt gęstego zasiewu). Na T2 kupiłem Falcon ale z powodu ciągłych opadów nie było możliwości zastosowania. Nie wiem kiedy będzie dało się wjechać gdyż prognozy na południu są fatalne ale teraz zabieg najwcześniej na zboże w pełni wykłoszone. Co zrobić dać Falcon czy myśleć o innym środku? Będę wdzięczny za sugestie.

Falkon bedzie dobry, nie ma sensu teraz cos innego dawac skoro masz juz kupiony. Tebukonazol dlugo działa wiec nie powinno byc problemów z kłosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

co byście polecali bardziej na żyto ozime do zastosowania jako środek na grzyba FALCON 460 EC czy SOLIGOR 425EC?? co by było lepsze w tej fazie?? żyto już wykłoszone i przekwitło. dodam ze to będzie pierwszy i ostatni zabieg na grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

dzisiaj bylem na polu i znowu powraca temat modusa i ccc i juz tego nie zastosuje wiecej bo tak mi pszenice poskracalo ze muszelka ma 25 cm a turnia moze ze 35 max do tego uszkodzilo liscie ( pod-flagowy i flagowy nie ) bylo ewidentnie za sucho przez okres po zastosowaniu . pszenice wygladaly super az do czasu kiedy zaczelo padac poszlo duzo wody i to chyba nasililo dzialanie srodka bo oprocz pola gdzie caly czas byla wilgotno ( tam pszenica wyglada dosc dobrze) ewidentie wszytko poprzypalafo

na pszenice mozna patrzec z bezpieczniej odleglosci jakies 200 m wtedy wydaje sie ze wyglada super ciemna i w ogole jak sie w nia wejdzie nerwa lapie a i z tego co widze to 160 N przy suchej pogodzie za malo na taka mieszanke ciekawe tylko jak bedzie z plonem bo muszelka sie klosi ( dlugosc klosa od 5 do 8 cm) turnia na razie nie a pszenzyto borwo ledwo co zaczelo dla porownania u gosca obok 1.5 tygodnia wczesniej ( u mnie dostalo tylko 100 N) nie wiem co tego bedzie i jaki plon ale na pewno sie podziele uwagami po zbiorze....

 

teraz najgorsze jest to ze nie ma jak wjechac i t2 nie zrobiony od 2 tygodni leje i ma do konca tego tygodnia pszenica sie pewnie wyklosi i co teraz dac? jak kwitnie lepiej nie pryskac>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można i tak tylko że Acanto mam 160zł/l a Amistar 210zł/l i dałbym tylko aby przetdłużyć działanie triazoli bo Artea bierze jakoś choroby z T3, ale przy tej różnicy co ty masz można się bawić B)

Zamiast amistaru można dać starami, to zamiennik amistaru a cena podobna do acanto.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

na T2 owszem owszem acanto będzie lepsze, ale na T3 już nie ma sensu, gdyż to amistar ma większą skuteczność w ochronie kłosa, a różnica cenowa jest znikoma (max 20zł/l)

Witam kolegów. Mój pierwszy post tutaj... nie mam czasu zbyt się wdawać w dysputy, choć czytam sukcesywnie i dotarłem do ostatniej strony :) Mam nadzieję, że Kolega @kiss... się nie obrazi (że trafiło akurat na niego), bo się znamy z innego tematu aczkolwiek strobiluryna na T3 no wybacz ;) na T3 jest tylko jedna formulacja. Wybaczcie co powiem, ale mieszaninę typu Artea+Amistar stosował mój ojciec wiec nie ma co promować tego co chwilę :) grzybki się uodparniają więc .... nie róbmy przynajmniej w naszym gronie wody z mózgu, że jeden środek jest "debest", bo trzeba je zmieniać. Np. między stronicami kroś się pytał o Charismę. nie widziałem na swoim polu lepszego środka (w dawce dzielonej), ma tylko jedną wadę - nalot na beczce po nim zmusza do kilkukrotnego czyszczenia opryskiwacza. Panowie do dzieła .... nie ma czasu na dzieło ale mieszajmy środki drogie z tańszymi i się tym podzielmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

@rupert zrobiłem podobnie jak ty, T1 poszedł wirtuoz 1,25l - jestem zadowolony, rośliny zdrowe (no może pierwsze liście od dołu uschły - chyba to normalne)

W piątek (ostatni dzień pogody u mnie) dałem Falkon ok 0,7l + odżywki. Więcej nie planuje nic dawać, zobaczymy co z tego będzie...

Powiem szczerze że dopiero od 3 sezonów stosuję fungicydy i dopiero w tym roku jestem zadowolony - w następnym roku też dam wirtuoz w górnej dawce (chyba że skusze się na capalo)

 

Kolego @maly00 - 100kg azotu to mało na antywylegacze, ja daje w granicach 150-160kg (łącznie z mocznikiem w opryskach) i uważam że można spokojnie więcej. To że się nie wykłosiła to normalne - przecież skróciłeś źdźbło to kłos tak szybko do góry sie nie pcha. U mnie w tamtym roku pszenżyto też było opóźnione w kłoszeniu ok 2 tygodnie (dałem 2l CCC gdy I kolanko nie zaczynało sie pojawiać) od innych. W tym roku dałem pierwszy raz 1,5l CCC i ok 0,3 modusa ( I kolanko było już ok 1,5 - 2 cm nad węzłem) i też później się kłosi. Nic mi nie przypaliło a źdźbło jest krótkie i sztywne (ale jak ktoś pryska przed flagowym). Zobaczę jakie będą skutki w żniwa.

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na t3 daje fandango 1l + 0.5l brasifun (tebukonazol) i jestem zadowolony ze skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzisiaj bylem na polu i znowu powraca temat modusa i ccc i juz tego nie zastosuje wiecej bo tak mi pszenice poskracalo ze muszelka ma 25 cm a turnia moze ze 35 max do tego uszkodzilo liscie ( pod-flagowy i flagowy nie ) bylo ewidentnie za sucho przez okres po zastosowaniu . pszenice wygladaly super az do czasu kiedy zaczelo padac poszlo duzo wody i to chyba nasililo dzialanie srodka bo oprocz pola gdzie caly czas byla wilgotno ( tam pszenica wyglada dosc dobrze) ewidentie wszytko poprzypalafo

na pszenice mozna patrzec z bezpieczniej odleglosci jakies 200 m wtedy wydaje sie ze wyglada super ciemna i w ogole jak sie w nia wejdzie nerwa lapie a i z tego co widze to 160 N przy suchej pogodzie za malo na taka mieszanke ciekawe tylko jak bedzie z plonem bo muszelka sie klosi ( dlugosc klosa od 5 do 8 cm) turnia na razie nie a pszenzyto borwo ledwo co zaczelo dla porownania u gosca obok 1.5 tygodnia wczesniej ( u mnie dostalo tylko 100 N) nie wiem co tego bedzie i jaki plon ale na pewno sie podziele uwagami po zbiorze....

 

teraz najgorsze jest to ze nie ma jak wjechac i t2 nie zrobiony od 2 tygodni leje i ma do konca tego tygodnia pszenica sie pewnie wyklosi i co teraz dac? jak kwitnie lepiej nie pryskac>?

 

 

No za sucho bylo , ale moddus zabardzo nie uszkadza roslin podczas suszy najgorzej ccc , ja w tamtym roku muszelke mialem ok 25cm w czasie kloszenia ale pozniej urosla do 35cm jakos ,kombajnista jak przyjechal to mowil ze dawno tak fajnie mu sie nie kosilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

planuje pryskac na grzyba artea 0,4 + olympus 1,5l chciałbym dodac do tego na robaka cos żeby długo działało. mospilan bedzie dobry? co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja lecę już duett ultra 0,5l + bi58 0,5l, sąsiad miał piękną pszenicę (ani jednego żółtego liścia, od dołu wszystko zieloniutkie) i teraz już widać szybko postępującą septoriozę, a raczej na zabieg się teraz nie odważy, jutro kończę zmagania z grzybami, uderzam z saletrą i oby do żniw był już spokój,

 

jak długo bi58 przytrzyma skrzypionkę i mszycę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Panowie co myslicie o Osiris na T3 a jak nie on to co zastosować, na T2 poszedł Falcon 0.6

 

Z tym Osirisem to raczej nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć bo to środek nowy. Ale powinien być dobry, wcześniej był omawiany temat małej zawartości substancji ale ma wystarczyć. Zastosujesz to potem podziel się opinią bo myslę o nim ne następny rok.

 

A co do Bi58 to środek systemiczny czyli około 2 tygodnie

Edytowano przez Merkoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel21990    0

Panowie dobry pomysł na T3 : Soligor 0.5l + Tebukonazol 0.5l + Acanto 0.3l? Acanto jeszcze mi zostało, bo nie mogłem wszędzie wjechać.

Na T1 poszedł Wirtuoz 1.25l

T2 Acanto 0.6 + Safir 0.7l(epoksykonazol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

planuje pryskac na grzyba artea 0,4 + olympus 1,5l chciałbym dodac do tego na robaka cos żeby długo działało. mospilan bedzie dobry? co polecacie?

To zabieg na T2 czy T3? Mospilan chyba nie ma rejestracji w zbożach.

Panowie co myslicie o Osiris na T3 a jak nie on to co zastosować, na T2 poszedł Falcon 0.6

Tak jak było wspomniane to nowość i zastrzeżenie trochę budzi zawartość substancji aktywnych, bo skład jest dobry 2 triazole. Ale wychodzi trochę drogo biorąc pod uwagę że zawiera tylko triazole. W podobnej cenie wyjdzie np menara+starami, a wtedy masz 1 dobry triazol na choroby kłosa i strobilurynę.

jak długo bi58 przytrzyma skrzypionkę i mszycę?

Jak bym dał że w ciągu 10 dni od zabiegu jeszcze utrzymuje dobrą skuteczność na poziomie 50%. Trochę drożej wychodzi eforia, ale ma 2 substancje aktywne i podobno znacznie dłużej działa.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

Wstyd sie moze przyznac ale ja jeszcze nie pryskalem w zyciu zadnym srodkiem od grzyba zboza. Po obserwacji jeczmienia ozimego co wyprawia grzyb trzeba chyba zaczac.

 

Co polecacie na pszenice ozima ( zaczyna sie klosic)? Moze wirtuoz+jakas odzywka (Kristalon?)

Edytowano przez dawid35123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Deszcz jeszcze pada, ale trzeba intensywnie myśleć nad zabiegiem fungicydowym.... pierwszy zabieg wykonałem Promaxem, dobrze się spisał, brak objawów chorobowych.... teraz zastanawiam się jak rozwiązać sprawę ochrony kłosa, zwykle stosowałem Duett Ultra, i było o.k, ale w tym roku zapowiadają się "grzybowe" warunki, także chciałbym coś z górnej półki, albo dobrze wykonać mieszankę, celuję w plony min od 8,5 z ha, także chyba warto. Zastanawiam się nad Prosaro 250ec, dobry środek, ale jest środek Traper 250ec stosowany w rzepaku, w etykiecie nie ma nic o pszenicy ozimej, raczej brak na nia rejestracji, a substancje czynne w identycznym stężeniu, czy można zaryzykować? nawet producent ten sam..... a może Swing Top 183 SC? czy póść w mieszankę?? jakie Wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

ja lecę już duett ultra 0,5l + bi58 0,5l, sąsiad miał piękną pszenicę (ani jednego żółtego liścia, od dołu wszystko zieloniutkie) i teraz już widać szybko postępującą septoriozę, a raczej na zabieg się teraz nie odważy, jutro kończę zmagania z grzybami, uderzam z saletrą i oby do żniw był już spokój,

 

jak długo bi58 przytrzyma skrzypionkę i mszycę?

 

Który to zabieg robisz T2 czy T3 bo już się pogubiłem troszkę :mellow: ale z tego co wnioskuje chyba opóźniony T2 bo jeszcze masz zamiar saletre 3 rzut, nie za późno z tym azotem??

 

@Pawel21990 bardzo fajna ochrona T1 i T2 ale 3 zabieg juz przekombinowałeś Soligor ma tebukonazol w sobie i ta strobiluryna w 3 zabiegowej ochronie przy 3 zabiegu raczej nie potrzebna, wystarczą triazole same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to już raczej T3, T2 robiłem w zeszłym tygodniu;] już wszystkie rośliny są wykłoszone, więc mam nadzieję, iż to koniec ochrony, teraz saletra białko jeszcze trochę podkręci (ale rzucę tylko 50kg, czyli około 16kgN) i jeszcze trochę dołożę dolistnie (w TA, chyba majowym, jest ciekawy artykuł na temat azotu na kłos i polecają właśnie aplikację dolistną w dawkach około 5kg/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj