Polecane posty

pawelrol124    0

Co byście polecili na drugi i ostatni zabieg, pszenica jest w fazie początku kłoszenia ?

Rok temu stosowałem wirtuoz i byłem z niego zadowolony macie jakieś inne propozycje tak aby zabieg nie przekraczał 150zł/ha.

A odmiany które mam to tonacja i sailor z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

osiris 2l koszt okolo 140 zl.dwie substancje,jedna dobra na septoriozy druga na fuzarioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelrol124    0

slawek sam to stosowałeś czy opierasz się na czystej teorii bo ja nigdy nie słyszałem o tym środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisma    17

pawelrol, zakupiłem na 2,5 ha osiris, to nowy środek. Zobaczę jaka będzie różnica pomiędzy nim a revellerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

osiris to nowość w tym roku.sądząc po substancjach które już są od dawna stosowane powinien to być ciekawy środek do ochrony kłosa.będe dawał 2l na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelrol124    0

właśnie wróciłem od przedstawiciela i do stałem cztery propozycje

1 Duett Ultra 497sc

2 Falcon 460ec

3 Zamir 400ew

4 Wirtuoz 520ec

ja myślicie co by było najlepsze w moim przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

właśnie wróciłem od przedstawiciela i do stałem cztery propozycje

1 Duett Ultra 497sc

2 Falcon 460ec

3 Zamir 400ew

4 Wirtuoz 520ec

ja myślicie co by było najlepsze w moim przypadku

 

Witam zależy jakie choroby u Ciebie wystepują i w jakim nasileniu. Co wiem to Wirtuoz ma mało substancji aktywnej na mączniaka. Falcon jest dość dobry dużo ludzi go stosuje i chwali lecz jest trochę drozszy. Dużo czytałem i słyszałem opini o Duett Ultra bardzo dobrze daje radę z chorobami i jest nico tańszy.

 

Ja natomiast w tym roku stosowałem Duett Star334 SE cenowo wychodzi 95zł/ha długi czas działania.

 

Ale to wszystko żależy od wielu czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

jasne ze sie nie nadaje i do tego malo substancji na maczniaka ?pierwsze slysze i nie potwierdzam ze slabo zwalcza.zwalcza dobrze wirtuoz maczniaka ale to srodek na t1.Panowie jakie spostrzezenia macie na srodek aviator?

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Chce opryskac pszenice sokołem lub artea dodac do tego siarczan i mocznik? w jakich dawkach? a moze jeszcze jakies makro? pszenica zaczyna sie klosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Dzisiaj kupiłem na pszenicę ozimą falcon(5l) i artea(5l), zobaczymy co się lepiej sprawdzi, falcon wyszedł 87,5 zł/ha a artea 74,5 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Co byście polecili na drugi i ostatni zabieg, pszenica jest w fazie początku kłoszenia ?

Rok temu stosowałem wirtuoz i byłem z niego zadowolony macie jakieś inne propozycje tak aby zabieg nie przekraczał 150zł/ha.

A odmiany które mam to tonacja i sailor z góry dzięki za odpowiedź.

Wirtuoz na T3 nie jest najlepszym wyborem. Na choroby kłosa może być menara, nie przekroczy nawet 100zł/ha, możesz dołożyć strobilurynę np amistar, ale wtedy raczej przekroczy 150zł/ha.

pawelrol, zakupiłem na 2,5 ha osiris, to nowy środek. Zobaczę jaka będzie różnica pomiędzy nim a revellerem

Na papierze reveller wypada zdecydowanie lepiej bo ma strobilurynę, osiris tylko 2 triazole.

właśnie wróciłem od przedstawiciela i do stałem cztery propozycje

1 Duett Ultra 497sc

2 Falcon 460ec

3 Zamir 400ew

4 Wirtuoz 520ec

ja myślicie co by było najlepsze w moim przypadku

Na t3? Wirtuoz nie. Reszta może względnie być. Choć uważam że są lepsze środki.

Chce opryskac pszenice sokołem lub artea dodac do tego siarczan i mocznik? w jakich dawkach? a moze jeszcze jakies makro? pszenica zaczyna sie klosic

Do artea można swobodnie dodawać mocznik i siarczan magnezu ale tylko w sytuacji gdy stosujesz optymalne stężenia i łan jest w dobrej kondycji. Biorąc pod uwagę że zaczyna się faza kłoszenia to o ile dobrze pamiętam max stężenie mocznika to 5%, a siarczanu 2-3%. Ale mogę się mylić jak ktoś pamięta to niech mnie poprawi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Chce dać 5 kg mcznika i 5 siarczanu na ha. a sokół można mieszać z mocznikiem i siarczanem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na 1 zabieg to musi byc coś mocniejszego np menara+olympus. Na 2 zabiegi w technologiach mniej intensywnych powinien wystarczyć tilt turbo, i menara na początku fazy kłoszenia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

cóż to za choróbsko? pojedyncze rośliny mają uschnięte końcówki liści (byłem przekonany, że są przypalone, ale na wszystkich działkach wygląda to podobnie) - tak jak pierwszy z prawej, ale szukając znalazłem też inne kwiatki, cóż to jest?

 

http://zapodaj.net/9...926268.jpg.html

Pomimo ładnego zdjęcia nie zawsze można się przyjrzeć tak jak na żywo. Jeśli chodzi o liść z prawej i te z lewej - drugi i trzeci, jest to ewidentne przypalenie azotem. Siał pan zapewne jak rośliny były mokre. Septorii dopatrywałbym się na niższych liściach, choć u mnie akurat septorioza idzie od góry - zaczyna się w uszkodzeniach pogradowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Dzisiaj kupiłem na pszenicę ozimą falcon(5l) i artea(5l), zobaczymy co się lepiej sprawdzi, falcon wyszedł 87,5 zł/ha a artea 74,5 zł/ha.

ceny brutto, gdzie brałeś? U mnie za falcon wyszło 108zł/ha brutto.

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wczoraj kupiłem falcon i zapłaciłem 152zł za litr. To wychodzi 91,2zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Chce dać 5 kg mcznika i 5 siarczanu na ha. a sokół można mieszać z mocznikiem i siarczanem?

 

Początek kłoszenia tak jak napisał milanreal1 stężenie do 5%, jak lejesz koło 250l wody to z 12kg mocznika możesz dać.

 

gwozd w jakiej firmie kupowałeś falcon? Ja płaciłem dwa dni temu po 157 za litr.

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

ceny brutto, gdzie brałeś? U mnie za falcon wyszło 108zł/ha brutto.

Tak ceny brutto za falcon 5l zapłaciłem 730 zł po rabacie, przed rabatem kosztował chyba 768 zł, a kupiłem w agricoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Panowie a jak się nazywa ta odmiana ojciec kupił od gościa i nie pytał ma wysokość 40-50 cm skracana 1l ccc+ modus BBCH 31-32 i za 12 dni sam modus 0,2 dostała 141N + obornik na jesień 25-30 ton na hapost-56162-0-54706300-1369660039_thumb.jpgpost-56162-0-72358500-1369660068_thumb.jpgpost-56162-0-54206700-1369660093_thumb.jpgpost-56162-0-10816000-1369660149_thumb.jpg

 

 

a to przypadkiem nie pszenżyto? ja mam mewe odmiana oścista ale to mi jej nie przypomina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonek2012    0

Hej chłopcy mieliśmy opryskiwać pszenicę ale zaczęło padać. Rozrobiłam roztwór i nie wiem czy można go zostawić w opryskiwaczu? Trochę porosiło więc chyba już nie ma co jechać. Środek FALCON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Falcon wraz z siarczanem magnezu, mocznikiem i odżywką doliścienną stał 5 dni w opryskiwaczu. Z tych samych przyczyn co u Ciebie, czyli załamanie pogody. Po pięciu dniach gdy jechałem pryskać, mieszadło włączyłem już godz. przed wyjazdem. Na pole też miałem z 10 km to i po drodze się wymieszało dodatkowo. Efekt taki że liść flagowy uratowany przed grzybem. A na pewno nic nie stało się ze zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj