Polecane posty

slawek2209    161
Napisano (edytowany)

u mnie w okolicach lublina przez cały dzień około 30 l na m2.na szczęście udało się wczoraj pszenice opryskać soligorem

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Merccoo, na T1 nie daje się tebukonazolu. Moje pszenżyto jest rewelacyjne i dopiero zaczyna wchodzic maczniak i septorioza, a na T1 pryskałem prochloraz i morfolina. A tebu mam na T2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

septorioza rozwija sie około 2-3 tygodnie za nim będzie widoczna wiec szalu nie zrobiłes taką ochroną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurass    0

Witam pryskałem na t1 wirtuozem i co polecacie na t2 mam na 3ha falconu. Ale nie wystarczy na wszystko może Zafir??.Coś dobrego w dobrej cenie bo już cieniutko z kasa.P.s jak tam z pogoda u was?? U mnie leje już 2 dni. Do jutra jak tak bedzię to kajakiem bedę pływał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Z tym tebukonazolem to mi tak w sklepie doradzil. Chciałem kupic capalo i miałbym teraz czysto, nie bylo to wcisnął najtanszy i spoko:P. Tak szczerze to dopiero w tym roku wziąłem sie za intenstwną uprawę bo ojciec nigdy nie pryskał na grzyba ale zboże jakies 4t dawało średnio, Za rok już bedę wiedział co zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11
Napisano (edytowany)

Ja też mam zamiar stosować Zafir 400 EW, ale nie ma pogody. Pada codziennie i ma padać do następnego wtorku! Na dolnych liściach pszenicy widać jasne plamy (chyba mączniak). Trochę żałuję, że nie prsykałem wcześniej Zafirem, ale też trzymam go własnie na ochronę kłosa. W mojej Bogatce faza kłoszenia już od wtorku.

A mieszał Ktoś Zafir z mocznikiem, siarczanem magnezu i innymi nawozami dolistnymi?

Edytowano przez lukaszm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja dzisiaj opryskałem Falconem na liść flagowy ale za 2 godziny zaczeło lekko kropić! No rzeczywiście teraz zapowiadają ciągłe opady i będzie ciężko wjechać w pole. Choć nie narzekajmy na deszcz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24
Napisano (edytowany)

Ja mieszałem zafir z siarczanem + wuxal top 36, Poszło na pszenice i pszenżyto wczoraj wieczorem a padac zaczęło dzis wieczorem. Teraz sie rozpadało z tym, że ulewy nie ma na szczęście a u mnie nie zaszkodzi nawet spory deszcz bo sie sucho robiło. A z tym Zafirem zwlekałem bo pszenicę mam koło domu i jeszcze sie nie kłosi a oglądałem ją co 2 dni praktycznie i nie było grzyba, teraz zauważyłem to poszedł oprysk, a pole z pszenżytem jest dosyć daleko ale należało sie przejechać na kontrole, zadziałołoby się wcześniej.

Edytowano przez Merkoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Panowie a co dobrego na jęczmień jary polecicie plamistosc siatkowa prawdopodobnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

septorioza rozwija sie około 2-3 tygodnie za nim będzie widoczna wiec szalu nie zrobiłes taką ochroną

Może szału nie ma, ale do progu szkodliwości jeszcze daleko:)

Drugi rok stosuję fungicydy i uczę się na własnych doświadczeniach, bo uważam, że tak najlepiej. Dwa zabiegi na grzyba w pszenżycie to w mojej okolicy jakaś fanaberia.

Na jęczmien jary mam przygotowany soligor, pewnie bez szału, ale powinno wystarczyć. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wlaśnie przewagą moddusa jest mozliwosc stosowania we wszystkich zbożach.medax ma rejestracje na pszenice ozimą i pszenżyto.

W Niemczech medax ma rejestracje na żyto.

Mam problem mączniaka w przenżycie, na T1 dostało tebukonazolu ok 100g/h. Mój bład że nie zastosowałem środka na T2 bo jeszcze 1,5 tyg temu nie było śladu porażenia a teraz ma 1-2 liście juz zaawansowane stadium. Wczoraj poszedł zafir 1l\h ktory trzmałem na kłos ale trzeba było cos zastosować. Teraz myslę aby poprawić Tilt turbo w następnym tygodniu. Przenzyto jest w fazie przed kłoszeniem, niktóre już ma kłos na wierzchu. A powód takiego porażenia to chyba dlatego że strasznie wybujało, tak gestego nigdy nie miałem. Warto dać na kłosa Tilt turbo? bo boje się że zafir jest zbyt łagodny i sobie nie poradzi. Czy może jest jakiś lepszy środek interwencyjny na mączniaka i septorioze liści.

Możesz dać tilt turbo na kłosa ale jak poradzi sobie z chorobami kłosów to nie daje gwarancji, ale jak dodasz np amistar to już wg mnie to będzie dobra ochrona. A w przyszłym roku zrób odwrotnie. Tilt turbo daj na T1.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Może szału nie ma, ale do progu szkodliwości jeszcze daleko:)

Drugi rok stosuję fungicydy i uczę się na własnych doświadczeniach, bo uważam, że tak najlepiej. Dwa zabiegi na grzyba w pszenżycie to w mojej okolicy jakaś fanaberia.

Na jęczmien jary mam przygotowany soligor, pewnie bez szału, ale powinno wystarczyć. Zobaczymy

soligor dobry srodek w jeczmieniu i pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

mi się dzisiaj udało opryskać falconem pszenice, mam tylko dylemat ponieważ 1 odmiane opryskałem kilka dni temu samym Tiltem ponieważ strasznie mączniaka było dużo i nie wiem czy poprawiać ją choćby mniejszą dawką falconu czy czekać do zabiegu na kłosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

Witam mam pytanko odnaśnie zabiegu na T2 czy nie jest za pózno. Posiadam pszenżyto w fazie przed kłoszeniem w tej chwili intestwnie pada. Chcę zastosować na T2 Duett Star podobno działa zapobiegawczo interwencyjnie. Grzyb to przedewszystkim mączniak w fazie dwóch liści.

 

Co sądzicie żebym teraz zrobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2
Napisano (edytowany)

Witam,

 

 

Do tej pory nie stosowałem żadnego oprysku na grzyba i chyba pora to zrobic. Na pszenicy widać, że pojawia się już mączniak i liście na dole są żółte. Chcę się zmiescić w jednym zabiegu, ponieważ fundusze na więcej nie pozwalają. Pszenica jest w fazie 2-3 kolanka z nastawieniem na trzecie. Możecie doradzić jakiś środek, który byłby w przystępnej cenie i jakoś zahamował rozwój tych grzybów, bo wiadomo, że jednym opryskiem cuda nie zdziałam, ale lepszy rydz niż nic.

 

I jeszcze takie pytanko... czy podczas oprysku mogę zastosować jakąś odżywkę żeby jeszcze wspomóc pszenicę?

 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez lukaasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko do nabywców pakietu Univo XPro. Jak Wam się spisuje nowy nabytek firmy Bayer - Aviator?? U mnie w odmianie Muszelka jak narazie ładnie trzyma przed choróbskami, pryskane było 2 maja. Niestety druga odmiana nazwa nieznana bo brana z piątej ręki już tak dobrze nie jest. Zaczyna się pokazywać sporo przebarwień, liście zaczynają usychać. No i właśnie mam pytanko, kiedy stosujecie Fandango?? Miałem poczekać aż się zacznie kłosic, muszelka powinna przetrzymać presje druga zaś nie bardzo, no i nie wiem co czynić. A u Was?? Jak ta ochrona wypada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

UU dziwne ze muszelka ci sie trzyma , ja dzis juz pryskalem na musa bo tydzien niepogody bylo , sporo septoriozy do tego dorzucilem bi 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

grzesiek1984 - > u mnie na odmianie Ludwig na łodydze pokazał się mączniak a na podflagowym zaczyna być widać jakieś prebarwienia coś podobne do rdzy, do brunatnej plamistości. Na Muszelce i Novalisie też coś liście podflagowe zaczynają łapać brunatną plamistość... Askalon i Bamberka na razie czyste. Ludwig jest największa i bardzo gęsta to może dlatego ten mączniak sie pokazuje. zabiegi były wykonywane 6-8 maja. dodam że u nas w rejonie Głuchołaz bardzo dużo jest w tym roku opadów, a temperatura jeszcze kilka dni temu była dość wysoka. na pszenicach liście flagowe dopiero wychodzą u nas zawsze wszystko jest opóźnione.

dokładnie też miałem zamiar jechać Fandango gdy pszenica zacznie sie kłosic ale raczej pojade na flagowy i cos na T3 bede musiał zastosowac bo pogoda jest jaka jest a plon jak na razie zapowiada się b.dobry wiec trzeba dbać

 

na ulotce reklamowej pisano że Aviator trzyma do dwóch tygodni dłużej od poprzednika Inputu, no może tak, ale nie w takich warunkach...

 

Jak na razie Aviator mnie nie zaskoczył... choć jest lepszy od Wirtuoza ktory był stosowany 2 lata temu i od Talius + Zamir który był rok temu stosowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

U mnie też Bogatką od dołu nagle się zrobiła zółta i na liściu falgowym pomału "czubki" robią się żółte. Zafirem będę pryskał. Można do niego dodawać siarczan magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Ja mieszałem Zafir z siarczanem + odżywka. Pisałem kilka postów wyżej, poszło 2kg jednowodnego\h a teraz oglądałem efekt tego pryskania to od razu się "poznało" wstrzymało mączniaka, nie zauwżyłem nowych zarodników oraz przyciemniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

http://host-zdjec.pl/image.php?di=3UL9

chyba czas na Fandango? bo zauważyłem że gdzie niegdzie liście żółkną.

Mam 2 pszenice niską i wysoką .

Niską już atakuje a wysoka eleganncka.

http://zapodaj.net/ab3bde24eba32.jpg.html

http://zapodaj.net/0aee43471af90.jpg.html

http://zapodaj.net/1fae2cb01ae0a.jpg.html

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
Napisano (edytowany)

witam czym prysnąć i kiedy pszeniczkę od grzyba? na t1 poszedł tilt turbo + siarczan + ccc + moddus (bbch 31-32) ok 10-14 maja. Teraz pszenica będzie zaczynała się kłosić. Planuje dać artea, a może falcon?, co wy na to dodać do tego jeszcze coś, może siarczan? azotu poszło na start ok 70 i druga ok 75, płodozmian zbożowy. Pszenica z przeznaczeniem na pasze, nie zależy mi na jakości tylko na "koszcie plonu"

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli tylko takie przeznaczenie to artea powinna dać radę, w przypadku przeznaczenia na konsumpcję to radził bym dodać amistar.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

jak myslicie ile moze trzymac mieszanka duet ultra 0.6 i dobromir 04l na ha?? pryskalem 17 maja poprawka po nieudanym zabiegu na T1

 

choroba zatrzymala sie ale nie cofa sie i nie wiem co zrobic po tych deszczach do klosa wytrzyma??moze za jakies 10 dni zacznie sie klosic....

 

na pszenzycie pryskanym na T1 duetem pojawiaja sie przebarwienia artea wystarczy?? dawka cos 100 N na ha ale widac porazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj