Polecane posty

slawek2209    161

Pan moderator dziwnym trafem tylko produkty syngenty poleca.Inne firmy słabe środki robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja zakupiłem już Fandango i jade po całości na T2.

Co bedzie to bedzie.

Tomek i Sławek mnie przekonali.

 

B) Jak nie zbiorę 10t z 1ha to podaje was do sądu za złe doradztwo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

dołączam sie do pytania poprzednika-czy pryskać teraz w tych niższych temp chcoć w dzień podczas zabiegu byłoby z 15-17 stopni? Pszenica zaczyna się kłosić i czas bo ostatni zabieg na grzyba był niecałe 3 tyg temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

podczas zabiegu temperatura musi byc 12 stopni minimum.póżniejsze skoki nie wpływaja szczególnie na działanie no chyba ze są przymrozki.dzisiaj jechalem soligorem w temperaturze 14 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Oba mają strobuliny czyli na T2 będą dobre. Z tą różnicą że wg mnie amistar lepszy będzie w późniejszej fazie, teraz lepszy jest olympus, oprócz strobuliny ma tez ftalan co jeszcze dłużej będzie zapobiegać następnym infekcjom.

Jeżeli są podane środki zamiast substancji aktywnych to chyba widziałem tą tabele już gdzieś.

Menary stosuje się 0,5l/ha, artee 1l wiec ilość cyprokonazolu jest taka sama na ha. Wiec nie wiem jak mogło tam wyjść że podobna zawartość substancji aktywnych na ha w 1 środku zwalcza choroby kłosów, a w 2 środku już nie. Czytałem że cyprokonazol jest bardzo dobry na choroby kłosów więc zarówno artea jak i menara są dobre na T3. Tebukonazol powinien ochronić, choć po tej tabeli zwątpiłem w to.

Inne choroby to głownia pyląca i śnieć cuchnąca ale przed tymi chorobami trzeba zapobiegać stosując dobre zaprawy nasienne.

 

chlorotalonil zawarty w Olympusie nie ma za zadanie przedłuzania działania innyc substancji, jest jedną z lepszych substancji na septoriozy.

 

Powie ktoś coś o środku Feniks?? Niby nowość, w zastępstwie za Bravo 500sc tylko że nie znalazłem nic takiego zarejestrowanego w Polsce a w macedoni, znalazłem tylko produkt Phoenix 500sc firmy Makhteshim ale inna substancja wogole jakis folpet 500g/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

A co polecasz? Chciałem dać ale maja tylko w 20l opakowaniach( cena cos ok 1700zl ;o) T3 przed kwitnieniem zabezpieczy plantacje do samych żniw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Pan moderator dziwnym trafem tylko produkty syngenty poleca.Inne firmy słabe środki robią?

Chłopak się stara, chce coś doradzić a ty go zaraz o reklamę posądzasz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Amistar(kosmiczna cena 270zł),

w HaGe jeszcze w poniedziałek mieli amistar poniżej 160zł/l (opakowanie 20l), teraz zdecydowałbym się na duett ultra 0,6l + amistar 0,6l i jeśli uda się opóźnić zabieg to już może być koniec ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Zostało mi troche Pictora z rzepaku. Mogłbym go pomieszac z falconem i opryskac na lisc flagowy? Jezeli tak to w jakiech dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a co najlepsze jest na T3 duet star, duet ultra czy moze falcon? albo cos innego w podobnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a ja znowu czytałem że cyprokonazol i propikonazol są słabo skuteczne przy zwalczaniu chorób kłosa, szczególnie fuzariozy. U mnie w ubiegłym roku Tebukonazol się sprawdził

Hmm każde źródło co innego podaje... Wychodzi chyba na to że najlepiej sprawdzić na swoich polach i będzie wiadomo.

Pan moderator dziwnym trafem tylko produkty syngenty poleca.Inne firmy słabe środki robią?

Tylko syngenty? Przypadek. No i nie znam wszystkich środków wszystkich producentów, kojarzę zazwyczaj te popularniejsze.

chlorotalonil zawarty w Olympusie nie ma za zadanie przedłuzania działania innyc substancji, jest jedną z lepszych substancji na septoriozy.

Źle tam napisałem. Chlorotalonil zatrzymuje się na powierzchni liścia i chroni przed kolejnymi infekcjami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Menara jest zalecana na T3 ale lepiej 2 razy nie pryskać tym samym. W takim razie możesz dać np amistar z chorobami kłosa sobie poradzi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

mam pytanie, pszenica rywalka pryskana capallo 14 maja, dawka 1,5 litra, mączniak jak był tak jest, czy już moge pryskać t2 i czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Każdy reklamuje co uważa za sprawdzone.

Widocznie u MilanReala środki Syngenty sprawdzają się najlepiej.

Ja też złego słowa na Syngentę nie powiem bo ta firma ma środki z wysykiej półki.

Chodzby takie jak Moddus , Tilt Turbo,Ridomil itd.

Dla mnie to kapitalne srodki.

Który srodek jest tak dobry jak np. Ridomil na zaraze w ziemniaku ????? żaden!!! testowałem wiele i zaden nie zabezpieczy ziemniaka tak jak Ridomil , a te zamienniki to o du....e utrzeć taka prawda.

Albo Moddus?

jest jakiś podobnie działajacy środek?

Bo jak czytam to nic takiego nie znalazłem.

 

Można by wiele wymieniać ale po co?

Jeden woli "Żywca" inny Karmi :lol: i to i to da się wypić tylko po wypiciu kilku zapewne nasze głowy inaczej reagują po tych dwuch srodkach , tak samo jest z środkami :D

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

efekt stosowania medaxu widzialem u kolegi.cenowo wychodzi podobnie .medax nie odbiega jakościowo od moddusa.przewaga moddusa jest uniwersalność w zbożach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

wlaśnie przewagą moddusa jest mozliwosc stosowania we wszystkich zbożach.medax ma rejestracje na pszenice ozimą i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

T2 miałem stosować dopiero po wykłoszeniu ale zauważyłem że występuję septorioza liści lub brunatna plamistość liści nie jestem pewien... i chyba nie ma co czekać tylko opryskać Falconem jak się tylko będzie dało wjechać bo od rana ciągle leje, woda na polach stoi a po takim deszczu jeszcze więcej będzie się rozwijać chorób.... Pszenica jest w fazie grubienia pochwy liściowej :) mogę dorzucić do oprysku jeszcze Mikrokomplex?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24
Napisano (edytowany)

Mam problem mączniaka w przenżycie, na T1 dostało tebukonazolu ok 100g/h. Mój bład że nie zastosowałem środka na T2 bo jeszcze 1,5 tyg temu nie było śladu porażenia a teraz ma 1-2 liście juz zaawansowane stadium. Wczoraj poszedł zafir 1l\h ktory trzmałem na kłos ale trzeba było cos zastosować. Teraz myslę aby poprawić Tilt turbo w następnym tygodniu. Przenzyto jest w fazie przed kłoszeniem, niktóre już ma kłos na wierzchu. A powód takiego porażenia to chyba dlatego że strasznie wybujało, tak gestego nigdy nie miałem. Warto dać na kłosa Tilt turbo? bo boje się że zafir jest zbyt łagodny i sobie nie poradzi. Czy może jest jakiś lepszy środek interwencyjny na mączniaka i septorioze liści.

Edytowano przez Merkoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242
Napisano (edytowany)

Pare ha pszenicy i pszenżyta udało się dziś obskoczyć ale i lekko kropilo. Od ostatniego zabiegu mineło +-3h i pada już fajnie. Zapowiadają opady opada i jeszcze raz opady, w niedziele jeszcze niby bez chyba trzeba bedzie kończyć resztę B)

Pszenica Acanto 0.5 + Tebu 0.5 + Phoenix 1l + Foliq 36 azotanowy 2l

Pszenżyto Falcon 0.6l i po części Soligor 0.7l pszenżyto już nieźle zainfekowane na podflagowym :mellow:

 

Co do moddusa to jest Optimus 175g/l trinku i znajdzię się jeszcze pare :)

 

 

@Merkoo daj 0.4 Leandera bądz Lotusa wyjdzie taniej.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj