Polecane posty

milanreal1    319

Ja dalej mam pszenicę nie opryskaną przez te deszcze. Kupiony mam już tilt turbo do jakiej fazy można nim prysnąć?

Wg etykiety do końca fazy kłoszenia. Tyle ze do końca uzasadnione to nie jest bo tlit turbo jest ok na T1 lub T2, na T3 już nie bardzo bo nie działa na choroby kłosów. Na T3 już lepsza artea czy menara, cykprokonazol na T3 lepszy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

A co myślicie o tym aby na T2: Artea 0,4l/ha + Amistar 0,6l/ha

T3: Falcon 0,6l/ha

a moze ktos moze polecic cos innego zamiast Falconu? Czy sam tebukonazol wystarczy na T3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A co myślicie o tym aby na T2: Artea 0,4l/ha + Amistar 0,6l/ha

T3: Falcon 0,6l/ha

a moze ktos moze polecic cos innego zamiast Falconu? Czy sam tebukonazol wystarczy na T3?

Teraz może być artea i amistar może być.

Sama artea jest lepsza w fazie kłoszenia. Na T2 trzeba coś dorzucić więc dodatek strobuliny jak najbardziej na +.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a moze byc taka mieszanka na lisc falgowy

 

duet 0.6 + dobromir 0.3 ?? bo ja zawsze samym duetem pryskalem.....cos by pasowalo dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Taka mieszanina jak najbardziej ok. Dobromir to zamiennik amistaru czyli azoksystrobina. Strobulina i epoksykonazol to dobre substancje na T2.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Z moich obserwacji widać że na T1 wygrywa mieszanka Tilt Turbo+Mirage niż Wirtuoz.

Po Wirtuozie gdzie niegdzie listki pszenicy leciutko żółkną i maja paski a po mieszance szerokie i ciemno zielone.

 

Z praktyki mojej wynika również że najlepiej na pierwszy raz sprawdza się dać zaraz na wiosnę saletrę białą 34% a druga dawka mocznik.......wtedy zboże jest najpiękniejsze.

 

Saletry 32% Kędzieżyńska i saletrzak to PORAŻKA.-- Tyle z moich doświadczeń i co zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Macie może jakieś tabelki, zestawienia itp. na co jest która substancja aktywna. Jak macie to wstawcie je tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

witam, na T1 dałem tebukonazol + propikonazol w pszenicy. teraz gdy pszenica idzie do góry (wczoraj siałem saletrę z saletrzakiem) i zauważyłem że dolne liście trochę żółkną i górne też nie są w idealnym stanie. na T2 planowałem azoksystrobina + cyprokonazol (amistar extra), a na inne kawałki Tebukonazol + Spiroksamina + Triadimenol (Falcon)

czy te substancje dobrze sobie poradzą? czy dodać jeszcze czegoś? poradźcie :-)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja dziś jade po Fundango.

Cena 180zł za litr.

Gość ma super ceny i prowadzi sprzedaz wysyłkową , wszystkich srodków.

Ceny dużo niższe jak w sklepach których się do tej pory zaopatrywałem.

Koszt wysyłki to 18zł.

Możliwość negocjacji cen.

 

Jak by ktoś potrzebował namiaru to pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. mam pytanko. na t1 zastosowałem capalo 1,4 l\ha i na razie jest ok . nat2 mam dostep do artea falcon tebu . co zastosowac żeby tak zostało . przedplon rzepak. to samo tyczy sie żyta poszło capalo 1,4l na t1 i póki co tez jest dobrze. co rzucic na t2 żeby zachowac taki stan rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13
Napisano (edytowany)

Witam mam pszenice KWS OZON, przedplon rzepak, nawożenie ok 150N na T1 w poniedziałek poszedł Tilt Turbo ale z tego co czytam nie chroni on podstawy źdźbła czy można to nadrobić jakoś w T2 w którym planowałem dać Falcona?

Edytowano przez marcinn998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie i panie mam ważne pytanie :) co najlepiej dać na t2 w pszenicy ozimej i jeden zabieg będzie w jarej i mam do wyboru soligor falcon lub duet poradzcie coś bo jestem w kropce a jutro muszę się zdecydować bo zamawiam większą ilość, na początku byłem zdecydowany na falcon ale duett mam w dobrej cenie 110 za litr tylko czy to wystarczy jak na t1 poszedł bumper z impactem i topsin z impactem czekam na bardzo na doradzenie osób które miały doświadczenie z tymi środkami a najbardziej z duetem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja dziś jade po Fundango.

Cena 180zł za litr.

Gość ma super ceny i prowadzi sprzedaz wysyłkową , wszystkich srodków.

Ceny dużo niższe jak w sklepach których się do tej pory zaopatrywałem.

Koszt wysyłki to 18zł.

Możliwość negocjacji cen.

 

Jak by ktoś potrzebował namiaru to pisać na PW.

 

A kolego wiesz, że środków jakoś wysyłkowo nie można rozprowadzać jak i przez handel obwoźny? A skąd wiesz, że to oryginał i w jakich warunkach był przetrzymywany i podczas transporu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

A to nowość.

To czemu sklep Rudnik wysyłkowo sprzedaje i inne sklepy????? :huh:

Namiar sklepu dostałem od rolnika co już kilka lat zaopatruje się w tym sklepie , byłem w tym sklepie również i ton jest za duzy sklep by sobie mógł pozwolić na jakieś podróbki i mieć żle przechowywane srodki.

Tam zawsze jest kolejka i mase ludzi jak się jedzie po srodki , więc o czymś to swiadczy.

Ja teraz jak mam co kupić to nawet nie jade tylko dzwonie , co mi trzeba i gość zaraz wysyła mi.

 

0.7 Tilt Turbo + 0.9 Mirage.

Taką dawke dawałem na T1 , i na drugi rok tez taką dam i zostane przy tej mieszance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Z moich obserwacji widać że na T1 wygrywa mieszanka Tilt Turbo+Mirage niż Wirtuoz.

Po Wirtuozie gdzie niegdzie listki pszenicy leciutko żółkną i maja paski a po mieszance szerokie i ciemno zielone.

 

Z praktyki mojej wynika również że najlepiej na pierwszy raz sprawdza się dać zaraz na wiosnę saletrę białą 34% a druga dawka mocznik.......wtedy zboże jest najpiękniejsze.

 

Saletry 32% Kędzieżyńska i saletrzak to PORAŻKA.-- Tyle z moich doświadczeń i co zauważyłem.

tilt stosowales po jakim przedplonie pszenicy?to samo pytane dotyczy wirtuoza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

1.3l/ha.

Zawsze stosuje dawki maxymalne.

 

Lubie experymentować i czasem warto bo widać rezultaty.

Mysle teraz czy nie poexperymentować coś z liściem flagowym np. na połowę dać Fandango , a na druga połowę jakąś mieszankę .....

Tylko jaką ? taką bym zamknął się w dwuch zabiegach? :rolleyes:

Tomek90 , sławek , Milan macie coś fajnego na mysli?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam pytanie .oprysk na grzyba można łączyć z opryskiem na skracanie i dać do tego odżywkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

sam tilt turbo na 2 zabieg jest dobry? i kiedy najlepiej pryskac na liśc flagowy? czy lepiej troche wczesnij, lub pózniej?, więcej zabiegów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj