Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2198

Toć amistar to sama strobiluryna.

Leje wszystko jak leci i nawet jak siarczan magnezu leci grudkami nie rozpuszczony nic nie zatyka podczasz oprysku, czasami musze kijem w rozwadniaczu popychać bo rurke przytka a niechce czekać aż się rozpuści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dla mnie storibulryny to wcale nie są najlepsze substancje, nawet w kilku artykułach czytałem że przy pszenicy jakościowej powinno się ograniczać stosowanie tych substancji. Oczywiście wszystko zależy od fazy stosowania. Co do mieszanin.. zastrzegałem się że w tym roku nie mieszam regulatora z odżywkami i grzybem ale pogoda zweryfikowała plany. Kolejność mieszania: odżywki + Proteg (odpowiednik Moddusa) + Stabilan + Wirtuoz. Efektów ubocznych nie zauważyłem. Żadnych przebarwień na roślinach i żadnych niespodzianek podczas wykonywania zabiegu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Podstawa jakiś triazol do tego dorzucasz strobiluryne, jezeli masz problem z mączniakiem do jakaś morfolina. Zabieg T2 nie opiera się na strobilurynie panowie to jest tylko dodatek do glównej substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    112

Zgadza się strobiluryny nie są najlepsze na T2. W tym roku jest Aviator i Seguris, tylko ta cena. A strobi można zostawić na kłosa, oczywiście jeśli jest taka potrzeba (np. odmiany podatne na septoriozę plew).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Toć amistar to sama strobiluryna.

Wiem wiem kolego, ale zapytał o strobuline o odpowiedziałam. A to ze trzeba coś do niej dodać to wiadoma sprawa ;) A raczej odwrotnie, to strobulina jest dodatkiem dla lepszego efektu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja dalej mam pszenicę nie opryskaną przez te deszcze. Kupiony mam już tilt turbo do jakiej fazy można nim prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w jakim fungicydzie strobiluryna wychodzi najtaniej ?

 

nie wiem ile kosztuje acanto, ale Chemirol proponował mi swojego czasu Golden azzox 120zł/l netto a substancja aktywna to azoxystrobina, czyli ta sama, która występuje w amistarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tanio. Ja mam ofertę na 145zl/litr netto.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Może i azoksystrobine masz taniej tyle że pikoksystrobina ma lepsze właściwości z tego co pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15
Napisano (edytowany)

witam. Ile dodac acanto do duetu ultra (przy dawce 0,6 ha)?

Edytowano przez tripad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Może i azoksystrobine masz taniej tyle że pikoksystrobina ma lepsze właściwości z tego co pamietam.

 

masz jakąś ocenę skuteczności? na hgca są tylko mieszaniny, amistar zastosuję sobie w ziemniakach, więc mogę dostać lepszą cenę (większe opakowanie), a acanto zostało wymienione jako najtańsza strobiluryna dlatego znalazłem coś tańszego, zapewne jeszcze nie najtańszego, stąd proszę o wskazanie, która strobiluryna jest najlepsza, wtedy będę mógł czegoś poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyb    0

Panowie a czy mógł by ktoś to ogarnąć i ładnie rozpisać jakie substancje aktywne w jakiej fazie stosować,wiadomo że w zależności do występowania chorób które aktualnie atakują nasze roślinki. Wątek zrobił sie strasznie długi padają różne nazwy preparatów i mieszanki srodków a cięzko to jak ktoś tego wcześniej nie stosowł lub się o tym nie uczył.

T1- substancja xxxxxx

T2- substancja yyyyy

T3 -substancja zzzzzz

Tak mniej więcej w skrucie żeby było przejżyście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tripad    15

Tak strobiluryne, ostały mi sie końcówki acanto wiec chce je wypryskac. Przedplon kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Napisano (edytowany)

przykładowa ochrona:

T1 mondatak 0,75l/ha + lotus 0,3l/ha + tebukonazol 0,5l/ha,

T2 intizam 0,5l + jakaś strobiluryna (golden azzox, acanto itp) 0,5l/ha,

T3 sam tebukonazol powinien sobie poradzić

 

strobiluryne chcesz dac w pszenicy,a jaki przedplon miała pszenica?

 

u mnie jest zazwyczaj bardzo sucho, więc chciałbym ją przeciągnąć, przedplony to kukurydza (julius), ziemniaki (legenda) oraz pszenica jara (ostroga)

 

 

 

odnośnie do strobiluryn to faktycznie azoksystrobina działa nieco słabiej (ale wciąż dobrze) na rdzę żółtą i nie działa na łamliwość źdźbła w zestawieniu z pikoksystrobiną

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/aktualnosci/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-pszenicy-wedlug-hgca,43791.html

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

Panowie na T1 dałem Bumper Super w dawce 1l/ha wiem że szału nie ma ale poradził sobie dobrze z mączniakiem. co byście polecili na T2 i T3? na T2 myslałem cos ze strobiluryna a na T3 może Falcon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

@kissmy a tiofant w jakim celu zapodajesz tzn na jaką chorobę?? Szukałem ale nie znalazłem tego co czytałem o właściwościach poszczególnych strobiluryn, to była tabelka taka jak dobrze pamiętam.

 

Jak jest susza to presją chorób powinna być mniejsza ale i tak lepiej dać tą strobi w drugim zabiegu niż w trzecim. Wracając do tej mieszanki chlorotalonil+epoksykonazol to z tego co pokazywał na slajdach ten przedstawiciel z syngenty to plon mało odbiegał o tego co był chroniony Segurisem.

 

@crimer pare stron wstecz i można znaleść sobie coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kissmy po przedplonach kukurydza,pszenica jara odpuścił bym sobie strobiluryne.Podałbym triazole.Lepsze działanie wyniszczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9
Napisano (edytowany)

czy bumper 0.5l +leander 0.5l to dobra mieszanka w pszenżycie

Edytowano przez danielo324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

epoksykonazol i tak idzie na T2 (intizam 0,4-0,5l/ha)

 

@kissmy a tiofant w jakim celu zapodajesz tzn na jaką chorobę?? Szukałem ale nie znalazłem tego co czytałem o właściwościach poszczególnych strobiluryn, to była tabelka taka jak dobrze pamiętam..

tiofanat aplikuję wyłącznie ze względu na fakt, iż znajduje się w intizamie, działa zasadniczo tylko na fuzariozy, ale na etykiecie ma poza nimi septoriozy, choroby źdźbła i mączniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj