Polecane posty

ziomalek0    6

Koledzy zauważyłem na polu place w pszenicy jarej zaatakowane przez brunatna plamistosc lisci nigdy nie miałem z takimś czymś problemu. Prosze o porady czym to potraktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Witam, mam pytanie zakupiłem po niskiej cenie amistar extra (azokststrobina 200 g + cyprokonazol 80 g) lecz nie wiedziałem że jest to środek z rejestracją na rzepak. Planuję nim opryskać pszenicę w dawce 1 l/ha. Co o tym sądzicie?

Obie substancje aktywne sa stosowane oddzielnie w pszenicy. Azoksystrobina to substancja aktywna amistaru, cyprokonazol wchodzi w skład np menary lub artea. Raczej nic nie powinno się stać, ale więcej nie rób takich rzeczy. Skład amistaru xtra bardziej pasuje do rzepaku.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0
Napisano (edytowany)

to chyba raczej na t2? w jakiej cenie zakupiłeś ten amistar?

 

 

kupiłem po 115zł/litr, tak, na T2 w pszenicy będzie, tylko chcę się skonsultować z wami

 

 

Obie substancje aktywne sa stosowane oddzielnie w pszenicy. Azoksystrobina to substancja aktywna amistaru, cyprokonazol wchodzi w skład np menary lub artea. Raczej nic nie powinno się stać, ale więcej nie rób takich rzeczy. Skład amistaru xtra bardziej pasuje do rzepaku.

 

 

no, na drugi rok coś innego zastosuję, dzięki za opinię.

Edytowano przez wojciechu

hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jak na t2 to w sam raz,

 

a ja co mam dołożyć do duett ultra 0,45l/ha? jakąś strobilurynę, tebukonazol czy jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tebukonazol lepszy na choroby kłosa. Teraz lepiej strobulinę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156
Napisano (edytowany)

Milan ,Tomek , Sławek co radzicie na T2?

Na T2 chcę zakonczyć wjazd w pszenicę .

Na T1 poszły dobre srodki wiec doradzcie coś na T2?

Falcoln?czy coś jest lepszego do 150zł na 1.5ha ?

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jesli chcesz zakonczyc ochrone na dwóch zabiegach to daj srodek ze strobiluryna w składzie np.fandango jak tylko zaczną wychodzic kłosy.Bez strobi soligor 1l koszt okolo 135 zł,osiris 2l 140 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1
Napisano (edytowany)

panowie co radzicie na drugi zabieg?? plan jest falcon lub soligor, pierwszy nie był najmocniejszy ponieważ bumper 0,5 l z1l impactu

Edytowano przez nhfan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-pszenicy-wedlug-hgca,43791.html

 

z tej publikacji (na HGCA nie mogłem dotłumaczyć się wszystkich choróB) wynika, że mój T1 prochloraz + fenpropidyna + tebukonazol dobrze wszystko zabezpiecza za 80zł/ha, a czy są jakieś tanie strobiluryny? amistar 250 SC nawet w dawce 0,5l będzie kosztował około 100zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Z tych trzech to co radzisz?

Jaki koszt na ha?

ceny i dawki soligoru i osirisa na hektar podalem w poscie.cene fandango nie znam.fandango by najdlużej trzymalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Fandango bodajże 180zł/ha jak wcześniej sprawdzałem tylko nie pamietam netto czy brutto. Osiris mała ilość substancji na ha niewiem czy da rady utrzymać przy dwuzabiegowej ochronie, przy trzyzabiegowej na kłos powinnien dać rady.

 

@kissmy pomyśl nad dorzuceniem Amistar Opti ma strobi i chlorotalonil który posiada taki środek jak Gwarant podobno super ochrona na septoriozy plew. Tylko że niema rejestracji w zbożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

http://www.agrofoto.pl...hgca,43791.html

 

z tej publikacji (na HGCA nie mogłem dotłumaczyć się wszystkich choró B) wynika, że mój T1 prochloraz + fenpropidyna + tebukonazol dobrze wszystko zabezpiecza za 80zł/ha, a czy są jakieś tanie strobiluryny? amistar 250 SC nawet w dawce 0,5l będzie kosztował około 100zł/ha

Jakich środków użyłeś do stworzenia takiej mieszanki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

http://www.agrofoto.pl...hgca,43791.html

 

z tej publikacji (na HGCA nie mogłem dotłumaczyć się wszystkich choró B) wynika, że mój T1 prochloraz + fenpropidyna + tebukonazol dobrze wszystko zabezpiecza za 80zł/ha, a czy są jakieś tanie strobiluryny? amistar 250 SC nawet w dawce 0,5l będzie kosztował około 100zł/ha

Strobuliny nie należą do najtańszych ale skuteczne są. Jeżeli celujesz w dobry plon to warto.

Milan ,Tomek , Sławek co radzicie na T2?

Na T2 chcę zakonczyć wjazd w pszenicę .

Na T1 poszły dobre srodki wiec doradzcie coś na T2?

Falcoln?czy coś jest lepszego do 150zł na 1.5ha ?

Do 100 zł/ha ciężko będzie znaleźć coś dobrego. O strobulinach można zapomnieć. Bedzie trzeba szukać czegoś z propikonazolem, epokykonazolem i innych tańszych substancjach. Falcon chyba powinien kosztować w tych granicach a w tych pieniądzach ciężko będzie znaleźć coś lepszego bo są lepsze opcje ale droższe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakich środków użyłeś do stworzenia takiej mieszanki ??

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć za kolegę: Mirage + Leander + Tarcza Łan ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek13    0

Na T1 -stosowałem Wirtuoz w dawce 1-1,2 l/ha

co polecacie na

T2- Reweler 0,8-1,0 czy Bell+Opera max 0,6+0,6l/ha ????

T3- Artea 0,5l/ha ?????

dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ten amistar opti wyjdzie drożej niż zwykły amistar w obniżonej dawce, a chlorotalonil nie rozszerzy mi działania epoksykonazolu

 

Jakich środków użyłeś do stworzenia takiej mieszanki ??

mondatak + lotus + brasifun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    133

Na T1 -stosowałem Wirtuoz w dawce 1-1,2 l/ha

co polecacie na

T2- Reweler 0,8-1,0 czy Bell+Opera max 0,6+0,6l/ha ????

T3- Artea 0,5l/ha ?????

dzięki za odp

Może na T2 Aviator 0,8?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Strobuliny nie należą do najtańszych ale skuteczne są. Jeżeli celujesz w dobry plon to warto.

 

Do 100 zł/ha ciężko będzie znaleźć coś dobrego. O strobulinach można zapomnieć. Bedzie trzeba szukać czegoś z propikonazolem, epokykonazolem i innych tańszych substancjach. Falcon chyba powinien kosztować w tych granicach a w tych pieniądzach ciężko będzie znaleźć coś lepszego bo są lepsze opcje ale droższe.

Czyli Fundango bedzie najlepsze tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

czy mozna zrobic mieszanine Wirtuoz+regulator wzrostu (modus + CCC) + odzywka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

Ja tak robiłem i po dodaniu moddusa na sitku pojawiły się takie gumowate kulki ale podczas pryskanie nic nie zapychało się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jaka kolejnosc miałeś przy wlewaniu do opryskiwacza?ja dawalem wirtuoz ,odrzywka moddus,ccc i nie zauważyłem nic żeby się ważyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

poszło tak Basfoliar 20 20 20 2kg MikroExpert 1kg Moddus 0,33 Retar 0,7 i DuettStar 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czyli Fundango bedzie najlepsze tak?

Akurat miałem na myśli amistar.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj