Polecane posty

Ja dostałem po tyle Falcon w Chemirolu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mondatak ma prochlaz dobrą substancje na choroby podstawy źdźbła czyli na T1. Menara będzie dobra na T2.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i
Napisano (edytowany)

Mam 1.5 h przenzyta ozimego planuje je opryskać na T1 Tilt turbo 1l , Mirage 1l. Pytanie czy to dobra mieszanka i czy proporcje na ten areał są odpowiednie ?.

Edytowano przez sylwanow810i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

0.7 + 0.7.

 

Czyli na 1h 0,7+0,7 taka dawka bedzie odpowiednia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Ciekawy jestem ile za to dostaniecie od syngenty. 30.000 czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Czy spotkał się ktoś z fitotoksycznym działaniem środka Falcon?U mnie po opryskaniu pszenicy falconem pożółkły końcówki liści gównie liścia flagowego . Nie wiedziałem jaka jest tego przyczyna ale w ostatnim top agrar właśnie o tym pisali i wyglądało to tak jak u mnie.Dodam że oprysk wykonywałem w srodu dnia w upalną pogode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Nie mogę nic o tym znalezć. Więc jak bezpiecznie stosować falcon? Czy można w pszenicy ozimej zastosować Amistar Xtra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Też miałem tak przypalone końcówki po Falcon'ie i zabig robiony w środku dnia i być może to jest przyczyną chodz nie jestem pewny.

 

Co siądzicie o mieszance epoksykonazol 0.8 + 0.8 chlorotalonil na pszenżyto w T2??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A może przyczyną była właśnie upalna pogoda i środek dnia- duże nasłonecznienie?

Dwa lata stosowałem falcon na T2 i zawsze było dobrze w tym roku też mam zamiar go zastosować. Wydaje mi śe dobre rozwiązanie trzy substancje za tą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy spotkał się ktoś z fitotoksycznym działaniem środka Falcon?U mnie po opryskaniu pszenicy falconem pożółkły końcówki liści gównie liścia flagowego . Nie wiedziałem jaka jest tego przyczyna ale w ostatnim top agrar właśnie o tym pisali i wyglądało to tak jak u mnie.Dodam że oprysk wykonywałem w srodu dnia w upalną pogode.

Jeżeli była pogoda upalna to może lałeś zimna wodą to może być taki efekt, lub jakieś pozostałości w opryskiwaczu.

Nie mogę nic o tym znalezć. Więc jak bezpiecznie stosować falcon? Czy można w pszenicy ozimej zastosować Amistar Xtra ?

Dla zbóż jest jest amistar 250ec. chociaż w sumie xtra ma takie substancje jakie stosuje się w zbożach, azoksystrobine i cyprokonazol.

a co lepsze artea czy falcon na mączniaka?

Artea powinna poradzić sobie z mączniakiem, chociaż w późniejszej fazie artea będzie lepsza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Raczej słabo sobie poradzi z mączniakiem Artea jak i Falcon. Ta chorobę zwalcza sie w pierwszym zabiegu, na jakąś ewentualną "poprawkę" można w 2 zabiegu dodać fenpropidynę czy proquinazid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Podpowie ktoś co dać na drugi zabieg od grzybka i kiedy?

Na pierwszy rzut poszedł Duet Ultra w dawce 1l/h, z etykiety wynika że można go też dawać w fazie kłoszenia, myślę że lepiej jednak coś innego.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Raczej słabo sobie poradzi z mączniakiem Artea jak i Falcon. Ta chorobę zwalcza sie w pierwszym zabiegu, na jakąś ewentualną "poprawkę" można w 2 zabiegu dodać fenpropidynę czy proquinazid.

Dlatego napisałem że artea będzie lepsza w późniejszej fazie czyli w fazie kłoszenia. Swoja droga ciekawe że menara ma więcej cyprokonazolu a mimo to nie ma rejestracji na fuzariozę kłosów.

Bo zgadzam się, w artei na mączniak tylko propikonazol który sam to za mało. Dlatego we wcześniejszej fazie lepszy będzie np tlit turbo bo tam jest propikonazol+fenpropidyna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14
Napisano (edytowany)

a co jesli maczniak sie pokazal i dopiero teraz byl oprysk tilt turbo(1l) + mondatak(1l) to poszlo na 1.5/ha ? Pomoze to cos?? nie dawalem nic na skracanie poniewaz u nas nigdy nie bylo dawane i na grzyba raczej tez nie bylo pryskane i zastanawiam sie czy jesli na t2 dodam np modus to czy cos pomoze? a moze nie trzeba bo przenzyto dostalo 110kg/N i moze mala szansa ze wylegnie?

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Morfoliny działają interwencyjnie w większym stopniu także Tilt Turbo zrobi co trzeba. Szansa wylegania jest zawsze nawet bez nawożenia może wylożyć przy nadmiernie zagęszczonym łanie bądz dużej presji chorób podstawy zdzbła. Obserwuj sytuacje, jeśli bedzie się dobrze zapowiadać to możesz dać moddus bądz coś oparte na etefonie przy troche przyspieszonym zabiegu na T2 bo te regulatory można stosować do liścia flagowego jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

a co jesli maczniak sie pokazal i dopiero teraz byl oprysk tilt turbo(1l) + mondatak(1l) to poszlo na 1.5/ha ? Pomoze to cos?? nie dawalem nic na skracanie poniewaz u nas nigdy nie bylo dawane i na grzyba raczej tez nie bylo pryskane i zastanawiam sie czy jesli na t2 dodam np modus to czy cos pomoze? a moze nie trzeba bo przenzyto dostalo 110kg/N i moze mala szansa ze wylegnie?

Powinno wystarczyć.

Przy nawożeniu 110kg N może położyć, przy zagęszczonym łanie jest wysokie prawdopodobieństwo. Lepiej daj moddus i mieć pewność że będzie stało niż patrzeć na każdy silniejszy wiatr ze strachem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14
Napisano (edytowany)

dopiero sie ucze i dla tego nie dawalem zadnego ccc ale czy mozna stosowac modus na lisc flagowy w pszenzycie? bo wedlug etykiety w pszenicy tak ale w pszenzycie juz do 2 kolanka. jesli tak to w jakiej dawce? a chcialbym opryskac dopiero na t2 z falconem bo nie ma sciezek i szkoda tego pogniecionego zboza przez tyle przejazdow

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przy takim nawożeniu to lepiej wcześniejszy zabieg około litra ccc, wyjdzie tanio i wystarczająco skutecznie, ja od kilku lat przy nawożeniu przekraczającym 150kg N stosuję samo ccc w dawce 1,3l/ha i jeszcze nic nie położyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Czego ma być szkoda? Przecież i tak jedziesz tym samym śladem. Ścieżki robi się dla wygody w poźniejszych zabiegach pielęgnacyjnych niż dla oszczędnośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie a mianowicie jaki efekt daje sianie saletry przed kłoszeniem jak to się przekłada na plon proszę o opinie. Może jakieś przykłady. :unsure: Sorry że w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

A co to ma do temetu zabiegów fungicydowych?? Wpływa na jakość i parametry ziarna. Chcesz udeżyć do portu z najwyższa ceną to trzeba rzucać 3 dawke w fazie kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj