Polecane posty

slawek2209    161

Nie wiem własnie czy ma rejestracje może ktoś inny wie czy można pryskać ? :)

puma ma rejestracje na pszenice ozima i jeczmien.axial tez na jara.lepsze rozwiazanie to axial.masz z nim czas do liscia flagowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Otóż to axial to dobre rozwiązanie, lepiej wstrzymać się trochę z opryskiem żeby owies głuchy całkiem powschodził, bo później pojedynki wyskoczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

np:

Olympus + Artea,Menara

Reveller + epoksykonazol

Artea + Amistar

Możliwości masz wiele. Jakich chorób najbardziej się obawiasz?

 

Najbardziej kładę nacisk na fuzariozy, no i septoriozy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
Napisano (edytowany)

Jeśli planujesz bez zapiegu na kłosa to Olympus+Artea/Menara bedzie najlepszym wyborem z tego.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie wiem własnie czy ma rejestracje może ktoś inny wie czy można pryskać ? :)

Na jarkę puma nie ma rejestracji ale możesz śmiało pryskać - sprawdzone wiele razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy taka kolejność mieszania jest właściwa:

siarczan magnezu + mocznik + NPK + mikro + prochloraz + fenpropidyna + tebukonazol + modax top + ccc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Przed siarczan wstaw mocznik i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam próby z siarczanem i mocznikiem za soba. Pierwszy sypałem siarczan siedmiowodny pozniej mocznik i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

tak myśle dać na T1 BUMPER 250EC+ atak450EC . A na T2 co będzie lepsze falcon czy duet ultra? Jak uważacie?

 

a s jakich dawkach ta mieszanka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

Co sądzicie o nowym fungicydzie SOKÓŁ 460 EC (spiroksamina - 250 g w 1 litrze środka, tebukonazol - 167 g w 1litrze środka, triadimenol - 43 g w 1 litrze środka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie masz ten Sokół i gdzie?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

łączył ktoś z was Modus z Cerone ? w jęczmieniu ozimym ? można w ogóle łączyć te dwa srodki razem w opryskiwaczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Przed siarczan wstaw mocznik i będzie dobrze.

 

dlaczego taka kolejność? w zimnej wodzie mocznik słabiej się rozpuszcza, już raz mi się rozwadniacz przytkał, dlatego preferuję pierwszy siarczan magnezu, który podgrzeje ciecz, a jaki wpływ ma dodawanie mocznika rozpuszczonego w ciepłej wodzie na właściwości cieczy (wytrącony kamień z ciepłej wody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie szybka pomoc potrzebna!!!

Mianowicie co lepsze na T1 Mondatak 450 czy Menara 410???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Taką kolejność niby podają lektury. Woda - mocznik - mikro - fungycydy - mieszając dolać wody do pełna. I ja zazwyczaj tak robię. Z tym że mocznik najlepiej sobie naszykować dzień wcześniej. W tedy można sobie go rozpuścić w całości, a ciecz nabierze temperatury z otoczenia. Weź sobie jakieś beczki np 200 l, wrzuć 50 lub 25 kg moczniku do tego wody do pełna. No i mieszać aż do rozpuszczenia. Potem wiaderkiem z miarką wlewasz do opryskiwacza tyle ile potrzeba. W podgrzewanie wody nigdy się nie bawiłem to nie powiem tobie czy kamień będzie się wytrącał, ale wątpię w to przecież nikt nie będzie wody podgrzewał do 80 - 90 stopni. Ale jak by nie było podgrzewanie wody to są koszty. Do tego proponuje do zabiegów fungicydowych używać wody ogrzanej do temperatury otoczenia. Raz że środek dobrze się miesza z wodą o takiej temperaturze (niektóre potrafią się wytrącić w zimnej wodzie i zapychać sitka) dwa to fungicyd lepiej działa na roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4
Napisano (edytowany)

witam

 

nie stosowalem jeszcze fungicydów takze jestem zielony.co byscie polecili w takiej sytuacji: pszenica ozima odmiany nieznanej zaprawiona oriusem przeznaczona na pasze .przedplon mieszanka jara. 1 zabieg niezbyt drogi:) kiedy i co?

Edytowano przez kakus19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

fot. 1 mączniak lub septerioza

fot.2 efekt po herbicydzie lub po skoku temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

1. Stawiałem na mączniaka bo plamki te są białe nie żółkną ani nie brązowieją choć przy mączniaku na liściu robi się puszek a tu tylko takie coś. Myślałem że może to niedobór jakiegoś składnika. Niemniej jednak jutro jade po Tilt Turbo i w pole.

2. Odchwaszczanie było robione jesienią więc raczej odpada. Ostatnio jedną czy dwie noce temperatura kręciła się w okolicy zera a za dnia w słońcu było nawet 25-30' może to bardziej to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nnamezis    0

W jakiej cenie masz ten Sokół i gdzie?

133 zl/ 1 l cena brutto, a Falcon ok 158 za 1 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj