Polecane posty

slawek2209    161

brak triazolu i wszystkich chorob nie zwalczysz

 

czyli warto dorzucić do grzybówki 5% mocznika i 5% siarcznu magnezu?

warto dorzucic jeszcze mikro.mocznik i siarczan napewno nie zaszkodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

@kissmy Pytanie czy jak prześwietlisz liść to jest jednolity kolor zielony czy też są punktowe przebarwienia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Witam , co myślicie o takim rozwiązaniu: Prochloraz 310 g + Fenpropimorf 300 g. na pierwszy zabieg

 

Fenprompimorf zamień na fenpropidyne i w można pryskać jeśli uprawa nie jest intensywna.

 

@kissmy siarczan magnezu napewno warto dorzucić i jak napisał sławek mikro głównie miedz i żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mikro teraz nie mam na stanie (poza Cu, Mn i Zn), dorzucę super5 i folicare z antywylegaczem, a teraz mam tylko mocznik, siarczan magnezu i wskazane pierwiastki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

ja Tiltem Torbo 0,7l i Mirage 0,8l mam zamiar pryskać jęczmień ozimy paszowy ale chciałbym do tego dodać Modusa 0,2lmożna bez problemu czy jest jakieś "ale"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Panowie mam takie pytanie czy można zmieszać alert + duett ultra i w jakich dawkach na jęczmień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

ja Tiltem Torbo 0,7l i Mirage 0,8l mam zamiar pryskać jęczmień ozimy paszowy ale chciałbym do tego dodać Modusa 0,2lmożna bez problemu czy jest jakieś "ale"?

 

Nie wiem czy jest jakieś ale, ludzie stosują i się nie skarża, Ja bynajmniej leje w poniedziałek to wszystko i pryskam bo potem niby kropić bedzie do piątku u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

siarczan-bumerp-atak-ccc-odzywka-mocznik czy taka kolejność jest odpowiednia? Byłem na polach dziś to masakra grzyb atakuje, zboże 1 kolanko już ma wyczuwalne, trzeba się streszczać z zabiegami

w jakim stężeniu zastosować mocznik i siarczan myślałem tak po 4kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

W piatek polecialem po wszystkich pszenzytach opryskiem mocznik 35kg/ha+10kg siarczan magnezu siedmiowodny+fungicyd(sarfun+bumper)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

@Tomek90 siarczan oczywiście siedmiowodny a z tym mocznikiem to nie za dużo, nie przypali roślin? A kolejność dodawania do opryskiwacza jest dobra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

siarczanu siedmiowodnego z tego co pamietam z 14 kg na ha mozna zalezy jaka ilość wody a jednowodnego 2 razy mniej. Szybko u was zboza poszły nawet bardzo z tego co widze ja tu jeszcze o dokrzewieniu mysle rzepaku jeszcze sie nie skracalo nawet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Cu jest potrzebna potem, na teraz to Mn.

 

właśnie wyczytałem, aby w tej fazie (koniec krzewienia) nie aplikować żadnych mikroelementów, gdyż rozleguluje to roślinę,

 

co dorzucić do tej mieszanki?

prochloraz 330g + epoksykonazol 85g + tiofanat metylu 95g

tern czy tilt? i w jakiej ilości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rapciuch    0

Robiłem porządki i znalazłem 10 letni Alert oryginalnie zamnkięty. Można go zastosować? To że może nie zadziałać skutecznie to się z tym liczę, ale czy może zaszkodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

siarczanu siedmiowodnego z tego co pamietam z 14 kg na ha mozna zalezy jaka ilość wody a jednowodnego 2 razy mniej. Szybko u was zboza poszły nawet bardzo z tego co widze ja tu jeszcze o dokrzewieniu mysle rzepaku jeszcze sie nie skracalo nawet..

 

Co tu dokrzewiać Ja tu chcem skracać jak najszybciej dzisiaj może się uda bo kolanko już ucieka :D

 

@kissmy fenporpidyny dorzuć zamiast tego tefantu metylu albo proquinazid zależy czy i w jakim stopniu jest już mączniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@kissmy fenporpidyny dorzuć zamiast tego tefantu metylu albo proquinazid zależy czy i w jakim stopniu jest już mączniak.

 

czyli duett mogę sobie zostawić na T2?

proquinazid działa kontaktowo czy to znaczy, że jest lepszy na mączniaka niż fenpropidyny działającej systemicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

witam czy jest sens pryskać Bumper Super czy wybrać jakiś inny środek lub mieszaninę jeśli tak to jaka . Proszę o szybką odpowiedź bo muszę zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

a czy sam prochloraz (337g) + tebukonazol (125g) + fenpropidyna (187g) opanuje mi na razie septoriozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Panowie co powiecie o na t1 capalo a na t2 falcon? Może być? Chyba, że jest coś równie dobrego jak capalo w niższej cenie, bo ta cena powala. 180zł/ha plus jeszcze falcon to wyjdzie ok. 250/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkadian12    1

Witam Panów

 

Przymierzam się do zabiegu T1 na pszenicę i mam problem. Od dwóch lat stosuje takie mieszaniny

 

środki CCC 0,8l, Moddus 0,2l , Mondatak 1litr, Corbel 0,4l, Zboże Extra 2kg, Siarczan magnezu 2kg, mocznik 8kg

 

I coś jest nie tak, wspomnę że woda pochodzi ze studni jakieś 10 stopni ma, pilnuje aby nie był słoneczny dzień. Przed opryskiem nie widać znacznych objawów chorobowych, po oprysku widać gdzie pszenica ładna była jeszcze bardziej ten oprysk ją wzmacnia, natomiast na słabszych stanowiskach zostaje przypalona, myślałem w pierwszej kolejności, że to choroby ją dobijają, ale to jest przypalenie dość mocne. Czy moja mieszanina jest za mocna, czy coś robię nie tak, wiele osób pisze o podobnych mieszaninach. W obecnej chwili doradca proponuje mi ochronę dwuzabiegową tzn Wirtuoz i Reveler. Lub stary system i dodanie do niego jeszcze jednego składnika na choroby alert 0,5 litra lub pictor. Zastanawiałem się aby rozbić te opryski najpierw na choroby + częściowe odżywki, następnie trzy dni odstępu i antywylegacz również z odżywkami. Nie chcę tyle robić wyjazdów w pole ale może nie będę miał wyjścia.

Proszę o poradę

Pozdrawiam

Arek

Edytowano przez arkadian12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj