Polecane posty

areqo    35

Na t2 wybór środków jest duży. Falcon ma 3 substancje aktywne ale może kosztować ok 100zł/ha. Są też tańsze środki. Tilt turbo jest typowym fungicydem na t2, ma 2 substancje aktywne.

 

tak ale tilt wieksze dawki sie stosuje i wychodzi praktycznie to samo

 

@kondek

 

prochloraz zawieraja takie srodki jak atak, mirage do tego daj bumper i do flagowego masz spokoj a na t2 juz musisz sam wybrac falcon drogi ale 1l prawie na 2ha wystarcza

Edytowano przez areqo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

t1 musi byc mocnym zabiegiem.bumperem to za duzo nie zwojujecie,chyba ze nie spodziewacie sie wysokich plonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

tak ale tilt wieksze dawki sie stosuje i wychodzi praktycznie to samo

 

@kondek

 

prochloraz zawieraja takie srodki jak atak, mirage do tego daj bumper i do flagowego masz spokoj a na t2 juz musisz sam wybrac falcon drogi ale 1l prawie na 2ha wystarcza

No ale jak to podzielić 1l BUMPERA jest na 2 ha.A Mirage 450 EC 1l na 1 ha.To dać 250ml i mirage 500ml. czy 500ml bumpera i 1l mirage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

na zyto lecialem 0,8 mirage, 0,8 tebukonazolu i 0,3 zenita plus 0,3 moddusa, na pszenice sklad fungicydow planuje taki sam, nad dawka moddusa pomysle, moze obnize lekko i dodam ccc a moze zostanie taka jak w zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

t1 musi byc mocnym zabiegiem.bumperem to za duzo nie zwojujecie,chyba ze nie spodziewacie sie wysokich plonow

Jestem podobnego zdania. Bumper to zaledwie 1 substancja aktywna propikonazol która jest już stosowana od dawna. Warto coś dorzucić szczególnie jeżeli uprawiamy zboża intensywnie. Wybór środków mamy duży, nawet bardzo duży. Czasami wystarczy niewiele więcej dorzucić i mamy już 2 substancje aktywne, a są tez takie co i 3 mają.

 

tak ale tilt wieksze dawki sie stosuje i wychodzi praktycznie to samo

A sorry rzeczywiście. Widocznie przez przypadek spojrzałem się na inne etykiety i stąd ten błąd.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

kondek 0.5l bumper i 1l mirage

 

dla mnie bumper jest wystarczający na moich glebach wysokich plonów i tak nie osiągnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto    90

We wtorek na naszym czacie będą gościć eksperci od ochrony fungicydowej. Wpadnijcie bo będzie dużo fachowej wiedzy a jak macie jakieś pytania to będziecie mogli je zdać. Więcej o tym wydarzeniu tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/61596-jak-dobrac-odpowiednia-ochrone-fungicydowa-zboz-do-sezonu-wegetacyjnego-2013/?utm_source=agrofoto&utm_medium=cpc&utm_campaign=szeptana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Poczytaj o septeriozie liści. Zerwij górnego liścia niby zdrowego i daj do światła, jeśli będzie kolor zielony nie równomierny no to masz odpowiedź. Ja właśnie na takie cudo dziś rzuciłem duett ultra + papu (mikro). Jaka jest to odmiana pszenicy ??

Również poczytaj o łamliwości źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czyli już uderzać z grzybówką? jaką dałeś dawkę, ja mam na razie 0,75l atak i 0,45l duett ultra, ale muszę dorzucić jeszcze coś na mączniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

kondek 0.5l bumper i 1l mirage

 

dla mnie bumper jest wystarczający na moich glebach wysokich plonów i tak nie osiągnę

 

Lepszym rozwiązaniem Bumper Super, to samo bez mieszania i odlewania.

 

 

@kissmy mam to samo od spodu myslałem że to od mokrego a to septorioza, a na T1 kupione bardziej pod łamliwośc i mączniaka. W poniedziałek jak nie bedzie deszczu jade Tilt Turbo + prochloraz, ccc, moddus siarczan magnezu i npk. Oby tylko kolanko nie odskoczyło bo dziś sprawdzałem to jakieś pół centymetra nad węzłem krzewienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak to septorioza to można powiedzieć że zabieg już jest spóźniony. Septorioza jest taka choroba która trzeba zwalczać zapobiegawczo bo jak już wystąpi to jest za późno.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

tomek90 jakie dajesz dawki tiltu turbo i mirage ?

 

0.5 Tilt, 0.8 prochloraz

 

@milanreal1 strasznie szybko się pojawiła aż się zdziwiłem. 2 dni temu chodziłem to był tylko mączniak, dziś zachodze i liście żółte od spodu na lżejszej ziemi, dalej im cieższa w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz ciepło jest to i septorioza błyskawicznie się rozwinęła. Chociaż też się lekko dziwię bo teoretycznie od infekcji do choroby właściwej septoriozy to ok 2-3 tygodnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Piszcie w jakich odmianach występuje jaka choroba. U mnie Toancja najbardziej za infekowana. Bogatkę też wzięło. Najlepiej wygląda Sukces.

Miał ktoś rdzę żółtą w pszenicy, na liściu flagowym i pod flagowym ???

Ja dałem standardową dawkę Duetu Ultra + mikro + siarczan + Mn + trochę moczniku. Choroba jest, tylko ta temperatura na fungicydy jest do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

0.5 Tilt, 0.8 prochloraz

 

@milanreal1 strasznie szybko się pojawiła aż się zdziwiłem. 2 dni temu chodziłem to był tylko mączniak, dziś zachodze i liście żółte od spodu na lżejszej ziemi, dalej im cieższa w porządku.

 

 

czemu taka niska dawka Tiltu? i epoksynazolu żadnego nie dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Ze względu na monokulture gdzie problem z łamliwśćia podstawy zdzbła to zmniejszyłem na rzecz prochlorazu bo miało iść 0.7.

Epoksykonazol pójdzie w T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

i myślisz że na T1 0.5 Tilt, 0.8 prochloraz wszystko załatwi?

 

Łamliwość i mączniak napewno bo nie sieję gęsto 160-180kg/ha pszenice. Septorioza? Mam nadzieje że też. Jak chcesz zwiększ dawke Tilt Turbo bo prochlorazu jest wystarczająco dużo chyba że siejesz gęsto i monokultura.

@sławek a co powiesz na te żółte bo są juz zainfekowane jakby mączniak ale nie jestem wstanie powiedzieć na 100% bez realnych oględzin. U siebie mam coś podobnego i to są choroby raczej bo na lżejszej ziemi nie dokucza jej wilgoć, albo poprostu brak magnezu.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

stare liscie byly porazone jesienia.po zimie tez moga byc uszkodzone.septorioza rozwija sie intensywnie jesli temperatura jest wysoka podczas nocy i dnia.na razie jest za wczesnie na wyrazne objawy septoriozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@sławek a co powiesz na te żółte bo są juz zainfekowane jakby mączniak ale nie jestem wstanie powiedzieć na 100% bez realnych oględzin. U siebie mam coś podobnego i to są choroby raczej bo na lżejszej ziemi nie dokucza jej wilgoć, albo poprostu brak magnezu.

 

czyli warto dorzucić do grzybówki 5% mocznika i 5% siarcznu magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj