Polecane posty

celtis    12

Witam, jaki fungicyd polecacie na pszenice ozimą i na jęczmień jary? Interesuje mnie ochrona jedno zabiegowa i najlepiej jakiś uniwersalny fungicyd. Myślałem nad Duett Star 334 SE. Planuję dodać do niego mocznik + siarczan + insol 3, a skracałbym modusem. Proszę o jakieś rady bo jestem zielony w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Sorka że może w złym temacie.KIedy powinienem zacząć pryskać na jęczmeń i pszenżyto zimowe na grzyba i jaki środek polecacie.Mogę jeszcze dodać do tego Siarczanu Mg , Mocznika i jakaś odżywke.Co polecacie i w jakich dawkach..


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zacznę od tego jaka to odmiana i na jakie jest wrażliwa? Następnie co było przedplonem, czy jest zagrożenie chorób podstawy źdźbła? To tak na początek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Przedplon Pszenżyto.Czy jest zagrożenie.Pewnie tak choć nie jestem pewien.Sorry że nie jestem w stanie na niektóre pytania odpowiedzieć.Po prostu nie jestem doświadczony w ŚOR. :D


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To trzeba dać i to koniecznie. W jęczmieniu najgroźniejsze są choroby liści i źdźbła i w nim trzeba działać najszybciej, w pszenżycie najgorsze choroby kłosa co nie znaczy że choroby źdźbła można pominąć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Można mieszać tylko trzeba zmniejszyć dawkę o moddusa o min. 10-15%.

To znaczy do ilu zmniejszyć , do 0,2 czy 0,25 l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Ja tam T3 nie robie w pszenżycie i nie widać czerni albo fusariozy. Waźniejsze raczej ajk mówisz choroby podstawy zdzbła i liści.

 

@thug ten bumper to tylko dla własnej satysfakcji chyba, prochloraz zamiast tego widze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja w tym roku na t1 w zycie i pszenzycie bumpr super 1.0l nie chciało mi sie kombinowac wiec gotowa miesznaka prochlorazu i propikonazolu :) na pszenice wirtuoz 1,0l


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Ja w tamtym roku stosowałem fungicyd bazujacy na triazolu i dawałem litr ccc i 0.2 moddusa ale w tym roku zwieksze byc moze dawke moddus do 0.25. Pszenzyto jare elegancko sie trzymalo pszenice połozyło gdzie byla lepsza bo byla za gesto posiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

A czy jest dozwolona taka mieszanka jak podałem.Jak zmieszam to nie przypali.Jaki środek polecacie.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Witam. Chciałbym dowiedzieć się czegoś na temat skuteczności środka Wirtuoz . Jeśli miał ktoś z nim styczność to prosiłbym o podzielenie się ze mną doświadczeniem w stosowaniu i efektami . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Kilka stron wcześniej dużo było dyskutowane na temat Wirtuoza to zobacz, ja zakupiłem 5l na spróbowanie zobaczymy czy poradzi sobie dobrze z chorobami :) planuję do niego dorzucić 3kg kristalonu zielonego + siarczan Mg 8kg /ha ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Spoko dzięki :) a ile zamierzasz go dać na ha ? ja myślałem nad 1 l /ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

dokładnie 1l powinna starczyć aby na jednej odmianie dam 1.2l bo bardziej podatna na mączniaka :) a pozostałe 1l


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

tak myśle dać na T1 BUMPER 250EC+ atak450EC . A na T2 co będzie lepsze falcon czy duet ultra? Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

na t1 daje to samo co ty kondek a na t2 falcon prawdopodobnie w następnym tygodniu będę pryskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na t2 wybór środków jest duży. Falcon ma 3 substancje aktywne ale może kosztować ok 100zł/ha. Są też tańsze środki. Tilt turbo jest typowym fungicydem na t2, ma 2 substancje aktywne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na t1 powinny być fungicydy chroniące przed chorobami podstawy źdźbła a bumper ich nie zwalcza, bumper tez raczej na t2 bo propikonazol zwalcza takie choroby jak septoriozy, mączniak czy rdze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

wg mnie bumper + prochloraz to dobra mieszanina na T1 bo zwalcza dość szerokie spektrum chorób i tanio wychodzi.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj