Polecane posty

Poznaniak    6

Wirtuoz 572zł -5l

Tilt 480-5l

Modus 1033-5l

Mirage 266-5l

Mondatak 210-5l

 

ceny brutto, kupić Mirage czy tanszy odpowiednik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

Nigdy nie stosowałem fungicydów w zbożach no i w tym roku chciałbym po raz pierwszy zastosować dwa zabiegi na T1 poszło by Capalo np.1.5l a na T2 myślałem nad Falcon 0.6l na ha czy taka ochrona będzie ? Nie chce w pierwszym roku mieszać kilku środków bo nie bardzo wiem co i jak ,a tak skorzystałbym z gotowców oczywiście chodzi o ochronę pszenicy ozimej (Turnia,Muszelka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Wirtuoz 572zł -5l

Tilt 480-5l

Modus 1033-5l

Mirage 266-5l

Mondatak 210-5l

 

ceny brutto, kupić Mirage czy tanszy odpowiednik?

 

Tak patrzę i wydaje mi się, że Twoje ceny to ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@onyx1 może być takie rozwiązanie jak na 1 raz chociaż na T2 można by dać coś mocniejszego. Ewentualnie Falcon możesz zastąpić Duetem, a Capallo Wirtuozem (Wirtuoz wychodzi taniej)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Takie ceny brutto mi zaproponowano, takie maja wysokie marże i nie wszyscy chcą się dzielić nimi z rolnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Koledzy czy ktoś mi dokładniej określi zapis -w terminie t1 lub t2 lyb t3. Jak te terminy mają się do fazy rozwojowej skali BBCH.

Chodzi mi np. że t1 to od...do itd Może jakiś link z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

T1 koniec krzewienia-początek strzelania w źdzbło, T2 liść flagowy, T3 po pojawieniu się kłosa, oczywiście wszystko zależy od obserwacji plantacji jaka jest presja chorób więc można przesówać terminy lub całkiem z nich rezygnować jeśli niema potrzeby stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

prochloraz 330g + epoksykonazol 85g + tiofanat metylu 95g

czy taka mieszanka jest dostatecznie kompleksowa? koszt 80zł/ha netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Trzeba dolać morfoliny chociaż z 300g co poprawi również przemieszczanie epoksykonazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

@onyx1. zabieg t2 czyli stosujesz 2 zabiegową ochronę i tak jeżeli chodzi o turnie to może być twoje zestawienie zabiegów ale jeśli chodzi o muszelkę to musisz chronić dobrze liść flagowy i kłos i to musi być dobry zabieg bo jak nie upilnujesz tej pszenicy to masz poślad. ja w tamtym roku na muszelke stosowałem acanto 0.6l + tilt turbo 0.6l i bardzo dobrze wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

Panowie moja pszeniczka jest w fazie konca krzewienia na lisciach pojawia się już septerioza lisci, czy już można pryskać teraz na grzybka czy lepiej poczekac do 1 kolanka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jpogorzelak    5

@seremiak poczekaj do I pierwszego kolanka na pierwszy raz polecam capalo 337,5 cena 1103zł brutto - 10l lub 5l- 577zł brutto

Inne fungicydy jakie zakupiłem to:

- Opera max 10l- 1199zł brutto

-Intizam

 

Fungicydy kupiłem w adler-agro Białystok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Panowie rozmawiałem z doradcą z Pro Camu na temat mieszanki: mirage plus leander plus bumper..oto meil z odpowiedzią:

"Można zrobić taką mieszankę ale lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie mieszaniny Bumper super + leander lub lotus cena 106 zl ha ewentualnie Bumper super + Talius (dłuższe działanie zapobiegawsze na mączniaka) cena 114,3 na ha. Bardzo dobre rozwiązanie to zAstosowanie mieszaniny preparatów juwel TT+ Bumper super co zapewnia bardzo szerokie spektrum ochrony (5 substancji aktywnych w tym strobiluryna) koszt ha 124,2 zł."

Tak się zastanawiam i wydaje mi się że niezłą decyzją będzie Bumper Super 1l/ha plus Talius 0.15l/ha..podane ceny są cenami netto..a co Wy o takiej mieszance myslicie?

Tak dla ciekawości zamówiłem u nich Lancet Plus w 1kg opakowaniach po 590 netto

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak niemasz porażonej plantacji mączniakiem jedziesz z proqanizad (talius) jak masz raczej coś z morfolin fenpropidyna albo fenpropimorf.

Zamiast Bumpera dodać lepiej tebukonazol czy epoksykonazol na septoriozy.

juwel TT+ Bumper super jakie dawkowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

kolego nie wiem w jakiej dawce ten Juwel bo bardziej interesowal mnie to zastosowanie bumpera i taliusa..czyli radzisz zeby zamiast taliusa dodac morfine np leander o.3l/ha?tebukonazol dam w postaci Falconu na T2..

slyszalem ze ten proquinazid w Taliusie to jedna z najlepszych substancji na mączniaka i najdłużej działa..

Edytowano przez largo85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj