Polecane posty

slawek2209    161

Witam ja mam zamiar zastosowac, na pszenice i pszenżyto T1 topsin m 500sc 1,4l a na T2 falcon 460ec 0,6l co myslicie o tym pozdrawiam.

 

jesli szukasz taniego rozwiazania opartego na tiofanacie metylu to zastosuj yamato.masz dodatkowo tetrakonazol w tym srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Co tu porównywać Capalo do Wirtuoza jak wogole inne substancje inna ilość g/ha w skuteczności działania, napewno Capalo lepiej zwalczy mączniaka bo metrafenon i ta druga sub z morfolin działają bardzo dobrze i dobrze na tą chorobę. sławek wirtuoz ma problem w tym że jak plantacja porażona mączniakiem to fenpropidyna działa lepiej wyniszczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

panowie ma ktoś jakieś informacje o produkcie Impact 250 EC bo mam możliwość zakupu tego środka w dobrych pieniądzach, chłopaki u mnie jadą tym na t1 pszenice i do tego burak cukrowy no i efekt ładny w tamtym roku oglądałem to jest zielono . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Co tu porównywać Capalo do Wirtuoza jak wogole inne substancje inna ilość g/ha w skuteczności działania, napewno Capalo lepiej zwalczy mączniaka bo metrafenon i ta druga sub z morfolin działają bardzo dobrze i dobrze na tą chorobę. sławek wirtuoz ma problem w tym że jak plantacja porażona mączniakiem to fenpropidyna działa lepiej wyniszczająco.

 

 

Capalo zawiera fenpropimorf, a nie fenpropidyne. Ale jakby do wirtuoza dodac 0,2l Leandera to juz będzie bardzo dobry srodek na mącznika, i mysle ze wtedy mozna to porównywac z capalo. Cena Wirtuoza nawet w mieszance jest i tak sporo nizsza

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Co tu porównywać Capalo do Wirtuoza jak wogole inne substancje inna ilość g/ha w skuteczności działania, napewno Capalo lepiej zwalczy mączniaka bo metrafenon i ta druga sub z morfolin działają bardzo dobrze i dobrze na tą chorobę. sławek wirtuoz ma problem w tym że jak plantacja porażona mączniakiem to fenpropidyna działa lepiej wyniszczająco.

 

wypruboj oba srodki i dopiero sie wypowiadaj bo jak narazie to tylko teoretyk jestes.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

wypruboj oba srodki i dopiero sie wypowiadaj bo jak narazie to tylko teoretyk jestes.

 

Jasne że teoretyk, czytam analizuje i nie biore na chybił trafił bo za cięki bolek jeszcze jestem. Nie kupuje na każdy kawałek innego środka żeby robić kontrole, tylko bierze się jedną ochronę hurtem dla zbicia ceny, jak chcesz możesz marnować czas i pieniadze bawiąc się w psikanie każdego kawałka innym środkiem B)

 

btw. zdanie zaczynaj z wielkiej litery, nie ciężko, a o wiele lepiej wygląda post ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Młody człowieku miałem już czas aby wiele środków wypróbować przez kilka lat.Nie psikam każdego kawałka innym środkiem tylko stosuje to co sprawdzone.Jak można komuś doradzac jak nawet nie wiesz jak te środki działają

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

I co z tego wynika, że dałeś się naciągnąć na drogie Capalo i mówisz że dawka 1.2l/ha załatwi sprawe, albo bedzie chronić rosline aż do kłosa przy intensywnej uprawie pomijając ochrone T2 i twierdzisz że warte swej ceny, przerost formy nad treścią. Wystarczy że człowiek troche poczyta i wie na jak dana substancja oddziaływuje na choroby i nie ufa tylko bezmyslnie w słowa doradcy ale i sam analizuje.

 

Jak możesz porównywać Capalo do Wirtuoza? metrafenon odpowiedzialny za podstawe zdzbła i mączniaka z fenpropimorf gdzie w wirtuozie proquanizd zapobiegawczo a gorzej wyniszczająco, a u kolegi wyżej już odmiana znacząco porażona co sam już stwierdziłeś. Do tego epoksykonazol napewno jest lepszym triazolem na choroby z rodziny spetorioz, czy DTR.

 

To że przez więcej lat bawisz się środkami o niczym nie świadczy, tak samo jak ten co ma większy areał to i większą wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Jaka substancja aktywna jest dobra na septoriozy ? tilt plus mirage poradzi sobie w pszenzycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Gdzie napisałem że Capolo w dawce 1.2 ma chronić do kłosa ?Dawki wirtuoza 1 l i capolo 1.5 l daja taka sama jakosc ochrony.Dla mnie ochrona moze kosztowac i 400 zl aby tylko efekt był zadowalający.Doswiadczenie ma wlasnie duze znaczenie niz tylko teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Co polecacie na 40ha pszenicy na t1, t2 i t3? 20 ha pszenica po pszenicy i 20 po rzepaku. Odmiana Toras. Zawsze dawałem t1 tilt turbo 1l, t2 artea 0,4l + amistar 0,6l i t 3 duet ultra 0,6l. Byłem zadowolony z tych środków ale może w tym roku by coś zmienił i zamieszał :)

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Po stanowiskach po pszenicy rozważ zastosowanie unix z innym srodkiem.Po rzepaku duzo srodkow miales opisane w poprzednich postach.t2,t3 to nawet niezla ochrona jesli Tobie sie sprawdzila jest sens zmieniac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

fakt, jestem zadowolony tylko mam posiane na dwóch kawałkach jeden 26 ha i drugi 14 ha i myślałem na tym pierwszym na części spróbować jakąś inną mieszankę ale wszystko się okaże czy zostane przy sprawdzonych środkach czy spróbuję jakiejś nowej mieszanki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Jaka substancja aktywna jest dobra na septoriozy ? tilt plus mirage poradzi sobie w pszenzycie?

 

Każda w jakimś stopniu ale te główne to substancje z grup triazoli, strobiluryn, czy substancja aktywna biksafen i boskalid :)

 

@koniu sam Tilt nie poradzi na choroby podsuszkowe, po rzepaku może by uszło ale przy intensywnej uprawie jaką prowadzisz raczej nie, przyda się dorzucić 0.7 prochlorazu i do takiej samej dawki zejść z Tilt'em.

T2 za***iście drogo wychodzi względem Fandango czy Prosaro.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na septoriozy na drugi zabieg dobry jest Olimpus 1,5 l/ha + Artea 0,5 l/ha. Teraz jest ta nowa Menara, siostra Artei, nieco mocniejsza:)

Seguris jest nowością na rdze i septoriozy, daje się go 1 l/ha.

To zależy ile chce się wydać i czy chornić intensywnie czy ekonomicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Drugi zabieg masz na mysli podczas kłoszenia stąd dodatek artei?na lisc flagowy to sam olympus lub credo by wystarczyło.oba zawierają chloratalonil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na t2, czyli na liść flagowy. Można różnie robić, zależy czy intensywnie czy ekonomicznie. Uwazam że Olympus plus Artea w T2 to kosa naseptoriozy.

T1: Imput lub Capalo

t2: Artea plus Olympus, Fandango, Seguris, Opera plus Bell lub taniej Acanto z Tebu, lub Artea lub Duett Ultra

t3: Tebu, Topsin z Tebu, Artea lub duett Ultra

 

Co Ty na to Sławek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Z t2 zabralbym fandango ,artea,duett i tebu ktore bardziej nadawaly by sie ewentualnie na klos.Programy ochrony ktore przedstawilas sa moze i bardzo dobre ale cenowo sama wiesz ze powyzej 400 zl ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj drogo, ale widać różnicę w plonach. Można taniej, można w T1 dać Tilt Turbo, Bumper, Alert czy Sarfun, Duett Star ten nowy jeszcze jest albo Bumper Super. Najtaniej Bumperem będzie, on niecałe 50 zł wyjdzie na ha. Na drugi zabieg Yamato, Arteę, Menarę cy Duett Ultra i na tym koniec:) I jest tanio.

Albo Soligor jeszcze na kłos machnąc, ale on ponad stówkę chyba.

Jest tak duży wybór substancji w tej chwili, że można szału dostać.

Słyszałam, że nowe kontrakty na pszenicę mają być na 700 zł netto. W tym roku i tak trzeba będzie już zacisnąć pasa chyba i chronić tańszym kosztem.

Edytowano przez KamillaDeMon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ciekawa ochrona to t1 wirtuoz t2 soligor t3 osiris,cena zboz to wielka nie wiadoma .jeszcze nie wiadomo co jest pod sniegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj