Polecane posty

adiss    6

O strategiach i planach nawozowych powiedziano już tu bardzo dużo . Może zanim podzielimy się Świątecznym jajeczkiem i tłumnie ruszymy na pola warto zainteresować się :

KTO ?

OD JAK DAWNA ?

I DLACZEGO ?

Kręci lody w tym biznesie ?Polecam ten dokument składa się z 4 części .Warto poświecić chwilę .Ciekawe czy szacowny EXPERT ustosunkuje się do tego w jakiś sposób ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BASF    19

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi. Chciałbym w tym roku zastosować na pszenicy i pszenżycie ochronę fungicydową dwu zabiegową. Mam małe doświadczenie w tego typu zabiegach i po tylu waszych opiniach mam już mętlik w głowie.

Na pszenżyto jako pierwszy myślałem o atak 450 ec 0.6l + topsin 0.7l + odżywka a jako drugi na liść flagowy duet ultra w dawce 0.6l

Pszenica ozima T1 capallo 1,5l/ha a na T2 duet ultra 0.6l/ha. Przy średnim nawożeniu azotem na poziomie 140 kg czystego składnika.

Jak myślicie czy taki program ochrony zbóż da mi jakieś przyrosty plonu??????????????????

 

Zaproponowane programy są ok. Rozmumiem, że w pszenżycie pierwszy zabieg jest bardziej pod kątem chorób podstawy źdżbła, jesli tak, to powinno być dobrze, jasne, że wolelibyśmy tam widzieć coś z naszej palety. W pszenicy również dobre rozwiązanie właśnie pod kątem śrdniego poziomu nawożenia. Ilość aztou jest pod plon 6-7 ton, pierwsza dawkę proponuję zaraz po ruszeniu wegetacji, potem w pierwszym kolanku i na kłos. Capalo na T1, Duett Ultra zaraz po wykłoszeniu na kwitnąca pszenicę.


BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90
www.agro.basf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sarfun 500 SC 0,4l/ha + Mirage 450 EC powiedzmy pół dawki tj. 0,5l/ha. Ma to sens? Czy zapodać pełną dawkę?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Który środek na T1 wg was będzie lepszy, Wirtuoz w dawce 1l czy Input w dawce 1l? Koszt podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panki franki, dręczy mnie temat przygotowania wody do zabiegów fungicydowych. A dokładniej jej temperatura. Jakie macie rozwiązania na tą dolegliwość. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Beczka 10 tys l z kwasówki pomalowana na czarno.Ja swoją kupiłem z byłego cpn bo weszły jakieś wymogi ,że musi mieć dwa płaszcze i stacje wymieniają to na potęgę. Po całym dniu na słońcu woda jest lekko ciepła ok. 40C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

panowie zaglądam w ten temat już jakiś czas ponieważ w tym roku chce wykonać 2 zabiegi fungicydowe a ze nigdy u nas w gospodarstwie tego nie stosowaliśmy wiec nie mam pojęcia jakimi środkami wjechać na T1 w pszenice bo na T2 wyczytałem ze Falcon powinien być odpowiedni. Czesto slysze ze Capalo na T1 najlepszy ale cena tez nie mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam i czytam to forum i sie nie moge zdecydowac jaki środek zastosowac na t1 w pszenicy bogatka i muszelka?? chciałbym osiagnac plon ok 6-7 ton,nawożenie bedzie 160kgN/ha, prosze o pomoc doradzcie mi cos dobrego a nie za drogiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja będę stosował Bumper Super i myślę że to takie minimum na T1, koszt ok 80zl/ha. Troszkę drożej można różne mieszaniny zrobić bo bumper super podobno na mączniaka słaby ale ja akurat nie mam z tym problemu. Jeśli chodzi o najlepsze środki to Input, Capalo, Wirtuoz ale to już koszty ok 150-200zl w zależności od dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

To ja podobnie, tylko dołożę leandera pół zalecanej dawki żeby zabezpieczyć przed mączniakiem. Nie wiem co dać na jęczmien jary, jeden zabieg w końcówce t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Wiem że to temat o pszenicy ale co byłoby dobre na pszenżyto? Tilt 0,7 plus mirage 0.7 Byłoby dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

To ja podobnie, tylko dołożę leandera pół zalecanej dawki żeby zabezpieczyć przed mączniakiem. Nie wiem co dać na jęczmien jary, jeden zabieg w końcówce t2?

proponuje fandango przy drugim kolanku.jeden zabieg i super dzialanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Dzieki za radę, ale myslałem o troche biedniejszym zabiegu, np. duet star nadawałby się? Jęczmień kwalifikowany w dobrej zaprawie więc chyba wystarczy? Poza tym zastanawia mnie co lepiej dziala na choroby podstawy źdźbła prochloraz czy karbendazym na pszenżytko.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Sory, ale myślałem, że falcon idzie 1l / ha, a tu idzie 0,6l więc propozycja godna uwagi na t2 w oziminach i na jeden zabieg w jarych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

w jeczmieniu od grzyba robi sie mocny zabieg albo dwa srednie.mam na mysli fandango albo w dwoch zabiegach np duett i artea.jeden sredni zabieg nie utrzyma zdrowego jeczmienia do konca pomimo ze kwalifikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam ja tak czytam i stwierdziłem ze na pszwnicę ozimę na pierwszy zabiek dam 1 litr wirtuoza a na drugi falkon 0,6 l i myslę ze to będzie dobrze reveller jest zadrogi około 180zł litr a dolistnie polecę maximusami z ekoplono ponoć są dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

ponoć lepiej pieniądze z odżywek zainwestuj w fungicydy.Szkłem nie podetrzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Który środek na T1 wg was będzie lepszy, Wirtuoz w dawce 1l czy Input w dawce 1l? Koszt podobny.

 

Jakie masz ceny tych środków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

falcon na liść flagowy nie nadaje sie. stosowałem go w tamtym roku i przypala mocno. polecam za to acanto 0,5-0,6l + tebu 1l dobrze trzyma tylko póżniej ciężko kosić bo wszystko żywe. a na t2 polecam wirtuoz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

to po oprysku pójdz na pole i dotknij liścia flagowego. i zależy jeszcze na jaką odmianę pszenicy. muszelki ani ozona nie upilnujesz falconem musi isc acanto+ coś lub fandango lub amistar + coś. falcon może i dobry na t1 by był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

falcon na liść flagowy nie nadaje sie. stosowałem go w tamtym roku i przypala mocno. polecam za to acanto 0,5-0,6l + tebu 1l dobrze trzyma tylko póżniej ciężko kosić bo wszystko żywe. a na t2 polecam wirtuoz

 

Wiesz że dzwony bija, ale niewiesz gdzie niestety. Wirtuoz na T2? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?? Falcon napewno nadaje się na T2 jak i T3 w porównaniu do Wirtuoza który idzie na T1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj